Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Modernizovaný Renault Koleos přijíždí na český trh a odhaluje nový ceník

Inovovaný Renault Koleos startuje od 845.000 Kč za benzínovou motorizaci v základní výbavě, s naftovým motorem, pohonem všech kol a plnou palbou však cenovka začíná na částce 1.115.000 Kč.
Zpět na článek
8. 1. 2021 20:21
Proboha
ani jsem nevěděl, že tahle sr...čka vůbec ještě existuje.
Kdo to proboha kupuje? Buďto s tím komárem 1.3 nebo s nafťákem a převodovkou ze skůtru. Crazy!
8. 1. 2021 21:15
Re: Proboha
150 není tak málo. Na to, co je to za hnůj.
8. 1. 2021 21:08
Re: Proboha
No nekupuje to skoro nikdo. Minulý rok 150 prodaných kusů. Čili méně než Jeepů Wrangler nebo BNW X4.
8. 1. 2021 20:20
Re: Autore,
Nemá na to! Říkám mu to furt. Je to ostuda!
8. 1. 2021 22:18
Re: Proboha
Sorry, to bylo za rok 2019.
V roce 2020 to bylo 99 kusů, což je na úrovni Lexusu NX, o jehož existenci jsem ani neměl tušení.
Avatar - _Karel_
8. 1. 2021 21:59
Re: Pozerám
Oni to asi nechtějí prodávat vůbec, nejen v benzínu.
Nafta s CVT - to je docela rarita.
Avatar - wakantanka
8. 1. 2021 19:58
Pozerám
že Renault asi veľmi nechce predávať Koleos s benzínom. Aj keď výborná 1,33 mi príde na také veľké auto proste málo.
Avatar - Blue Sun
8. 1. 2021 19:32
Autore,
přečti si to po sobě, píšeš tam nesmysly. Nejdřív mluvíš o výbavě "Intens", v tabulce a dál v textu "Initiale". Základní výbavu označuješ "Initiale Paris", abys vzápětí napsal, že Initiale Paris nabízí navíc...
Jestli na to nemáš, jdi od válu!
8. 1. 2021 23:55
Re: Proboha
V Praze jich (Lexus NX) jezdí celkem dost, potkávám každý den, čekal bych že prodeje budou vyšší...
9. 1. 2021 14:34
Re: Renault to s priestorom fakt nevie...
podla mna to nebude taka hroza ako to vyzera podla cisel. tipujem, ze renault len nezapocital kadejake zakutia, miesto pre rezervu....

podla vybermiauto.cz ma rozmery kufra koleos
Délka kufru ve výšce podlahy max. 96 cm
Délka kufru ve výšce podlahy využitelná 91 cm
Hloubka kufru min. 41 cm
Šířka kufru min. 106 cm

xtrail ma:
Délka kufru ve výšce podlahy max. 89 cm
Délka kufru ve výšce podlahy využitelná 88 cm
Hloubka kufru min. 40 cm
Šířka kufru min. 111 cm

o nieco vacsie tarraco
Délka kufru ve výšce podlahy max. 106 cm
Délka kufru ve výšce podlahy využitelná 105 cm
Hloubka kufru min. 38 cm
Šířka kufru min. 101 cm

o nieco mensi tucson ma rozmery:
Délka kufru ve výšce podlahy max. 89 cm
Délka kufru ve výšce podlahy využitelná 88 cm
Hloubka kufru min. 43 cm
Šířka kufru min. 104 cm

k udavanemu objemu pred par dnami vyslo od adacu porovnanie objemu batozinoveho priestoru udavaneho vyrobcom a nameranym adacom...
https://www.autoviny.sk/…kvapive-vysledky
Avatar - speedfred
8. 1. 2021 23:57
Re: Pozerám
CVT musi byť paráda na ťahanie karavanu alebo vleku.
Avatar - 3_diamanty
9. 1. 2021 11:57
Re: Hodně se mi líbí
Mohli tam supnut 1,6tce z talismana a rovno aj dat to ako 4kolku... inak fakt biedna ponuka ... nehovoriac o cene... za melon je podobne velke ( 4,6m dlhe ) 4x4 glbecko od premiovej automobilky a pre 6 ludi... tu koleos fakt neviem cim chce zabodovat.. rovnalo kufor nic moc...a len o 20l vacsi jak v o cislo mensom veterane asx .. akoze to je na uterak v danom segmente ... a take sorento si uz z koleosu spravi doslova rovno sekanu vo vsetkom .. to by bol brutalny debakel vidiet ich vzajomny test...
9. 1. 2021 08:46
Renault to s priestorom fakt nevie...
4.67 metra dlhé SUVčko a má len 500 litrový kufor, kde sú tie metre teda schované? Pod kapotou, kde sú mi na nič?

Neviem či na tomto nie je postavený aj Nissan X trail, ktorý nedávajú aj ako 7 miestny?

