Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
20. 11. 2013 11:35
Oprava nebo bazar?
Dobrý den, mám na vás takový dotaz. Vlastním Renault Clio II. generace z roku 2003, po prvním majiteli (Prý nějaká starší doktorka), kupovaný přímo z showroomu Renault v Brně (takže by měla být jakási "kvalita" garantovaná). Problém je v tom, že po dobu 3 let, po kterou tento vůz vlastním jsem měl už několik závad a oprav, samozřejmě včetně běžných servisních zákroků jako výměna oleje, filtrů, silent-bloků atd., celkově toho však bylo dost, abych začal přemýšlet nad výměnou (prodejem) vozu a koupě vozu jiného.
Teď se konečně dostáváme k jádru mého dotazu. V poslední době se od kol a zespod kapoty ozývá takový hučivý zvuk (Jako silný vítr dělá v místnostech meluzínu). V servisu mi to diagnostikovaly jako problém v rozvodech, což je oprava za 11000 Kč,- a já přemýšlím nad tím, zda se takové peníze vyplatí investovat do auta, který má k dnešnímu dni hodnotu kolem 50000 - 60000 Kč (najeto 130 000 km, docela zachovalý interiér, o zadních sedačkách nemluvě), nebo to zkusit prodat stylem "prachy na dřevo" někde v bazaru, kdy se budu modlit aby mi to vzali a při výkupu to nikdo neodhalil? Naskytla se mi totiž možnost koupit za pěkné peníze udržovanou Octavii v 1.9tdi a já potřebuji oněch 50 00O Kč,- z Clia ještě dostat (což by se mi při odpočtu 11000 za opravu a následným prodejem za 50000 nemuselo podařit).
Předem díky za rady.
Rozbalit vlákno
0