Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Benzina se přejmenuje. České čerpací stanice převezmou jméno Orlen

Benzina dnes patří pod křídla mateřské skupiny Orlen. Nově tak její čerpací stanice převezmou její jméno. Prvních osm pump čeká změna již letos.
Zpět na článek
16. 9. 2021 18:06
Nepoučitelní
Přejmenovat kultovní značku českých motoristů Benzina na Orlen se Poláci již jednou pokoušel, tuším že to bylo někdy v r. 2012. Jediným výsledkem bylo, že u čerpadel, kde to udělali, prudce poklesl prodej... :no:
Benzina je pro mě tradiční česká značka, historicky nerozlučně spojená s českým motorismem, naopak polské produkty a značky mám spojené s nekvalitou a nesolidním jednáním (viz např. posypová sůl v polských potravinách). Prostě, u čerpadla Orlen mě nikdo neuvidí, toto je plivnutí do obličeje českých motoristů! :-[]
Avatar - Roman Horký
16. 9. 2021 16:17
Re: Nejsem si jistý, jestli to
Máte s nimi smlouvu to je směšné . Možná kdybych měl s nimi smlouvu že mi koupí auto tak bych tam taky tankoval že?
16. 9. 2021 15:37
Nejsem si jistý, jestli to
Bude správné rozhodnutí. Benzina je tradiční značka, na kterou spousta lidí slyší. Naopak, negativní jmeno polských výrobků, je tady velmi silně vnímáno už delší dobu:(
Avatar - Barrichello
16. 9. 2021 22:51
Re: Nepoučitelní
ONO je 100% ceské, vlastní ho bratři Ondrové....
16. 9. 2021 17:55
Re: Tankuju zásadně u Shellky
Dal bych přednost tradičnímu formátu se spoustou odkazů dokladajicich, že je tvrzení pravdivé.
Argumenty typu “fakt to jde poznat” a “příbuzní v Rakousku rikali” mě opravdu nepřesvědčí ;-)
Avatar - Amaterasu
16. 9. 2021 16:56
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
16. 9. 2021 16:32
Re: Nejsem si jistý, jestli to
Já nemám žádnou averzi - jen třeba polské potraviny resp maso z Tesca proste nekoupím…
Avatar - WesternDigital
16. 9. 2021 15:33
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
17. 9. 2021 12:10
Re: Nepoučitelní
A já tady snad řeším, kdo nyní značku Benzina vlastní? Mně je jen líto, že ji ti polští dobytci chtějí zrušit! Ale chápu, že toto pochopit je zřejmě pro tvoji inteligenci příliš složité... :-[]
17. 9. 2021 11:14
Re: Tankuju zásadně u Shellky
Odmítám jezdit k nenažrancům podobným Benzině. 15 let nejezdím nikam jinam než do Tank-ONO, která jako snad jediná "nemlaská". Nikdy jediný problém, jak u nafty, tak benzinu. Pravdou ale je, že jsem všemi auty prolil už slušný demižon VIFu, kterému po zkušenostech bezmezně důvěřuji. Mimochodem, Verva je s obsahem odvozeniny VIFu...
Avatar - Ozzman
17. 9. 2021 10:50
Re: At se to jmenuje třeba Cholera Jasna
Dovol abych ti vysvětlil, proč máš k Polským výrobkům tyto, jak se říká, předsudky.

Ano - to se opravdu stalo, stalo se i mnoho jiných průserů v potravinářství na výrobcích z Polska, ale je potřeba si uvědomit, proč.

1. Polsko je jedním z největších zemědělských a potravinářských producentů v EU

2. Češi pod vedením aktuálně pana Okamry a jeho SPD jarmarků s naprosto nesmyslnnými cenami křičí o soběstačnosti a jak chtějí jíst české výrobky (a asi i řada dalších méně inteligentních voličů, kteří nechápou důsledky), JENŽE ta stejná skupina lidí je chce levně ! A my je takto vyrobit neumíme, proto existuje provázaný trh a naše supermarkety zadává výrobu v Polsku, na hranici renatiblity, ale kde není přidaná hodnota, tam to nahradí prodané množství, jak už to bývá. Proto se tam tu a tam objeví vyčůraný Polský obchodník, který při "katování kostů" zamění sůl za posypovou, nebo neprosvítí všechna vajíčka a přijde sem salmonela... když ti řeknu, že českej podnikavec ty vajíčka z Polska nakoupí a tady je prodá, jako česká, protože je vytřídí a dostane dotaci na třídičku.. to je taky sranda :D A Poláci díky rozsahu výroby a nižší ceně nákladů (ano, je to tak, mají prostě nižší vstupy, hlavně ty lidské zdroje), umí vyrobit levněji... ale také mnohem kvalitněji a to dodávají jinam na jiné trhy, včetně svého.

