Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
5. 9. 2004 10:47
neregistrovaný "Hardtop"
5. 9. 2004 12:04
neregistrovaný "GeorgRolf1"
5. 9. 2004 18:06
neregistrovaný "TopGun"
5. 9. 2004 21:04
neregistrovaný "Hardtop"
5. 9. 2004 21:46
neregistrovaný "GeorgRolf1"
neregistrovaný "Hardtop"
5. 9. 2004 10:47
Silentbloky
Ahoj, mel bych jeden trapny dotaz a to, co to vlastne jsou ony silentbloky ( ani nevim jak se to pise ) a k cemu slouzi? Diky
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "GeorgRolf1"
5. 9. 2004 12:04
Re: Silentbloky
To je "pružný závěs" (zjednodušeně gumový mezikus), který vzájemně spojuje a zároevň od sebe izoluje dvě části auta. Např. převodovku od karoserie, výfuk od karoserie, motor od karoserie atd. Slouží k omezení přenosu vibrací a k odpružení funkčních celků.
neregistrovaný "TopGun"
5. 9. 2004 18:06
Re: Silentbloky
Na vecsine aut, ked skusis najst miesto, kde je motor "prichyteny" k autu, najdes gumene valce (rozmery okolo 10-20cm). Keby bol motor prisrubovany k autu napevno, celym autom by to tak otriesalo, zeby sa rozsypalo aj samo..
neregistrovaný "Hardtop"
5. 9. 2004 21:04
diky
Hm, mne totiz na spodku auta (octavie), nekde u predni napravy, pri jizde pres hrboly neco klepe a docetl jsem se, ze pricinou jsou spatne silentbloky. Znamena to tedy, ze mi mlati motor do karoserie? Jeste jedna blba otazka...vadi to nejak vic autu? :*)
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "GeorgRolf1"
5. 9. 2004 21:46
Re: diky
Ne to určitě neznamená. Přes silentbloky je uchycen i podvozek, např. ramena, stabilizátory a tlumiče i když tam silentblok vypadá většinou jako gumová trubička, ve které je uchycen nějaký mírně se pohybující díl. Takže v tomto případě nejspíš nepůjde o motor ani převodovku, ale jen o to, že nějaký silentblok držící např. nápravu už není to co býval za mlada. Každopádně to nech vyměnit, nemělo by to být až tak drahé. Jinak duté zvuky od nápravy může vydávat např. i "vyteklý" tlumič pérování, což má na jízdní vlastnosti větší a horší vliv než vyběhaný silentblok. Ať už je to jedno či druhé, dej to zkontrolovat, protože jinak by se ti mohlo stát, že vjedeš do zatáčky rychlostí, kterou jsi jí vždycky bez problémů projel a ono to najednou nepůjde...