Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Revoluce v elektromobilitě: Za 5 minut nabíjení hodina jízdy!

Revoluční novinka v podobě ultrarychlého nabíjení má zcela změnit pravidla hry.
Zpět na článek
2. 4. 2019 10:44
Re: zalknutí fosila
No když jsem si přečetl co všechno se musí udělat aby elektrobus dokázal ujet pouhých 30 kiláků, tak se není na co těšit. Vůbec se nemusím dusit abych realisticky konstatoval že to opravdu katastrofa je. A to říkám bohužel, protože čistý vzduch bych uvítal taky.
Avatar - Katikakus
2. 4. 2019 11:27
Re: zalknutí fosila
Ty mas v hlave dobre vymeteno, chlapce.
Avatar - lyon667
2. 4. 2019 11:03
Re: zalknutí fosila
No jo, jsme holt zpátečníci. Zato jiní mají z těch světlých zítřků a zářné budoucnosti radost už dnes >:-[]

https://www.eike-klima-energie.eu/2019/03/26/gruene-moerder-bergarbeiter-in-kongo-sterben-um-den-hunger-der-welt-nach-elektrofahrzeugen-zu-stillen/
Avatar - Ja Prvni 123
2. 4. 2019 21:07
Re: zalknutí fosila
No, a zrovna ve městě je to blbost, protože tam je trolejbus úplně v pohodě, za zlomkovou cenu.

Ale nezklamali v tom, že všechny propagační články na elektromobilitu zamlčují to, co se nehodí a občas vědomě lžou, aby to vypadalo lépe.

To si jako fakt myslí, že autobus, s cenou řekněme 5 milionů korun bude jezdit jen max 10x denně trasu 30 km?
Autobusy jedou na dvě směny - teda na tři, ale proto, že autobusáci ve městě nejezdí 8 hodin, a v noci bývá pauza.
Ale takových 20 hodin denně jezdit bude. Řekněme 16 hodin aktivně - zbytek jsou rezervní zastávky na konečné.
Ve městě potřebuje na těch 30 km řekněme hodinu.. ale pořád bude dobíjet alespoň 16x... takže životnost bude najednou v praxi tak poloviční?

A pak: to ta stanice bude hned u atomové elektrárny? Umíte si představit, co se bude dít, když budou náhodou potřebovat "tankovat 4 autobusy současně?
4 x 600kW... 2.400 kW... no, to teda bude kabel...
2. 4. 2019 12:04
Re: zalknutí fosila
Ne že by mě tyto příměstská přibližovadla a jejich provoz nějak zásadně ovlivnil, koneckonců tady v Brně to není ani příliš bezpečné:)
...nicméně čemu vadí stará dobrá troleyyy?
Mimochodem pět minut za hodinu jízdy znamená deset minut za hodiny dvě a patnáct za hodiny tři:)
Avatar - Fickroc
2. 4. 2019 09:36
zalknutí fosila
To až si přečtou fosilové, to zas bude šňůr na sídlišti, komínů v elektrárně, zmrzlejch elektromobilistů na D1, blackoutů, novejch elektráren, ekošpatností u baterek, uhořelých dětí, drahejch elektrik, pokažených vyměněnejch baterek, atd atd....
Máme se na co těšit. V minulosti vyhrožovali, že pokud vlak pojede rychleji než 40km/h, taxe všichni udusej, to jsem zvědav, s čím novým přiběhnou Fosilové ! Už nějak dlouho nic nezkatastrofovali, asi jsou bez fantasie >:D
2. 4. 2019 17:55
Modelové situace
Jsem si naprosto vědom výhod elektroaut, nicméně to stále nefunguje protože stále není cosi dořešeno. Jak se v článku správně píše - pokud je někdo ochoten dát 2 mega za auto a moc daleko a rychle s ním nejezdit, tak se pro něj dá cosi vyrobit.

Elektrohujeři používají pro elektroauta modelový příklad jízdy do práce po měste cca. 15 - 30 km / cca. 30 - 45 min. + nabíjecí stanice v práci a doma u rodinného domu. Elektroautobus je podobný účelový modelový případ na 30km dojezd po městě. V podstatě se nám snaží vnutit, že jezdit na malou vzdálenost nízkou rychlostí s omezeným komfortem za vysoké ceny (např. VW e-Transportet) je normální - já říkám - není.

Ale uznávám, že pokud se bude el. energie skutečně vyrábět z ekologických zdrojů (např. atom), budou nízké výrobní náklady elektroaut a bude vyřešena ekologická recyklace akumulátorů, tak výše uvedené dva modelové příklady se jeví použitelné.
Avatar - WinDiesel
2. 4. 2019 12:27
Re: zalknutí fosila
A stále to znamená že 5 minut tankování nafty znamená 6 hodin jízdy. Ale i víc, dle spotřeby a velikosti nádrže. :-) :-) :-)
Ale EV se jistě již brzy budou nabíjet miliónem voltů ……..
Mimochodem, nějak hodně často nám EV hoří …. SAMOVOLNĚ.
Avatar - WinDiesel
2. 4. 2019 12:24
Re: zalknutí fosila
Fíkus ty nejsi fíkus ale komik. předvedls ohňostroj své hlouposti.
Jo a najednou je to fajn že elektrovehikly táhnou VOCPODA, že ? :-! :-! :-!
Avatar - Hammunasakra
3. 4. 2019 11:10
Re: Modelové situace
Viz Blue Sun 8:28 prvních 10 slov + závěrčný 4
3. 4. 2019 09:58
Re: Modelové situace
Fascinuje mně, jak elektrohujeři stále vymýšlejí další scénáře na prosazení elektroaut. Takový typický projev zoufalství.

Jediný způsob, jak skutečně prosadit elektroauta se současnými dost zoufalými technologiemi, je zakázat auta na fosilní paliva. To je jediný scénář, který elektorhujeři mají - viz Norsko, kde trest za auto na fosilní palivo je skutečně drastický.

Zkrátka - nedostatečné technologie se nedají okecat, stejně jako Newtonovy nebo Ohmovy zákony.
Avatar - Blue Sun
3. 4. 2019 08:28
Re: Modelové situace
Fascinuje mě, jak odpůrci elektromobility neustále vymýšlí nové a nové podmínky, za který by to bylo použitelné... Takový krásný projev zoufalství.
3. 4. 2019 12:43
Re: zalknutí fosila
JJ - no, asi by to šlo nějak obejít přes skutečně velké kondenzátory, tedy pomalé nabíjení a rychlé vybití. Ale fakt nevím, jestli to tak reálně půjde.

Praha má 1 100 autobusů - to všechno nabíjet každou hodinu by byl mazec (průměrná rychlost je 25 km / h). Znamená to nabíjet 100 autobusů současně - ? 60 MW ?
Avatar - lyon667
3. 4. 2019 12:04
Re: Modelové situace
Viz Orm 9:58, prvních 15 slov.