3. Protože platí body 1 a 2, což se nelíbí našim producentům, tedy alespoň na oko a jedná se o jistou ochranu trhu, tak každá sebemenší blbost je medializována a stejně jako ten jeden uprchlík, co uteče na D1, tak i vajíčko se salmonelou z Polska zaplaví éter a média. Kdo si myslí, že se to českým producentům neděje, tak je naivní.. sám mám informace z první ruky z nejvyšších orgánů v ČR, které se tímto zabývají.

Takže pokud nebude Orlen vařit z benzínu nastavovanou kaši, nemám problém tam tankovat i kdyby to patřilo třeba Indům :) Stejně jako si rád dám polskou potravinu, která má dobrou kvalitu.
Avatar - Barrichello
16. 9. 2021 22:47
Re: Tankuju zásadně u Shellky
Já tam občasně tankuju už 11 let a nikdy sem neměl problém, kámoš asi 15 a taky. ONO paliva neředí, chodí na ně stovky kontrol od závistivé konkurence :-)

44 pump ono vytočí za den tolik co 250 pump benziny :-) :-)
Avatar - JirkaVejrazka
16. 9. 2021 20:33
Re: Tankuju zásadně u Shellky
Ja tankuju u ONO celkem pravidelne, mam to po ceste. Nepozoruju zadny problem ani s hlukem ani se spotrebou.
Avatar - Amaterasu
16. 9. 2021 16:53
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Roman Horký
16. 9. 2021 15:40
Re: Nejsem si jistý, jestli to
Přesně tak, ale oni se věrné vovce najdou. Když je bavili doteď jezdit k Orlenu, který se jmenoval Benzina, tak tam budou jezdit dál.
17. 9. 2021 15:32
Re: At se to jmenuje třeba Cholera Jasna
Dej si do toho google problémy s maďarskými, slovenskými, rakouskými, německými potravinami a vyjede ti asi tak setina problemu. Náhoda?
17. 9. 2021 12:04
Re: Panna nebo Orlen
Ubožáku! :no: Z Čecháčků, jako jsi ty, se mi chce zvracet. :-(
17. 9. 2021 12:00
Hmm. Obecne je to smutne, ale neni to nove.
Ja jezdim k Shellu, a kdyz mi to nevyjde, tak beru i u OMV.
A tak to i zustane.
Takze je mi to vlastne jedno.

