Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Už i v Praze se zbláznili. Do roku 2030 chtějí snížit CO2 o 45 procent

Vedení hlavního města přijalo závazek, že do roku 2030 sníží emise CO2 na území metropole o 45 procent.
Zpět na článek
18. 6. 2019 13:11
...
Nemám rád žabomyšie vojny medzi Čechmi a Slovákmi, každý národ má svoje pre a proti, ale preboha: čo je na tom zlé znižovať emisie? Čo je na tom na "zbláznenie"? Prepáčte, ale to je absolútne gýčový a bulvárny titulok, chápem, že miestni čitatelia to ocenia, však samozrejme nadávanie na EÚ je v ČR v móde (Babiš a Zeman sú asi lepší :-! ), ale s takýmto prístupom by sme všetci boli asi tak 100 rokov pozadu... Jasné, že ekológia stojí prachy, jasné, že nás obmedzuje a jasné, že je nevyhnutná! Ideál podľa redakcie by bol čo? Jazdiť na starých viperoch po Prahe bez katalyzátorov, však to má väčší výkon a lepší zvuk? Nechápem, o čo tu ide.. kto si v príspevku nezanadáva na ekoteroristov (ja neviem, nemáte deti? je vám úplne u ***e, či budú mať kde žiť, čo piť, čo jesť a čo dýchať?) tak je automaticky tiež ekoterorista... autá mám rád, ale toto, čo sa na tomto webe vytvára ohľadne ekológie je nonsens. Smutné. Všetci, čo nesúhlasia, sú absolventi humanitných vied, ekoteroristi a voliči bez rozumu. Len tu sú všetci neomylní a dokonalí... ľudská hlúposť je fakt nekonečná. Bohužiaľ tu v poslednej dobe aj dosť koncentrovaná...
Avatar - WinDiesel
18. 6. 2019 13:26
Re: Vzkaz pro redakci a zdejší rakovinomety
každý kdo fandí dětské práci v Africe a ničení přírody chemickým loužením rud za tím účelem aby si ekošílení "elektrikáři" mohli hoooodně daleko od Afriky hrát na čistou mobilitu by zasloužili podrobit psychiatrickému vyšetření s vyvozením patřičných důsledků :-!
Avatar - Barrichello
18. 6. 2019 13:05
Re: Stačí se podívat...
bohužel voliči ten rozum nemaj, takže se o tom dá s úspěchem pochybovat ;-)
18. 6. 2019 12:49
Stačí se podívat...
Stačí se podívat na personální složení rady a je to jasné...
Kolik tam je techniků a kolik tam je různých dobro.erů s humanitním vzděláním, kteří technice za mák nerozumí, ale rozhodují o technických záležitostech stylem "poručíme větru dešti".
Zbývá jen doufat, že voliči dostanou rozum a tuhle partičku v čele s povedeným primátorem z radnice při první příležitosti vyprovodí.
18. 6. 2019 17:05
emise
Nezrusil nahodou pred par mesici magistrat parkovani hybridu v zonach za kilo za rok? 70% aut je fleetovejch a docela pravidelne obmenovanejch. Myslim, ze docala dost zivnostniku by si klidne koupilo hybrid, kdyby to vyresilo parkovani po cely Praze. Co treba motivovat taxikare, aby presli na plyn, elektrinu, hybrid? Ono to ale stejne dopadne ne pozitivni motivaci, ale naopak negativnim zdanenim/zpoplatnenim.
18. 6. 2019 14:49
toto máme lepšie
v našich dedinách je to zatiaľ ok. Aj v tej najväčšej
Avatar - Zetti
18. 6. 2019 13:24
Re: obchvat dostavet konecne
Ja myslim, ze blbcu co nepochopi ironii je tu dost. Jsi mezhi nima?????
Avatar - lvy
18. 6. 2019 13:44
Výplod chorých mozků
Oni si skutečně myslí, že když budou blokovat dopravu, tak sníží CO2? :'-( :'-( :'-(
Avatar - elektrikar
18. 6. 2019 13:35
Re: Vzkaz pro redakci a zdejší rakovinomety
Ať z toho taky něco máš, tak ti tady kousek přeložím.

