Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Hyundai a jeho malé modely. Připomeňte si i20 a jeho předchůdce Getz a Accent

Hyundai i20 se prodává od začátku roku 2009, na trh tak vstupuje už ve své třetí generaci. Předtím ale Hyundai byl v kategorii malých aut zastoupen jinak nazvanými vozy.
Zpět na článek
23. 9. 2020 08:23
Getz a veľký krok vpred
Hyundai spravil za 20 rokov asi najväčší pokrok z mainstreamových značiek. Pamätám si ako mal kamošov otec Elantru Combi a okolo roku 2000 som sa s nimi vozil do školy. To auto bolo v tom čase z tých luxusnejších ale malo neskutočne nekvalitné plasty v interiéri. Kľučky sa lámali, obklad nad dverami odpadával, všetko vŕzgalo. Som si vtedy hovoril, že zlatá Felicia.
Potom som začal Hyundai vidieť zase v lepšom svetle, keď si ďalší kamarát od mamy požičiaval Getz. To bol fakt prvý Hyundai (okrem nepodareného Matrixu) ktorý sa vyslovene snažil trafiť do vkusu európskych zákazníkov, veď ho aj vyvíjali v Nemecku. Jeho nástupca sa mi moc nepáčil a dodnes ho považujem za kópiu Corsy D.
No a Hyundai dnes? V rámci práce občas jazdím na súčasnej i30 a až na pažravejšie motory už nemám s touto značkou žiaden problém. Ak by som vyberal v nižšej strednej triede auto, tak i30 je určite horúci adept.
A už tu máme aj novú éru s Tucsonom, na ktorý som veľmi zvedavý, vyzerá fakt perfekte. Mám rád, keď vidieť snahu posúvať sa dopredu a pri Hyundai si ju fakt cením. :yes:
Avatar - 3_diamanty
23. 9. 2020 20:33
i20
Nova i20 vyzera peckovo. Citit tu neskutocny pokrok po kazdej stranke. Ta tam su casy este nedorobeneho getzu a accentu... a dnes uz maju korejci nakoniec aj navrch voci nejednemu konkurentovi... i20 :yes:
24. 9. 2020 01:53
Getz byl první Hyundai....
...na který se Evropané mohli dívat bez utrpení a sklonu ke zvracení. :-) :yes: