Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
neregistrovaný "vlasta111"
6. 6. 2000 18:27
Re: Rychlá dálnice
Nikdo nikoho nenutí jezdit se starou S120 po dálnici. Myslím že problém dálnice je v nás. Když u nás někomu řeknete o uvolnění rychlosti s pouhou doporučenou rychlostí každý hned vidí Favorita se 190km na tachometru. Uvolnění neříká musíš jet rychle ale můžeš a to je sakra rozdíl.

Já osobně mám zkušenost, že na dálnici je normální rychlost 150-160 km/h. To je také rychlost kterou bych viděl jako optimální.
neregistrovaný "zoom1"
20. 4. 2000 20:21
Re: Rychlá dálnice
Ja bych to jen na zakony nevidel. Staci se rozhlednout kolem. Pracuji v soukromem sektoru a mohu docela dobre pozorovat vyvoj povedomi pri podnikani, respektovani pravidel, spolehlivosti a ze neco se proste nedela. Pokud nema policie ani na benzin, tak je nejjednodussi se postavit na vhodne misto, kde muze kasirovat. Ale i oni se postupne meni a drive nebo pozdeji dozrajeme k urcite mire nekompromisnosti a pak muze byt rec o jinych limitech. Ma zkusenost je paradoxne, ze pokud jedu rychleji, soustredim se plne na jizdu a nemam problemy. Ke skoronehodam jsem se dostal, kdyz jsem si rekl, ze mam cas a nebudu to honit, jel jsem predpisove, s odstupy a nevim co jeste. Ale predstava, ze by policie rekla, ze na nejakem useku je v dane chvili 70 moc i kdyz je tam legalne vzato 90, nebo naopak 120 je na 90 v poradku, je (alespon zatim) z kategorie utopii. Tento tyden jsem 2x projel D1 a mezi Brnem a Prahou je bezna rychlost 150 - 160. Jede 10 aut se stejnymi rozestupy a vsichni 160. Otevrene receno nechtel bych sedet ve S120, kolem ktere se proriti +80 takova horda.
neregistrovaný "pohoda"
19. 4. 2000 12:41
Re: Rychlá dálnice
to Hort: OK, ale u nás je to navíc docela pravděpodobnýto Vlasťa: třeba jsme tam ty prachy dávat nemuseli a nebo aspoň zdaleka ne tolik - ovšem kdyby hned na začátku někdo schválil zákony, který by 1) byly přesnější /aby se nedaly ta jednoduše obcházet/ 2)umožňovaly účinnou kontrolu a 3) umožňovaly přísnější postihy a nebo kdyby aspoň o hodně dřív ten někdo účinně reagoval tj. novelizoval ten svinčík, tak nás to nemuselo stát tolik a PS: nevíte náhodou, kdo je ten někdo??, kdo neviděl, jak a co všechno regulujou třeba v EU? -třeba jsme dneska mohli mít i ty silnice v lepším stavu, o dopravním značení nemluvě
neregistrovaný "Hort"
17. 4. 2000 01:08
Re: Rychlá dálnice
Ty značky nejsou špatný. Už ale vidím naše policajty, jak vybíraj za překročenou rychlost.

Projedeš kolem značky se 100 za tebou naskočí 80 a po kilometru tě zastaví policajt že je tady 80. U nás je to klidně možný.
neregistrovaný "Vlasťa11"
16. 4. 2000 17:31
Re: Rychlá dálnice
Myslím že elektronické značky jsou výborné! Policajti by měli větší možnost ovlivňovat chování řidičů podle situace která zrovna na daném úseku panuje. Jenže to má svý mouchy. Takový systém stojí spoustu peněz, které jsme my blbci narvaly do krachujících bank, podniků a kampeliček. Kdyby se na opravu dálnic dala 1/2 vybraných peněz z dál. známek můžem ty cesty dělat ze zlata.
neregistrovaný "zoom1"
14. 4. 2000 19:45
Re: Rychlá dálnice
Jeste jsem si vzpomenul na dalsi germanske vylepseni - elektronicke znacky omezujici rychlost. Pokud je maly provoz, tak je volno, pokud je srumec, tak je tam 120, nebo take 80. Typicky usek je Praha - Mirosovice. V patek odpoledne je to sila i pres 3 pruhy, v nedeli dopolene se da i tech 200. (Kdyz jsem jel 1.1. dopoledne do prace, tak to vypadalo, ze ji staveli pro mne).
neregistrovaný "zadek5241"
14. 4. 2000 12:39
Re: Rychlá dálnice
Myslím, že 130km/h bohatě stačí.
neregistrovaný "Vlasťa11"
14. 4. 2000 07:12
Rychlá dálnice
Před nedávnem proběhla v tisku zpráva že někteří poslanci o uvažjí zvýšení rychlostniho limitu pro dálnici na 160km/h popřípadě zavedení "německého modelu" tj. naprosté uvolnění rychlosti s omezením v nebezpečných místech. Jaký je Váš názor na tento nápad?