Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: BMW 2 Gran Coupé odhaluje český ceník. Stylová předokolka s tříválcem stojí od 689.000 Kč

Novinka mnichovské značky je zatím dostupná jen se třemi motory, dvěma benzinovými a jedním naftovým. Vrcholem je BMW M235i xDrive.
Zpět na článek
Avatar - _Karel_
13. 1. 2020 14:08
2GC
Pěkný Renault Fluence, jen nemuseli od BMW kupovat ten zadní spojler z 6-er.
Avatar - iudex
13. 1. 2020 15:26
Re: 2GC
Nekupujte si kožené sedadlá a nemusíte to riešiť. Odvetrávanie je skrátka riešenie problému, ktorý by nemusel existovať, keby ľuďom stačila látka/alcantara. ;-)
Avatar - lyon667
13. 1. 2020 17:46
Re: Kupil by si niekto
Mně hlavně tato kategorie vozu nedává v prémii smysl.
Avatar - speedfred
13. 1. 2020 15:44
Re: Cena
Nechcem tu byť za “bychara” ale pri týchto cenách (M235i) vypadá Stinger celkom zaujímavo nacenený.
13. 1. 2020 14:18
Re: 2GC
Příšernost, která i z CLA dělá hnedle krasavce. Nejhezčím malým prémiovým sedanem zůstává A3. ;-)
13. 1. 2020 19:59
Re: slušnýho fištróna máte
zásadní problém je s parkováním. garáž si v Londýně nemůže dovolit prakticky nikdo. a nejspíš je jim líto nechat stát lepší auto před barákem...
13. 1. 2020 17:19
Re: 2GC
Aj mne pride latka/alcantara lepsia aj na pocit(v zime nechladia a v lete niesu take rozpalene) aj na udrzbu. Je zaujimave ze bmw nevie vyhrievat zadne pri latke . SantaFe to ma v zaklade a tusim ze aj taky proceed.
Avatar - iudex
13. 1. 2020 15:29
Re: Navoněná
Zase niekto objavil Ameriku, že základ nevyzerá tak dobre, ako promo verzia nabitá výbavou. Bravo.
Inak pre Tvoju info, 1er/2er išli kvalitou interiéru a dojmom výrazne hore oproti predchodcovi, sú veľmi blízke 3er a kto nemusí celodisplejový interiér A/CLA, 1er/2er bude preňho lepšia voľba.
Avatar - iudex
13. 1. 2020 15:25
Re: 2GC
Dovolím si nesúhlasiť, naživo je to elegantný dynamicky strihnutý malý sedan, naživo v modrej snapper rocks blue a M pakete vyzerá výborne. Aktuálne CLA asi vyzerá zozadu o chlp lepšie, ale inak tam veľké rozdiely nevnímam. A3 sedan je fajn, ale popri tejto dvojici už pôsobí tak moc jednoducho. Oproti sesterskému 1er je 2GC o level krajšie auto, a to nielen kvôli elegantnejšiemu profilu sedanu, ale aj kvôli prednej časti, ktorá je jemnejšia, vďaka menším obličkám elegantnejšia. Proste viem si reálne predstaviť, že si to niekto kúpi ako menšiu alternatívu k 3er, ak neocení výhody RWD, resp. nechce R6.
Avatar - 3_diamanty
13. 1. 2020 16:40
Re: 3hrnek
aj ked popravde ta o triedu vacsia 3ka je rozmerovo len o kusocek vacsia ako tato 2ka ked na to pride fyzicky aj vahou ... ( je to nieco ako CLA vs C klasse len s vrtulou ... ) .. ale chapem.. v istej triede ( aj imidzovej a cenovej ) sa uz 3 valce nenosia bez ohladu na rozmery a vahu .. to uznavam :yes:

ale inak mne sa toto 2 gran coupe paci viac ako akekolvek ine 4 dverove bawo.... a chvalim aj 6 stupnovy manual a relativne nepremotorovany zaklad ktory moze byt prave tym idealom na kazdy den ... a zaroven cloveka ani cenou ani spotrebou nezruinuje :yes:
Avatar - iudex
13. 1. 2020 16:22
Re: 3hrnek
Asi som už čiastočne uvarená žaba, ale so 103 kW trojvalcom s objemom 1,5 litra v nižšej strednej by som až taký problém nemal (s cenou za ten trojvalec už áno). Opakujem, má celkom solídny objem, výkon aj krútiak a vraj aj jazdný prejav. A ak by som mal voliť medzi bavoráckym trojvalcom a koncernovým priduseným štvorvalcom 1,5TSI, asi volím ten R3.
Väčší problém mám s týmto motorom v o triedu väčšej a drahšej 3er, to už je pre mňa no-go.
13. 1. 2020 16:12
3hrnek
A není to moc 3 válce? Což takhle oturbený motor z fichtlu?
13. 1. 2020 15:53
Kupil by si niekto
z Vas co mate peniaze toto auto s 3valcom? Nemyslim pre manzelku, resp. frajerku.
Avatar - Ozzman
13. 1. 2020 14:54
Re: 2GC
Jo Atrojka je fakt pekna, to souhlasim, ale... mne se tohle docela líbí ... :D
13. 1. 2020 14:51
Navoněná
bída.
Na fotkách plnej kotel, ale ať ukážou tu smrdutku "již od"!
13. 1. 2020 14:31
Re: 2GC
Mimochodem, ani tento model stejně jako 3er neumí odvětrávat sedadla. I ta Kona v testu to umí.
13. 1. 2020 16:42
slušnýho fištróna máte
Jako srovnat cenu auta 235i a v jedny vete přihodit Kiu Stinger to už chce vážně mít hlavičku špekuličku. To rovnou můžeš říct, že je zajímavej superb s 200kw, protože s pěknou výbavou je okolo 1,2 milionu jako mercedes a 35 amg MY 2019. Nakonec ale bych-bys-bychom šli do Hyundaie Kony a jeste by nam zbylo. Mame to ale fištróna 😁
13. 1. 2020 19:17
Re: 2GC
látka je samozřejmě lepší, v zimě se nevychladí, v létě se na ni nelepíš, ale nevypadá moc dobře. kráso trp.
každopádně látka nepotřebuje ani výhřev, ani odsávání.
jsem jediný, kdo, když půjde v létě spát bez trička, probudí se ráno s nepříjemnou bolestí v zádech? nechápu, jaktože vám ta ventilace přímo na záda nedělá zle...
13. 1. 2020 17:00
Re: Cena
Fostek je v poho.
Než tohle, CLA nebo A3sedan, to radši Žihadlo.
Dneska je mi blbě, vodkecej to pls za mě. Ď
Avatar - 3_diamanty
13. 1. 2020 15:44
nebudem vzdy len kritizovat
takze za 689 tisic tu mame celkom pekne bawo ( daleko krajsie to uz teraz ladi ten face ako na hatchi radu 1 ) ktore moze mat aj klasicky 6manual ( hura hura ) a uz ma aj celkom solidny zaklad ( turbo 103kw .. valce radsej uz ani nepocitam ani nahon.. to dnes uz aj tak nikto asi neriesi ) .. takze parada... pod 700 litrov svizne ( vykon a zrychlenie aj maximalka su tu uz uplne dokonale ) aj rozmerovo sikovne 4 dverove bawo s manualom -- ziadny napuchnuty megahatch ani mpv ani 5metrova megalod .. ale sikovna elegantno-sportova masinka na kazdy den... ja mu normalne fandim sila.. toto by mohla byt fakt paradicka v praxi pre niekoho komu uz zase na bezne potreby netreba M5-ku ale nejaka vycencana mazda 3 sedan mu aj tak este moc ( zo svojim logom na maske ) nestaci :yes:
13. 1. 2020 19:16
Re: slušnýho fištróna máte
Auto se ma kupovat na co mas. Kdyz mas na ojetou fabii, jezdis ojetou fabii, no a co. Furt je to jen vec co te vozi z bodu A do body B. Stejne dneska autem nikoho neoslnis, mozna nejakym Ferrari jeste jo, ale jinak proste ne, spotrebni vec.
Ja si taky muzu koupit mercedesy a jezdim Fordama a VW a misto mergla sem procestoval tretinu planety a nelituju ani na pikosekundu. Asi tak.
Ziju v Londyne, tam stoji byt (70m2 v nic moc lokalite !) od 500 tis liber nahoru (to je 15 mega ceskych), kazdej druhej clovek tam si muze za par let nasetrit na porsche, kdyby joo chtel... a delaji to? Ne, jen vyjimecne. Koupi si Audi A4 v zakladu, kdyz chteji pekny auto. Nebo klidne za par supu Opel Corsa nebo Dacii, neco aby dovezli deti do skoly a na nakupy a neresi nejaky frajeriny. Auto je jen auto.

