Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST BMW X3 xDrive30e – Plug-in hybrid za cenu dieselu

Při pohledu na některá důležitá čísla by plug-in hybridní BMW X3 xDrive30e mohlo zaujmout zákazníky, kteří tradičně kupují diesel.
Zpět na článek
26. 7. 2020 22:41
Re: X3 30E
Snad to coskoro vsetci pochopia,ze stale ten zeleny odpad toci o tom istom a dufam,ze si uvedomia,ze dopisovanim si s tym hybridom spadaju na jeho nizku uroven a prestanu reagovat nanho (na nu)
26. 7. 2020 22:04
Re: X3 30E
Ak venujes hlupemu clovekovi viac ako 5 min zo svojom zivota ,tak stavas sa aj ty hlupym clovekom ako je v tomto pripade satelit HamunaKylie.Urobis najlepsie to co uz tu vacsina inteligentnych ludi spravila a dala si ho na hate-list a mas klud od jeho hluposti,ktora ho nadniesla az do vesmiru.
26. 7. 2020 22:44
Re: Nabíjení.
Tak dufam,ze na ten zeleny odpad nebudete reagovat nech sa nezasere dalsia tema ako ta o Mazde.Diky
Avatar - _Karel_
26. 7. 2020 22:14
Re: X3 30E
Kéž by HL stačil ke klidu. I tak je teď každá diskuze plná zelenýho hnisu. :-(
26. 7. 2020 22:33
Nabíjení.
Teda nabíjet něco 6.hodin kvůli 36km je slušné. Pokud se bude nabíjet jen za jízdy, tak spotřeba bude benzínu bude hodně jiná. Mě to přijde jako pitomost. Zlatá nafta.
Avatar - _Karel_
26. 7. 2020 19:59
X3 30E
Jako alternativu k 30D to nevidím. Do města je nafta nesmysl, a pro velký nájezd mimoměstských km bych raději 30D. Každý z těch pohonů se hodí jinam.
Zvláštní, že tady systémový výkon odpovídá prostému součtu výkonů spalováku a elektromotoru.
Avatar - speedfred
26. 7. 2020 22:36
Re: Nabíjení.
😂😂😂 no počkaj, za chvíľu ti hneď vysvetlia že nafta je DOTOVANÁ!🥵
Avatar - kari.laz
26. 7. 2020 21:37
Re: X3 30E
O prvních dvou řádcích víš své co? :D :D :D
Ostatní nesmysly už nebudu ani komentovat. Je to naprosto zbytečné.
26. 7. 2020 21:17
Re: X3 30E
to je tak, ked o autach pisu ludia, ktori ich nikdy nejazdili. Najslabsia stranka Toyota RAV 4 hybrid je prave jej hybridny pohon, ktory je sice fajn do mesta, ale mimo mesto je zalostne slaby. aj tato X3 30e je ako mestske auto vyborna, ale mimo neho je kombinacia 4valcoveho 135kW motora s elektromotorom nedostatocna. uz samotna X3 20i nie je vykonom nic extra a navyse 200kg v pripade PHEV je uplne zle. samozrejme, ak by urobili PHEV s pohonom z vacsieho brata X5 ... 45e, tak by bola X3 (takmer) dokonala :-) mozno v dalsej generacii, uvidime
Avatar - kari.laz
26. 7. 2020 20:52
Re: X3 30E
Stejně tak jsou lidi, blbí jak dlabaný nicky, jako třeba hammuna kteří melou nesmysly dokola jak kolovrátek o dotované naftě, raketovému startu hybridní Toyoty, kterému se nic na světě ani nepřiblíží. Těm taky nejde vysvětlit že ve velkém těžkém autě, pokud má mít větší nájezdy je nafta nejlepší varianta.
Avatar - _Karel_
26. 7. 2020 22:43
Re: Nabíjení.
Pokud by ses chystal u každého nabíjení stát celou noc vedle auta, tak to bude opravdu opruz. Ti co si to koupí to po návratu domů píchnou do zásuvky, ráno odpojí, a je jim jedno, jestli se nabíjel hodinu nebo šest. Jestli potřebuješ slyšet, že to není pohon do každé situace, tak není. Stejně jako tvoje "zlatá nafta" není do města.
27. 7. 2020 07:09
Re: Nabíjení.
Myslím, že to vysvětlování s dotacemi je pod každým článkem tady. Jiná témata k autům nejsou, tak se kopíruje sebe sama ;-)
27. 7. 2020 04:14
Re: X3 30E
Neodvede on ten soused i přes menší daň z nafty do kasy na daních víc než chudý důchodce?
Avatar - _Karel_
26. 7. 2020 22:30
Re: X3 30E
Pohotovostní hmotnost 2065kg. Já bych "žalostně" neřekl, ale nic extra. Q5 má u PHEV motor se 180kw, to už zní přece jen líp.
27. 7. 2020 09:00
Re: Nabíjení.
asi je třeba říct, že i kdyby spotřební daň atd na benzín byly stejné jako na naftu, stejně by vycházela nafta, díky vyšší efektivitě dieselového motoru, finančně líp.
že je benzín ale znevýhodněn vyšším zdaněním je holý fakt. chápu to tak, že za to lepší si bohužel člověk vždycky připlatí:(
Avatar - fOE
27. 7. 2020 07:30
Re: X3 30E
Ja o 132kw mondeu tvrdim ze je dostatecne (takze za 4), coz se da vylozit i jako zalostne. ;-) Ze bude 135kw v SUV velikosti X3 bida, tomu bych se vubec nedivil, naopak, prekvapilo by me kdyby tomu tak nebylo.
27. 7. 2020 04:09
Re: X3 30E
Opět zas.írání diskuzi. Nepřihlásil jsem se, takže jsem viděl zase tu dotovanou spoušť. Nemá o čem, na diskuzních fórech o wifi se evidentně takhle ztrapňovat nemůže ;-)
Avatar - speedfred
26. 7. 2020 22:34
Re: dobra kombinacia
Môžem jednu otázočku?
Čo to znamená “cisty vytuneny benzin“ ?
Ďakujem.
Avatar - Ham.
27. 7. 2020 17:54
Re: X3 30E
A proč by to nemělo odpovídat realitě? Navrhnout elektromotor tak aby měl max. výkon ve stejných otáčkách jako spalovací motor není žádná raketová věda, to svede absolvent elektroprůmyslovky. Jistá nevýhoda takového řešení je, že v nízkých otáčkách je podpora elektromotoru slabší než když se elektromotor navrhne třeba s max. výkonem v 3000 ot. Na druhou stranu je zde dvoulitrový turbomotor, který má v nízkých otáčkách síly dost, protože má relativně malé turbo, které zabírá hned odspoda.
27. 7. 2020 17:18
Prosil bych trochu dotované nafty.
Prosil bych trochu dotované nafty.
Avatar - Emel
27. 7. 2020 14:06
Re: Nabíjení.
Z druhé strany... co je vůbec oficiálně podstata spotřební daně? Je to typicky zdanění společensky závadných věcí, které nesou skryté náklady (např. kouření --> náklady spojené s léčbou pasivních i aktivních kuřáků). Jenže tady se ti to tluče s tím, že fosilní palivo je sice zdrojem emisí (a stejnou logikou zvyšuje náklady ve zdravotnictví), na druhé straně ale slouží převážně pro společensky prospěšné účely (zemědělství, doprava).

Za "zbytný" luxus můžeš označit stoprocentně třeba naše "projížďky pro radost", s přimhouřenýma očima rodinné výlety nebo se skoro zavřenýma dojíždění za prací tam, kde bys mohl jet vlakem. No a tohle je asi historicky důvod, proč je spotřební daň na benzín vyšší... je tam vyšší procento toho "neužitečného" využití.

Osobně si myslím, že v tom možná hledáme víc zdravého rozumu, než v tom kdy bylo. Stát to dojí proto, že se to dojit dá... a dojí to tolik, aby se stádo nebouřilo. U nafty je pak důležitý zajistit konkurenceschopnou cenu v rámci okolních zemí, aby TIRáci tankovali (a odváděli) tady a ne za čárou (pro benzín to platí v mnohem menší míře, z evidentních důvodů). Pamatuju si, že se kdysi řešilo, že zvýšení spotřební daně u nafty by kuriozně vedlo k menšímu výběru, právě proto, že je tady ta konkurence s čerpačkama za čárou. Nebo se to možná i v reálu stalo, už nevím :-)
Avatar - Alf1k
27. 7. 2020 13:02
Re: X3 30E
Přizpůsobovat se mizernému provedení webu? Čekal bych od kritiků webu vyšší nároky, ale jak se to hodí, že? ;-) Ty nepromažeš v mobilu občas historii? Já pravidelně, prostě to dělám, mám rád čisto a uklizeno.
Avatar - Alf1k
27. 7. 2020 12:42
Re: X3 30E
Mě na HL štve, že když jseš offline tak nefunguje a další věc taky to, že když už tam někoho dám, tak bych ho nechtěl vidět vůbec, ani nick, prostě nic. Strašně těžký to udělat.
Avatar - kari.laz
27. 7. 2020 10:23
Re: X3 30E
Ta varianta je naprosto vyloučena u drtivé většiny zde diskutujících, to můžeš být v klidu.
Avatar - Ada je zase tady
27. 7. 2020 09:08
Diesel ničím nenahradíš!
Je to jednoduché - je to motor, který má narozdíl od tragicky zastaralého zážehového motoru mnohem větší energetickou účinnost. Je to proto motor budoucnosti. A vzteklé kopání toho zeleného dítěte na té skutečnosti nic nezmění.
27. 7. 2020 08:18
Re: Nabíjení.
Nech sa snažíš akokoľvek, tak s nejakým zásadným rekuperačným nabíjaním pri plug-ine nepočítaj, na diaľnici už vôbec nie. Je samozrejme dôležité nevybúchať elektrický dojazd okamžite, treba vedieť s tým hospodáriť. To súhlasím, ale teda k plug-inu musíš mať rodinný dom, inak to nejde. Alebo ako sused o dva vchody ďalej, ktorý si zjavne kúpil plug-in Priusa kvôli tomu, že má oproti cez cestu verejný stĺpik s nabíjaním zadarmo, ktorý je takmer stále voľný. Zatiaľ. :)
Avatar - fOE
27. 7. 2020 07:39
Re: Nabíjení.
Nejsem si uplne jist jestli dnesni primovstrikove benzinaky s filtrama jsou nejak zasadne do mesta vhodnejsi. To podstatnejsi ale je kdo z nas jezdi jen mesto nebo jen ///dosad si///? Vetsina z nas to ma v kombinaci, a tam furt bude hrat nafta prim (samozrejme u odpovidajiciho najezdu).