"Zakladatel společnosti Tesla Ellon Musk se zavázal k tomu, že získá veškerý kobalt potřebný k výrobě lithium-iontových článků společnosti z dolů v Severní Americe , aby se vyhnul doly v Africe, kde se rozrůstá těžba a vykořisťování dětí. "
Avatar - elektrikar
18. 6. 2019 13:29
Re: Vzkaz pro redakci a zdejší rakovinomety
Narozdíl od tebe umím anglicky https://www.truthorfiction.com/…lt-electric-car/ , ale já ti to nemám za zlé, že za komunistů lidi anglicky neučili a asi nemáš na to se anglicky naučit samostudiem. Bohužel ze sebe pak nutně děláš idiota, bohužel je to faktický stav věci a nelze s tím nic dělat. Anglicky se nelze naučit za den. :-(
Avatar - Zetti
18. 6. 2019 12:49
Re: obchvat dostavet konecne
To bude "rychly", podle http://www.okruhprahy.cz/#… 12/2020 dostanou stavebni povoleni a dalsi rok uz se po nem bude jezdit. Kdo bude mit dalnicni znamku, muze svobodne Prahu objet. Tadle piratska sqadra na magistratu je to nejpovedenejsi co se nam mohlo prihodit
18. 6. 2019 12:44
obchvat dostavet konecne
v prvni rade se musi dodelat blanka 2 a obchvat pres suchdol a bechovice a pak mohou trpeve uvazovat co dal..
18. 6. 2019 15:16
Re: obchvat dostavet konecne
4 roky řídila ANO Prahu jako firmu, tedy jako SVOJI firmu. Vyletěly ceny bytů (nedávala se stavební povolení), žádná významná dopravní stvba ani nějaká zásadní iniciativa nezačala. Krnáčová řídila Prahu jako dědinu.
Avatar - WinDiesel
18. 6. 2019 13:24
proč se pořád serrou do Prahy
různé krndy, jedovatí hřibové satanové a ten wůl z Olomouce byl taky úžasnej
opravdu jsem netušil že po "zkorumpovaných" členech ODS a ČSSD mohou nastoupit ještě blbější kádry, naprosto nekompetentní
za vyhlašování klimatických nouzí bych je nechal zavřít - za šíření poplašných zpráv, pamatuje na to zákon
Avatar - WinDiesel
18. 6. 2019 13:15
Re: obchvat dostavet konecne
Ha ha ha ha ha Pyráťy, TOP09, Čižinský a Bursík a spol. že by něco postavili když nic nepostavila ani Krnáčová? Blanku 1 postavila "zkorumpovaná" tradiční strana ODS a od té doby se nepostavilo už vůbec nic.
Ti budou sázet a objímat stromy a dopravu "zklidňovat" a všude malovat pruhy pro cyklisty a opravovat neopravitelné mosty, které jim spadnou.
Holt musíme si v Praze sáhnout až na úplné dno, jako si sahají v Berlíně, kde vládnou ještě o 11 třídu lepší komunisti, neomarxisti a levicoví liberálové - a je to znát.
19. 6. 2019 06:51
Re: Vzkaz pro redakci a zdejší rakovinomety
Zajímavý je, že i za tenhle konkrétní příspěvek dostaneš stejně mínus. Nedostaneš ani žádnou odpověď i přes to, že to celé začlo urážkama.
Mám stejný názor. Kdo neche řešit tragickou kvalitu ovzduší zavírá oči před skutečným problémem. Žijeme ve vzduchu který si otravujeme jedy jen pro svojí pohodlnost. Je z toho spousta nemocí a problémů.
Avatar - CICERO
18. 6. 2019 21:43
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Atomas
18. 6. 2019 15:07
Chcete snížit emise?
Bydlím na severu Prahy, jezdím na chatu na jih... Před Blankou jsem cukal na Průmyslové, poté na Jižní spojce až na Barranďák. Než jsem opustil Prahu, v pátek klidně uplynulo 60 minut jízdy stylem plyn, brzda. Nyní - po otevření Blanky najedu na Povltavskou, plynule dojedu do tunelového komplexu Blanka, projedu krásně na Strakonickou a vyjedu z Prahy. To vše za 25 minut plynulé jízdy, nižší spotřeby a tím pádem nižších emisí... Co tím chci říct? Správné je dostavět vnitřní a vnější okruh města, omezování dopravy je cesta do pekel...
Avatar - mariov8
18. 6. 2019 13:39
Re: ...
To je jednoduché, "město začne připravovat balíček opatření", je to len prázdne mletie hubou, alebo to aspoň každý zo skúsenosti s politikmi očakáva. A podporuje to hodnota "o 45%"... to nie je reálne, ani keby sa polovina obyvaťeľov toho mesta odsťahovala. To sa každý kdo má technické vzdelanie chytá za hlavu! Pretože nezaznie jako, ale zaznie bombastické heslo s absurdným cieľom. Možno aj to je cieľom autora článku, rozvíriť hladinu, preto brnká na bulvárnu notu.

