Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: První jízda s omlazenou Toyotou C-HR: Když vývojáři naslouchají kritice

S omlazenou Toyotou C-HR jsme se mohli poprvé důkladně seznámit již během statické prezentace v Česku, během dynamické prezentace v Portugalsku však padla řada dalších důležitých informací.
Zpět na článek
Avatar - Mikesus
19. 11. 2019 21:53
Re: zaujímavé
I trollovat se musí umět. Takhle ze sebe děláš jen šaška.
20. 11. 2019 09:47
Diesel propagují emisní pokuty
Za benzínový motor jsou pokuty vyšší než za naftový motor.
Avatar - Mikesus
19. 11. 2019 23:44
Re: zaujímavé
Řekl bych spíše zaslepenost.
Myslíš, že by nadměrné dieselové emise mohly způsobovat závislost? Tak jako kouření? Od některých, slepě propagujících diesel VW, mi to skoro připadá jako jediný objektivní důvod.
Tady konkrétně to je zatím jen VW, ale předpokládám, že TDI brzy vyplave na povrch.
20. 11. 2019 12:51
Zklamání
Toyota mne a ženu zklamala. Měli jsme ji novou z půjčovny, 3 dny jezdili po Holandsku a Belgii... Jízdní vlastnosti průměrné (ovládání, držení na silnici), motor slabý, ale elektromotor např při akceleraci dost pomáhá. Každopádně je to nesmírně složité auto na obsluhu, třeba "cruise control" nebo jak to mají pojmenované je perfektně odladěný ale další věci, např. stěrače jakoby vymýšlel Indický tým s nízkým budgetem...
19. 12. 2019 20:05
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
21. 11. 2019 09:56
Re: Změny s otazníkem
Až na to, že je len rebrandované Daihatsu pre Japonský trh a nemá technicky nič spoločné s Toyotou predávanou v EU. V EU bude niečo odvodené z techniky Yarisa, ale som zvedavý či to pojmu prakticky, alebo dizajnovo.
20. 11. 2019 21:11
poslanci minuskari :-)
Bojíte sa pravdy.
Je to šrot.

Malé, hlučne, nepraktické,drahé, slabý servis, slabá záruka, slabý vyber motorov,
SROT
Avatar - Hammunasakra
20. 11. 2019 17:52
Re: Zklamání
Nejde o Auris a Corollu = ale o Auris o generaci novější = a jo je tam jasně poznat nová generace :-)

Sem zvědavej na https://www.autorevue.cz/…06-koni-dynamika
Avatar - Ozzman
20. 11. 2019 15:50
Re: Zklamání
Mne třeba v této cenové jako nejlépe jezdící SUV příjde dosluhující Kuga, tlumení nerovností, odhlučnění a hlavně odezva a řízení a řazení (což u hybridu pravda, nelze srovnávat:D) a 1.8 je jak říkáš, super ve městě, ale když naskočí motor, je hlučný, stejně jako u všech Toyot s tímto 1.8hybridem, Auris mi přišel nejhorší, u Corolly 1.8 mi to přišlo trochu lepší.

P.s. já, nezvyklý na Toyoty, tak mi taky občas chvíli trvalo něco z pokročilejších funkcí najít, ale teda stěrače, to jsem našel :D
20. 11. 2019 15:08
Re: Zklamání
Nechci znít rýpavě, ale co konkrétně bylo špatně na jízdních vlastnostech, případně který konkurent je v tomhle lepší? Neznám CHR na základních kolech, ale nevěřím že by to udělalo takový rozdíl...

Motoricky i odhlučněním je, alespoň současná verze s 1.8, určena opravdu spíš do města. Jestli jste s tím 3 dny cestovali po dvou zemích, zklamání celkem chápu. To člověk ocení až když cuká pravidelně po městě :)

