Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Renault Clio IV: První živé dojmy

Nové Clio přijíždí s výrazným logem na přídi. Je to jediná změna, nebo nabízí i jiné novinky?
Zpět na článek
27. 9. 2012 10:32
27. 9. 2012 15:58
Avatar - Emel
27. 9. 2012 10:32
Clio
Včera jsem ho potkal v nějaké červené metalíze a paráda, naživo výborné.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Enthusiastic.driver
27. 9. 2012 10:42
Re: Clio
Jsem na to na živo zvědavý, neboť takhle z fotek na mě celé auto působí neuvěřitelně, ale neuvěřitelně lacině. Exteriér, interiér, všechno...

Malé Renaulty sice nidky nepůsobily jako nějaké superluxusní šperky, ale úplně první dojem, který jsem měl při odhalení fotek by se dal popsat jako "Jeee, Dacia s aftermarket cinkrlátkem na středové konzole". ;-\
Avatar - iudex
27. 9. 2012 10:35
Čína pozdravuje
Bohužiaľ dávam za pravdu autorovi, že tie ledky vyzerajú ako v garáži domontovaný lacný čínsky aftermarket. Iní to vedia zakomponovať lepšie.
Rozbalit vlákno
14
27. 9. 2012 10:49
Re: Čína pozdravuje
Čína dává ledky přímo do světel. Clio nešlo touto cirkusovou cestou a řešení je stejné jako u 911 nebo MB CLS. Nebo i jim se budeš smát, že používají stejné řešení jako čeští pepíci. Zapomínáš ale na to, že jde o originální řešení, které si designéři sami vybrali a nic na tom nemění to, že si to někdo podobně doma dodělává. Stejně tak si můžeš na auto dát i ta čínská světla s integrovanými ledkami.
MB CLS
[odkaz]
911
[odkaz]
27. 9. 2012 10:51
Re: Čína pozdravuje
To jsem čekal, že zrovna ty budeš oponovat. >:D

PS: Mi ty LEDky zase tak nevadí. Jsou horší případy továrního řešení.
27. 9. 2012 10:57
Re: Čína pozdravuje
Třeba POLO nebo 208. To je ten origo čínskej cirkus. Ale každý asi nemá vkus a od nich jsou ty řeči o čínském aftemarketu pro Clio spíš pochvala. Pro ty není asi toto čisté a jednoduché řešení, jež zvýrazňuje horizontální linii, určeno.
POLO
[odkaz]
POLO GT - tam už je to OK (pro někoho čínskej aftermarket)
[odkaz]
208[odkaz]%3A%2F%2Fwww.… />
27. 9. 2012 11:32
Re: Čína pozdravuje
Polo vypadá dobře. Z čeho mi ale vstávají vlasy na hlavě jsou kolínská trojčata.

[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]
27. 9. 2012 11:43
Re: Čína pozdravuje
Já už bych ty ledky nechal. Už jsem pochopil, že 90% lidí to bude kritizovatjako čínský aftermarket a čas ukáže, jak bude toto řešení vypadat za pár let. Třeba si Clio kvůli těm ledkám nikdo nekoupí a Renault tam dá světla s nějakým diodovým obloučkem.
27. 9. 2012 12:52
Re: Čína pozdravuje
Clio by se prodávalo i bez ledek dobře. ;-)
27. 9. 2012 13:21
Re: Čína pozdravuje
A nebo si koupí Clio Rs. Tam už jsou ty ledky jinde. A čert ví, kam je dají V Cliu Initiale Paris.
[odkaz]
Avatar - iudex
27. 9. 2012 11:00
Re: Čína pozdravuje
No Tvoje príklady sú úplne mimo. Ja som nekritizoval samotný fakt, že LEDky sú mimo hlavných svetlometov (naopak toto riešenie preferujem). Ale iní výrobcovia, ktorí s dennými LED rátali od začiatku, to zakomponovali do osobitných výklenkov/vybraní karosérie, je teda zrejmé, že sa s tým rátalo už pri navrhovaní karosérie a presne tak je to i na Tvojich príkladoch. Clio to má jednoducho pacnuté do prázdneho priestoru medzi kapotu a nárazník, kde to vôbec nepasuje a pôsobí, že to bol dodatočný krok po tom, čo už mali karosériu hotovú.
27. 9. 2012 11:18
Re: Čína pozdravuje
Asi mám jiné oko, ale na příkladu Clia je jasně vidět, že se s diodama na tomto místě od začátku počítalo. Nebo si myslíš, že třeba ten lem pod světlama, do kterého ledky přecházejí, je tam jen náhodou?
[odkaz]
Na Cliu bych kritizoval jiné věci, které Renault odfláknul:
- zrušená prezentace pro novináře - to se Renaultu v testech určitě vrátí
- 1.2 TCe homologována až od r. 2013 a na novinářské testy proto jdou základní motorizace - kdo jiný by tohle podělal jako Renault
- problémy s R-linkem - údajně stále ještě nejde objednat
Avatar - Katikakus
27. 9. 2012 13:01
Re: Čína pozdravuje
Souhlasim, i kdyz osobne preferuji LED sviceni integrovane primo do hlavnich svetel, u Clia to dle meho vyresili elegantne a nijak mi ta svetla nevadi.
27. 9. 2012 20:05
Re: Čína pozdravuje
Ku kritike noveho Clia, ktore sa mi inac velmi paci ;-) by som este dodal:
- ten nezmysleny farebny plast na volante - evidentne estetika je pre francuzov dolezita, ale ci mysleli na to, ze ten volant plni inu funkciu >:D
- klavirovy lak na stredovej konsole oramcekovany tou imitaciou - nielen ze to bude stale "zababrane" od palcov to este odzrkadlovanie svetla je zarucene
- mala nadrz (v porovnani s III generaciou), ale s tym sa da este zit :-)
27. 9. 2012 20:33
Re: Čína pozdravuje
Nikdo ti barevný plast na volant nenutí. U Renaultu si můžeš vybírat a je jen na tobě, jak si auto poskládáš. Třeba pak skončíš u trochu jiného volantu.
[odkaz]
27. 9. 2012 21:54
Re: Čína pozdravuje
Nemas celkom pravdu. Na fotke v tvojom odkaze je sice pekny volant, ale z RS verzie. Ak pozries na nemecku alebo francuzsku stranku renaultu, tam je uz dlhsi cas funkcny konfigurator noveho clia. Od verzie Dynamique je tam stale plast na volante, ak si nezvolis farebny interier (vtedy je tam plast vo farbe podla vyberu) tak tam bude plast v klavirovom laku. Ale stale plast. Jedine nizsie stupne vybavy maju volant bez tohto modneho vystrelku.
Takze to az tak na mne nie je a v tomto by som si auto neposkladal ako by som chcel ;-\
Avatar - PeterLuk
27. 9. 2012 18:09
Re: Čína pozdravuje
Ja som nové Cliá videl, a popravde, tiež sa mi viac páči verzia bez LED-iek. ;-)
27. 9. 2012 11:27
jednoznacne pozitivny skok vpred
celkovo to novemu Cliu slusi ,evidentne hra na oci mladsich motoristou.celkovo nicim nezaujal,ale mne sa jednoznacne najviac paci zadok,ten sa vydaril.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - twistedTSD
27. 9. 2012 15:58
Pěkné
Vypadá docela dobře. Hlavně tedy exteriér.
Rozbalit vlákno
0