Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Mazda MX-5 30th Anniversary Edition – Třicátiny jsou fajn

Výroční edice Mazdy MX-5 ukazuje, že 30. narozeniny mohou být radostnou událostí. Ikonický roadster totiž tenhle věk zastihl v obdivuhodné formě.
Zpět na článek
Avatar - KANKUNEN
30. 9. 2019 14:39
To auto je fantastické tím,
že ti dovolí zkoušet limity auta, protože to dokáže už v nízkých rychlostech, kdy má ještě člověk odvahu hnout zadkem. V tom autě se prostě pořád směješ a jsi šťastný. Dokonalý opak třeba předokolní Cupry, ta jen jede strašně rychle, stále nic a pak tě zastaví svěrač.
Avatar - Ozzman
30. 9. 2019 21:06
Re: Fantastická věc...
Hlavně chybí odkládací prostory.... no jo, není to Oktávka :D Ještě bych dal do mínusu malý kufr a málo místa na zadních sedačkách... 2 hvezdy z pěti !
Avatar - CHerokee
30. 9. 2019 20:52
Re: Fantastická věc...
Souhlasím, parádní auto. nerozumím těm minusům a 4 hvězdám.... jako na motorce a v kabriu zkrátka na dálnici je kravál. Ono to není lepší ani v tarze. Ale to je jedno.
30. 9. 2019 16:27
Fantastická věc...
...kupujte dokud jsou. Naučte se ještě řídit a bavit se v lehké zadokolce.

Bravo Mazda :yes:
Avatar - Uživatel_5340709
1. 10. 2019 06:35
Re: Fantastická věc...
Jak to tak čtu, ........ tobě ji zakáže manželka. :-)
Avatar - woody-alien
1. 10. 2019 20:30
Re: Fantastická věc...
Já se svými 186 jsem se nějak vešel a líbilo se mi to. Ale je fakt, že oproti Miatě je SSS londýnský taxík. V pohodě i s cylindrem. :D
Avatar - iudex
1. 10. 2019 09:58
Re: Fantastická věc...
Ja mám 193 cm a pozeral som rovno do rámu a vrch hlavy som mal vyššie. A už sa nebolo kam zošupnúť.
Avatar - kari.laz
30. 9. 2019 16:46
Re: Fantastická věc...
A řadit, ať manuály nevymizí, pokud o ně bude zájem.
Avatar - palix
30. 9. 2019 20:37
Re: Fantastická věc...
Jedno z mála moderných áut, ktoré by som ešte niekedy chcel vlastniť. Trochu si ale počkám, lebo zatiaľ potrebujem väčšie (rodinné) auto, ale časom aj cena padne a nejakú jazdenú MX 5 tejto generácie si kúpim. Dúfam, že mi ju nezakážu úradníci z EU :(.
Avatar - palix
2. 10. 2019 13:56
Re: Fantastická věc...
Zatiaľ na MX-5 veľmi nepomýšľam... Čím sa ale budem baviť potom? Manželky nech si zakazujú čo chcú, len potom môžu byť vymenené ony. Ako raz povedala manželka kolegu, ktorý pomerne často mení rodinné auto - auto si kľudne vymeň, ale mňa sa nezbavíš ;).
Možno raz skončím ako starí Japonci - keď sa dostanú do penzijného veku, manželky ich vyhodia z domu. Smola, alebo šťastie? Vec pohľadu ;).
Avatar - speedfred
2. 10. 2019 11:09
Re: Fantastická věc...
Tiež som skúšal F124 a bol som celkom prekvapený priestorom. Neviem ako je na tom táto Mazda.
2. 10. 2019 09:53
Nepresnosti
V clanku je zopar nepresnosti.
Sedadla s reproduktormi v hlavovych opierkach su dostupne aj v inych verziach nie len v Aniversary 30th. Su dostupne vo verzii Revolution kde su v klasickych sedadlach a vo verzii Revolution Top kde su dostupne v sedadlach Recaro.
Za dalsie Aniversary 30th sa vyraba aj so slabsim motorom 1,5l ale ten je dostupny iba pre japonsky trh.
Avatar - Emel
1. 10. 2019 22:47
Re: Fantastická věc...
Já už bych se opakoval... mně by se líbila Miata se střechou :-)
Avatar - kari.laz
1. 10. 2019 14:39
Re: To auto je fantastické tím,
v kombinaci s pohonem zadních kol a manuální převodovky :yes:
Avatar - lamal
1. 10. 2019 14:12
Re: Fantastická věc...
ako vo vacsine tradicnych rodin...
Avatar - wakantanka
1. 10. 2019 13:33
Re: Fantastická věc...
Ja som taká konfekčná veľkosť ... teda 176 a cca 80 kg a to auto akoby bolo vymyslené na moju veľkosť :D Všetko bolo teda fajn, motor fajný, prevodovka detto, podvozok tiež, akurát som v tejto poslednej generácii nemal rovnaký pocit, ako keď som pred rokmi jazdil s prvou či druhou generáciou. Hoc tá staršia bola slabšia, viac sa krútila a neohúrila výkonom, tak pocit z jazdy som mal lepší. Neviem to vysvetliť ale je to tak. Asi už starnem alebo čo :D
Avatar - Ozzman
1. 10. 2019 09:39
Re: Fantastická věc...
Jo, já mám 188cm, zkoušel jsem pouze F124, vešel jsem se, ale nejsem si jist, že bych v takovém autě chtěl jet dál, než 100km :D Přes sklo jsem naštěstí nekoukal :D :D
Avatar - iudex
1. 10. 2019 09:31
Re: Fantastická věc...
Ale jeden reálny problémik tu je: do toho autíčka sa nezmestíme (Ty tuším tiež nie si zrovna trpaslík), proste niekto nad 185 cm už bude hlavou pretŕčať cez rám okna a nad 90 kíl sa nevojde do sedačky (PS: viem, že jeden český redaktor, tuším Koubek je dlhý a jazdí v MX5, ale aj tam vyzerá ako v kolotočárskom autíčku).
Avatar - iudex
1. 10. 2019 09:28
Re: To auto je fantastické tím,
Jj, súhlas, ja by som ešte dodal, že MX5 je jedno z mála áut v dnešnom svete, kde ešte má zmysel atmosféra, jednak Mazda stále dokáže ako jeden z mála výrobcov spraviť točivú atmosféru, ktorá nepôsobí emisne priškrtene, jednak kľúčom k radosti a dynamike aj bez super veľkého výkonu je nízka hmotnosť. 1,1 tony, to je základ úspechu, viac majú bežne aj malé autá segmentu B. Takže 184 neudusených točivých koní na 1137 kíl hmotnosti, to je dokonalý recept na radosť. :-)