Stěrače jsou konkrétně v čem špatné?
Avatar - Hammunasakra
20. 11. 2019 14:12
Re: Zklamání
Koukám že si další NEEXISTUJÍCÍ diskutér = tak jaký je tvý další alter ego? :-)
20. 11. 2019 13:44
Re: Změny s otazníkem
Presne. Ja som jeden z tých ktorých CHR nenadchla. Vyššie auto s podobným pôdorysom by sa u mňa perfektne dopĺňalo s kombíkom. Manželka by ho využívala do práce a dalo by sa využiť na niektoré výlety po Slovensku, kde by sa mi hodil o pár cm vyšší podvozok. RAV je na dochádzanie a parkovanie v niektorých oblastiach zbytočne veľká. Niečo by malo vzniknúť odvodené od nového Yarisa. Tak som zvedavý.
20. 11. 2019 13:05
Re: Zklamání
To je příšerný článek, ani se mi to nechce číst.
Avatar - Ozzman
20. 11. 2019 12:22
Re: Změny s otazníkem
Nevypadá zle, klasická krabice, to by mohlo fungovat.
Avatar - Hammunasakra
20. 11. 2019 12:10
Re: Změny s otazníkem
Na tohle = na vlastně běžný velmi rozšířený denní městský ježdění = je C-HR ideál. Pěkně vypadá spotřeba a spolehlivost pohonu velmi nadprůměrná = i bez multimiliardovýho zvýhodnění = prostě https://www.auto.cz/…usta-kara-101813 :-!
Avatar - Hammunasakra
20. 11. 2019 12:02
Re: Změny s otazníkem
Aha myslel sem že sem ho dával https://www.novinky.cz/…lu-rav4-40302646 no pro mě to je spíš skoro vzor co mě nezajímá = jako velmi solidní absolutní univerzál dneska díky tomu furt relativně novýmu 2litru i co se výkonu týče = považuju Corollu

Praktičnost dneska nefrčí = to by se masově nepřecházelo na fakt nejhorší možnou konstrukci auta = SUV. Praktický byly MPV = víceméně skončily. Celkově mi furt nejlíp vychází něco jako Corolla = v kombíku už i slušnej prostor
Avatar - wakantanka
20. 11. 2019 11:56
Re: Změny s otazníkem
Každé ráno stretávam pred školou kam chodí môj synátor jednu pani práve s hybridnou CHR a vozí v ňom 4 deti. Je pravda, že vekový rozptyl je väčší a tak najstarší chlapec už sedí vpredu bez podsedáku či detskej sedačky, zatiaľ čo mladší 3 súrodenci pekne v sedačká vzadu, ale ako mamataxi im to očividne funguje. Tuším že ako rodinný povoz majú Viano či V-klasse.
Avatar - Ozzman
20. 11. 2019 11:52
Re: Změny s otazníkem
Pošli odkaz na tu pidiRavku, zajima me .

Vyplácí se jim to díky dnešnímu honu na ekologii a slušným hybridním ústrojím, vsadím se, že kdyby to auto bylo i praktické, válcuje totálně...
Avatar - Hammunasakra
20. 11. 2019 11:42
Re: Změny s otazníkem
No vsadili na stylovku místo účelovky = a jak vidno vyšlo to = líp než byly odhady pro roční prodeje

Menší napodobenina RAV4 viz odkaz už je = no a MĚ tam rozhodně nic nechybí = mnohem lepší než další JAKO suv = je nějaká Corolla ve verzi kombi docela uspokojivě prostorný univerzální auto

Uvidíme jestli ta pidiRAVka = dorazí časem i na náš trh
Avatar - Ozzman
20. 11. 2019 11:32
Re: Změny s otazníkem
Odpovídáš na něco, o čem nepíšu. Lidi kupují SUV jako rodinné auto, Prius+ jak správně píšeš, není SUV. Říkám jen, že Toice chybí praktičtější verze CHR s jeho hybridními pohony, věřím, že by se prodávalo. To je vše, co píšu :)
Avatar - Hammunasakra
20. 11. 2019 11:08
Re: Změny s otazníkem
No stylovka = může bejt cokoli. Viz prodeje = trefili to snad i víc než si představovali

Pro praktičtější je ten Prius+ problém je že, nevypadá jako SUV :-)

C-HR určitě neni myšlený jako RODINNÝ auto = ale viz i ty reálný prodeje i moje vyzkoušení a nejsem žádnej drobeček = průměrnou obsazenost auta, která je necelý 2 lidi = zvládá na 1čku. A s 2litrem 135kW = dneska nabízí i naprosto dostatečnou dynamiku

Pro prostor a rodinu atd. = Prius+ a podobný auta. Snad až mírně fascinující je = že masově jdeme = přesně opačnym směrem. V době kdy se snažíme o menší spotřeby = masově deme směr SUV = takže díky jen tomu MUSÍME denně vytěžit přepravit zpracovat na čerpačky odvézt asi o 3,3 milionu barelů DENNĚ víc. Sme my to homo sapiens :-!
Avatar - Ozzman
20. 11. 2019 10:59
Re: Změny s otazníkem
Však jako stylovka to beru ( i když osobně v crossoveru stylovku nevidím), ale pro nás, praktičtější, kteří BY chtěli SUV, je to bohužel k ničemu a Ravka je už velká a drahá :) Tak jsem to myslel.

