Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: UAZ Bajkal přichází na český trh. Kolik stojí obytná Buchanka?

UAZ Bajkal je obytný vůz postavený na bázi legendární Buchanky. Nabízí rozkládací postel i místo na vaření.
Zpět na článek
Avatar - Stejsn
9. 6. 2021 23:13
Re: Jednou jsem byl nucen na vojně jet buchankou jako pacoš,
Tahle věc má přímo hororové jízdní vlastnosti. Díky vysokému těžišti a balonovým gumám je to stabilní asi jako post ministra zdravotnictví. Měli jsme to taky jako sanitku u útvaru (Litoměřice) a klukům se jí povedlo v autoparku převrátit na bok při říznutí zatáčky. Druhá popelnice co tam dělala tuhle službu byla troska od TAZu a ač se to nezdá, ta sedí jak přitlučená.
Avatar - wakantanka
9. 6. 2021 20:24
Re: to auto z fotky se fakt vyrabi????
Však počkaj, za chvíľu ti miestni stachanovci vysvetlia ako hlboko sa mýliš. :)
9. 6. 2021 19:25
Krásné auto,
to není “jakoby retro”, to je prostě RETRO, se vším všudy. Opravdový hipík si nekoupí VW, ale UAZ!
9. 6. 2021 19:20
to auto z fotky se fakt vyrabi????
A v EU si to jako fakt nekdo koupi??? :D :D

Ale jako jo - jako recese a frajerinka fajn, ale za ty prachy to je dokonaly vtip :-[]
10. 6. 2021 02:12
Re: Asi premenujú známu rozprávku
Coze otackomer, ale mechanicky ovládana klima za 108.900! To bude asi naha miss universe prikladat na ohnisko a nosit narubany lad z Bajkalu...
9. 6. 2021 20:01
Jednou jsem byl nucen na vojně jet buchankou jako pacoš,
dovnitř jsem vlezl sám, ven mě vynášeli :-[]
Avatar - JFK
9. 6. 2021 22:17
Jděte s tou sovětskou Buchankou, UAZem
někam... netrpím rusofobií, Putina mám i celkem rád, ale tohle ať zůstane na Sibiři nebo v Mongolsku, kde se jezdí na benzín s klackama, tam to má opodstatnění, tady tenhle střep, co pamatuje snad ještě Koněva na pozemních komunikacích jako NOVÉ vozidlo nemá co dělat. Bojím se otevřít pomalu internet, aby na mne někde nevypadla zase nějaká debilní buchanka, nedej Bože se s tím střepem srazit..
10. 6. 2021 17:09
Re: to auto z fotky se fakt vyrabi????
No na to jaký je to klumpr, tak to levný neni ;-) Pár jízd na vojně mi v tom stačilo....
Avatar - kari.laz
10. 6. 2021 08:13
Re: to auto z fotky se fakt vyrabi????
hele to je tak "blbý" až je to dobrý. :D
Koupí si to určitě minimum lidí, ale věřím, že někdo se najde a popravdě nebýt mi líto za to ty peníze vyhodit, tak si to snad koupím taky a budu s tím z recese sem tam jezdit někam přespat :D
Avatar - Barrichello
10. 6. 2021 12:02
Re: to auto z fotky se fakt vyrabi????
Jo vyrábí a prodá se pár kousků i v EU, napiš si do AMC Radíkovice, oni ti řeknou kde všude to už prodali. Je v tom i rakousko, německo atd, budeš zírat :-)
Avatar - Beefcake
9. 6. 2021 22:49
Tak schvalne
Kolko to ma bodov z crash testov ? V tomto aute nechcete havarovat.
Avatar - wakantanka
9. 6. 2021 20:27
Asi premenujú známu rozprávku
... na Buchanka nad zlato.
PS: ten zoznam príplatkov ma fakt pobavil, otáčkomer za 4500 ? :)
Avatar - JFK
11. 6. 2021 16:22
Re: Jděte s tou sovětskou Buchankou, UAZem
Nové auto a veterán není to samé i když to možná Vaculík tak tendenčně prezentuje. Tudíž ekvivalent není T1 nebo první transit, ale nový multivan nebo nový transit, kde při srážce na přechodu aspoň přežiješ. To samé platí pro posádku toho střepu v případě nehody, minimálně pro její nohy.. jednou je to nové auto, tak má splňovat legislativu bez žádných ojebů, který stojí výrobce a spotřebitele miliardy eur, které tento sovětský pomník nesplňuje a v principu je to nefér. Tudíž tu nemá jako nové vozidlo legálně co dělat, i sami rusáci se styděli, když jsem jim řekl že to sem vozí. Asi jako by se přihlašoval od nova 1203/1500.
10. 6. 2021 19:04
Re: Tak schvalne
A ty by si v nejakých autách havarovať chcel?
Avatar - wakantanka
10. 6. 2021 07:53
Re: Ty závěsy v oknech
Čo by si chcel, však príplatková výbava. :)
9. 6. 2021 23:52
Ty závěsy v oknech
jsou luxusní a ty bílý skříňky navozují domácí atmosféru panelového bytu v Nižněkamsku. :yes:
9. 6. 2021 23:55
Re: to auto z fotky se fakt vyrabi????
Argumenty nejsou, tak aspon minusy ;-)
Avatar - Roman Horký
9. 6. 2021 21:31
Dá zdravstvujet
Bolsoj sojedininyj Sojuz kde tak volno dysit celovek!
9. 6. 2021 20:48
Re: Asi premenujú známu rozprávku
Ale bez otáčkoměru hrozí, že ten vzteklej motor přetočíš raz, dva. :-)
Avatar - Barrichello
10. 6. 2021 12:12
Re: Jděte s tou sovětskou Buchankou, UAZem
A co srazit se Pragou V3S, tatrou 815, Lizay 100-300 , Avií A31 ti neva? Dnes a denně to potkávám na cestách, donedávna to měl i dopravní podnik než jim koupili nový Renaulty, dodnes to maj SDH v polovině obcí a řada soukromých autodopravců, včera sem potkal krásně zrenovovaný LIAZ 300, dneska Avii a 31 (už tu porevoluční s palstovou maskou), v pondělí V3S, v neděli fekál Liaz 200, v úterý Tatru 148 autojeřáb atd atd

Nemluvě o veteránech osbních, na razu v Jizbicích jich bylo tak 150-200 (krom nových aut) a všichni přijeli po vlastní ose.
Včem je horší narazit do Buchanky než do elvisovského 1959 Cadillacu co jede trasu Olomouc - střední čech a zpět?? Nebo do Liazu co veze písek?
to sem pořád nějak nepochopil
14. 11. 2023 19:21
Re: Ty závěsy v oknech
No ale nekúp to!!!! Pri základnej verzii za cca 27000 € si za ruské záclonky priplatíš iba cca 700€ - oproti tomu, čo zacvakáš za benzín je to malina (preto neuvádzajú spotrebu - robil som v opravovniach , kde sa to kedysi opravovalo...)
Avatar - Barrichello
14. 6. 2021 10:33
Re: Jděte s tou sovětskou Buchankou, UAZem
ono se to nevozí jen sem ale i do řady zemí EU a všude to jede přihlásit. To samé Niva Classic bez airbagů :-)

Ale pořád nevím jeký rozdíl je bourat do Buchanky a do veterána Transit 1, co má legální bílé noty (nemluvě o tom, že když vytáhneš 40 litránků tak jde přes polsko na bílé přihlásit i 40-50 let starej americkej pikap)

Ono v Eurosojuzu jde leccos :-)
Avatar - Ada je zase tady
13. 6. 2021 19:59
To, že je ruská, mi vadí nejméně
Horší je, že jízdní vlastnosti jsou kvůli vysokému těžišti katastrofální. A chybí tomu normální motor.
Avatar - Barrichello
11. 6. 2021 14:35
Re: Jděte s tou sovětskou Buchankou, UAZem
Ale ten veterán si můžeš dovéz, registrovat a denně s tím jezdit. On jde totiž postavit i na bílé, pokud je ze zemí EU.

Takže jinak, co když si někdo doveze z Německa VW Transporter 1 generace nebo obdobnou dodávku MB nebo Transita? Hodí si to na bílé a může vesele drandit. Taky do něj nebudeš asi chtít bourat.

Tady je akorát rozdíl to, že je to nové. Ale jinak je to úplně to samé.

Já jsem rád, že se dá individuálním dovozem a homologací ještě přihlásit taková auta.
Avatar - Barrichello
11. 6. 2021 12:13
Re: Re: to auto z fotky se fakt vyrabi????
Nepotřebuju, nejezdím na kempink.

Camaro už nemam a Rolls a Charger maj větší cenu jak ta buchanka..... :-)
Avatar - wakantanka
11. 6. 2021 11:47
Re: Re: to auto z fotky se fakt vyrabi????
Veď predaj Rollsa a Camaro, došetri a si kúp Buchanku za 750 tisíc. :)
Avatar - Barrichello
11. 6. 2021 10:09
Re: to auto z fotky se fakt vyrabi????
Ono to s tím z vojny má společnýho leda tak kastli, motor jinej, nápravy jiný, kola jiný, můžeš tam mít výbavu co tam nikdy nebyla atd atd
10. 6. 2021 21:19
Re: Tak schvalne
No, v takové nejnovější S-Classe by to mohl být celkem zajímavý a hlavně bezpečný adrenalinový zážitek - dejme to do rychlosti 50 km/h při nárazu do vhodně vysoké a poddajné překážky... :-[]
Avatar - JFK
11. 6. 2021 13:42
Re: Jděte s tou sovětskou Buchankou, UAZem
Jako to jsem čekal, že jsi trochu chytřejší, než mi tu předhazovat staré přežité náklaďáky, nikoliv dodávky a navíc nikoliv nově registrované

Co je nesrozumitelné na slovním spojení NOVĚ REGISTROVANÉ, nikoliv nějaký veterán, nebo nákladní auto??? To není opravený veterán ta idiotská buchanka a nebo UAZ 469, to je prostě švejkováním ochcávání při přihlášení nového nebezpečného šrotu, který v tomto segmentu nemá obdoby. V civilizovaném světě s NCAP to nemá co pohledávat.
Avatar - Marx-Engels-Lenin
9. 6. 2021 19:10
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.