Ja určite kvitujem dohľad nad stavom vozidiel! Osobne mám veľmi rád staré autá, ale nemáš na to aby bolo v poriadnom stave? Kúp si nové. Alebo nejazdi vuobec autom.

Na tie stromy som tiež zvedavý. Radšej by som si prečítal, mesto "vysadilo" 17 000 stromov a nie "vysadí"... možno, niekedy, keď to nerozkradneme, niekam nezmyselne a podobne.

Ale odtiaľ potiaľ, motorista je všade vítaná dojná krava, lebo nákupom a prevádzkou auta dokázal schopnost získať prostriedky a niekto by sa rád bezpracne obohatil... ano, večšinou za tým žiadny skutočne pozitívny úmysel, alebo aspoň protihodnota, nieje.
Avatar - mariov8
18. 6. 2019 13:28
Dejvice - klimaticka nouze
Dnes jsem byl pracovně v Dejvicích na ČVUT, který *ebil vymyslel ty zákazy?! Jestli chtěli docílit toho, aby lidi najeli po Dejvicích 2x více kilometrů, tak se to povedlo. Takhle se planeta opravdu zachránit nedá! On si stále někdo někde myslí, že ty lidi tam jezdí auty jen tak z plezíru...

Emise CO2 o 45%? To zakáží lidem v Praze dýchat? Nebo odtamtud chtějí vystěhovat 45% lidí a mít z toho geto?

Stačí dodělat Blanku a městský obchvat a hned se bude lépe dýchat. Těžký průmysl už je v Praze zlikvidovaný dávno.
Avatar - elektrikar
18. 6. 2019 13:24
Re: Stačí se podívat...
Ty jsi tady hlavní mudrlant, takže důkazní břemeno je na tobě. Jednalo se o reakci na:

`Stačí se podívat na personální složení rady a je to jasné...
Kolik tam je techniků a kolik tam je různých dobro.erů s humanitním vzděláním, kteří technice za mák nerozumí, ale rozhodují o technických záležitostech stylem "poručíme větru dešti".`
Avatar - elektrikar
18. 6. 2019 13:22
Vzkaz pro redakci a zdejší rakovinomety
Každý kdo nefandí, ale naopak brání zlepšení ovzduší v Praze, by měl být podroben psychiatrickému vyšetření s vyvozením patřičných důsledků :-[]
18. 6. 2019 16:02
Re: Vzkaz pro redakci a zdejší rakovinomety
Obávám se, že nechápete o co tu vlastně jde.
Takže ve zkratce:
*** stromů na ulicích je velmi nákladné a povětšinou nemožné. Konkrétně u mě před domem sází Čižínský stromy už několik let dvakrát ročně. Pravidelně tu schnou, protože tu není voda. Navíc protože nedával pozor v prvouce, tak se stromy zásadně mění v červnu a v srpnu. Pochopitelně je nikdo nezalévá. Na Letné je ulice, která se nedávno rekonstruovala, stálo to desítky milionů korum (pouze chodníky). Zmizelo každé čtvrté parkovací stání (strom) a šířkové poměry se ještě zhoršily. O zrušení stání na křižovatkách kvůli rozhledu ani nemluvě.
Zavést emisní zony či případně placený vjezd do města skoro není možné, protože o odnesou okrajové části, kde výrazně zhoustne provoz. Proto to taky dosud nebylo zavedeno. Změnit to nejde, protože příprava městského i pražského okruhu je na bodu mrazu.
Jestli si někdo myslí, že tohle někomu prospěje, je hodně naivní. Povede to pouze k dalším omezením IAD bez aspoň částečných kompenzací. A jestli si někdo myslí, že mu elektromobil pomůže, tak nepomůže. I kdyby náhodou měl na rodinu dvě garáže (pro druhé auto na dovolenou) a jedno do města, tak se mu stejně městem bude jezdit blbě, protože každou křižovatku zkriplej jako na celý Praze 7. A když to stání mít nebude, tak nezaparkuje, protože na ulicích budou akorát schnout stromy. Takže se centrum vylidní od stálých a dlouhodobě žíjících obyvatel (což se taky děje), kteřá se odstěhují do okrajových částí a do centra budou dojíždět jak jinak než autem.
A hlavně, cílem tohodle tažení je zadat další a další studie a hlavně nedělat nic trvalé hodnoty!
Avatar - elektrikar
18. 6. 2019 13:14
Re: Stačí se podívat...
Zrovna vy dva jste chytří jako
opice. Na to, že máte max. 8 tříd ZŠ a to největší co jste kdy v životě řídili byl tak tým několika vašich kamarádů na dni dětí někdy v minulém století :-[]
18. 6. 2019 12:38
Titulok
"Diskuse: Už i v Praze se zbláznili. Do roky 2030 chtějí snížit CO2 o 45 procent"

Do roky 2030...? Čo je to roka?
Avatar - WinDiesel
18. 6. 2019 13:10
Re: Titulok
zabýváš se pitomostmi a článek tě nechává chladným zamysli se nad sebou
Avatar - elektrikar
19. 6. 2019 10:13
Re: Vzkaz pro redakci a zdejší rakovinomety
Myslíš ten nikl, měd, kobalt, lithium a další co máš v tom čínském telefonu, kterým jsi vložil ten tvůj příspěvek? :-[] :-[] :-[]

A znovu, nauč se anglicky a přečti si ten článek. Nebo zkus překladač. Řešení nespočívá v odstranění dopadu (zákaz baterií) ale v tlaku na dodržování lidských práv. Neděláš náhodou v politice? Mluvíš přesně jako naši politici - proč řešit příčinu, když můžeme s 1/10 námahy dočasně vyřešit důsledek, nebo s 1/20 ho pouze zamaskovat.

Každopádně je dobře, že se o tom mluví, protože se s tím alespoň bude něco dělat. Pokud se z toho výraběla jen elektronika, tak to všechny "zastánce" lidských práv nechávalo chladné.
18. 6. 2019 17:05
emise
Nezrusil nahodou pred par mesici magistrat parkovani hybridu v zonach za kilo za rok? 70% aut je fleetovejch a docela pravidelne obmenovanejch. Myslim, ze docala dost zivnostniku by si klidne koupilo hybrid, kdyby to vyresilo parkovani po cely Praze. Co treba motivovat taxikare, aby presli na plyn, elektrinu, hybrid? Ono to ale stejne dopadne ne pozitivni motivaci, ale naopak negativnim zdanenim/zpoplatnenim.
18. 6. 2019 20:25
Re: Titulok
Ty si si ešte nezvykol? Však sa "bláznia" všetci. Teba na tom článku niečo poburuje, alebo mu naopak fandíš?
Avatar - WinDiesel
18. 6. 2019 17:56
Re: oneee
pivo je taky sycené CO2, takže jdeme do anglického, který nejvíc připomíná močku a taky tak chutná?
Avatar - WinDiesel
18. 6. 2019 17:55
Re: proc?
v Norsku jdou ekologii napřed krásnými výbuchy :-! :-! :-!
Avatar - Beefcake
18. 6. 2019 16:59
oneee
Plne suhlasim so zakazom CO2 sytenych napojov.
Avatar - CICERO
18. 6. 2019 13:36
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
18. 6. 2019 17:19
proc?
Proc uz v Praze nejezdi autobusy/popelari/postaci/kuryri/dodavky na vodik nebo elektrinu/hybrid? Proc treba dopravni podnik nema pumpy na vodik v kazdym depu, kam by potencialne mohl jen natankovat i “civil”? Proc v Bangkoku jezdi skoro vsechny taxi na plyn a v Praze jezdi chipnuty passaty s usteckou znackou? Kolik Praha provozuje dobijecich stanic na elektromobily? Ono to chce jit ty ekologii trochu naproti a mozna i prikladem, ne to resit jen zakazama a pradnejma prohlasenima.
Avatar - CICERO
18. 6. 2019 14:17
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - KANKUNEN
18. 6. 2019 13:58
Schopný technický člověk je řádně zaměstnaný,
lidi bez sebereflexe se nechávají zvolit a tak to dopadá. Samy dodavatelské firmy se pak diví pro jaké voly vlastně pracují, když pracují pro obce.
18. 6. 2019 13:46
Reálných 45%
U nás je těch 45% reálných, ale to by se musely zrušit ty jednosměrky, co byly nesmyslně zavedeny.
V naší vesnici kvůli nim ujedu o těch 45% více.
Avatar - CICERO
18. 6. 2019 13:38
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - CICERO
18. 6. 2019 13:29
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - WinDiesel
18. 6. 2019 13:20
Re: Stačí se podívat...
ty woe a co řídíš ty tak úžasného, překvap a podej informaci, rádi se woe pokloníme před mudrcem velikosti Ajnštajna :-! :-! :-!
Avatar - 3_diamanty
18. 6. 2019 14:35
v meste
ozaj nie je potrebna X5-tka ani S klada.. kym ale toto ludia nepochopia tazko cakat nejake zlepsenie... ved pred nakupnymi centrami v uzkom centre mesta je to dnes u nas same monstrozne SUV ( podotykam ze vacsinou prevazajuce len jedneho maximalne dvoch ludi co si vsimam co je hodne neefekticve vzhladom na rozmery a emisie daneho vozu ) .... a toto ozaj nie je cesta k zlepseniu ovzdusia nehovoriac o tom ze aj aut je celkovo stale viac a viac ( bratislava ma dnes uz dvojnasobok aut ako mala pred 15 rokmi !!! je az neskutocne ako nam tie auta beru vzduch z roka na rok .... a kosice to iste... proste takto to nejde dalej uz a navyse co nove auto to same monstrum pod barakom ... malokto dnes uz vobec ma nejake sikovne auto odekvatne tomu na co ho aj realne potrebuje a vyuzije ) .... takze logicky musia prist nejake tie zakazy lebo ked to nejde po dobrotky ( ludia su stejne nepoucitelni ) ... tak .. tak to pojde inak .... v konecnom dosledku si za to ale mozeme sami... rovnako dizlove male vozy ci kabria ( ked bola ta 15 rocna dizl mania ) alebo bezne hatche v dizoch to bol tiez krok defakto do rakvy... ktory to cele len urychlil a aj kvoli tomu sme v takychto *** v ktorych sme byt vobec nemuseli keby vlado lrozum a nie biznis .... takze je potrebne konat... a kazdy musi zacat sam od seba plus k tomu dnes uz dopomozu zakazy ( raz to muselo prist lebo ludia sa inak nenaucia ) a pojde to :yes:
Avatar - CICERO
18. 6. 2019 13:42
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - CICERO
18. 6. 2019 13:33
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - speedfred
20. 6. 2019 10:31
Re: Stačí se podívat...
5.ročník na ZŠ moje najkrajšie 3 roky života. :-)
20. 6. 2019 06:55
Re: Vzkaz pro redakci a zdejší rakovinomety
Co všechny ty rakoviny, astma a ostatní nemoce ze splodin spalováků? Co války o ropná území? Zapálené vrty?
20. 6. 2019 06:42
Re: Vzkaz pro redakci a zdejší rakovinomety
Když říkáš A tak řekni taky B.
https://www.stoplusjednicka.cz/…nadskeho-mordoru
Avatar - Beefcake
19. 6. 2019 11:49
Re: oneee
Blbost, nie kazde sytene pivo ma v sebe CO2. A kvalitu piva fakt neurcuje obsah vzduchu (mocku nemusim).
Avatar - Beefcake
19. 6. 2019 11:47
Re: Stačí se podívat...
Ked si neukoncil, dotiahol si to po 6., ci 7. triedu ?
Avatar - CICERO
18. 6. 2019 21:45
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - CICERO
18. 6. 2019 21:41
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
18. 6. 2019 17:19
proc?
Proc uz v Praze nejezdi autobusy/popelari/postaci/kuryri/dodavky na vodik nebo elektrinu/hybrid? Proc treba dopravni podnik nema pumpy na vodik v kazdym depu, kam by potencialne mohl jen natankovat i “civil”? Proc v Bangkoku jezdi skoro vsechny taxi na plyn a v Praze jezdi chipnuty passaty s usteckou znackou? Kolik Praha provozuje dobijecich stanic na elektromobily? Ono to chce jit ty ekologii trochu naproti a mozna i prikladem, ne to resit jen zakazama a pradnejma prohlasenima.
18. 6. 2019 15:09
Jak to okomentovat ...
asi tak - o zlepšení ovzduší v Praze se už hovoří roky, ale zásadní kroky jsou minimální. Tranzitní nákladní doprava projíždí městem stále (Běchovičáci a Suchdoláci díky), okruhy stále nedodělané (a přitom stavíme poloprázdné dálnice), hromada je spíš odpuzující (proč se nepostaví metro k letišti?!), P+R pro náplavy a odvaha skutečně omezit dopravu v centru minimální (musela by se v podstatě zavřít magistrála), inteligentní řízení dopravy tak k ničemu.
Avatar - Barrichello
19. 6. 2019 10:20
Re: Vzkaz pro redakci a zdejší rakovinomety
jo a jinak sem pleteš, příspěvek sem vložil z emerického pičítače Dell vyrobeného v čajně :-) :-)
Avatar - Barrichello
19. 6. 2019 10:17
Re: Vzkaz pro redakci a zdejší rakovinomety
Nejde jen o lidská práva, ale o tu tvojí ekolgii. Na youtube je krásný dokument o Norilsku, pust si ho. Podobně to vypadá na dalších místech kde se těží jak v africe, tak v asii nebo rusku
Avatar - Barrichello
19. 6. 2019 10:09
Re: Vzkaz pro redakci a zdejší rakovinomety
Jo aha, ono se nikl, měd, kobalt, lithium a další vůbec netěží v africe, rusku a asii za velmi otřesných podmínek jak pro dělníky, tak pro přírodu kolem.
HAHA
Avatar - Barrichello
19. 6. 2019 10:07
Re: Stačí se podívat...
Podle sebe soudím tebe. Já sem své vzdělání na ZŠ neukončil, komiku :-)
19. 6. 2019 00:17
Re: proč se pořád serrou do Prahy
Jediným důvodem pro vyhlášení "klimatické nouze" bylo vytvoření korýtek pro Bursíka a spol.

