Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Světové auto roku zná finalisty. Které vozy mohou uspět?

Tradiční anketa Světové auto roku (WCOTY) zná finalisty pro rok 2021. A to nejen pro hlavní soutěž, ale také pro vedlejší kategorie. 
Zpět na článek
Avatar - kari.laz
1. 4. 2021 08:38
Yaris
To je výběr jak nudle z nosu, jediné auto co si to zaslouží je Yaris. Ale zelená kontrarozvědka už tam nějaký ten elektrický spotřebič prosadí.

Pak už jen chybí aby luxusní auto vyhrál ten krám od polestáru a sportovní krabice od Audi.

A nejhorší na tom je, že to všechno je hodně pravděpodobné.
1. 4. 2021 10:17
Honda e
Marně hledám čím se Honda e kvalifikovala do finále. Záměrně nízkou kapacitou aku (32 kWh) ? Nebo dojezdem omezeným na 150-200 km ? Příznivou cenou přes 900 tisíc ? Pro nákupní tašku zcela zbytečnými pěti displeji ?
1. 4. 2021 10:05
Problém elektrozítřků
Hlavním problémem elektroaut je ten, že o ně za ty peníze není mezi zákazníky zájem.
Představte si tu Hondu s nějakým 1,5 turbem Vtec za cenu kolem 500 000,-
Honda by ji nestačila vyrábět.
Avatar - Roman Horký
1. 4. 2021 08:54
Re: Yaris
:yes: Ta Honda vypadá podle obrázků z interiéru nepřijatelně. Ta palubní deska s milionem světýlek a displejů, to je asi na zmatení nepřítele, jinak si to neumím vysvětlit. To musí šíleně rozptylovat a řidiče totálně zmást. Prostor na zadních místech pro nohy - neuvěřitelná bída. Paradoxně nejlíp z toho pro mě vychází retro design zevnějšku. To auto se tváří tak přitrouble, že je skoro až mile sympatické.

Voltswagen nechám bez komentáře, vždyť víme.

Yaris je z těch tří jediné skutečné auto. Dokonce má i motor.
Avatar - 3_diamanty
1. 4. 2021 12:08
Yaris
On to snad vyhra aj v tejto ankete... sila... pritom taky jazz ho znici snad vo vsetkom ... a moc toho zatial v anketach nevyhral ... ale aj o tom su tieto ankety.... no nic... ale stale lepsi yaris ako nejaka el zehlicka za mega.... tak snad to vyhra :yes:
Avatar - Emel
1. 4. 2021 12:08
Re: Honda e
Mně se to taky hodně líbí, design je špička - elegantní, výrazný, s retro odkazem. Nic podobně dobrého Honda za posledních x desetiletí neměla, možná s výjimkou nové NSX.

Na ježdění po okolí i ta baterka ok, ale... za půlku. Za 450 bych byl ochoten uvažovat o tom, že přeplatím klasický béčko o 100t a nevadí mi omezenej dojezd, protože budu hezky nabíjet doma a třeba ušetřím něco na servisu a nechám si to dlouho a v Praze zaparkuju kde chci. Ale 900... to už bych si neobhájil.
Avatar - speedfred
1. 4. 2021 11:16
Re: Konec spalováků a elektro pro certifikované výběrčí daní
530tis dnes vs 10-15 rokov dozadu je trocha rozdiel.
Avatar - twistedTSD
1. 4. 2021 12:22
COTY
Hondu e dost dobře nechápu, to auto by bylo dobré za 500 tisíc, ale takhle?

Id.4 ne už kvůli tomu, že si myslím, že Enyaq bude lepší.

Yaris? Jo, to by šlo. Je to přesně to, co trh chce. :yes:
1. 4. 2021 10:29
Re: U nás téměř neprodejné
A taky je dost drahý, ale ani to zřejmě nevadí a prodává se dobře ;-)
Avatar - Roman Horký
1. 4. 2021 12:56
Re: Konec spalováků a elektro pro certifikované výběrčí daní
Proč až tak pozdě? Správný úderník a budovatel green dealu si koupí EV hned teď. Nebo už ho má. Zpátečníci budou otálet. Kdo chvíli stál, už stojí opodál. Kdo nejde s námi, jde proti nám Kupředu, levá!
1. 4. 2021 11:26
Re: Konec spalováků a elektro pro certifikované výběrčí daní
Ale jo. Rozdíl je spíše v tom (dle mého názoru), že spalováky už dojíždějí a firmy začnou kupovat EV - během 2-3 let.
1. 4. 2021 09:01
Re: U nás téměř neprodejné
S výhradou Yarise, kterého se prodalo 226 kusů za dva měsíce letošního roku. Honda E byla registrována jedna a Enyjaků bylo registrováno 97 kusů.
1. 4. 2021 11:18
Re: Honda e
Zrovna Honda E se mi hodně líbí. Supr design, jízdní vlastnosti.
Jediný opravdu problém je cena vůči dojezdu. Údajně prý to Honda nastavila takhle schválně, protože nemá baterky.

Taková autíčka by byla cesta, pokud by se tak netlačilo na elektromobilitu. Jako druhé autíčko na krátké trasy by to bylo ideální. A ten dojezd není v takovém případě problém. Samozřejmě milion za takové autíčko je přehnaný.
1. 4. 2021 08:30
U nás téměř neprodejné
Tak u nás jsou všechna auta na bedně téměř neprodejná.