Pruser byl jim to prodat, tohle uz je jen dusledek.
Avatar - Ozzman
17. 9. 2021 08:48
Re: Tankuju zásadně u Shellky
Tankuji všude, nemám prius a nemám problém... Nafta i benzín. Divný...
Avatar - Barrichello
16. 9. 2021 22:45
At se to jmenuje třeba Cholera Jasna
mě je to šumák, já tam nejezdím, za 33,90 popř. 34,90 si tu N95 můžou narvat do zádele, když popojedu 4 km, mam za stejnou cenu N98 :-)
Avatar - Mikesus
16. 9. 2021 19:39
Re: Nejsem si jistý, jestli to
Že mám smlouvu je směšné? Jako závist, že máme levnější benzin nebo co? Nemám důvod ji rušit jen kvůli názvu.
16. 9. 2021 19:02
Re: Nepoučitelní
Síla lokálních značek existuje nejen u nás. Většina zahračničních investorů proto názvy značek nemění. Jsme sice tranzitní země, ale ani na dálničích tazích netvoří zahraniční řidiči většinu zákazníků čerpaček. A Benzina má dost čerpaček i na venkově, kde cizinec zavítá natankovat jednou za týden.
16. 9. 2021 18:54
Re: Nepoučitelní
Aneb, kdo chce kam... :-[] :no:
16. 9. 2021 18:54
Re: Nepoučitelní
A chce snad VW přejmenovat Škodovku na Volkswagen? Tak hloupý není! :-)
16. 9. 2021 18:53
Re: Nepoučitelní
Asi jsou tam noví manageři a "musí" vyvíjet nějakou aktivitu. A napadlo je to stejné, co ty předchozí. Ti noví ale mají evidentně větší sebevědomí, když to chtějí udělat se všema čerpačkama. Pokles prodejů bude podobný, ale škody budou mnohonásobně větší. Firma jako Orlen si to může dovolit.
Avatar - Otrava
16. 9. 2021 18:50
Re: Nepoučitelní
No, Tank ONO je de facto české, ne? .)
Avatar - Roman Horký
16. 9. 2021 20:17
Re: Tankuju zásadně u Shellky
U ONO to snad může jen někdo... No nechci raději rict
Avatar - California_KNIGHT
16. 9. 2021 18:22
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
16. 9. 2021 18:18
Re: Nepoučitelní
Jo a kam budete teda jezdit? Kdyz cechackum nic nepatri a vsechno uz rozpodali :D Za posypovou su si podekujte sami, co si nechate vyrobit, to vam vyrobej. Oni to tam nemaj :D Benzina je stejne jen nazev a patri jim, tak nevim co resite. :D Orlen je mnohem prestiznejsi znacka, Benzina jen pro malyho cechacka, kterej nevytahnul paty ze zapadakova. To je realita :D Asi neco jako Ceska sporitelnay pojistovna, Skodovka. Vy uz mate jen Ceskou postu a drahy :D A taky to tak vypada
Avatar - Amaterasu
16. 9. 2021 17:00
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
16. 9. 2021 16:30
Re: Tankuju zásadně u Shellky
Tady to někdo změřil, a u atmo benzinu - půl koně
https://www.auto.cz/…-necekejte-82674
Avatar - Amaterasu
16. 9. 2021 16:08
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Amaterasu
16. 9. 2021 16:00
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Roman Horký
16. 9. 2021 15:39
Re: Tankuju zásadně u Shellky
Prius sežere všechno bezolovnaté. Je mu to jedno a nic to nepřinese, jak píšeš. Ale nejde jen o Prius, jezdím k Shellce i s Pežotem.
16. 9. 2021 15:34
Re: Tankuju zásadně u Shellky
Prius má atmosférický benzin a lepší palivo neudělá žádný rozdíl, nebo se pletu? Má doporučenou 95ku? Ano, pro tebe to nehraje roli.
Avatar - Roman Horký
16. 9. 2021 15:26
Tankuju zásadně u Shellky
O Benzinu jsem roky nezavadil a nějakej Orlen pro mě jako by nebyl. Tak jako tak je Benzina Orlen už dávno a nerozumím těm, co tam tu drahotu tankujou.
Avatar - Amaterasu
16. 9. 2021 15:58
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Mikesus
16. 9. 2021 15:54
Re: Nejsem si jistý, jestli to
no vidíš, já tam jezdím tankovat. Protože máme s nimi smlouvu a cena paliva na stojanu se mně netýká. Jestli se to jmenuje Orlen, Benzina Orlen nebo Benzina je mi fuk. Dokud nemám důvod ( a přejmenování důvod pro mne není ), měnit to nebudu.
2. 1. 2022 11:52
Re: At se to jmenuje třeba Cholera Jasna
Protože to často není z bouraček, ale z českých aut :D Jak se tam dostali asi nemusím zmiňovat :D
17. 9. 2021 18:09
Re: Tankuju zásadně u Shellky
Někdo kdo ví, že to palivo je ze stejné rafinérie dovezené stejnou cisternou jako to co prodávají o tři koruny za litr vedle?
Avatar - Barrichello
17. 9. 2021 14:07
Re: Tankuju zásadně u Shellky
Jo ve středu sem stál frontu, bylo přede mnou jedno auto...... :-)
Avatar - Barrichello
17. 9. 2021 14:06
Re: At se to jmenuje třeba Cholera Jasna
Poláci sou známí šmelináři, nemusí jít jen o potraviny, dovzené zrezlé malotrkatory Kubota, Hinomoto, Mitsibishi, Yanmar atd, nastříkané plůáky a podvozky natřené štětkou s marží 70% a zfalšovanými motohodinami sou taky známé, stejně jako totálky amerik dovezných z aukcí z usa a opravenými v polsku.

Polsko je dobrý tak na nákup náhradních dílů z bouraček, tam se něco vybrat dá.
Avatar - Barrichello
17. 9. 2021 14:03
Re: At se to jmenuje třeba Cholera Jasna
Tu tam nemaj, 100 oktanů je po 85% aut nesmysl a placebo efekt.

Ta 98 + adetiva bohatě stačí pro téměř jakékoliv auto, mimo supersportů a závodních strojů.