Jo a paní Krnáčová byla nejlepší primátor-ka, kterou jsme v Praze měli.
Avatar - CICERO
18. 6. 2019 21:46
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - CICERO
18. 6. 2019 21:42
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
18. 6. 2019 15:37
Re: toto máme lepšie
A pak je otázkou, jaké emise měla auta před těmi 20 lety, zda jich objektivně nevyprodukovala mnohem víc (zřejmě ano), než dvojnásobek aut dnes. A další růst už je velmi omezený, protože dnes má auto prakticky každý, kdo ho mít achce a potřebuje ho. N2kteří těch aut mají i více, ale jezdit stejně můžou zároveň jen v jednom.

A argumentovat rozumem při nákupu čehokoliv, sorry, ale to je zcela mimo. Dnes je život obecně postaven tak, že velká část populace ve vyspělé čtvrtině (?) světa žije a utrácí výrazně nad to, co by jim "rozumně stačilo". Taky se asi neživíš jen chlebem a vodou? Pokud bys uvažoval rozumně, tak ti to přece k životu stačí. Přežiješ v pohodě v garzonce, ale většina lidí chce byt nebo dokonce vlastní barák. Nemusíš mít sport, kulturu, dovolené, cestování přes půl světa jen pro zábavu atd.

A je nutné si uvědomit, že veškeré regulace, zákazy, daně apod. jsou vždy dvojsečné a zaplatí to vše jen příslušní občané daného města/regionu/státu ...
Avatar - Barrichello
19. 6. 2019 10:12
Re: proc?
a elektromobily nemaj kde dobíjet :-) Pak to dobíjej elektrocentrálou ve škarpě, to je ekologie :-) :-)
Avatar - Ada je zase tady
18. 6. 2019 15:28
Snadné řešení
Stačí zakázat v Praze všechny vozy se zážehovými (čti benzínovými) motory. :-)
Avatar - 3_diamanty
18. 6. 2019 14:57
Re: toto máme lepšie
vo vacsine slovenskych miest sa pocet aut za poslednych 15-20 rokov uz zdvojnasobil ( pecka ze jo ... clvoek by to ani nepovedal ... ale fakty nepustia )... a ak by to takto slo dalej tak o 100 rokov tu uz v mestach sa nebude dat ani byvat lebo pri tomto tempe znecistovania ovzdusia v mestach uz toho dychatelneho kyslika potom ozaj moc neostane... chce to viditelnu zmenu.... a dnes uz aj formou zakazu... lebo ked to nejde po dobrotky tak .. tak to pojde inak .. a ja dufam ze coskoro tie kdejake dizlove monstra a obludy z miest uz vymiznu... ale chce to aj zmenit myslenie ludi... aby auta kupovali s rozumom a cielene na to na co skutocne maju sluzit... lebo mne to pride ze dve tretiny aut maju dnes ludia na paradu... proste ani ich nevyuziju ale hlavne ze maju velke drahe SUV.... a potom s nimi maturuju na preplnenych parkoviskach aj na krizovatkach a zamoruju vzduch... nehovoraic o tom ako som spominal ze vidiet X5tku s aspon 3 ludmi " na palube" je sviatok
Avatar - WinDiesel
18. 6. 2019 13:28
Re: obchvat dostavet konecne
já se ale nevyjadřuji ke skvadře na radnici, já jen psal o pohádce … :-!
Avatar - WinDiesel
18. 6. 2019 20:23
Ideální řešení je přechod na benzínové a dieselové hybridy
The ideal solution is an immediate transition to petrol and diesel hybrids, with a further decade spent refining the technology, infrastructure and battery supply chain to allow the adoption of BEVs. By 2030, the EU and the US would have had another decade to develop expanded, cleaner electricity generation capacity, improving the lifecycle emissions of BEVs.
Alternatively, by 2030 the availability and price of renewable energy may well fall to a level at which hydrogen fuel cells could be economically viable. These avoid the environmental and geopolitical issues caused by largescale battery production and would likely offer even lower lifecycle emissions. The overall message is this though: it is paramount that governments and industry take into consideration real-world data when promoting technologies to efficiently reduce CO2.
—Nick Molden
Avatar - WinDiesel
18. 6. 2019 13:17
Re: obchvat dostavet konecne
… a tu o Karkulce znáš, jak potkala v lese vlka a zachránili ji Piráti ???

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku