Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Audi RS 3 Sportback – Dokonalý hot-hatch?

Předchozí „er-es trojka“ byla úchvatné auto, Audi se přesto povedlo novou generaci posunout na další úroveň.
Zpět na článek
20. 5. 2022 14:50
Re: Gratuluji redakci
Tak tak, cena testovaného vozu 2,25 mega - za hot hatch nižší střední! Já vím, je top a je to čtyřkolka s petiválcem a prémie, ale i tak... :-O :-O :-O :no:
20. 5. 2022 19:55
Re: Gratuluji redakci
Ty musíš byť veľmi jednoduchý človek. Toľko prvoplánových kecov jak od teba sa len tak nevidí.
Keď nie si schopný zaregistrovať moju myšlienku v príspevku, tak nereaguj. ;-)
20. 5. 2022 14:35
Re: Gratuluji redakci
Pro většinu je to už nereálně vzdáleno, takže vlastně ani není co komentovat. Pro většinu je to další "nesmyslně" výkonný auto, ale dosažitelný jen pro pár lidí. tudíž nezájem.
20. 5. 2022 14:27
RS3
Já se přiznám, že stále nevím co si mám o RS3 myslet. Čistě technicky to bude asi super auto. Oceňuji, že drží pětiválec. Jenže nějak mám problém s tím, že jde o hatchback nižší střední s původem v Golfu a stavěný primárně jako FWD, který v základu RS modelu nemá ani parkovací kameru a je potřeba ho hodně doložit výbavou i pro poměrně skromné požadavky. Testovaná verze za 2.24M je novinářský extrém, ale vypovídá to přesně o mých pochybách. Na plakátu fajn, ale reálně pro něj na trhu nevidím takřka žádný prostor. Negativní názor na RS3 píši velmi nerad, protože sportovní benzínová auta na vulgární motoristickou zábavu prochází takřka holocaustem :'-(

Moc bych si přál aby si zákazníky našlo, byť já o žádném nevím. V této ceně znám lidi co si koupí offroad, co si koupí dvoumístný sporťák, majorita jde po komfortních autech/SUV, prakticky zaměření něco ušetří a koupí Golf R/A45 (které je parametry konkurent, ale levnější) nebo BMW M340i. V ceně 2+M už to olizuje auta jako M550i nebo E53 AMG a to je tak jiná liga, že kdo chce za ty peníze sport+praktičnost nemůže v té ceně o hatchback nižší střední ani zavadit.

Dnes auta zdražila a sportovní auta to mají těžké, ale RS3 mám za to že byla vždycky hodně drahá a právě proto mi nikdy v praxi nedávala velký smysl. Máme tu nějakého majitele? :)
Avatar - xxc
20. 5. 2022 19:16
Re: Gratuluji redakci
presne tak, o com diskutovat, ked sa to hodi jedine s kamaratmi na okruh cez vikendy :-)
20. 5. 2022 15:25
Re: ja tomu nerozumím ale libi
Ano, smysl hothatchů je ujet většímu a výkonnějšímu autu za menší peníze.
Ale Audi RS3 tohle nesplňuje, protože už v základu je dražší než Mustang, a k tomu nabízí dlouhý seznam tučných příplatků. A pár ušetřených litrů paliva si vezme zpět v servisu. Není divu, že Mustang vidím na silnicích skoro každý den, zato Audi RS3 jsem neviděl možná nikdy.
Avatar - iudex
20. 5. 2022 14:16
Re: ja tomu nerozumím ale libi
No neviem či zrovna rodinná škodovka stojí 2,25 mega, ale inak v zásade súhlasím.
Torque splitter je game changer, konečne RS3 jazdí tak, ako by malo auto so 400k.
Akurát teda si stále myslím, že predchodca bol krajším autom, osobitne vnútri, ten hranato-plastový interiér mi úplne nesedí. A testovaná zelená kyalami už sa mi vizuálne prejedla. Chalan čo má vedľa detailingovú dielňu má minulú RS3 sedan a to je doteraz fantastické auto ako na pohľad, tak najmä na posluch. Ale to novej RS3 vyčítať nemôžeme, to sú tie blbé predpisy a GPF.
Avatar - 3_diamanty
20. 5. 2022 14:39
RS3
V zivote som to auto nevidel... kto to kupuje? Za dane prachy nepredajny farebny gyc... ... to uz skor stretnem cullinan... pripadne huracan.... audi mam pritom fakt rad ale zrovna rs3 zmysel fakt ziaden nedava... cakam coskoro jeho koniec ...
21. 5. 2022 09:53
Re: Gratuluji redakci
Hele já netušil, že se chceš hádat , já prostě řekl jen svůj názor, netvrdím že to musí být pravda za každou cenu. Ale i s tím princem se musí děti ztotožnit, jinaka to nefunguje.
Avatar - Ham.
20. 5. 2022 17:12
Re: Parádní
Cenovka odpovídá reáliím dnešní doby. Jediný konkurent A45s je za stejné peníze (začíná na 1 573 mio, vs 1 583 mio RS3. a tancovat s příplatky umí stejně jako Audi) a navíc je to jen čtyřválec..
20. 5. 2022 15:14
Re: RS3
Tak ono je celkovo sviatok vidieť niečo športovejšie s novším dátumom výroby. Jednak sa toho robí málo, jednak ako si už spomenul, ceny sú brutálne. Ešte viac ako ostrejšie hatchy mi ale chýbajú kupátka, ktoré boli cenovo dostupnejšie a boli ozdobami ciest, napr. ako Calibra, alebo kupé-verzia Laguny... Dnes sa po nich zľahla zem. :-(
Avatar - iudex
20. 5. 2022 14:50
Re: RS3
Možno v Košiciach nie sú, ale tu na západe tú minulú generáciu stretávam, sporadicky, ale predsa. Jednu som videl pred hodinou cestou z obeda.
Avatar - iudex
20. 5. 2022 14:48
Re: RS3
Jeden diskusný kolega to má objednané.
Osobne to mám ale rovnako ako Ty. Čisto teoreticky petrolheadský sen, 400 koní v kompakte, naviac z charakterného 5-valca a konečne aj podvozok a jazdné vlastnosti, vďaka ktorým to už nie je len auto na diaľnicu a priamku, ale aj zábava v zákrutách.
Ale reálny človek musí brať do úvahy cenu a tá je proste brutálna, už základná a o to viac tá konečná (keď základ je stále pomerne holý a potrebuje dovybaviť, ako funkčne, tak aj vizuálne, ostatne konfigurátor je absurdne zložitý s tými rôznami farbami a materiálmi prednej masky). Takže dať cez 2 mega za malý kompakt (naviac reálne zľavy sú zanedbateľné), to je z môjho pohľadu hrubo cez čiaru.
Avatar - iudex
20. 5. 2022 14:17
Re: Gratuluji redakci
Tiež ma to zaujalo, na hlavnej samé fantastické stroje (M4 CSL, RS3) a diskusné prázdno. ;-\
Avatar - xxc
20. 5. 2022 19:17
Re: ja tomu nerozumím ale libi
kto chce zrychlenie a dochadzanie do prace, kupi si elektromobil a bude to mat lepsie :-) a asi aj lacnejsie
20. 5. 2022 20:06
Re: RS3
Celá situácia okolo áut je divná. A smrdí. Hnusne smrdí.
20. 5. 2022 19:58
Re: Re: RS3
Tak asi práve preto ich stretávaš, že máš väčší záber. Ja momentálne pobehujem len po BA a okolí, naviac stále tie isté trasy.
Ja osobne Audiny veľmi nemusím, ale výnimky sa nájdu - napríklad spomínaná A7, to je kus pekného auta.
Ak vidím niečo športové, väčšinou je to skôr "športové", a síce nejaké väčšie SUV na extra veľkých diskoch a extra nízkych gumách...
20. 5. 2022 15:54
Re: RS3
Já RS3 občas vídám, od té doby, co mají pětiválec, jsou to docela vyhledávaná auta. Za mě je až na tu lehounce přepálenou cenu (ovšem je otázka, za kolik se to reálně kupuje) nejnovější RS3 hodně povedená.
Avatar - wakantanka
20. 5. 2022 15:39
Re: Re: RS3
Mno ja zase bežne stretávam všeličo nové od AMG či priamo M, žiadne pakety, ale plnotučné verzie. Zato RS občas stretnem A6 Avant či A7. RS3 som v premávke hádam ani nestretol ever a to sa pohybujem skoro po celom Slovensku.
20. 5. 2022 20:50
Re: Parádní
To A45 nabízí ještě předstupeň bez S, který uznávám že není tak ultimátní jako RS3, ale ceníkově 1.445M a v ceně má na první pohled víc výbavy. Neznám tyhle verze, takže nedokážu říct zda reálně A45S drží krok s RS3. A jasně, i to je drahé, ale RS3 je od 1.583M bez kamery…je to prostě nejdražší hatchback na trhu, nic dražšího v této třídě není a nikdy nebylo :D V mých očích je to veeelmi specifický model už tak specifické kategorie (hatchbacky nad 1M).
Avatar - KANKUNEN
20. 5. 2022 13:51
Gratuluji redakci
Články o autech tady už skoro nikdo nekomentuje. Vlastně akorát osel co se sám spustil na videu. Už tu není ani čížek.
Avatar - KANKUNEN
20. 5. 2022 13:49
Nádhera, ale proč tam není náhrada ručky?
Prostě zablbnout si je jednodušší s ručkou než to utrhávat plynem.
Avatar - white label
22. 5. 2022 11:58
Re: Parádní
S3 má motor z GR, ale bohužel zatím nemá jeho "diferák", ten má právě až RS3 s R5.
20. 5. 2022 15:43
Parádní
Konečně A3 s pěkným interiérem, to se jim naposledy povedlo u první generace z 90. let. Všechno ostatní tady taky zdá se je naprosto parádní, jen ta cenovka je trochu ve vesmíru.

Možná zajímavější bude v reálném světě S3?
Avatar - iudex
20. 5. 2022 15:33
Re: RS3
Jo a keď také auto prišlo, konkrétne Toyota GR86, tak sa vypredalo v priebehu pár dní.
21. 5. 2022 08:37
Re: RS3
Do fitka v tom jezdí jeden klouček, dostal od tatínka. Jinak se mi nechce věřit, že za to někdo utratí svoje peníze. Radši Formentor VZ5
20. 5. 2022 14:03
ja tomu nerozumím ale libi
Nejsem znalec hot hatch a uz vubec ne ryze sportovnich aut. Jen se mi libi tady ta moznost zrychleni kdyz chci a dojizdeni do prace zaroven. Je to proste super. Mit zrychleni lepsi jak nabubrelej mustang a o malinko horsi nez lambo ktery je xkrat drazsi. Az zas nekdo bude plakat jak je svet v riti tak at si uvedomi, ze muze jit do audi a za stejny penize jako za rodinou skodovku odjet s takovým brkem. Bravo audi
Avatar - hugino
20. 5. 2022 13:56
ACZ...
ACZ redaktori jednoducho nemajú radi koncern VW.Vyprofilovali sa na fanúšikov BMW a Toyoty.
Avatar - xxc
20. 5. 2022 19:20
Re: Parádní
jeden valec naviac tomu fakt pomoze :-D
Avatar - KANKUNEN
20. 5. 2022 15:23
Re: Gratuluji redakci
Poslouchej inžinýre, neměla by reakce obsahovat nějakou myšlenku?
Avatar - KANKUNEN
20. 5. 2022 14:48
Re: Gratuluji redakci
To jsou hloupé kecy. I v pohádce pro malé děti je hlavní postava princ a ne pomývač nádobí.
Avatar - iudex
23. 5. 2022 15:57
Re: Parádní
Neviem či ide presne o motor z GR, keďže S3 má výkon 228 kW/310k a GR má 235 kW/320k.
Každopádne to by nebol až taký problém, 10 koní hore-dole, ako píšeš väčší problém je absencia torque-splittera, keď S3 má ešte "starú" štvorkolku, ktorá nevie preniesť viac Nm na zadok, ako to dokáže štvorkolka v Golfe R a RS3.
Avatar - miromen
22. 5. 2022 14:35
Re: Parádní
Na YT jsem narazil na nějake srovnani od amiku evropskych verzi S3 a běžneho GTI tedy ne CS a tam byli dost zaskočeni tim jak je ta S3 vuči GTI jizdně sterilni a zaostava i zvukově. S nadsazkou se pote demonstrativně koukli na zadnici S3 zde je to opravdu S a ne A řada. Ja se divil, že je sterilita Audi překvapila či naopak nezaskočil větši odvaz u VW.
21. 5. 2022 23:36
Re: Parádní
Ta S3 už je zas až moc obyčejná, 2.0 TFSI z Golfu GTI, atp. Ta si těžko obhájí cenu proti jen o trochu dražší M240i, která má šestiválec a podstatně vyšší výkon.
21. 5. 2022 22:03
Re: ja tomu nerozumím ale libi
No, zrejme si nepochopil zadanie, ale nevadí. ;-)
20. 5. 2022 17:38
Re: RS3
No ale nestojí 2.25M (jakože nejde tak ani nakonfigurovat). Ani A45 není tak drahé jako RS3. V tom vidím ten problém.