Přesně to praktické CHR by společně s hybridním pohonem mohlo dost fungovat, i tak CHRka jsou vidět, ale pro rodinu to moc není :)
20. 11. 2019 10:52
Re: Změny s otazníkem
Podvozek - vyloženě mi to nevadí, je to sportovnější naladění, ale když už se píše, že je prý lepší, tak by mě zajímalo právě v čem :D

Prostor - jak píše Hamuna, rozměry jsou využité víc pro styl než prostor. Já jezdím v autě prakticky sám nebo ve dvou a vpředu si nemůžu na nic stěžovat do všech směrů. Kvituji co se týče prostoru dobře vyřešený středový panel, který mě na rozdíl Passata netlačí do pravé nohy. Jediné co vidím jako omezující je malý rozsah nastavení volantu.

Toyotě vážně (aspoň u nás?) chybí kompaktní crossover hrající na praktickou notu. Něco jako praktičtější CHR :D
Avatar - Hammunasakra
20. 11. 2019 10:29
Re: zaujímavé
Nebo já = nicméně jak víš my sme spíš něco jako taková = anomálie :-!

Výjímky potvrzující praVWidlo :D
Avatar - Hammunasakra
20. 11. 2019 10:25
Re: Změny s otazníkem
https://www.novinky.cz/…lu-rav4-40302646 SUV v každé kategorii = už aby to měly VŠECHNY automobilky :-!

C-HR neni malý = je to prostě stylovka. Na prostor sou auta typu https://www.toyota.cz/…-plus/index.json ošklivější rsp. momentálně míň atraktivní, ale jinak tak nějak ve všem lepší = než kdyby se to tvářilo vypadalo = jako SUV :-)
Avatar - Ozzman
20. 11. 2019 10:00
Re: Změny s otazníkem
Mne ten komfort stávající verze nepřišel nikterak strašný, ale nejezdil jsem s tím mimo město. Já naopak vidím problém v koncepci auta, je malé :D Toice chybí na nás trhu malé praktičtější SUV ve stylu Ravky.
Avatar - Mikesus
20. 11. 2019 08:07
Re: zaujímavé
Ono to není jen tady, ale obecně i co se potkávám s lidmi. Je tedy pravda že všichni až na pár výjimek mají služební auta, ale jsou doslova posedlí TDI od VW a nic jiného nepřipouští.
Avatar - _Karel_
20. 11. 2019 07:13
Re: zaujímavé
On je tu někdo slepě propagující diesel VW? Je tu pár velkých fandů nafty, ale že by konkrétně TDI, to jsem si nevšiml. Snad Áda, ale to bych ani nepočítal.
19. 11. 2019 22:57
Změny s otazníkem
Příchod dvoulitru je super zpráva a CHR rozhodně chyběl :yes:

Technické změny jsou určitě pozitivní, nicméně článek se o nich moc konkrétně nezmiňuje.

1) Dřív se tu psalo o lepším odhlučnění, tady o tom moc zmínka není, spíš to vypadá jakoby zůstalo při starém. Máte porovnání?

2) Nové naladění podvozku (1.8) - v čem je lepší? Je komfortnější? Kromě komfortu asi nevím co bych současné verzi vytknul.

3) Baterie u 1.8 - mají vyšší kapacitu?

Na nový "ocucaný" design si asi budu muset zvyknout, hlavně zepředu. Zezadu je to ale určitě lepší, tam změny kvituji. :yes:
Avatar - Hammunasakra
19. 11. 2019 22:08
Re: zaujímavé
Není to jen = opravdu nehraná neznalost?
19. 11. 2019 21:30
zaujímavé
Ako Toyota stále dokáže predávať - napriek tomu.”, že jej produkty sú totálne zaostalé.

Kto preboha dá prednosť tomuto črepu pred modelmi vw ?