Už si bežím kúpiť "veľké rodinné SUV" za 35 tisíc s kufrom menším ako má priemerný kombík za polovičnú cenu. To už fakt radšej 5008čku ak chcem benzín bez 4x4 alebo ten klasický kombík. Aj ten xtrail by som zobral skôr kvôli 10 ročnej záruke + dizajn sa mi viac páči.

Podľa mňa by sa tomuto autu zišiel nie facelift ale postaviť úplne nanovo.
10. 1. 2021 19:39
Re: Tak tento Renault...
Však je to tiež kórejské auto s logom Renaultu. ;-)
10. 1. 2021 19:34
Re: Renault to s priestorom fakt nevie...
Mýliš sa.
Avatar - Mikesus
9. 1. 2021 21:03
Re: Renault to s priestorom fakt nevie...
Kdyz je to objem spis na výšku než na délku, tak ano.
9. 1. 2021 20:36
Tak tento Renault...
...mě opravdu nikdy nezaujal... Však byl taky určený hlavně pro jihokorejský trh, pokud se nemýlím... :-( :no:
9. 1. 2021 12:07
Re: Pozerám
Tak zrovna na to asi určená nebude, no. ;-) Ale čo vieš, možno s tými dvomi tonami naviac počítali. :-) Nepodceňuj šikmáčov. :-[]
9. 1. 2021 12:05
Re: Proboha
Neviem či zrovna až tak, ale dosť vecí by sa dalo spraviť aj lepšie. Čo chceš, je to len Samsung. Pri primeranejšej cene by aj pohľad na auto bol trochu iný. Lacné riešenie sa Renaultu asi veľmi nevyplatilo.
9. 1. 2021 11:30
Re: Hodně se mi líbí
Tá je skôr smutná. Chcelo by to minimálne dvojliter v nafte aj v benzíne.
9. 1. 2021 11:29
Re: Renault to s priestorom fakt nevie...
500 litrov je ti málo? Však je to osobné auto, nie sťahovák...
9. 1. 2021 11:14
Re: Renault to s priestorom fakt nevie...
Samsung je Samung. Používa francúzske a japonské diely to je všetko. Skúšal som ho, a ani to nejazdí ako Renault - pôsobí ťažkopádne, podvozok mi prišiel príliš tvrdý na Renault a aj motor bol v kabíne počuť výrazne hlasnejšie, ako som čakal. Renault by mal urýchlene zapracovať na nástupcovi. Hlavne vlastnými silami, nenechávať vývoj na Kórejcov, lebo to bude znovu takýto neslaný-nemastný voz, ktorý si neobháji cenu rovnako ako tento.
Podľa Teba je Citan Mercedes a užitkáče Toyoty sú Toyoty a Ople sú Ople, ale vieš sám, že to tak nie je. Citan je Renault bez ohľadu na rozdiely a znak na kapote a tie spomínané Toyoty nie sú japonské ani Ople nemecké. ;-)
9. 1. 2021 10:35
Hodně se mi líbí
Ale ta nabídka pohonů je vyloženě komická.
Avatar - Blue Sun
9. 1. 2021 09:50
Re: Renault to s priestorom fakt nevie...
Samsung je taky Renault. A základ je od Nissanu.
Avatar - xxc
9. 1. 2021 09:28
Re: Renault to s priestorom fakt nevie...
Co s tym ma Renault okrem znacky? Je to Samsung, nie?
Avatar - twistedTSD
8. 1. 2021 22:30
Re: Pozerám
Nechtěl bych CVT, ale s naftou by teoreticky nemuselo fungovat zle.
Avatar - Blue Sun
9. 1. 2021 14:36
Re: Renault to s priestorom fakt nevie...
Samsung je z 80 % vlastněn Renaultem, a používá spoustu dílů a skupin aliance. Takže to je Renault...
S tím druhým odstavcem tě vůbec nechápu, píšeš nesmysly. Ale je fajn, že taky víš líp, co si myslím. ;-)
9. 1. 2021 12:58
Re: Renault to s priestorom fakt nevie...
konkurencia na podobnych rozmeroch auta ponuka viac, 600-650 litrov povazujem za uplny standard (tuscon, kodiaq, 5008, tarraco, santa fe/sorento)

500 litrov je pre dobrodruzne sa tvariace SUVcko s pohonom 4x4 pre "aktivnu rodinu" proste uplne nic, xtrail tam nasilu rve este treti rad sedadiel to je uz uplne na smiech...taketo 500 litrove kufre maju take z mojho pohladu mensie SUV ako dosluhujuci sportage

a neobstoja tu ani kecy o "vozeni vzduchu v skodovkach", proste mas nejaky podorys auta (dlzka/sirka) ktory kazde auto zabera (vyska nie je az tak podstatna ak sa bavime o manevrovatelnosti) a ide o to ako vie vyrobca pracovat s priestorom vo vnutri, na podobnom podoryse v 5008cke vozis vzduch v kufri a v Koleose vozis vzduch niekde v dutinach auta, ktore su ti na nic - a radsej budem vozit vzduch v kufri ako v priestore medzi vonkajsim plastom auta a vnutornou vyplnou