Ale musim uznat ze kdyz na to maji, tak se s tim neparou. Anglani maji auta velice radi. Koupi si vecicky jako LaFerrari nebo McLaren Senna, Koenigsegg atd casto i neco unikatniho co netusis co to je ... uznavam ze to uz je frajerina. Ale na to tam ma samozrejme jen hrstka lidi, tak to tu prestiz jeste nejakou ma, to uznavam.
Ale na BMW s*r* pes co se prestize tyka, to si koupi, protoze chteli hezci auto nez
VW nebo Toyota ... ze je to trivalec? no a co.
14. 1. 2020 13:52
Re: slušnýho fištróna máte
kolega dela managera baru v Kensingtonu, Astony a RR parkují na cestě před barákem...
Avatar - Dinar
14. 1. 2020 10:19
Re: 3hrnek
Asi tak, tyhle pláče o tříválcích, kde se vzala ta fixní idea, že motor musí mít čtyři válce? Podle mě, například, by jich měl mít šest. Čtyřválec je proti šestiválci zoufalství, takže mám psát, že je R4 motor do sekačky? Podstatný je objem, výkon, projev, a v tomto směru je to přesně jak píšeš, bmw R3 je patnáctistovka se solidním výkonem, navíc zvukový projev podobnější šestiválci, žádné unylé (a nahoře utrápené) hučení čtyřválce. Pro 2er motorizace naprosto v pohodě.
13. 1. 2020 21:46
Re: 2GC
JJ, kľudne si vzhľadom k svojmu použitiu viem predstaviť v súčasnosti aj ten sedan. Za predpokladu, že do kufra nacpem športové náradie :D :D
Avatar - xxc
13. 1. 2020 21:40
Re: slušnýho fištróna máte
Dnes sme predali Suzuki Swift, ktory stal v 2006 novy 16 000 € v prepocte, my sme ho kupili za 6 200 € v 2009 a v 2020 predali za 2000€ do AAA. To je asi novy rekord, ked auto za 10 rokov stratilo 4200 € na cene.
13. 1. 2020 20:22
Re: 2GC
To souhlas, ale tohle je moc pěkné, vadí mi jen zbytečně velké ledviny. Mít to decentnější čumáček, byla by to bomba.
13. 1. 2020 19:17
Re: 2GC
látka je samozřejmě lepší, v zimě se nevychladí, v létě se na ni nelepíš, ale nevypadá moc dobře. kráso trp.
každopádně látka nepotřebuje ani výhřev, ani odsávání.
jsem jediný, kdo, když půjde v létě spát bez trička, probudí se ráno s nepříjemnou bolestí v zádech? nechápu, jaktože vám ta ventilace přímo na záda nedělá zle...
13. 1. 2020 18:48
Re: Navoněná
Je to navonena bida, to bez debat.

Ale tak proc ne. Tak mas trivalec, 4 se tam nejak poskladaji (vzadu myslim deti), nemas teda nejspis ani ty blby pipaky vzadu no, to uz je fakt ulet ... kola si potom dokoupis za polovic sam, 16ky si nechas na zimu a za 700 (se slevou a vcetne novych kol) mas doma celkem pohledny BMW. Na nakup a do prace to dojede taky ... a vo to te cilovce tak nejak jde ... odhaduju ... ja je nesoudim :-)
13. 1. 2020 18:37
Re: 2GC
Vidim to stejne. Nekoupim si asi ani jedno ale skaredy to neni. A3 sedan vypada i po tech letech fakt super. Proste kdyz jsou ty proporce spravne, jsou spravne navzdy... :-)
Ostatne me se velice libi i 4GC a to ma navic hnanou spravnou napravu... :-)
13. 1. 2020 15:04
Re: 2GC
Mám taky jedno šedý auto a z hlediska mytí je to fakt láce :yes: ;-)