ID.4 a Yaris jsou spjaty s ČR. VW (máme zde sourozence ID.4) a Toyota zde vyrábí.
Avatar - Mikesus
1. 4. 2021 14:40
Re: Honda e
Ale ona je i v kategorii design roku. Tam, ač mne se vůbec nelíbí, myslím, že šanci má. Ale na titul auto roku, to nemá nic co dalšího nabídnout
1. 4. 2021 14:05
Re: Konec spalováků a elektro pro certifikované výběrčí daní
Normální člověk, tedy takový který nevyhazuje peníze oknem, je poměrně odolný vůči módám a modlám. Všichni pořádní influenceři, kteří si budou chtít udržet přízeň palcovníků samozřejmě musí EV pořídit do konce tohoto roku :-!
1. 4. 2021 13:21
Re: Honda e
Proč si to myslíš a proč vůbec srovnáváš městské auto s Teslou? Auto do města má podle mě mít přesně parametry Hondy tj. 200km dojezd a velmi kompaktní malé rozměry se skvělou ovladatelností. To, že se ti Honda nelíbí a že stojí milion neznamená, že ji musíš hejtovat. Já si taky o Tesle myslím, že je za 2,5mil drahá. Kdyby to bylo bůhvíco, tak je to bestseller, což rozhodně není. Hezký den a neber to špatně.
Avatar - Ozzman
1. 4. 2021 12:43
Re: Konec spalováků a elektro pro certifikované výběrčí daní
Ty myslíš Lancera z roku 2004 ? No tak ten tu jezdí snad ještě méně, než ten novější, tam pravda kombík byl, ale nějak to nebylo moc hezké auto, na rozdíl od toho co přišel pak (2008 až vlastně doteď).
Avatar - twistedTSD
1. 4. 2021 12:11
Re: U nás téměř neprodejné
Hybrid nejvíc ušetří ve městě.
1. 4. 2021 12:36
Re: Honda e
Nejde jen o poměr dojezdu a ceny, jde o poměr dojezdu, ceny a spotřeby. Tohle pidiauto žere víc než Tesla 3. Tohle si za 1M může koupit jenom nekritický fanoušek Hondy.
1. 4. 2021 11:23
Re: Konec spalováků a elektro pro certifikované výběrčí daní
Koukneme, co se prodávalo ba konci jeho kariéry (když stál výprodejových 299 tisíc). V roce 2004 se v nižší střední nejvíce prodával Golf s 2300 kusama, pak Astra 1780, 307 s 1695 a Fokus 1688, .... Honda Civic 534, .................. Lancer 68 kusů. Bohužel starší statistiky na SDA nejsou. Já mám rv 2009. V tom roce jsme zrovna obměňovali půlku reprezentantských vozů a kupovali jsme 22 Golfů s motorem 1,6 atmosféra, takže si nemyslím, že problém byl v chybějícím turbu.
Avatar - Ozzman
1. 4. 2021 11:00
Re: Konec spalováků a elektro pro certifikované výběrčí daní
U Lanceru byl jiný problém, byl moc neevropský, chyběl mu kombík, v době nástupu turbomotorů měl atmosféry, nebyl zkrátka "in" :D
Avatar - Emel
1. 4. 2021 10:56
Re: Konec spalováků a elektro pro certifikované výběrčí daní
Může být... i když nevím, jestli nepřeceňuješ význam českého trhu pro Škodovku...
1. 4. 2021 10:36
Konec spalováků a elektro pro certifikované výběrčí daní
No uvidíme co udělá Enyják. Předpokládám, že Škoda vynechala auto ala ID.3, protože u nás nejsou dotace. Proto se začíná SUV, které je blízko ceně aktuálně prodávaných Kodyáků, aby to zaujalo kupce, kteří mají možnost si odečíst DPH a nějakou IČ slevu asi taky dostanou. Můj Lancer s 140 koněma uváděli na trh za 530 tisíc v nejvyšší výbavě a prodali toho prd.
1. 4. 2021 12:08
Re: Honda e
Nejak sa nám tu tí milionári rozmáhajú...
Avatar - pradeda777
2. 4. 2021 14:11
Re: Honda e
Elektřina už lacná není a bude hůř....hned jak se podaří do zkratovozů nacpat víc zákazníků.....pamatuj si, že jsi to četl tady a dnes!
Avatar - xxc
2. 4. 2021 11:07
Re: Honda e
ale tie rozdiely v spotrebe budu minimalne
Avatar - twistedTSD
1. 4. 2021 20:25
Re: Honda e
U EV mě snad spotřeba zajímá víc než u čehokoli jiného, zvlášť když má tak malou baterii.
Avatar - Emel
1. 4. 2021 20:24
Re: Re: Re: Honda e
CTR - no ne, falešnejma výdechama si nijak nepomáhá, možná tím křídlem... celkově je to mnohem větší cirkus, než supersportovní NSX.
Původní NSX - já tu legendu uznávám, ale auto jako takový se mi až zas tolik nelíbí. Nepřiměřeně dlouhej zadek, v sérii to auto sedí docela vysoko a ty sériový kola jsou děsný.
https://www.classicargarage.fr/isotope/h/honda-nsx-02.jpg
Jo, stačí málo... jiný kola, možná to posadit o kousek níž... a je to o dost lepší. Mně se tehdy (i dneska) o hodně víc líbila RX-7 FD (i když ty základní kola i tady nic moc)
https://bringatrailer.com/…45728AF5F3D.jpeg
Avatar - wakantanka
1. 4. 2021 20:12
Re: Re: Re: Honda e
Ja s tebou v tomto nemôžem súhlasiť. Prvá NSX taká mierne disproporčná, ale napriek tomu svojbytne krásna, nezameniteľná s ničím čo vtedy jazdilo po cestách. Tá nová napriek lepším proporciám je taká nijaká. Trochu McLaren, trochu Ferrari, proste málo odkazu na pôvodnú. Techniku nespochybňujem. A CTR? No ten je aký je, ale aj hrá inú ligu v ktorej si pomáha aj tými falošnými vecami.
Avatar - Emel
1. 4. 2021 19:58
Re: Re: Honda e
Původní NSX je legenda... možná až trošku větší než by si zasloužila, designově to zase taková pecka není... ale že to je japonská špička té doby a jízdně soupeř pro base Ferrari, o tom není pochyb.
Ale mně se líbí i ta nová. To auto trošku zapadlo, v Evropě jsem zatím neviděl jedinou... ale proporčně je to auto pecka, to zaprvé... a zadruhé - když člověk vidí spoilerama a falešnejma výdechama ozdobený CTR... tak vedle toho je to NSX balzám na duši
https://autobible.euro.cz/…08/Honda-NSX.jpg
Mimochodem - trošku mi to připomíná novou Vette, ale ta NSX je za mě hezčí, kompaktnější
https://cdn.motor1.com/…let-corvette.jpg
Avatar - wakantanka
1. 4. 2021 18:45
Re: Re: Honda e
No ja by som povedal, že parádna bola prvá NSX, tá nová mi príde taká nemastná, neslaná.
Avatar - wakantanka
1. 4. 2021 18:43
Re: Re: Konec spalováků a elektro pro certifikované výběrčí
Ja si naopak myslím, že mu najviac ublížilo keď mu nahodili face EVA. Proste, vyzerá pomaly ako tréningový voz rallye špičky a v zrýchlení ho zadupe kdejaká ofce s TDI.
Avatar - wakantanka
1. 4. 2021 18:39
Re: Re: Yaris
A predstav si, že mňa rozptyľuje displej uprostred a vieš, že sto ľudí, sto chutí. 🙂
Avatar - Emel
1. 4. 2021 15:26
Re: Honda e
Vždycky jsem sledoval spíš to evropské než to světové auto roku.

Ono ale snad éčko není ani jinak špatné auto... asi s výjimkou efektivity pohonu, ale zase - pokud to beru jako městské autíčko, tak to až tak velký problém není. A třeba provedení interiéru (vč. kamerových zrcátek) je zajímavé.

Asi bych pro něj taky nehlasoval, ale na druhou stranu - z finálové trojice je mi na první pohled nejsympatičtější.
1. 4. 2021 14:00
Re: Konec spalováků a elektro pro certifikované výběrčí daní
Nemyslím, jsem jen zmatený idiot, co si plete roky 2004 a 2014 :-[] . Takže znovu (pro rok 2009):
Ceed 4110
Megane 3644
i30 3274
Golf 3112
Focus 2430
....... Civic 864 ................... Lancer 329
2012 Lancer 89 kusů
2013 72 kusů
2014 193 kusů (byl za 299 tisíc v základní výbavě)
1. 4. 2021 13:51
Re: Honda e
Problém je že to pak míň dojede. Zvlášť v kombinaci s malýma baterkama. A elektřina není vždy a všude levná
1. 4. 2021 13:39
Re: Honda e
Myslím ale že jen netradiční design na výhru auta roku nestačí. Jestli jo tak ta anketa pěkně zdegeneruje.
Avatar - xxc
1. 4. 2021 13:16
Re: Honda e
A aky je problem, ze to viac zerie? Elektrina je relativne lacna a naviac udajne vyrabana pomerne ekologicky. Ovela vacsi problem podla mna je, ked viac zerie spalovacie auto. Inak suhlasim, ze kto by si chcel kupit toto, tak moze trosku priplatit a kupit ID4 a bude to pouzitelnejsie.
Avatar - xxc
1. 4. 2021 19:22
Re: Honda e
dobre, ale o kolko menej dojde? ci zerie 14 alebo 16 kwh je zanedbatelne
1. 4. 2021 12:09
Re: Yaris
A nie je úplne šumítko, kto tú pofidérnu anketu vyhrá?
Avatar - JirkaVejrazka
1. 4. 2021 11:37
Re: Honda e
Presne, az budu posilat stare auto do vecnych lovist, bude to jeden z kandidatu pro manzelku na dojizdeni do prace.
1. 4. 2021 09:49
Re: U nás téměř neprodejné
Yaris hodně žere.
Na dálnici dle testů 6,6 litrů,. To je na takového prcka dost.