Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Gumpert opět hlásí insolvenci a končí

Necelý rok od své záchrany neznámým investorem se malosériový výrobce Gumpert opět řítí do propasti a insolvenční správce oznámil nepříjemnou zprávu pro příznivce této značky.
Zpět na článek
30. 8. 2013 11:43
31. 8. 2013 23:57
Avatar - Magister
30. 8. 2013 11:43
Škoda...
Ta krize tyhle malé továrničky s ruční prací fakt ničí. Nedávno skončil i Wiesmann.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Astene
31. 8. 2013 23:57
Re: Škoda...
Nejsem si jistý, že je to krizí. Ta je "jen" v Evropě, zbytek světa jede... Spíš se divím, že Gumpert přežil tak dlouho vzhledem k jeho vzhledu neodpovídající ceně. V dnešní konkurenci značkových supersportů jen výjimečný výkon nestačí.
Avatar - flyboyeda
30. 8. 2013 12:46
Gumperta mi je líto
je to škoda, nebo raději smůla, apollo jsem měl rád
Rozbalit vlákno
0
Avatar - flyboyeda
30. 8. 2013 12:48
Krize časem doběhne i slavné Ferrari
a zůstane tu jenom VW, takže o své oblíbené auta jako je Audi A6, R8 a Cayman se bát nemusím :-)
Rozbalit vlákno
13
Avatar - Otrava
30. 8. 2013 18:31
Re: Krize časem doběhne i slavné Ferrari
S tím Ferrari to asi nebude tak špatné, když se mi loni zvyšoval zisk. ;-)
Avatar - flyboyeda
30. 8. 2013 18:58
Re: Krize časem doběhne i slavné Ferrari
zvyšuje marže ale prodeje nezvyšuje, VW Ferrari přežije, takže přežije i Porsche

F1 je čím dál tím míň zajímavější a podle mě za pár let skončí , Ferrari je F1 , nebude F1 nebude Ferrari, stejně si raději koupím Japonský,nebo německý supersport,který
je dle mě kvalitnější, taliánům nevěřím co se týká kvality
Avatar - eliot
30. 8. 2013 19:17
Re: Krize časem doběhne i slavné Ferrari
"Zvyšuje marže ale prodeje nezvyšuje." -- To je právě úmyslné! U Ferrari je stálý nižší prodej plánován i do budoucna(samozřejmě při zvyšování zisku) , je to strategie ,jak si zachovat velkou exkluzivitu .
Avatar - flyboyeda
30. 8. 2013 19:31
Re: Krize časem doběhne i slavné Ferrari
Gumpert a Wiesman byli taky exklusivní a jak dopadli
30. 8. 2013 22:45
Re: Krize časem doběhne i slavné Ferrari
Byly to malosériovky a to je dost podstatné.
Avatar - flyboyeda
30. 8. 2013 23:39
Re: Krize časem doběhne i slavné Ferrari
Z toho co tu říká Eliot, se z Ferrari taky stane malosérivka s marží milión procent

a to nemůže fungovat dlouho
Avatar - eliot
31. 8. 2013 10:49
Re: Krize časem doběhne i slavné Ferrari
Cílem Ferrari pro letošní rok je prodat do 7000 aut a s takovým číslem se maloseriovky jako Gumpert a Wiesman nemůžou se svými několika desítkami kusů ročně vůbec srovnávat . V případě Gumpertu to byly poslední dobou prodeje dokonce jen v několika kusech. Ferrari si chce ještě pomáhat limitovanými edicemi modelů ,na kterých samozřejmě vydělá víc než na běžných autech.
Avatar - flyboyeda
31. 8. 2013 11:37
Re: Krize časem doběhne i slavné Ferrari
ještě tu jeden faktor a tím je průměrný věk majitélů Ferrari, dejme tomu že průměr je 60 let a mladší lidi budou dávat přednost jiným znáčkám a typům vozidel než má Ferrari, tak za 20 má Ferrari obrovský problém - navíc možná přestane existovat F1, protože ji EU zakáže a bude vymalováno
Avatar - eliot
31. 8. 2013 11:51
Re: Krize časem doběhne i slavné Ferrari
Možná v Evropě to s Ferrari za těch 20 let dolů půjde ,ale je tu třeba ještě Čína ,kde je průměrný věk majitelů Ferrari lehce přes 30 let ,když už to bereme podle věku. Další věc je Mexiko ,kde rok od roku rapidně vzrůstá prodej supersportů a pokles je prozatím v nedohlednu.
30. 8. 2013 22:45
Re: Krize časem doběhne i slavné Ferrari
Kolik máš doma těch sporťáků, že "nemáš problém si koupit japonské nebo německé"? Ono je to o bohatství a čím víc máš, tím více roste chuť po exklusivním zboží. Porsche exkluzivity rozhodně nemá tolik, co Ferrari a nějaký japonec mu nesahá ani po kotníky. A to vědí i v VW a proto mají Lambo a Bugatti.
Avatar - flyboyeda
30. 8. 2013 23:50
Re: Krize časem doběhne i slavné Ferrari
Válku prohraje ten kdo podcení nepřítele, osobně mám raději německé supersporty, od Porsche, Audi, Lamborghini, Gumpert, nicméně nové NSX a Infinity [odkaz] bych nepodceňoval
31. 8. 2013 00:22
Re: Krize časem doběhne i slavné Ferrari
Tak ještě jednou, kolik jich máš? Až budeš bohatej, tak budeš přemýšlet jinak. Já jsem nikdy nechtěl méďáka ( Oktávka a oooo dokonce superb přece stačí...) no a už mám 2. A kdybych měl ještě víc peněz, koupím si Bentley. Tak to prostě je. Nebude to nějaké Audi, nebo Lexus.
Avatar - Hammunasakra
31. 8. 2013 13:30
Re: Krize časem doběhne i slavné Ferrari
>:D >:D >:D >:-[]