Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nové hybridní BMW 330e nabídne až 292 koní a o 50 % vyšší dojezd

Mnichovská automobilka představuje novou generaci trojkového sedanu s plug-in hybridní technologií, díky které nabídne výkon až 292 koní a čistě elektrický dojezd okolo 66 kilometrů.
Zpět na článek
Avatar - Zetti
15. 8. 2019 16:14
Re: Podvody se spotřebou a emisemi se stávají normální
dlabu ti na chorvatsko, ja mam dovolenou celej rok a nenecham si ji kazit postavanim v kolonach a poslechem rozjivenejch decek. Taky nemam rad studenou vodu.
Jak rikam, mam 40 litru v prumeru na 2000 kilometru, jestli mi to veris nebo ne je tvuj problem.
Avatar - speedfred
15. 8. 2019 18:53
Re: Podvody se spotřebou a emisemi se stávají normální
Pravdu máte viac-menej obaja,ty máš fakt malú spotrebu benzínu pri pri tvojom type jazdenia. Niekto má iný typ jazdenia povedzme 200km/deň a tam by tá spotreba už nebola taká pekná.
Avatar - Zetti
15. 8. 2019 10:35
Re: Podvody se spotřebou a emisemi se stávají normální
Ja nerikam ze to nezere proud, ale elektrina neni benzin a normovane emise mam 41g/km a z toho se vychazi. Je na to glejt a to je neotresitelny argument, ja to nevymyslel. A navic to u mne plus minus sedi.

Normalka se uklidni, nebo si vem nejaky prasek at ti nepraskne z toho cevka, to za to nestoji
Avatar - Zetti
15. 8. 2019 07:52
Re: Podvody se spotřebou a emisemi se stávají normální
Predmetem diskuse je "Podvody se spotřebou a emisemi se stávají normální" Nikdo netvrdi ze pluginy jsou perpetuum mobile. Ja nevim, ze nekdo vzdycky placne nejakou blbost uplne mimo tema a navic kravinu
Avatar - Zetti
14. 8. 2019 16:01
Re: Podvody se spotřebou a emisemi se stávají normální
Je to WLTP a ne WLTC, ale to je jedno. Ja to nerealne nevidim, normalka najedu v lete na nadrz benzinu 40 litru za dva mesice kolem 2000 km. Je to jen a jen o charakteru jednotlivych jizdy.

Vem si ze mas 40 km do prace, 40 km z prace, nabijes doma nabijes v praci a najedes za mesic 1600 kilaku bez kapky benzinu. A zbyva ti jedna plna nadrz treba na dalsich 500km bez elektriky. A nebo jedes dal jako minuly mesic a porad zbyva plna nadrz. O tom ta filozofie je.

Je to tezke pochopit?

Mmch. to auto ma 185 kW, kteryma umi zabrat naraz a to uz bude hukot. Mozna je to silnejsi motivace nez to jestli usetris par kapek benzinu Ovsem jen pro toho kdo na to ma, kdo nema, muze jen pindat......
Avatar - Zetti
14. 8. 2019 15:38
Re: Podvody se spotřebou a emisemi se stávají normální
Uz sem se bal ze s zadnou duchaplnosti tentokrat neprijdes, byls cely den v praci?
Jeste tu o tech tezkych baterkach prosim
20. 2. 2020 08:03
Re: PHEV o zadny podvod se skutecne nejedna
Omyl, spletl jsem si diskuzi :-)
16. 8. 2019 08:47
Re: Podvody se spotřebou a emisemi se stávají normální
No to je přesně to co se tomu natvrdloňoj snažím vysvětlit. Vzhledem k tomu, že to používá jako elektromobil, tak je celkem jasný, že má tak nízkou spotřebu. Nelze takový používání ovšem brát jako normu.
Avatar - Zetti
15. 8. 2019 09:59
Re: Podvody se spotřebou a emisemi se stávají normální
Postekavat jako ratlik u boudy s metrovym retezem, to je tak vsecko co zmuzes. Jsem zvedavej jak budes vriskat, az ti na tvyho smradocha navali nejakou dan jak v Nemecku.
Na baterky jezdit je podvod, to mi fakt do dneska nenapadlo
15. 8. 2019 09:47
Re: Podvody se spotřebou a emisemi se stávají normální
Ano přesně tak. O tom taky Orm píše. podvody se spotřebou. A na to právě narážel, když zmínil, že PHEV jezdí za 2 litry a ony ve skutečnosti jezdí za výrazně víc. Ano pokud ti fixlování ve smyslu nabiju baterky a budu to používat jako elektromobil přijde jako relevantní a ne podvod, tak je to tvůj náhled na věc, ale pokud s tím PHEV vyjedeš s nenabitou baterkou a pojedeš trasu třeba 500 km, tak zjistíš, že se reálná spotřeba diametrálně liší od slibovaných parametrů. Čili nejde rozhodně paušálně tvrdit, že PHEV jezdí za 2 litry na 100. V tvým případě, kdy to používáš prakticky jako el mobil kolem komína asi jo, ale to je spíš extrém.
15. 8. 2019 02:31
Re: Podvody se spotřebou a emisemi se stávají normální
Tak mne sa už podarilo na Outlanderi PHEV jazdiť 3 mesiace bez tankovania, ale to si už auto vypýtalo čerstvých 15 litrov benzínu. Dobíjalo samo batériu spaľovaním benzínu kým nedostalo natankovaných 15 litrov, 10 nestačilo to som skúšal. Spotreba elektriny záleží od štýlu jazdy a dá sa spraviť motaním po meste aj pod 15 ale bežne do 20, nie je problém aj do 30 :)
15. 8. 2019 16:03
Re: Podvody se spotřebou a emisemi se stávají normální
A to je to lhaní o kterým psal Orm. že ty nevidíš tu analogii je čistě tvůj problém. 41g /km dokážeš mít, když budeš jezdit kolem komína a používat auto jako elektromobil, ano věřím. Vyjeď s ním do Chorvatska na dovolenou nebo stačí i jen pár set km po Čechách a zjistíš že tyhle normovaný emise jsou lež a v reálu jsou 3x takový. To je přesně to lhaní, o kterým si tu celou dobu bavíme.
15. 8. 2019 10:09
Re: Podvody se spotřebou a emisemi se stávají normální
Zjevně nechápeš psaný text. Jezdit na baterky není podvod, ale když jezdíš na elektřinu, tak pak nesmíš vykřikovat, že ti auto nežere benzín, ale musíš taky přiznat, že spotřebovává elektřinu. A ne křičet, že jezdíš za 2 litry na 100, když to není pravda. Mě můj moderní EURO5 benzín určitě zakazovat nebudou a žádnou eko daň uvalovat taky ne, takže buď bez obav. Já si můžu jezdit kam chci. I po Německu.
15. 8. 2019 00:10
Re: Podvody se spotřebou a emisemi se stávají normální
Tak a ted ti to vysvetlil. Spotreba elektriny se do spotreby vubec nepocita. Proste kdyz budes jezdit jen na elektriku tak budes mit klidne spotrebu i nula litru na 100. Chapes? Proste perpetum mobile :-[]
14. 8. 2019 15:47
Re: Podvody se spotřebou a emisemi se stávají normální
Optimalizace hybridů na měření dle WLTC je stejný podvod jako dieselgate, jen se to tváří legálně..
14. 8. 2019 15:20
Podvody se spotřebou a emisemi se stávají normální
Auto s výkonem 135 kW má spotřebu do 2 litrů - jo, jistě, ale nesmí ujet více než 24 km a nesmí jet déle než 30 min - z toho ještě musí 4 min. stát.