Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Italdesign-Giugiaro Proton Emas: Italsko-malajské hybridní zlato

Slavné italské návrhářské studio Italdesign-Giugiaro přivezlo do Ženevy trojici konceptů Emas.
Zpět na článek
9. 3. 2010 11:54
Re: dojezd v hybridnim rezimu
Problém je problémom iba kým sa nevyrieši. A keď problém je, treba ho riešiť, nie iba hovoriť o tom, že je to problém.
Podľa niektorých netreba vyvíjať a vyrábať elektromobily, kým nie je infraštruktúra. Lepšia infraštruktúra sa nerozvinie, kým nebude dôvod, teda kým dopyt po elektrine nezačne prevyšovať ponuku. Čiže keby sa to robilo tak, ostávame natrvalo na mŕtvom bode.
Avatar - Blue Sun
8. 3. 2010 19:21
Re: dojezd v hybridnim rezimu
Nejsem si jistý, zda bude možné vůbec kdy prosadit tyhle typy hybridních pohonů. Z hlediska ekonomiky provozu a ekologie je to výhodnější. Přitom se objevují krásná auta se sériovým pohonem - Volt/Ampera, teď Emas. Jenže problém vždycky bude s dobíjením, dokud se nerozvine trošku lepší infrastruktura.
8. 3. 2010 08:11
Re: dojezd v hybridnim rezimu
Tak má vyzerať správny hybrid. Hoci som sa nechal viackrát počuť, že dva pohony na jedno auto je luxus, hybridný pohon v tejto forme má u mňa :yes: . Pokiaľ spaľovací motor neženie priamo kolesá, ale len zásobuje energiou elektromotory, obháji svoje opodstatnenie a možno povedať, že je iba súčasťou pohonu vozidla, nie ďalším motorom. Kdežto u niektorých iných "hybridov" je to opačne - primárnym je spaľovací motor a elektromotor alebo elektromotory slúžia len na zvyšovanie výkonu celej sústavy - a ide to ide na vrub luxusu, o ekonomike prevádzky alebo dokonca ekológii rozhodne nemožno hovoriť.

Faktom ostáva, že v článku sa toho o pohone týchto vozidielok príliš veľa nedozvieme a aj dané informácie vyzerajú byť trochu popletené. 8-s

Každopádne dizajnom sú na úrovni. Na to že ide o jeden funkčný vzor a dva modely je dizajn až neskutočne zrelý a dotiahnutý a to ako zvonka tak aj v interiéri, skutočne, klobúk dolu - dielo hodné presláveného štúdia. Napriek trendom veľké presklené plochy (a nemyslím tým strechu) skutočne odvážne proporcie - vpodstate mini s rázvorom na úrovni kompaktu nižšej strednej triedy.
Veľmi ma oslovil interiér, v protiklade s niektorými štúdiami aj sériovými autami (posledný Focus napríklad) je nadmieru príjemný a sympatický a prívetivý k uživateľovi - zaujímavý aj bez zbytočných prelisov a rôznych patvarov. Jeden detail, čo trošku ruší, sú tmavé konzolky s tlačidlami na madlách dverí, ale to je snáď jediné, čo by sa dalo vytknúť. Inak skutočne paráda. :yes:
7. 3. 2010 16:35
Re: dojezd v hybridnim rezimu
jj, clanek je kapku nedotazenej, meli by si s tim dat vic prace. Ja zas nevim, jak pisou, ze diky tocivemu momentu neni potreba prevodovky. Musim si to nejak prebrat, ale asi to bude kvuli elektromotoru.. :-) podle otacek a vykonu zazehoveho motoru bude ten pouzivan jen pro dobijeni baterii pri co nejmensi spotrebe benzinu.
6. 3. 2010 16:06
dojezd v hybridnim rezimu
Zaujala me informace o dojezdu 50km v "hybridnim rezimu". Ale pak jsem si v originalni verzi tohoto clanku precetl, ze: "All-electric range is estimated at 50 km".