A ano, davat nabijet kazdy vecer by me trosku otravovalo. Bud aby mel clovek vic kabelu, bo obcas se treba bude hodit dobit i pri praci / v obchodaku atd., anebo aby furt balil ten svuj jeden kabel... neni to konec sveta, ale "zaparkuju, vypnu a jdu si po svym" to taky neni.

Otazka na zkusene: zahlasi vam plug-in hybrid pri nastartovani ze jste neodpojili kabel? Resp. necha vas vubec nastartovat?
Avatar - _Karel_
26. 7. 2020 22:37
Re: X3 30E
Nejsem extra náročnej, plyn jsem v autech měl a zásadně mi nevadí, ale v SUV atmo dvoulitr+LPG - děkuji, ne.
Oproti tomu šestiválcová nafta bude sice dražší (PC, servis, spotřeba ne), ale taky nabídne mnohem víc.
26. 7. 2020 19:47
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
27. 7. 2020 11:42
Re: Nabíjení.
jak 45e tak Sup iV zahlasi odpojte kabel. Jinak umi i otevrenou zasuvku. Kazdopadne pevna instalace wallboxu s kabelem stoji mezi 15-25 tis.kc a nemusis pak resit kabely. Pokud neni k dispozici stani s elektrinou, pak phev smysl nedava
27. 7. 2020 11:39
Re: X3 30E
Ježíšmarjá, zase je RAVka skoro nejlepší auto na světě... jako předtím Citroen C5... proč my tohle musíme zažívat, ptám se? Jako nevadí mi, že majitel fandí svému autu, je to psychologicky docela pochopitelný. Ale odcamcaď pocamcaď, jak se říká...
Avatar - Emel
27. 7. 2020 10:37
Re: ano ano
Můžu poprosit o nějaká čísla k té X5? Na stránkách německého úřadu jsou statistiky jen za 2018 a tam jasně dominuje 30d (4236ks) následované 40d (1819ks), 50d (1175ks). Ostatní paběrkují... 25d 287ks, 35i 270ks, 40i 202ks, 40e 177ks, M 153ks, 50i 146ks. Máš třeba čísla za 2019?

V ČR to loni bylo cca. 50 naftových na jeden hybrid.
27. 7. 2020 08:59
Re: dobra kombinacia
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
26. 7. 2020 22:28
Re: X3 30E
Moc to ludia v hlave neberu.
Vela ludi sa vysmieva z tych co si daju na V8 namontovat plyn.
Razia teoriu,ze: “ked nato nemas ,tak si nekupuj V8”
A realita je taka,ze takato prerabka tym motorom ani moc neprospieva. (nutnost primazavat ventily)
27. 7. 2020 12:17
Re: Diesel ničím nenahradíš!
Elektromotor má daleko větší účinnost, podle tvých měřítek je tedy motorem budoucnosti on.
27. 7. 2020 08:34
Re: X3 30E
jj a prave takato kombinacia mi dava zmysel / ak chce byt majitel ekologicky /. samotny 6r nema problem s hmotnostou auta ani s 200kg navyse za baterie a elektromotor
Avatar - Mikesus
29. 7. 2020 09:27
Re: X3 30E
Motor řve při 130? 1500-2500 otáček je podle tvého rev?
Průvan v nadrzi, ano to na poměrně malou nadrz je. Tam na dálniční rychlosti jsem s touhle krabici na 7-8l.
Jestli jsi jezdil ve městě za 5.9, tak to by mne zajímalo jak. Já s tím jezdil kolem 4.5 v Praze. Ano, dalo by se dosáhnout vyšší spotřeby, ale to bych musel nevyuzivat rekuperaci.
Avatar - Mikesus
27. 7. 2020 22:18
Re: Nabíjení.
mam cca 40tis ročně a nafta se mi vůbec nevyplatí. I kdybych mel polovinu nebo dvojnasobek, od začátku by nafta mela vyšší spotřebu. Vesměs je nafta u benzínek za stejnou částku, takže bych musel mít dlouhodobe kolem 4l nafty. A to nedá žádná, obzvlášť s cca 50% Prahy, z toho tak 70% ve špičce.
27. 7. 2020 17:15
Re: ano ano
tak ak si si tam dal nieco z individual, tak je to automaticky cca 9m. hmm ... vidim, ze mas celkom problem s ekonomickym pristupom pri konfiguracii doplnkovej vybavy ... to poznam :-) pristup "nice to have" +50 % k zakladu
27. 7. 2020 16:29
Hvezdicky?
Nezobrazuju sa mi ziadne hviezdicky, to je nejaky novy druh skrateneho testu?
Avatar - Emel
27. 7. 2020 15:47
Re: Nabíjení.
Hmm... tady bys mi mohl možná poradit. U tuzemské firmy je to jasné - uplatní odpočet a fakticky se jí týká cena bez DPH. Jak to ale je u zahraniční firmy?

My jsme to kdysi řešili za pomoci Shellu (měli jsme tankovací Shell karty, Shell nám i pro tankování v zahraničí vystavoval faktury z CZ a my si vesele odečítali DPH). Pak se ale přišlo na to, že tohle řešení není legální, protože místo uskutečněného plnění je ta země, kde jsi palivo natankoval... a od té doby se obávám, že normálně platíme DPH z benzínu v Německu a nijak si ho neodčítáme (i když to dál teče přes Shell, resp. nějakou partnerskou firm). Ale možná je to tím, že nejsme transportní firma, máme toho relativně málo a nevyplatí se nám kolem toho lítat... vlastně nevím, jak to účtujeme.
Avatar - Emel
27. 7. 2020 15:17
Re: Nabíjení.
Těžko říct, tohle jsem nějak zvlášť nestudoval. Holandsko ani Německo nejsou typický tranzitní země, na rozdíl od ČR, kterou TIRák přejede bez tankování (pokud k tomu má motivaci)... ale určitě tam v nějaké míře bude stejnej problém. Souhlas, že by se měly sazby sjednotit na úrovni EU... ale asi je těžký sehnat k tomu politickou vůli... a pak tu máš problém měnových kurzů.

Ty poměry osobní : nákladní lokální : lokální tranzitní máš z nějakýho zdroje, nebo to je odhad? Já osobně bych tipoval větší podíl nákladní obecně.

V tý kalkulaci ti chybí DPH... ne ze spotřební daně, ale z toho paliva jako takovýho. Z 1l nafty by stát inkasoval po snížení 9Kč / l spotřební daně... ale pořád by stál litr třeba 28Kč a z toho je DPH 5Kč, takže celkový přínos pro stát je 14Kč a stačilo by ti vytočit o 700M litrů víc (což je pořád dost).