A většině stačí i ta obyčejná 95ka.
Avatar - Amaterasu
17. 9. 2021 12:51
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Ozzman
17. 9. 2021 12:35
Re: At se to jmenuje třeba Cholera Jasna
Jasně, že je toho plný google, protože mají obrovské množství producentů. Nemůžeš přeci porovnávat absolutní čísla. Je to jako s jakýmkoliv ukazatelem. Absolutně nejvíc masa sní Číňan, ale na počet obyvatel jim směle konkurujeme.. chápše ten rozdíl ?
17. 9. 2021 11:29
Re: At se to jmenuje třeba Cholera Jasna
Těch polských závadných potravin je plný google. Jestli si to někdo chce ospravedlnit, způsob určitě najde. Ale já mám v Polsku par známých a Poláci mi obecně nevadí. A pokud budou prodavat Vervu a třeba v motocrossu nikdo na nic jiného nejezdi - nemám problem.
17. 9. 2021 09:22
Re: At se to jmenuje třeba Cholera Jasna
Inu proto, že polské smysleni typu nahradit jedlou sůl tou posypovou, jen aby se ušetřilo - člověka to trochu nutí přemýšlet nad tím, že když takové triky používají v potravinářském průmyslu, tak proč ne jinde?
Což samozřejmě vůbec nemusí být pravda…
Avatar - Ozzman
17. 9. 2021 08:55
Re: At se to jmenuje třeba Cholera Jasna
U nás vyrostla samoobslužna Benzina teď v létě. Benzín 32,90 a nafta po dlouhé době vyrostla z 29,90 na asi 30,50. I kdyby tam byla Polska vlajka a nebude to nikdo ředit, nemám důvod tam ne tankovat. Proč zbytečně vyhazovat peníze do kanálu, ropa není český výrobek tak ani vlastenecké smýšlení na mne ne nehraje roli a bioslozku primichava Andrejko tak to tuplem nebudu platit víc, když nemusím.
Avatar - Ozzman
17. 9. 2021 08:49
Re: Nejsem si jistý, jestli to
:-[] :-[] :-[] :-[]
17. 9. 2021 08:49
Re: At se to jmenuje třeba Cholera Jasna
a já kupuju 100oktanovou Vervu... tu tam mají za kolik?
17. 9. 2021 08:47
Re: Tankuju zásadně u Shellky
A když si uvařím oběd, budu ho mít levněji, než v restauraci. Někdo rád stojí se soukmenovci ve frontě na laciný benzín, třeba tomu taky přijdu na chuť.
Avatar - Barrichello
16. 9. 2021 22:50
Re: Tankuju zásadně u Shellky
Krásný pokuty, některý 8 let starý, velmi aktuální :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Avatar - Barrichello
16. 9. 2021 22:49
Re: Tankuju zásadně u Shellky
Adetiva jde nalejt do jakéhokoliv benzínu :-) :-)

a když si je tam neleješ sám, máš jich tam rozhodně víc, než když Tonda šplouchne 5 litrovej kýbl do celý cisterny :-)
Avatar - Roman Horký
16. 9. 2021 20:37
Re: Tankuju zásadně u Shellky
Já říkám pořád že Prius je výjimečné a zatraceně dobré auto. Co ten vydrží...
Avatar - Amaterasu
16. 9. 2021 19:42
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Mikesus
16. 9. 2021 19:37
Re: Tankuju zásadně u Shellky
Ja u aurise kdysi jednou natankoval u ONO a asi jsem měl smůlu, protoze v ten moment to vůbec nechtělo jet a měl jsem spotřebu na nadrz 8 litrů.
Avatar - Amaterasu
16. 9. 2021 19:06
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
16. 9. 2021 18:59
Re: Tankuju zásadně u Shellky
Já nedávám 98ku kvůli vykonu ale kvůli aditivum a doporučení výrobce.
Avatar - Hammunasakra
16. 9. 2021 18:34
Re: Tankuju zásadně u Shellky
Hele ZDRAVÍM ajťáky ACZ :D :-!

To byl NEJTRADIČNĚJŠÍ místní formát = MOJE ZKUŠENOST :-)
Jak víš jinak dávám odkazy kde to jde = na tohle těžko odkaz najdeš = co TVOJE zkušenost s benzíny? je to ÚPLNĚ jedno?

Protože sem tohle trochu čekal zmínil sem ty kabely (je to ve VŠECH podobnejch věcech stejný) takže zopakuju to co tam:

VYZKOUŠEJ si SÁM a když neuslyšíš (tady nepocítíš rozdíl) tak si je nekupuj (tady tak ti stačí 95ka ;-)
Avatar - Roman Horký
16. 9. 2021 20:16
Re: Nejsem si jistý, jestli to
Zbláznil ses se závistí? Já jezdím k Shellce i bez smlouvy. Rozumíš, k Shellce a ne k nějakému postkomunistickému podniku. Ty jsi tu smlouvu s nimi dělal? A dobrý? Vyplatilo se?
Avatar - Amaterasu
16. 9. 2021 19:12
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
16. 9. 2021 18:54
Re: Nepoučitelní
proboha Orlen je jedním z titulárních sponzorů Alfy Romeo v F1, jakej vyší a prestižnější důkaz že je to megaspolečnost ve svým oboru chceš... někdy vykoukni z tý vaší vesnice ven. Mimochodem Unipetrol který jim patří míchá paliva pro velký spektrum čerpacích stanic co jsou na českým trhu, nejen pro Benzinu, obávám se že téměř nebudeš mít kam jezdit tankovat pokud nechceš nic od Orlenu :D. Nebo ty znáš jinou rafinerii v česku?
Avatar - California_KNIGHT
16. 9. 2021 18:22
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - WesternDigital
16. 9. 2021 18:17
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Amaterasu
16. 9. 2021 19:14
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.