A jen to postni!
14. 1. 2020 13:53
Re: 3hrnek
klidně dvouválec, ale hlavně na benzín.
14. 1. 2020 00:09
Re: slušnýho fištróna máte
Jo to je asi rekord to teda jo :-)
Vsak Suzuki je super jednoduchy auto a jeste dobre vypada. Ja mam treba srdcovku Fiat Panda, to jsou takovy ty maly zazraky, co proti tomu proste nejde rict kriveho slova, jsou tim cim jsou, na nic si nehrajou.
A podobne to plati i pro kdejakou skodovku apod. Naposledy me velice prekvapil Duster (dal jsem si s tim 4 tisice po Islandu, kde casto silnice nejsou asfaltove a podnebi je az brutalni), to uz neni uplne levny auto, ale zase - na nic si nehraje a funguje a jezdi to lip, nez bych kdy cekal. Do Londyna asi ne, ale tam to sedlo jak *** na hrnec :-)
Vzdycky se smeju tem skoda a hyundai a ja nevimco hejterum, kteri beztak jezdi dvacetiletym oprejskanym BMW, na poradny servis nemaji ani nahodou a chodi a hejtuji a ho**o vedi :-) Stejnetak klasika “Passat to je s*a*ka, rozpada se ve 150 tisicich”, ale uz jim nedojde, ze kdyz to kupovali “po peti letech s garantovanymi 90 tisici”, uz to melo najeto 200 tisic jako sluzebak, do ktereho poslednich 100 tisic nikdo nedal na servis ani korunu... :-)
13. 1. 2020 23:44
Re: slušnýho fištróna máte
Musis na to myslet dopredu kdyz vybitas byt nebo dum, to samozrejme, ale divil by ses, je to mensi problem nez v Praze nebo v Bratislave (co muzu porovnavat z vlastni zkusenosti). Praha je na tom fakt dost blbe.
Oni nemaji sidliste, zijou v nizsich domech a radovkach (Londyn je oproti nasim mestum strasne rozlehly a to myslim bez ohledu na pocet obyvatel) u domu a radovek je vjezd, u vetsich domu maji dole parkovani a/nebo garaze, proste neni to takovy problem jak byste si mohli myslet.

Ze je auto pred barakem podle me moc neresi, ale muze to byt taky faktor proc si koupit neco obycejnensiho, to je fakt, ale myslim, ze o to ani moc nejde. Ferrari ale pred barakem neparkuji (nebo ho daji aspon pod plachtu, to tam obcas videt je ale malo)
Avatar - xxc
13. 1. 2020 21:46
Re: Cena
moze mat clovek rozpocet 50 000 € a nebyt obmedzeny velkostou :-) vtedy by si vedel vybrat
13. 1. 2020 18:59
Re: Kupil by si niekto
Ja s tim souhlasim, jenze tohle neni premie a vo to prece de ne.

Hele VW Golf maraton 1.5 110kw za 600 tisic, pridam 100 a mam BMW sedan. A vo to tady de. Tomu to konkuruje.

Zadna premie, proste neco mezi. Vsak co uz budou s tim Golfem delat, vzdyt to za chvili nepujde prodat kdyz jsou sedany mercedesy a BMW za 700...
Avatar - 3_diamanty
13. 1. 2020 18:59
Re: Kupil by si niekto
ono aj premiove znacky dnes uz niektorymi modelmi akoby vklzli coraz viac aj do nepremiovych vod ... vid take babske CLA v zaklade predokolka s motorom z renaultu ... premiove tu je asi len to logo na maske ... a teda este cena.. ved bez poriadne naslapanej ceny by to predsa nebol skutocny premiant ;-) :yes:
13. 1. 2020 18:50
Re: Cena
jako jo no, sice se to nestane, protoze clovek co chce maly BMW neodjede ve velky Kie, ale obecne proc ne treba Stingaaaaa :-)
Avatar - xxc
13. 1. 2020 17:09
Re: slušnýho fištróna máte
BMW stoji 54 000 € a Stinger 55 900 €, myslim ze porovnavat sa to da z hladiska ceny. Len na BMW daju zlavu, u Kie neviem.
13. 1. 2020 15:41
Re: 2GC
S látkou nebo alcantarou nemůžeš mít vyhřívaná zadní sedadla ;-)
Avatar - iudex
13. 1. 2020 15:32
Cena
Z môjho pohľadu je tá cena vysoká. Napr. u nás je M135i za 45t, v podstate identická M235i stojí o 5000 viac a presahuje hranicu 50t. A to mi príde za kompakt so štvorvalcom sakra veľa. Ale chápem, že CLA je ešte drahšie (CLA 35 53600€), takže si to mohli dovoliť takto naceniť. ;-\
13. 1. 2020 18:31
Hezké
když si vedle toho představím Tesla 3 nebo i3 či nějaký jiný podobný e-paskvil ... a dražší.
Avatar - 3_diamanty
13. 1. 2020 18:26
Re: slušnýho fištróna máte
ja mam aj teraz uz v takej kusok rezerve bokom co to odlozene s cim ale moc nehybem ..... akurat ze mne uz nedava zmysel sa nahanat za coraz drahsimi autami ktore starnu coraz rychlejsie a rychlejsie ... navyse dat vzdy vsetko len do auta je tiez blud... clovek stejne nemoze ostat na nule ( je dobre si aspon 5-6 litrov nechat v zalohe.. aspon pre mna ) ... ale do buducna to ASX s 2litrom si viem predsatvit.. kludne nejake 5 rocne.. s 50 tisicmi ... od nejakeho dedka ( s cenou do 10 000 ) :yes:
Avatar - 3_diamanty
13. 1. 2020 18:15
Re: slušnýho fištróna máte
touareg 3.0 V6 TDI 4x4 8st automat 170kw ......cca 50 990 eur... :yes: :yes:

a ktore to bude? ... predpokladam nieco rodinne ;-)

PS: ono auta dnes uz rychlo starnu a o 20 rokov uz urcite budes mat dalsie dve nove :yes:

ja chcem ASX s tym 2 litrom .. pockam si .. a nejake 5-6 rocne casom kupim a vymenim ho za moje male auto ( do tych 10 000 sa dufam vojdem .. do aut uz nechcem moc vrazat... nedava my to ani zmysel na bezne jazdenie kupovat auto za melon ktore za dalsich o 5 rokov uz nepredam ani za pol melona ) .. auta uz zacinaju byt ako spotrebne elektro.. proste starnu coraz rychlejsie s tou pribudajucou elektronikou na palube .... takze takych 10-12 tisic som opat ochotny casom dat zase do auta ( a tentokrat uz nemusi byt uplne nove ) ale viac uz asi ani nie
Avatar - 3_diamanty
13. 1. 2020 17:56
Re: slušnýho fištróna máte
cenou sa to porovnat da samozrejme... akurat stinger je o dve cisla vacsi ( ma vyse 4,8m ) .. takze zalezi ci zakaznik chce za 50 litrov fakt nejaku obludu alebo skor nieco "kompaktnejsie" ... aj ked ani 2 gran coupe nie je ziadny prcek samozrejme

co by si ty chcel za 50 litrov ake auto? daj vediet.. potom napisem to svoje ( len prezradim ze to nie je ziadne bawo ani stinger ) :yes:
Avatar - white label
14. 1. 2020 22:40
Re: 2GC
Mně taky ne, ale zřejmě tím "zaprsane" myslel spíš zapršané (od deště bez stěrače), než zaprasené... ;-)
14. 1. 2020 21:21
Re: 2GC
Ani rozumný, ani normálny :-! :-[]
14. 1. 2020 17:22
Re: 3hrnek
kde se vzala ta fixní idea? v historii, BMW nikdy tříválec nemělo:)
tedy krom motocyklů. zatímco čtyřválec pohánět i M3
14. 1. 2020 14:50
Re: 3hrnek
4 valce tu neboli ako nejaká dogma, ale ako dôsledok toho, že si vedel ľahko odstrániť primárne sily v motore. Pri R3 to nie je jednoduché a je to za cenu zložitejšej techniky. A ani tak to nefunguje vo všetkých jazdných režimoch. Popravde som ešte nešiel s 3 valcom ktorý by to o sebe neprezradil vibráciami. Spravidla kombinácia nižších otáčok a potreba výkonu jasne prezradí, že sú tam len 3 valce. Ten v BMW som ešte nejazdil, možno sa im to podarilo doladiť, ale po iných skúsenostiach som skeptický.
Avatar - speedfred
14. 1. 2020 12:19
Re: 2GC
Mne sa za jazdy snáď na žiadnom sedane nešpinilo zadné okno.
So svojim písaním mi ani neprídeš ako normálny.
14. 1. 2020 12:15
Re: 2GC
Koukám, máme to úplně stejně :D V mém okolí znám i další takové. Na druhou stranu mám i kamaráda, který se prý nezpotí ani ve fitku. Se mu směju, že málo maká, ale vypadá líp než já, tak tím to asi nebude :D
Avatar - xxc
14. 1. 2020 10:24
Re: 2GC
Presne tak, na obdiv dobre, inak nic moc. A to zaprsane zadne sklo v dazdi :-) Tiez som jazdil sedanom a nebudem uz snad nikdy viac. Ako ziadny rozumny normalny clovek.
Avatar - Dinar
14. 1. 2020 10:13
Re: Kupil by si niekto
Taky bych si v této třídě koupil golfa, dostal min. stejně dobré auto, a ušetřil tři sta klacků, jenže doba je taková, že i lidé, kteří na to nemají, prostě chtějí "prémiový produkt". No, tak jim ho výrobci premie dají. Že je pod obalem to samé, co můžou jinde koupit za půku? Koho to zajímá, na kapotě je prémiový znak. ;-)
Avatar - Dinar
14. 1. 2020 10:08
Re: 2GC
To už se snad ani chybou nazvat nedá, to je ignoranství. Hlavně, že mají v 3er systém, který umí sám odcouvat posledních padesát metrů jízdy, a jiné, zcela nezbytné věci. Ale, že pokud chceš pořádnou sedačku v elektrice, tak ji musíš vzít v kůži, jenže bez možnosti větrání, to jim zjevně jako problém nepřijde...
Avatar - Dinar
14. 1. 2020 10:00
Re: 2GC
Tak jsem dopsal nahoře odpověď migovi a čtu tvůj koment. Asi mám někde dvojče... :D
Avatar - Dinar
14. 1. 2020 09:59
Re: 2GC
Každý to má jinak, mně se záda potí i na hadře nebo alcantaře, kožené sedačky bez odvětrání si neumím představit, sedím v autě v tričku, klima na 21 st., venku třeba jen 15 st. a já odvětrávám celou jízdu, pokud jsou sicny v kůži. Výhřev naopak používám jen pokud stojí auto někde na mrazu a max. na první stupeň, když vidím někoho, jak sedí hodinu na sedačkách s výhřevem na trojku, nechápu, jak to, že nemá spálená záda.
Ale zase vyhřívaný volant, bych dal jako povinnou výbavu. Prostě, kolik lidí, tolik chutí. ;-)
14. 1. 2020 09:23
Re: Hezké
Nevim co ma designove spolecnyho i3 s M3..
14. 1. 2020 00:05
Re: Cena
Ked som bol v maji 2019 skusat v kosiciach proceeda na salone mali stingera so zlavou cca 7k a myslim, ze pri realnom zaujme by este zlavili, tak neviem odkial to mate
13. 1. 2020 21:40
Re: 2GC
Tohle je asi člověk od člověka. Mně se třeba záda v autě hodně potí na jakémkoliv materiálu včetně alcantary. Že se konečně začínají běžně objevovat ventilované sedačky tak velmi kvituji :D Všímám si, že hodně lidí adoruje vyhřívané sedačky a to já třeba používám minimálně. Naopak mě studí ruce, takže vyhřívaný volant je už pro mě povinná výbava :D
Avatar - xxc
13. 1. 2020 18:05
Re: slušnýho fištróna máte
Ja uz ziadne auto nechcem, este teraz by mi malo jedno prist a uz budem vystarany na 20 rokov :-) Inak co sa temy tyka, tak to BMW je celkom dobre auto, ale ani po pol roku neviem, ci by som to kupoval.