A ještě je tu jeden aspekt - je lepší tahat peníze z cizinců než z našinců. Tj. pokud by stát mohl udělat změnu, kdy vybere o miliardu na daních více od tranzitní dopravy a o miliardu méně od lokálních firem, tak je to z pohledu státu přínosná změna.
27. 7. 2020 14:35
Re: ano ano
konfiguroval si 45e vs 40i ? jj ... cakacky na 45e a 40i su 6mesiacov +
27. 7. 2020 14:33
Re: ano ano
problem s 45e je, ze je ich nedostatok a dlho sa caka ( cca az 6 mesiacov, nestihaju vyrabat ) ... podobne ako na 40i. 45e je cca o 7k drahsia ako 40i, takze bez dotacie ekonomicky zmysel velmi nedava, ale ak chce byt majitel ekologicky, tak ide asi o najlepsiu moznu volbu, nakolko pouzity benzinovy 6r nema konkurenciu a cisto na elektro sa da jazdit cca 40km. skoda len, ze 45e ide len od aut od 5er vyssie
27. 7. 2020 11:40
Re: ano ano
U hodne dobre vybavene x5 (tedy kolek 3 mil. kc.) vyjde 30d a 40i uplne stejne. Priplatek na 45e je cca 50 tis vcetne DPH. A v cene je navic nezavisla klima a topeni... Priplatek na sklenenou strechu je vyssi nez za elektromotor a 24kwh baterii.
Taky na 45e se ceka skoro trikrat tak dlouho jako na diesel.
Avatar - Ham.
26. 7. 2020 22:43
Re: X3 30E
Systémový výkon může být součtem max. výkonu spalováku a max. výkonu elektromotoru v případě, že oba dosahují toho svého maxima ve stejných otáčkách, pak se prostě ta maxima sčítají. Pokud dosahují svého maxima v různých otáčkách, tak pak se musí sečíst křivky průběhu výkonů obou motorů a ze součtu těchto dvou křivek vyleze max. výkon, který je pak vždy nižší než prostý součet maxim. Z uvedeného je patrné, že BMW má naladěný elektromotor tak, že dosahuje maxima při stejných otáčkách jako ICE.
Avatar - Mikesus
27. 7. 2020 23:10
Re: Baterie
Který mildhybrid má 1-2 kWh baterku? To mají fullhybridy, aby byly schopny těch 5-10km na ev v kuse.
Mildhybrid v Suzuki má 12 nebo 48V při baterce 3Ah, to je 36Wh, resp. 144Wh, neboli 0.144kWh. Hyundai v Tusconu ma 0.44kWh při 48V, Audi ma 0.5kWh pri 48V. To je porad polovina toho, co zmiňuješ.
Avatar - Emel
27. 7. 2020 12:17
Re: Nabíjení.
No kolik je po dálnici z toho moc nevyčteš... je tam ikonka "dálnice" u tankování, ale pokud člověk najede na nádrž těch 1000km jako tady, tak většinou do toho nějaká dálnice padne... a někdo tyhle ikonky v spritmonitoru vůbec neřeší.

PHEV za cenu nafty je super a určitě se tím rozšiřuje okruh lidí, kterým se to vyplatí, už jsem tu psal pod testy Superbu iV, že lepší dynamika za stejnou cenu + bonus v kultivovanosti by mi stály za to i pokud by to třeba žralo o něco víc. Musíš teda obětovat kus kufru a smířit se s nějakou těžkopádností... což ale zase u Superba v kombíku až tolik neva.

No a když k tomu přidáš ještě 2Kč/l na spotřební dani, tak se to zase posune o kousek ve prospěch benzínu.
Avatar - Zetti
27. 7. 2020 11:03
Re: Baterie
Vyrobce dava zaruku na baterie 8 let na 70% kapacity a asi vedi proc si to muzou dovolit.

Cenu baterie za 5 nebo 8 let nemuze nikdo odhadnout, zrovna tak cenu auta. Kdyz to vezmu podle meho Outlandera PHEV, tak 5lety se prodava cca za pulku noveho, s mensi vybavou vic, drazsi verze min, novy auta udavaly dojezd asi 50 km, ale dosahnout toho se da vyjimecne, Vetsinou se to hybe kolem 40 km, 5 lety auta se 150t km majitele udavaji taky cca 40 km, auta s 300t km, udavaji 30. Ty dojezdy jsou vubec pofiderni udaj zrovna tak jako kombinovany vykon.

Ja bych se soustredil spis na to jak auto za 1,5 mice jede a ne jak dlouho vydrzi baterka
Avatar - _Karel_
26. 7. 2020 22:11
Re: X3 30E
Všimni si názvu článku, nebo mého vlákna. Ale ani o třídu výš se na tom zas tak moc nemění.
27. 7. 2020 12:25
Re: Nabíjení.
samotny litrovej rozdil ve spotrebni dani je sice 1.89, ale pro stejnou energii, CO2 nebo hmotnost musis koupit o 10% vic benzinu a pak to vychazi:
12.84*1.1-10.95 = 3.174*1.21DPH = 3.84 + nejaka marze a ses minimalne na 4 kackach
anebo jinak - aby litr nafty byl zatizeny stejnou spotrebni dani jako litr benzinu, spotrebni dan na litr nafty by musela misto 10.95 byt 14.12.
StBak s havlickem ji pritom chtej o 2 kacky snizit, teda z 10.95 na 8.95, tedy o 5.17kc na litru min nez by mela byt pri stejnem zdaneni s benzinem.
a vcetne DPH o 6.25kc min.
StBak tim nejspis sleduje zvyseni prodeju nafty a tedy zvyseni prodeju bioslosky, kterou StBak od doby co se stal ministrem financi skoro monopolne dodava
Avatar - _Karel_
26. 7. 2020 21:19
Re: X3 30E
Jj, v Evropě si pro samé osmiválce v menších SUV ani není kde odplivnout.
Ale fajn by to bylo.
27. 7. 2020 07:51
Re: X3 30E
Má to benzínový čtyřválec Pájo! Ten bys v autě nesnesl :-( navíc prémiovém.
edit: psal jsem, že čistě teoreticky, pokud by se u nás ještě prodávaly atmosférické benzínové jednotky, potom jejich přestavba vychází ekonomicky lépe, než nafta. Tuším snad ještě Grand Cherokee takové benzíny nabízí - ale nevím, jestli je to dost prémiový automobil.
Avatar - Hammunasakra
27. 7. 2020 13:27
Re: Nabíjení.
A v mnoha státech víc = no Andrej to dost možná dožene

13 kč vs 21 kč v Nizozemsku a 9 kč rozdílu v Norsku je fakt SÍLA :-)
Avatar - Hammunasakra
26. 7. 2020 21:49
Re: X3 30E
Bohužel má podle mě hodně schopné poradce a cit co říkat a jak oslovovat své voliče = že to je kravina nesmysl nebo že dřív říkal pravý OPAK https://www.idnes.cz/…35_ekonomika_kop to jeho voličům nevadí

Obávám se že VÍ co říká = a tvůj návod = abychom se nedivili.. :*)

Neuvěřitelné co lidem jeho typu https://zpravy.aktualne.cz/…0e60cc47ab5f122/ dál a dál prochází https://www.irozhlas.cz/…u_1902111317_ako
Avatar - Hammunasakra
26. 7. 2020 21:19
Re: X3 30E
A nemusí se mu dotovat palivo = po Evropě se projednává nutnost to ukončit = u nás https://www.echo24.cz/…dane-nema-logiku :no:
Avatar - Machýrek
29. 7. 2020 19:36
Re: X3 30E
Ravka, se kterou jsem jezdil, otáčkoměr nemá, takže kolik motor točil ti nepovim, ale už při těch 130 mi byl jeho zvuk protivný. Ze začátku mi chvíli trvalo, než jsem se naučil využívat hybridnost a spotřebu jsem měl kolem 8, pak postupně jsem se dostal na těch 5,8 což je průměr komplet za celou dobu. Kdybych to vynuloval, tak by byla ještě menší. Ale za posledních dvacet let jsem se skoro se žádnym autem nedostal pod 11, proto i těch 5,8 bylo pro mě z říše snů.
Avatar - Machýrek
29. 7. 2020 06:40
Re: X3 30E
Jj RAV4 na město super auto, chvili jsem s ni teď jezdil, celkem necelejch 10 tis. km, 90% po městě, průměr 5,8 l/100. Ale jakmile vyjedeš na dálnici, tak bys to poslal ze skály. Jezdil jsem s kamionama, protože ve 130 motor řve, jak kdybys jel 200 a v nádrži průvan. To se fakt nedá.
Avatar - Zetti
28. 7. 2020 10:41
Re: Nabíjení.
Uz jsme si vysvetlili, ze nekdo ma prevodovku nekdo nema. U mne rekuperace jsou 2 nezprevodovane generatory + brzdy to vsecko 2 tuny hmotnosti. Musis vyzkouset tuhle koncepci a porovnat s koncepci co mas ty. Ja se ted svezl Superbem, a tam ta rekuperace je hodne jina nez u mne. Superb ma 1 stupen rekuperace pres prevodovku jako u tebe, ja jich mam 6 bez prevodovky,. ja jsem psal o Outlanderu, ktereho ty prakticky neznas. Nejvyssi stupen rekuperace citis jako pomerne ostre brzdeni a to bych mohl nastavit v infotainmentu jeste vic.

Ano, pokud auto nepotrebuje motorovy vykon, prebytek z beziciho motoru jde do baterie, ale to jsou minimalni vykony, vetsinou dobehy jako jede fosil na volnobeh, vetsina energie jde z rekuperace. Na tehle jizde to aktualne delalo 35%
Avatar - Mikesus
28. 7. 2020 09:37
Re: X3 30E
Počkej, nemir tak nizko. Co třeba srovnání s raketoplanem? :D
27. 7. 2020 21:47
Re: Nabíjení.
Rekuperace je dynamicke brzdeni elektrickym motorem v generatorickem rezimu, kdy se kineticka energie vraci do baterky.

Ty jsi mel asi na mysli jizdu na elektriku. ;-)

Jinak jestli jedes 35% jen elektricky, tak to samozrejme zasadni je. :yes:
Avatar - WinDiesel
27. 7. 2020 20:47
Re: dobra kombinacia
Ty to máš wole zkomplikovaný svým nízkým IQ.
27. 7. 2020 20:12
Re: Nabíjení.
Nikdo nemluvil o katastrofě jen vysvětluju z jakého důvodu je nafta levnější. To že někdo bere nějaký dávky je pro tuto diskuzi irelevantni.
27. 7. 2020 17:21
Re: Nabíjení.
Já ho nevolim, ale pohyb cen nafty směrem nahoru má za následek pomalé zdražení dalšího zboží (zvyšuje se cena dopravy zboží) Takže to podle mě snížení ceny nafty oproti benzínu ani jeho voličům nevadí.
27. 7. 2020 14:26
Re: X3 30E
cituji
"Škoda slov, nezdá se ti? U 530i ti automat ve chvílí potřeby zrychlení podřadí o 2-3 stupně a pak postupně odrazuje. Motor žene do nejvyšších otáček a jestli se ti zdá R4 libozvučný, pak prosím. Mě mnohem více vyhovuje při jízdě utlumené spíš V8 dunění a podřazení obvykle max o kvalt, pokud vůbec. Při naložení více než jedním řidičem pak 530i prostě chybí Nm, aby zrychloval nenuceně.
Můžeš si psát co chceš, pokud bych měl vybírat mezi 530i a 530d, VŽDY DÁM PŘEDNOST ŠESTIVÁLCI."
... a přijde mi, že X3 je vozidlo hmotnostně podobné pětkové řadě... protože v této generaci už je stejně velké jako první X5...
edit: nic si z toho nedělej, já a třeba R. Chvála to dokážeme a není nás evidentně moc:)
Avatar - Emel
27. 7. 2020 11:45
Re: Nabíjení.
To všechno záleží na způsobu užívání. Já beru že na Spritmonitoru vycházejí ty PHEV verze dobře... ale lze předpokládat, že si je povětšinou kupují ti, co pro ně mají reálné využití - možnost nabíjet a převahu kratších cest. V režimu dálničního letadla bude nafta pořád úspornější.

Rozdíl ve spotřební dani je 1,89CZK, když na to aplikuješ DPH tak 2,2869... s tím, že firmy DPH odečtou, takže pro ně je relevantní jen těch 1,89.

Ale jinak nic proti, já bych byl pro to srovnat... třebas na 12CZK, ať se to dobře počítá a stát neprodělá.
Avatar - WinDiesel
27. 7. 2020 20:54
Re: Baterie
Vy se ale teplí bratři pěkně doplňujete, píšete to na stejném počítači v ústavu pro duševně choré?
Už jste se odkopali, toto je váš coming out ????
27. 7. 2020 13:32
Re: X3 30E
A že tě to překvapuje :D Tady je už vyrovnaným soupeřem dokonce X3 ;-) Docela by mě zajímalo srovnání s Bentaygou nebo Urusem.
Jak jsou z toho nenáviděného koncernu, určitě by je převálcovala taky!
Avatar - Emel
27. 7. 2020 12:31
Re: Nabíjení.
No dobře, ale spotřební daň se typicky vyměřuje v jednotce spotřeby, což jsou tady litry... takže přepočítávat to na kg podle mě nemá smysl. Palivo má taky nějakou tepelnou roztažnost a tak... a pumpa ti taky odměří litry a ne kg.

I kdyby, tak pro firmu jsou to i tak spíš 3Kč než 4Kč... ale jak říkám, já ten přepočet na kg neberu.
27. 7. 2020 11:07
Re: Baterie
kdyz baterku nevyuzivas uplne do mrte, ale jen v rozmezi treba 20-80%, tak ti vydrzi klidne 5tis cyklu bez zasadni ztraty kapacity.
podivej se na ruzny midlhybridy, ktery maj aku jen 1-2kWh, ty se nabijou/vybijou treba mnohokrat za den behem zpomalovani a zrychlovani.
kdyby mely jen 1000cyklu, jak se mnozi domnivaj, nevydrzely by ani pul roku
27. 7. 2020 10:34
Baterie
By mě zajímalo, kolik v tom vydrží ta baterka let, když to nabiji v průměru 2x za den (většinou jezdím trasy 30-50km)? A kolik pak stojí nová?, když si tedy spočítám TCO na 5let, diesel vs plug-in. Za kolik se to dá po 5letech a cca 175tis km (prodat)?
27. 7. 2020 07:59
Re: X3 30E
Realita je taková, že je spousta lidí bez problémů provozuje.
Avatar - kari.laz
26. 7. 2020 21:34
Re: X3 30E
To je alternativa, ale má to svá omezení. A hlavně jich je jak šafránu. Výrobci to sami nenabízí, takže jedině předělat.
27. 7. 2020 07:13
Re: Nabíjení.
Na dálnici vyrazím ráno s nabitou baterkou a nechám na inteligenci systému, aby si poradil. To mi umožní si držet rozumnou kapacitu a rekuperační dobíjení.
Tenhle způsob fungování je OK. Já za sebe bych při běžném ježdění do kanceláře v zásadě dokázal fungovat s minimální spotřebou benzínu, samozřejmě na delších trasách už by spotřeba převyšovala běžné motorizace. Ale s tímhle se budeme umět naučit fungovat. Určitě lepší než R4 nafta, u R6 bych ještě stále zvažoval, vzhledem k tomu, že nejezdím denně velkými aglomeracemi s hustým provozem.
27. 7. 2020 04:12
Re: X3 30E
X5 má svojí hybridní verzi 45e s R6
27. 7. 2020 04:11
Re: X3 30E
Tím spíš se bavíme o prémiovém SUV za 2mio a stovkou pod 6. Nějaká spojnice s RAV4?
26. 7. 2020 20:56
Re: X3 30E
jj, staci se podivat na supa, i pri najezdu 5tis/mes ma hybrid o litr mensi spotrebu nez chrocht
https://www.spritmonitor.de/…/400-Superb.html?…
26. 7. 2020 21:40
Re: X3 30E
mozno by na to mohlo slyset par StBakovych volicu kdyby se to spravne podalo.
treba ve stylu proc soused s novou audinou ma naftu jeste levnejsi, ale ja chudej duchodce s olitanou fabii jezdim za drahy benzin ...
Avatar - Hammunasakra
26. 7. 2020 21:14
Re: X3 30E
Hlupákovi nejde vysvětlit = že JE hlupák

Ten prostě plácá = jako teď tady ty = prostě NESMYSLY co si jeho hlavy usmyslí. A není mu pomoci

Je to zbytečný ale zopakuju to po tisící = přirozenej stav při tržních cenách = je třeba poměr NE benzín nafta 50 na 50 kam jsme to dostali a v některých segmentech bohužel i mnohem dál. Ale třeba 95% vs 5% dieslů. Ono BEZ stamiliard trvalých dotací = by automobilky ani ty dieslové motory nevyvíjely = bylo to ZALOŽENO na DOTOVÁNÍ
Třeba by i evropský výrobci začali s hybridy ne před pár lety ale dáávno dřív

Diesl bez dotování dává smysl někde ca od 3,5 tuny = a nejde o větší nájezdy ale případně o extrémně nadprůměrný = snad třeba taxíky. Prostě JEDNOTKY procent = jinak benzín. To všechno je dááávno známý = no tobě ne = ty meleš naprostý blbo3,14čokraviny i dneska. To cos předved v diskuzi pod Mazdou = je už retardace. To je moc :no:

Že ti hlava nebere že elektromotor zabírá narozdíl od spalováku hned a narozdíl od spalováku okamžitě naplno = je smutný. Že to odmítáš i po měřeních = to už je ta úroveň blbo3,14čokravin = to už je fakt moc

Že TVOJE hlava není schopná pobrat realitu ani když čumíš na čísla (s kterejma mimochodem JÁ nemám NIC společnýho = jak snad VÍŠ) to už se v tvým věku asi nezlepší
A to sem TI dlouho nepřipomenul že ten hybrid má z principu LEPŠÍ těžiště. A má z principu LEPŠÍ rozložení hmotnosti = a dneska už končí i nesmysly typu V8 TDI a sou nahrazený BENZÍNem a benzín hybridem = s lepšíma parametrama
Avatar - Mikesus
31. 7. 2020 17:01
Re: X3 30E
Jo takhle. Já pochopil, ze jsi mel ciste město za 5.8.
Avatar - Zetti
29. 7. 2020 06:21
Re: Nabíjení.
Ahoj, palubni pocitac udava udaj o pomeru vyuziti energie kazde jizdy, da se prenest i do aplikace https://phevwatchdog.net
Pokud jedu jizdu jen na elektriku, udava 100%, pokud se sepne spalovak, pomery se meni. Pri dlouhe ceste se neziska energie jinak nez rekuperaci nebo nepotrebnym vykonem spalovaku, to druhe je marginalni.
Ja s tou Hondou jeste nejel, ale tezko srovnavat hybrid a plugin. CR-V plugin tu myslim jeste neni, ale ze bude dobry predpokladam.
28. 7. 2020 23:02
Re: Nabíjení.
Ahoj Zetti.

Ja povazuju Outlander a CR-V za nejpokrokovejsi hybridy.

A jejich nezavislost otacek na rychlosti auta ocenuji.

Jen asi nevim co znamena tech 35%.
A) Je to podil dobite energie ziskane rekuperaci?
B) Nebo podil casu s vypnutym spalovakem?

Jestli je to A, tak to je asi mozne.
Nevedel jsem, ze o tomle informuje palubni pocitac.

PS CR-V ten prebytecny vykon uklada skoro porad, kdyz teda spalovak bezi, aby pak jela co nejdyl jen elektricky. Ale CR-V je bez zasuvky, zatim, bohuzel.
Avatar - JirkaVejrazka
28. 7. 2020 09:14
Re: Nabíjení.
Promin, ale tady ma pravdu DonVito. "35% provozu na elektriku" neni totez jako "35% casu/trasy auto rekuperuje".

V kazdem pripade jde o drobny detail a silne zavisi na tom, co infotainment ukazuje. Je teoreticky mozne, ze ukazuje podil rekuperace z celkove doby/trasy jizdy, i kdyz by to bylo divne. Hlavni samozrejme je, ze to funguje a cast trasy se jede na energii, kterou bezne spalovaky proste plytvaji.
28. 7. 2020 08:11
Re: X3 30E
Nejel Pájo. Ale dívám se, že 530d váží 1895 kg a X3 30d stejných 1895 kg. Tak mi přijde, že dvě stejně těžká auta by mohl pohánět stejný motor.
Ale jestli je cenově a třídně úplně jinde, tak to asi nebude pravda :D
Avatar - Zetti
28. 7. 2020 06:53
Re: Nabíjení.
A kdepak se nam ta elektrika v baterii bere?

Rekuperaci a prebytkem vykonu pri behu spal. motoru. Jinak by tezko baterka 10kWh pohanela auto skoro 150 km
Avatar - JirkaVejrazka
28. 7. 2020 06:38
Re: Nabíjení.
Rad si necham vysvetlit, jakymi dotacemi bylo nebo je podporene moje PHEV. Jedine co me napada je parkovani na modre v Praze (vyuzil jsem asi 2x) a dalnicni znamka (kterou jsem si stejne koupil). Oboji bylo oznameno a zavedeno davno pote, co jsem auto koupil.
27. 7. 2020 21:22
Re: X3 30E
RAV4 Prime bude plug-in hybridni prelom. Toyota hybrid umi.

Bohuzel uz ted je v Japonsku nedostatkova.

Ja o ni tvrdim, ze to bude premiovy pohon. A sklizim posmech. :-) Uvidime, co reknou recenze a prodejni cisla.

Osobne nechapu, krom extremnich dennich najezdu, kdo by jeste radeji volil diesel...
Avatar - Hammunasakra
27. 7. 2020 21:06
Re: Nabíjení.
Nemusíš HÁDAT KDE bude prodej dieslů bez trvalých dotací nafty :-!
Avatar - Hammunasakra
27. 7. 2020 21:05
Re: Nabíjení.
Viz já 15:50 = úplně na 100%

Plus viz já 17:23 na toptenovo hádání = taky na 100%
Avatar - Emel
27. 7. 2020 21:03
Re: Nabíjení.
No to si nejsem jistý. To co popisuješ ty je tzv. reverse charge, kdy plátce DPH nakupuje v jiné zemi Unie opět od plátce DPH... ale místo plnění je právě domovský stát kupujícího. Pak DPH vykazuje kupující a prodávající to prodá bez DPH. Třeba koupím v Německu cihly a v ČR z nich něco postavím. To ale právě podle mě na palivo použít nejde, protože při běžném tankování se má za to, že místem plnění je ta země, kde tankuješ (když tankuješ v Německu, je místem plnění Německo)... nehledě na to, že na pumpě by se s tebou o prodeji bez DPH nikdo nebavil.

Kdybys dovážel palivo ve velkém a prodával ho v ČR, tak je to něco jiného, tam by reverse charge platila.

No, asi se fakt zeptám účetní, jak to účtujeme :-)
Avatar - WinDiesel
27. 7. 2020 20:59
Re: Nabíjení.
Hádejte kde budou prodeje EV a PHEV bez trvalých dotací ? V háji zeleném.
Avatar - WinDiesel
27. 7. 2020 20:52
Re: Prosil bych trochu dotované nafty.
:D :-! :D :-! :D :-!
27. 7. 2020 15:49
Re: ano ano
45e ma ale lepsi zkladni vybavu, treba vzduch na obou napravach. Takze nakonec je rozdil mensi a mensi. V tech plnych vybavach to neni ani 100 tis.kc

jinak naprosto bez omezovani jsem s 45e najel ve meste 67km. Mam za to, ze minimum bude neco jako 50 v teplotach kolem nuly. Naopal si myslim, ze by to mohlo dat i 75 pokud clovek nebude delat blbosti
Avatar - _Karel_
27. 7. 2020 14:55
Re: Nabíjení.
Tak v mým případě nedává nafta smysl zejména do auta pro manželku, a věřím, že nejsem sám. Tam je nějaký hybrid ideál, nejlíp Toyoťácký. Do auta pro mě (hlavní rodinné) nafta smysl dává, ale stejně si dovedu představit i PHEV. Jestli by mě nabíjení otravovalo, to netuším, a v nejbližší době to nezjistím. Ale byl bych to ochoten risknout, s tím správným autem.
27. 7. 2020 13:33
Re: X3 30E
...a co srovnatelné podmínky? ;-)
27. 7. 2020 13:31
Re: X3 30E
Nepiš něco co jsem nikdy neřekl. Tento pohon bych neakceptoval u X5 a výše, ale u X3 mi vůbec nevadí. Určitě bych o něm uvažoval místo 20d a s největší pravděpodobností ho i radši jezdil. U 30d bych už uvažoval.
Jestli to vztahuješ k diskuzi o 4er kupé, pak ano, tam bych dal vždy přednost R6 před R4. Jelikož neumím v první zatáčce poznat markantní rozdíl v řízení ;-)
Avatar - JirkaVejrazka
27. 7. 2020 13:11
Re: X3 30E
RAV4 Prime je na ceste - jde o PHEV verzi RAV4 s nejsilnejsim motorem. V americkych recenzich ji nazyvaji "druhou nejvykonnejsi osobni Toyotou na trhu". Uz ted se tesim na tu diskusi, jestli se na auto.cz objevi recenze :)
26. 7. 2020 22:28
Re: X3 30E
Aaa já četl X5 30e :-(
Tím spis, třeba RAVka má benzinový dvoulitr ne?
Šlo spis o princip jako takový, jestli je nafta opravdu nejlepší volbou, z hlediska nákladů.
28. 7. 2020 07:04
Re: X3 30E
Sorry, jel jsi ta dvě auta? X3 je cenově a obecně posazením blízká řadě 3. Ty tu píšeš o 5er. Úplně jiná liga a třída.
Nechápu proč se v tom neustále topíš a znova lezeš do vody...

JJ, ty a Rasťo jste jinde :yes:
Avatar - Hammunasakra
27. 7. 2020 20:56
Re: dobra kombinacia
No CHTĚL bych vyšší :*)

Maminka mě dala testovat = takže VÍM. Co ty https://www.online-***y.cz/hodnoty-iq/ ? ;-)

SMUTNÝ že nejde dát odkaz na online IQ testy :no: :-(

No teď v bedně dávali 8-strazci-galaxie/prehled/" rel="nofollow" target="_blank">https://www.csfd.cz/…galaxie/prehled/ povahou ne ale IQ tak Drax :*)
Avatar - Hammunasakra
27. 7. 2020 20:31
Re: Nabíjení.
Nikoli vysvětloval si že protože nafta trošičku zdražila zdražilo všechno zboží = což je sorry ale blbost. Nafta byla už DALEKO dražší = a to zboží levnější

Zboží zdražuje PROTOŽE https://www.irozhlas.cz/…y_2005201953_ada
27. 7. 2020 15:39
Re: ano ano
kdyby 6 mesicu, v mem pripade to vychazi na skoro 9.
A ano, konfiguroval jsem to hodnekrat. V mem testovacim okruhu jsem s 45e na trase 160km mel spotrebu 7,1l plus cca 50kc/100km za elektrinu. Totez jsem s 40i mel za 13,8l benzinu. Ano, bylo to mesto a dalnice svizne, ale jezdim tak.
Avatar - Zetti
27. 7. 2020 09:01
Re: Nabíjení.
Pri svizne jizde v ramci predpisu 35% provozu jede na rekuperaci podle infotainmentu (Outlander 2017) . Jestli tohle neni zasadni, o 35 % paliva vezme mene, tak nevim co je zasadni. Mereno Praha - Breclav a zpet pred deseti dny
27. 7. 2020 08:10
Re: X3 30E
Jde spis o to, jak je to cele nastavene. Superb iV pri jizde na elektrinu ukaze klidne aktualni spotrebu 99,9kwh, zatimco v hybridnim rezimu ukaze elektro spotrebu do 60 a delsi dobu spis do 50kwh (plus benzin). Takze jedna vec jsou technicke vlastnosti obou motoru a druhe pak nastaveni. System musi byt i pri vemi narocny jizde porad schopen poskytovat plny vykon, takze zalezi i ma schopnostech rekuperace a dobijeni...
Avatar - Hammunasakra
27. 7. 2020 17:38
Re: Nabíjení.
Bez šance = to je moc složitý

Viz jen místní reakce = lidi většinou chtějí to na co jsou zvyklí TO je "správně" + ON spasitel řekl SNÍŽENÍ daně = nemáš šanci

Dnes ANO odmítlo eutanazii = ať pěkně trpí do konce = jeho voliči
27. 7. 2020 17:13
Re: Nabíjení.
a nejparadoxnejsi na tom je to, ze vetsina tech co ho voli a jezdi autem, tak nejspis jezdi na benzin a tedy by bylo zajimavy vedet co rikaj na to, ze StBak navrhuje, aby litr nafty byl levnejsi o 6 kacek nez litr benzinu a tohle by se jim melo tlouct do kebule
Avatar - Hammunasakra
27. 7. 2020 15:39
Re: Nabíjení.
:yes: :yes: :-)

Způsob jakým pomáhal při pandemii = svým voličům ANO naopak skupinám typických nevoličů ANO vlastně dodnes NE https://www.novinky.cz/…-tunelu-40331514 + https://www.idnes.cz/…07_ekonomika_kou je DRSNEJ i na eSTéBáka

Dneska je to sice už 4násobek https://www.novinky.cz/…miliard-40323747 ale furt NE ani 10% slibů
27. 7. 2020 15:35
Re: Nabíjení.
u platcu DPH zadny zvyseni ani snizeni z vyberu DPH pri zmene ceny nafty nenastane, protoze DPH proste neplati (sice zaplati na benzince, ale stat po pak vrati).

jestlize spotreba benzinu je 2mld litru a naprostata vetsina je projeta v osobnich autech, tak v osobnich naftacich se nafty projede minimalne tolik, protoze maj vetsi najezd nez benzinaky, tedy z 5mld litru projety nafty odhaduju 2.5mld v osobacich ...

kdyz stat prijde o 10mld na spotrebni dani jejim poklesem z 10.95 na 8.95, tak abys to nahradil, musis prodat o 10mld/8.95 = 1,117mld vic. no a protoze mistni o moc vic jezdit nebudou, musis tu vic jak mld litru prodat tem, co si to odvezou do zahranici, o cemz dost pochybuju.

me to prijde tak, ze StBak si rek, ze tech 500mld korun proste nejakym zpusobem vyhodi z okna a rika tomu vznesene proinvestovani, pritom nemini ani korunu usetrit.
dnes sem byl na finanacaku pro razitko, za okynkem 3 opaleny a odpocaty zensky v druznym rozhovoru, ktery jsem evidentne otravoval - ony statni zamestnanc s jistotou nevyhozeni z prace a zvysenim platu, ja OSVC v nejsitote, jestli a kdy dostanu zaplaceny faktury, ktery se uz blizej k mymu ctvrtrocnimu obratu
27. 7. 2020 15:07
Re: Nabíjení.
A co energie z litru benzinu vs litru nafty?
Avatar - Emel
27. 7. 2020 14:21
Re: Nabíjení.
Však jo, tak jsem to myslel - kdybys srovnal spotřební daň na stejnou částku (dejme tomu za litr), tak to relativně zvýhodní benzín... o 2Kč na litru, což je dejme tomu 2/30 = 6,66%... to není tolik, aby to nějak zásadně převrátilo výhodnost nafta / benzín, ale procento k procentu... :-)
Avatar - Hammunasakra
27. 7. 2020 17:23
Re: Nabíjení.
Hádáš správně

NEBO viz já 15:50
27. 7. 2020 17:09
Re: Nabíjení.
nevim jak u benzinu, ale ja platim veskere nakupy v EU bez DPH, tedy okamzite nakoupim bez DPH, at to je na fakturu nebo platim kartou. v ucetnictvi pak musim DPH priznat, tedy ho musim jakoby zaplatit, ale soucane zase uplatnuju navrat, takze nula od nuly, jen to zeslozituje ucetnictvi

teoreticky u benzinu by to mohlo byt podobne tedy kdyz platis kartou v zahranici jako platce DPH, tak bys platil cenu bez DPH, ale musel bys na to mit asi nejakou spesl kartu a podobne ze zahranici u nas. to ale hadam, nevim
27. 7. 2020 18:22
Re: Nabíjení.
ale no tak
je to par let nazpet (??8-10??) co nafta i benzin byly o desetikacku drazsi nez dnes a zadna katastrofa nenastala. a to prijmy byly o tretinu nizsi nez jsou dnes.

dejme tomu, ze nakladni doprava projede u nas 3mld litru nafty, kdyz litr nafty zvednes o 3.33, tak naklady stoupnou o 10mld.
lidi vydelaj a na ruznejch davkach (vcetne duchodu) poberou dejme tomu 2bln korun (tech ceskejch bilionu) za rok a to samy utratej
takze tech 10mld z 2bln je pouhy 0.5% navrch, tedy zdrazeni litru nafty o 3.33kc by teoreticky mohlo zvednou inflaci o 0.5%, coz je zlomek toho, jaka inflace dnes je
Avatar - Hammunasakra
27. 7. 2020 15:50
Re: Nabíjení.
To by MĚL vědět váš účetní = pokud si českej plátce DPH tak si v jakýkoli zemi EU můžeš zažádat. MĚL BY ti dokonce pomoct českej finančák
Avatar - Hammunasakra
27. 7. 2020 15:35
Re: Nabíjení.
To jsem se zkoušel ptát 100x = proč za co konkrétně když to byl třeba jen odkaz

Určitě část lidí dává :no: prostě k nicku = automaticky

Co tu vyvolaly a vlastně vyvolávají zmínky o tržních cenách nafty/benzínu = to překonalo moje nejextrémnější očekávání

Jakým způsobem nemalá část lidí chrání brání estébáka = třeba jen při zmínce/odkazu kolik si zase dohodil poslal = to je známá smutná realita
Avatar - Hammunasakra
27. 7. 2020 15:32
Re: Nabíjení.
Problém měnových kurzů moc nemáš = už i Bulharsko bude mít euro

Německo není tranzitní země?

Jednotná měna jednotná daň jednotná fiskální unie = stejně nemáme moc na výběr a musíme k tomu dojít

Jinak nás větší uskupení sežerou za živa
Avatar - Hammunasakra
27. 7. 2020 15:23
Re: Nabíjení.
To je ono = pro maloobchod PROBLEMATICKÝ převod na litry

Jinak benzin 46 MJ/kg nafta 43 MJ/kg

Když se nafta 2stupňově nezvýhodňuje = není konkurenceschopná

Naprosto v ničem https://www.kurzy.cz/…uze-byt-az-o-90/
27. 7. 2020 14:33
Re: Nabíjení.
prinejmensim u nafty by mela zasahnout EU a stanovit jednotnou spotrebni dan na naftu v zemich EU, pak tirakum co na jednu nadrz projedou celou EU tam a nazpatek bude jedno kde tankovat.

u nas se resi koruna nebo dve na spotrebni dani proti polsku nebo rakousku. jak to ale delaj v nemecku, holandsku, francii, italii kde je ta spotrebni dan na naftu proti rakousku, nebo treba i svycarsku podstatne vyssi?? pritom nemecko, francie, italie se svycarskem a/nebo rakouskem primo sousedi. to tam zadnej nakladak naftu nebere a jezdi tam kde je levneji?

kdyz se to vezme, u nas se vytoci cca 5mld litru nafty, polovina z toho je do osobnich aut a vetsina z ty druhy poloviny je do nakladaku, ktery jezdi po CR. pochybuju, ze se snizenim spotrebni dane tolik zvysi vytoc.
jestlize se snizi spotrebni dan o 2 kc, znamena to sekyru 10mld korun, to by se muselo vytocit o 1.1mld litru nafty navic nez ted, aby se to vubec vratilo, a to nepocitam cast tech co nejsou platci DPH, takze jeste o neco vic, to mi prijde uplne nerealny
27. 7. 2020 12:56
Re: Nabíjení.
jenze ono to je 2(3)kc na dani + DPH v neprospech benzinu
27. 7. 2020 12:52
Re: Nabíjení.
CNG, LPG ani H2 se taky neudava v objemovych jednotkach ale v hmotnostnich.
elektrina se udava v energii.
jedinej logickej parametr jak pripadne danit palivo do aut je energie a tam je nafta zvyhodnena tim, ze litr nafty obsahuje o 10% vic energie nez litr benzinu. a aby toho nebylo malo, tak litr nafty je zdanenej min nez litr benzinu, pritom by to melo byt naopak
27. 7. 2020 14:43
Re: Nabíjení.
zajimalo by me proc ty 2 palce dolu
jestli proto, ze se dolnopalcarum nelibi, ze StBak chce zvednou rozdil na 6 korun, nebo proto, ze to zminujes a to se dolnopalcarum nelibi
Avatar - Hammunasakra
27. 7. 2020 13:08
Re: X3 30E
Nehodí = já JSEM nespokojen

a) s obří chybovostí
b) s kvalitou stránek po roce = přes zlepšení FURT horší než bylo
c) s kvalitou struktury článků

Ale tady není o čem = web JE špatně a vlastně jediné řešení je sem nechodit. Jinde se píše lépe a je víc info a tady mraky docela důletých věcí = prostě nedají. ALE zato spousty renderů případně článků o socialistických dobách

Jo JE to tu blbě = machi(avelli) dovede pěkně poutavě napsat o něčem co ho baví jak co prohnal na okruhu. Ale je to špatný šéfredaktor = pod ním šel web dolů

To JAK SE HODÍ bylo snad zbytečné ne?
Avatar - Hammunasakra
27. 7. 2020 12:54
Re: Nabíjení.
:yes: :yes:

a těch o trochu víc energie obsahuje PROTOŽE je těžší

Absurditu že když už tak by litr benzínu měl mít nižší daň místo naopak = snad ani nekomentovat
Avatar - Hammunasakra
27. 7. 2020 12:38
Re: Nabíjení.
Pumpa ti odměří klidně I kila

Sorry ale ty to nepřepočítáváš z litrů na kg = ale přece OBRÁCENĚ! Pro maloobchod pro nás se to bůhvíproč převádí na litry

Nepřekrucovat pro maloobchod prostě všude spotřeba kg, výdej pistolí kg = víš že PROTOŽE mají jinou hmotnost tak PROTO se správně používá hmotnostní jednotka. To překrucování je až pro maloobchod = a nebývalo. Stejně jako nebývalo jeden z ropných produktů pro spalovací motory zvýhodňován

A samozřejmě nedotovat = jedno ani druhé = normální tržní ceny

A domeček z karet zvaný výhodný diesel v osobních autech = se zhroutí
Avatar - Hammunasakra
27. 7. 2020 12:08
Re: Nabíjení.
Doplním že s Oktou 1.0TFSi 85kW má vyšší spotřebu https://www.spritmonitor.de/…user/Miktoy.html než se Supem 160kW ;-)
27. 7. 2020 12:05
Re: Nabíjení.
tady ten
https://www.spritmonitor.de/…/400-Superb.html?…
jezdi 5tis km mesicne pri spotrebe 5.14 benzinu a podle toho co udava, tak hodne po dalnici.
samozrejme, muze jezdit 100km do prace a 100km nazpatek domu treba po D1, tedy prumer asi tak 60km/h, dobijet doma i v praci. kazdopadne to je ale docela nadstandarni najezd, pro ktery se jeste nadavno volil chrocht, ale tady je evidentne vyhodnejsi plug-in
Avatar - Hammunasakra
27. 7. 2020 11:53
Re: Nabíjení.
ABY byla v režimu dálničního letadla úspornější POTŘEBUJEŠ naftu NEJDŘÍV

1. převést z kg na litry

2. daňově jí zvýhodnit

3. nejezdit hafo silně NADprůměrně kilometrů

To je DOST podmínek ABY že? ;-)

EDIT asi to měl bejt nějakej žert ale dotování 12 kč/litr je asi 60.000.000.000 kč ročně = neni lepší TO co se už nějakou dobu diskutuje dotování ukončit a tržní ceny https://oenergetice.cz/…fty-musi-skoncit ?

Stejně jako nedotovat nejbohatší občany země https://www.byznysnoviny.cz/…trojnasobilzisk/ ?
Avatar - Hammunasakra
27. 7. 2020 11:49
Re: Nabíjení.
Andrej chce rozdíl mezi tržní cenou benzínu a dotovaný nafty zvýšit na ca 6 korun na litr :no:
Avatar - Hammunasakra
27. 7. 2020 11:44
Re: X3 30E
Ježišmarjá JAK se může dospělej člověk chovat takhle afektovaně?

Jo to zrychlení je prostě stejný = fakt vocamcaď pocamcaď = DEBILITA že je nejlepší = vím že většina lidí neumí správně zpracovat informace ale přece jen plácat totální nikdy nenapsanou věc = zkus to přečíst eště jednou promyslet = pak můžeš vyplodit nějaký: "Aha"

Navíc pako JÁ nikdy C5 ani RAVku neměl = jen aby sis trochu urovnal CHAOS ve SVÝ hlavě
27. 7. 2020 11:21
Re: Nabíjení.
kdyby byla nafta zatizena spotrebni dani stejne jako benzin, spotrebni dan na litr nafty by byla o 3.2kc vyssi nez ted, tedy o cca 4kc litr na pumpe drazsi nez dnes.

kdyz porovnas dnesni trend - benzinovej hybrid, kterej je stejne drahej jako slabsi naftak, a treba benzinovej plug-in hybridni sup jezdi o litr min nez slabsi naftak i pri najezdu 5tis km mesicne, tak jednoznacnym vitezem je benzinovej hybrid.

kdyby automobilky misto do neperspektivnich naftaku venovaly svoje usili do benzinaku a plug-inu, uz davno jsme mohli jezdit v hybridech za prumerny 4-5 litru benzinu i ve stredni tride.
Avatar - Hammunasakra
27. 7. 2020 10:43
Re: ano ano
Tak to prostě když jedno palivo dotuješ a druhý je za tržní cenu

Aktuální invelt skladovky dotovaná nafta 143 ks benzín 45 ks = když vyřadíš malý auta je to samozřejmě eště daleko horší PROTO se už pár let mluví o NUTNOSTI to dotování ukončit. Ale současně PROTO se do toho nikomu nechce = protože by následoval MASAKR
Avatar - Hammunasakra
27. 7. 2020 10:33
Re: X3 30E
Nebyl bych k "drtivé většině" až TAK KRITICKÝ jako ty

Doufám že hodně lidí je morálně i intelektuálně nad tebou = zrovna mi v reklamách vyskočil https://www.***uj.cz/?… IQ nad 120 má ca 7% lidí = hoď SE do reality ;-)

EDIT a s výjimkou těžkého úrazu hlavy nebo nějaké zákeřné choroby = viz já 8:28
27. 7. 2020 09:04
Re: X3 30E
i na dalnici to bude mit lepsi spotrebu nez diesel, staci se podivat na testy vetsi plug-in hybridni X5, na dalnici funguje velice dobre se spotrebou pod urovni dieselove varianty X5, tedy pokud si uzivatel prehodi do hybridniho modu, coz to auto umi podle map/GPS i automaticky a rezimi jizdy pak resi podle zvolenych tras navigace tak aby se vyuzivala energie z baterii idelane
26. 7. 2020 21:13
Re: X3 30E
Co atmosférický benzin na plyn? Bude jezdit ještě levneji.
Avatar - Hammunasakra
27. 7. 2020 12:43
Re: X3 30E
Strašně lehký tak se neodhlašuj? :*)
Avatar - Hammunasakra
27. 7. 2020 09:36
Re: Nabíjení.
Asi ti furt uniká podstata ;-)

Nejde o to že JE = to už KONEČNĚ skoro nikdo nezpochybňuje. Ale JAK by to vypadalo BEZ toho, tedy jak by to bylo kdyby byla za tržní ceny :-!

I s multimiliardama dotování provozu dieslů = NEJSOU benzínhybridu moc konkurenceschopný = ale tak nějak to jde. Když necháš tržní prostředí = jeden pohon půjde totálně do..

Hádej kterej je bez TRAVALÉ dotace provozu = v háji :-)
Avatar - Hammunasakra
27. 7. 2020 09:14
Re: Diesel ničím nenahradíš!
Tak MNOHEM VYŠŠÍ ENERGEGICKOU ÚČINNOSTÍ? Tak dej pár odkazů :-!

Tady můj https://www.autoweb.cz/…erickym-plnenim/

PROČ furt meleš tu svou https://www.idnes.cz/…830_automoto_fdv o naftě která DÍKY MULTIMILIARDOVÝ TRVALÝ PODPOŘE se v osobních autech dostala na absurdní poměr 50:50 s benzínem a někde ještě dál a to JEN díky dotování = to asi nikdy neodpovíš. Tak co TY a rozměr dotování = už ti došlo že BEZ toho = je nafta prostě out? Nezadotuješ = realita je třeba 5% osobních aut na naftu. Extrémní nájezdy = takovej Ozzy každej tejden Praha Brusel jo TAM JO jinak NE
Avatar - Hammunasakra
27. 7. 2020 09:12
Re: Nabíjení.
Ne to se mýlíš. Jednak nafta by byla o hodně korun dražší. A mýlíš se i s tou tepelnou účinností = dnešní benzín má až 41%

Nafta má nižší spotřebu JEN v litrech = na který se přepočítává až pro tebe na stojanu

Prostě natankuješ VÍC kg = a TO je ta JAKO nižší spotřeba = pak v litrech ;-)
Avatar - Hammunasakra
27. 7. 2020 09:04
Re: X3 30E
Fakt je ŽALOSTNÝ? Aktuálních 218 koní je až až až = v Camry spotřeba 5,5 litru
U starší RAVky co už byla v Itálii xkrát v Německu v Anglii = si to někde mezi 50-60 t. km sedlo na 6 litrů. A při cestách přes německo bejvá ten 2,5 litr hybrid tak žalostnej = že většinou nadprůměrně rychlej = proč říkáš co říkáš = asi sám nevíš

Nicméně těhle 306 koní rád vyzkouším https://autobible.euro.cz/…-jen-v-japonsku/

Proč je i v německu hybridní RAVka nadprůměrná má snadnou odpověď https://www.autoforum.cz/…y-proti-benzinum

Proč si lidi jako ty vymýšlí blbosti = na TO je odpovědět těžší. Vysvětlíš?

Čím jezdíš že mluvíš o 218 koních jako žalostně slabých? Přiznáš?
Avatar - 3_diamanty
26. 7. 2020 21:28
dobra kombinacia
benzin plus elektromotor je da sa povedat idealne spojenie pre blizku buducnost jak inde tak aj v SUVeckach ... urcite lepsia volba ako samotny dizel ktory do mesta bude nevhodny .... a urcite to aj zozerie menej v priemere ako keby to bol zase len nejaky cisty vytuneny benzin .. predsa len to uz nie je nejake male SUVecko ....

za mna dokonala kombinacia.... pekna je aj farba auta aj disky... a X3 je aj velkostne dokonale... ved je dnes v podstate aj vacsie ako nejake to stare 20 rocne bawo X5... proste X3 si viem predstavit uz aj ako rodinne SUV pre solventneho zakaznika .... inak aj vizualne je z X-kovych baworakov X3 asi najvydarenejsia ( spolu s X2 ) .... ked dat tolko prachov za auto ako bmw.. tak za mna urcite a prave za X3... jedno z najsikovnejsich bmw sucasnosti https://img2.auto.cz/…ull/6464219_.jpg :yes:
Avatar - Hammunasakra
27. 7. 2020 09:33
Re: dobra kombinacia
Fakt to nechápete? No to ledacos vysvětluje ;-)

A to já to mám zkomplikovaný = cizím jazykem :-!
Avatar - Mikesus
27. 7. 2020 00:40
Re: X3 30E
Reagoval jsem na to, ze ravka je mimo město žalostně slabá. Tim ze to není PHEV, pohotovostní hm. má jen cca 1700.
Ptal jsem se na tu naftu z toho důvodu, že to má srovnatelnou dynamiku na dálnici jako mondeo se 132kw naftou. A tam pochybuji, ze by někdo tvrdil, ze to je žalostně. U tohohle to bude kvůli větší baterce o něco slabší asi, ale nejel jsem, tak nemůžu hodnotit objektivně.
Avatar - Hammunasakra
27. 7. 2020 09:00
Re: X3 30E
Jako FAKT? Fakt ste dospělí fakt máte volební právo atd.? Fakt?
27. 7. 2020 08:49
Re: X3 30E
mozna to maj jako u nas, kdy s tou sousedovic audinou jezdi manzelka pro deti do skoly a skolky, takze s ni nenajede zdaleka ani 10tis za rok a to pak mnohej duchodce s tou olitanou benzinovou fabii najede mnohem vic.
Avatar - Hammunasakra
27. 7. 2020 07:14
Re: X3 30E
Jj a PROTO by měla být nafta proti benzínu dotovaná = a chce to PŘITVRDIT https://zpravy.aktualne.cz/…1110cc47ab5f122/ :*) :D :-! :-[]

EDIT ty tvoje příspěvky ve 4 ráno apod. = mě docela děsí :-O :-)
Avatar - Mikesus
26. 7. 2020 22:22
Re: X3 30E
Pod žalostně slabým si představím úplně něco jiného.
Když to vezmu z druhé stranky, 2.0 nafta 132 Kw je podle tebe žalostně slabá mimo město?
27. 7. 2020 09:01
ano ano
"Ale určitě nemusím upozorňovat, že zrovna oficiální údaje o spotřebě nemůžeme brát vážně. U plug-in hybridu obzvlášť."

tak staci se podivat na spritmonitor a zjistot ze udavanou spotrebu nedosahl nikdfo ani u dieselu, nejnizsi spotreba je tak u jednoho tesne nad 7 litru, ale spise je tam prumer 8,25 litru nafty na 100km, u plug-in hybridni varianty jsou jen 2 zaznamy, 4,01l + 25,93kWh a 5,01l + 30,30kWh na 100km

u takoveho auta prestava diesel davat smysl, ono se staci podivat ktera varianta je nejprodavanejsi motorizace u vetsi X5, ano je to plug-in hybridni varianta, maloktery prvni majitel takovehoto auta totiz bude bydlet jinde nez ve vlatsnim dome ci garazovym stanim bez moznosti nabijeni :-) takze dieselove prodeje se daji cekat spise v "zaostalejsich" krajinach typu vychodni evropa jakoz i CR, na "zapade" si proste rovnou vezmou plug-in hybrid, takze vetsi prodeje techto aut se tu daji ocekavat tak do 5 let, at jako nova tak i bazarova

jinak maximalni moznej vykon nikoho zajimat nemusi, mnohem dulezitejsi udaj je spise pruzne zrychleni tech aut rekneme do nejakych 150-180km/h
Avatar - Hammunasakra
27. 7. 2020 08:28
Re: X3 30E
Neboj! Varianta že bychom se my dva dostali na stejnou úroveň = je (DOUFÁM) velmi velmi velmi malá :-)
Avatar - Hammunasakra
27. 7. 2020 08:04
Re: X3 30E
Nojo ta RAVka to nedá POD šest sekund ale ZA šest sekund https://autobible.euro.cz/…-jen-v-japonsku/ žádná spojnice :D :-!

EDIT je to sice šílený, ale víš že tohle prémiový SUV s cenou PŘES 2 mega to dá PŘES šest sekund? Jako že ta RAVka je stejně rychlá? Tohle bude už NAPROSTO šílený = o celou 0,1 sekundy rychlejší? ;-)
Avatar - Hammunasakra
27. 7. 2020 07:45
Re: Nabíjení.
Myslim že si docela sme jistí = zatím jediný ověřený je kombinace přímýho a nepřímýho vstřiku

Nafta moc prim nehraje = rsp. ten nájezd v reálu bez umělýho snížení ceny = musí bejt hodně nadprůměrnej

Systém ti zahlásí dokonce i blížící se konec životnosti nabíjecího kabelu. Samozřejmě tě NEnechá nastartovat = mluvím o Toyotě ale to bude všude stejný
Avatar - Hammunasakra
27. 7. 2020 07:34
Re: X3 30E
No realita jediný země na světě kde je neomezená rychlost https://www.autoforum.cz/…y-proti-benzinum jsou to koně ne kilowatty ;-)

To co řeknu bude HODNĚ ošklivý = ale výkon je bohužel HLAVNĚ o pocitu = a nic proti pocitům https://www.garaz.cz/…ne-auto-21003882 ale to umí použít využít zlomeČÍČEk lidí

Jinak stejnou vzdálenost ujede za stejnou dobu Ferrari https://www.garaz.cz/…ri-sf90-21004298 i Prius. Rozdíl je PŘEDEVŠÍM v nákladech
Avatar - Hammunasakra
27. 7. 2020 07:21
Re: Nabíjení.
Viz já 7:06 = myslel sem že si jiná úroveň než Jerry.Gunman nebo N.W.A. apod. no tak holt asi ne

Bohužel i tobě trvalo dlouho = než ti došlo že JE dotovaná. Hele ptal sem se všech včetně tebe a NIKDO NIKDY neodpověděl: ODKUD jste měli že je to 1 kč za litr. To si VYMYSLELO a říkalo hodně lidí = odkud jsi to vzal? Ono i 1 koruna při 6 miliardách litrů je dost, ale co vím NIKDY to tak nebylo = ale hodně lidí, včetně tebe, to po úvodní fázi POPÍRÁNÍ a VYSMÍVÁNÍ se = jednu dobu říkalo

A pusť si toho Vaculíka a 3er = je trapný že HO furt dál urážíš jen proto že TY si nepochopil (o čem mluví/jak to myslí)
Avatar - Hammunasakra
27. 7. 2020 07:18
Re: Nabíjení.
Koukám že se to dotování nafty KONEČNĚ po měsících

1) POPÍRÁNÍ
2) vymýšlení že to je 1 koruna
3) URÁŽENÍ
4) vymýšlení že to nemá vliv

Konečně chytlo? Byl to ale BOJ = přijmout realitu
Avatar - Hammunasakra
27. 7. 2020 07:16
Re: X3 30E
Což ale spíš neodpovídá realitě žejo = ale když se ty čísla maximálního výkonu jen sečtou vypadá to LÍP o tom žádná :-)
Avatar - Hammunasakra
27. 7. 2020 07:06
Re: X3 30E
Tímhle to faux pas kdy ses měsíce hádal že nafta není dotovaná = tímhle nezmizí

Je to furt to samý jako Vaculík a BMW 3 vs Okta = radši dál a dál a dál urážet = tím se to kdo se mýlil a kdo měl pravdu taky už nezmění

Do maxima tenhle způsob reakce na vlastní omyl dotáhle teda Jerry.Gunman = po upozornění že si popletl ekonomi-i s ekonomi-kou = MĚSÍCE muňkoval urážel napadal. Jerry muňkoval i v diskuzích kde se ten dobrák co ho na omyl upozornil ani nezúčastňoval ;-)
Avatar - Hammunasakra
26. 7. 2020 20:26
Re: X3 30E
Vím že se opakuju = ale viz zrovna teď kari.laz a tuhle rohYpnol FURT sou lidi co..
Ani dálková trasa BEZ DOTOVÁNÍ paliva = nedává u dieslu smyslu. JEN sme si na to zvykli

Na krátkou i delší trasu = při tržních cenách paliva = vyhraje ten benzín hybrid
Avatar - Hammunasakra
26. 7. 2020 21:46
Re: X3 30E
Jo vím = takových jako ty je bohužel hodně

S maximální důslednosti se vyhýbáš říct cokoli konkrétního = takže CO z toho tvá hlava považuje za nesmysl = opět nedokážeš namáš na to říct nebo? :-)