Avatar - xxc
13. 1. 2020 17:51
Re: 2GC
Kto by do Coupe dozadu sadal, nech sa oblecie :-) Vyhrievat urcite vedia, len to neponukaju.
Avatar - lyon667
13. 1. 2020 17:41
Re: 2GC
Že by snaha odlišit 3er od 5er? Osobně to vidím jako chybu, naženou tím část klientů ke konkurenci.
Avatar - iudex
13. 1. 2020 17:18
Re: 2GC
Myslíš sedan všeobecne, alebo len sedan nižšej strednej? V prvom prípade sa samozrejme mýliš, to netreba ani bližšie dokazovať. Ale mýliš sa aj v druhom prípade. Existuje trhový priestor aj pre kompaktné sedany a teda ich zmysel existencie. Ako autá rastú, tak už niektorí nepotrebujú priestor strednej triedy, ale to, čo im dakedy poskytovala stredná trieda, im dnes veľkostne/priestorovo poskytne nižšia stredná. A niekto proste chce elegantný malý sedan a uprednostní ho pred hatchbackom. Osobne mám v rodine viac sedanov ako hatchbackov. A v prípade konkrétneho 2GC je to jasná voľba: oproti sesterskému hatcbacku radu 1 (s prerastenou maskou a trochu generickými kórejskými tvarmi) je 2GC o level krajší a elegantnejší: https://img2.auto.cz/…ull/5980662_.jpg
Avatar - Ozzman
13. 1. 2020 15:54
Re: 2GC
Šedá je nudná..... ale taky jednu mám :D
Avatar - speedfred
13. 1. 2020 15:42
Re: 2GC
Mám ale pocit že keď chceš u BMW komfortné sitze tak sú iba v koške.
13. 1. 2020 15:00
Re: 2GC
Ze bych se konecne dokopal k recenzi? :-) https://app.unsee.cc/#a7cf4f44
Chtel jsem taky modry, ale nejak se to zvrhlo... ale zase s touhle barvou staci umejt jednou za pul roku... :-)
Avatar - _beta
14. 1. 2020 07:33
Ani veľké, ani coupé.
Fakt by niekedy stačili na označenie modelu písmenká a čísla namiesto marketingového nezmyslu.
Avatar - xxc
13. 1. 2020 21:43
Re: 2GC
Ja lutujem, ze som do BMW zabudol dat vyhrievany volant, lebo mi to dost vadi teraz v zime. V inych autach si to nejak neuvedomujem, ale v BMW mi to vyslovene vadi. Aj absencia masaze, vzdy si spomeniem, co mi chyba, ked tam sadnem :-)
13. 1. 2020 18:54
Re: nebudem vzdy len kritizovat
no sice mas v jednom dechu trivalec za 700 tisic, dokonalou maximalku a BMW M5 ... ale jinak mas asi pravdu hehe :-)
Avatar - xxc
13. 1. 2020 18:24
Re: slušnýho fištróna máte
Rodinne nie, iba 4 miestne a tiez z Bratislavy. Uz som mal len 10 000 € na ucte. Touareg nie, nechcem cakat tretinu trasy, kym sa zahreje motor :-D Doba je inde.
Avatar - xxc
13. 1. 2020 17:50
Re: 2GC
Ved pisem, ze je elegantnejsi, ale velmi sa v Europe sedany nepredavaju. Samozrejme, trhovy priestor tu je, ale nie taky velky, ako v Azii a pod.
Avatar - xxc
13. 1. 2020 16:41
Re: 2GC
Sedan je len na obdiv, vo vyspelej Europe to nikto nekupi :-)
Avatar - iudex
13. 1. 2020 16:26
Re: Cena
Pozor, keď si to prečíta fostek! To dostaneš. :D :-[]
Pri cenníkových cenách máš určite pravdu, dať cez 50t za kompakt so štvorvalcom na predokolkovej platforme, alebo 56(?) za strednú triedu s plnotučným V6 a RWD platformou, nie je o čom. Len problémik je, že tá Kia Ti dá ako bonus akurát tak koberce, kdežto v BMW dostaneš zľavu v desiatkach percent, takže vo výsledku to môže byť 40t vs 56t a to je iná debata.
13. 1. 2020 15:40
Re: 2GC
OK, naživo jsem to ještě neviděl.
Avatar - 3_diamanty
13. 1. 2020 19:39
Re: slušnýho fištróna máte
tak logicky ze si clovek nekupi to na co nema ... k comu by mi aj bolo auto ktore by som neuzivil alebo nevyuzil ( nejaka megajachta ) ... k nicomu .. vyhodene prachy .. nic ine

ale inak cim drahsie auto tym z roka na rok dnes uz viac pada na cene.. sranda :yes:
13. 1. 2020 18:36
Re: 2GC
Taky si rikam k cemu vyhrivany zadni sedadla, kdyz na nich nesedim ... :-)
13. 1. 2020 17:22
porovnej
Jasny, prihod k bmw 235i klidne hothatch golf r nebo i audi s3 nebo ke kii stinger pro mě za mě muscle car dodge charger v6 nebo bmw řady 6 pokud chceme lpět na tom že motor v6 je směr.
Avatar - speedfred
13. 1. 2020 16:01
Re: Kupil by si niekto
Prečo nie? Občas sa mi z toho spraví 3 valec ale ani so skutočným R3 by som problém nemal.