Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Honda HR-V 1.5 i-VTEC (96 kW) CVT – Městský pohodář

HR-V s atmosférickým motorem a CVT převodovkou ocení hlavně zájemci o městské přibližovadlo. Mimo město je auto příliš líné.
Zpět na článek
28. 9. 2016 12:16
28. 9. 2016 10:39
Motor + prevodovka
Absolútne súhlasím s autorom článku kritizujúcim vyladenosť tohto motora 1,5 s jeho CVT prevodovkou. Mám rovnakú skúsenosť. Predajca tvrdil, že jeho veľmi mdlý prejav aj pri prudkom pritlačení akcelerátora (teda okrem riadneho zavitia) je spôsobený nízkym kilometrovým nájazdom testovacieho vozidla, v tom čase malo nejakých cca 700km. No mňa teda nepresvedčil, mnou v tej dobe testovaná toyota (1,6 a CVT) mala najazdených necelých 300km a rozhodne bola podstatne živšia.
Rozbalit vlákno
29
Avatar - TeeJay
28. 9. 2016 11:55
Re: Motor + prevodovka
Která Toyota?
28. 9. 2016 13:22
Re: Motor + prevodovka
Corolla.
Avatar - TeeJay
28. 9. 2016 13:46
Re: Motor + prevodovka
Tak to je nesmysl, auta mají víceméně stejné parametry i váhu, ani jedno z nich nepojede poznatelně lépe. Je to placebo efekt, způsobený hlučnějším motorem v HR-V. ;-)
28. 9. 2016 13:53
Re: Motor + prevodovka
Nie, podľa mňa je to vec vyladenosti software prevodovky, ale to len tipujem. Som si istý, že corolla má to zrýchlenie citeľne lepšie, či sú papierové parametre podobné alebo nie. Nebolo by to prvý raz v automobilovom priemysle, že sú dve autá s veľmi podobnými parametrami tak odlišné, nie? Môže to tak byť aj vrámci jednej automobilky, nieto ešte medzi dvoma úplne inými výrobcami.
;-)
To zrýchľovanie ma vyslovene nepríjemne prekvapilo, na placebo kvôli možnej vyššej hlučnosti či vyššiemu posedu (aj podstatne vyššej cene) som myslel - a dal si na to pozor. Fakt palec dolu.
Ale ako som spomínal čo predajca vravel, možno má honda riadiacu jednotku nastavenú tak, že pri čo ja viem 5000km nabehaných sa premapuje soft, ktorý bol dovtedy nastavený na ochranu pohonného ústrojenstva kvôli zábehu - a auto pôjde ako z praku. Ja neviem. Naše dve corolly tiež celkom ožili na cca 5-6000km. A honda možno len ožije citelnejšie, netuším.
Avatar - TeeJay
29. 9. 2016 11:54
Re: Motor + prevodovka
Na tohle (subjektivní vnímání rychlosti v závislosti na úrovni hluku) si pozor dát nelze, to odhalí pouze stopky. Ale tak je to tvůj pocit, nemá cenu o tom polemizovat, s HR-V CVT zatím zkušenost nemám. ;-)
28. 9. 2016 14:34
Re: Motor + prevodovka
To samozrejme nemusí byť pravda. Máš tam ďalšie vplyvy. Napríklad Honda zvykla používať menič ak ma Toyota vyriešený prenos sily s nižšími stratami, tak získava výhodu. Plus par percent výkonu, menšie kolesa a takto vieš pokojne vyčarovať 10-15% viac výkonu na kolesá a to sa už musí prejaviť.
Avatar - TeeJay
29. 9. 2016 11:51
Re: Motor + prevodovka
To máš pravdu,ale jezdil jsem se stovkami modelů Toyoty, Hondy a dalších japonských aut a jeví se mi to krajně nepravděpodobné, zvlášť když tyhle nové CVT Hondy sklízí v amerických testech samou chválu.
29. 9. 2016 12:48
Re: Motor + prevodovka
Lenže v Amerike môžeš získať chválu práve za ten menič, ktorý bol aj malom Jazze. A ten pocitu zrýchlenia moc nepridáva. Väčšie kolesa a par percent výkonu navyše pri tej Toyote je tiež dôležitý fakt. Prešmyk na rumeniciach je nezmysel ak by tam bol taky veľký prešmyk, tak ideš na generálku po pár štartoch.
29. 9. 2016 13:01
Re: Motor + prevodovka
Prokluz ale můžeš mít ještě na hdm měniči.
Avatar - TeeJay
29. 9. 2016 14:35
Re: Motor + prevodovka
Teď nevím, jestli se bavíme o tom samém? Kde by se vzal na CVT měnič? :-O
29. 9. 2016 17:26
Re: Motor + prevodovka
Aj CVT je len prevodovka a stále zostáva potreba pri zastavení rozpojiť motor od kolies. Napríklad Subaru používa pri súčasných CVT menič. A myslím, že som narazil na info, že v minulosti to tak mala aj Honda. Konkrétne info, ze hybridný Jazz mal klasickú spojku kým nehybridný mal menič.
30. 9. 2016 11:52
Re: Motor + prevodovka
no kde asi... namontujú ho tam... ako sa asi rozbieha každé auto? Buď trecia spojka alebo menič. moje Punto cvt r.v. 2000 má bežný menič... HD menič si môžeš namontovať aj na bicykel len sa namakáš ....
Avatar - CommonUser
29. 9. 2016 09:03
Re: Motor + prevodovka
Suhlas s Tokym. Aj ked som si myslel, ze tento test vyhra Yeti ... >:-[]

Podla mna pouzitelnejsie auto je Vitara 1,6.
Ked som priamo porovnaval 2.0 VTEC 114kw Euro5 v Accorde a 1,8 Valve 108kW v Avise, tak ta Toyota isla lepsie a to hlavne do 4500. Ta Honda proste musela "skocit na inu vacku".
Dnes ma Honda vybornu 1,8 s Euro6 - teda uplne poslednu reinkarnaciu 1,8 s kontinualnym casovanim.
Skoda, vyzera to, ze ta 1,5 VTec nema na "stary" 1,6 Valve a ani 1,6 VVT od Suzuki.
A to este mame 2.0 Skyactiv v CX3, ale to je skor polokupe ...
Kto da prachy naviac za horsi motor ? Honda wakeup, tu (krajina+trieda) vas Suzuki valcuje do prachu ...
Avatar - TeeJay
29. 9. 2016 11:45
Re: Motor + prevodovka
Toyota isla lepsie? Tak to je hláška týdne, víc k tomu fakt už dodat nelze.Už to, že chceš po Accordu aby skákal na jinou vačku ukazuje, jak moc jsi mimo. ;-)

Vitara je dole úplně stejná lemra jako HR-V, nahoře jede hůř a víc žere, rozhodně to není lepší motor, ale na rozdíl od Hondy je tu Vitara S a ta je naprosto super :yes:
Avatar - CommonUser
29. 9. 2016 13:16
Re: Motor + prevodovka
Slepota kvoli znacke je akceptovatelna tak do tej 25ky. Potom je to sialenstvo.
Poznas take, ze uvodzovky vyjadrujuce ironiu ?

0-100 (Sedany Euro5)
Accord 2.0 192Nm pri 4300 a 115kW pri 6300 -> 9.3s (1414kg)
Avensis 1.8 180Nm pri 4000 a 108kW pri 6400 -> 9.4s (1370kg)
(2.0 Avensis to da pod 9s, ale neriadil som)

Testovane v 2010 ako predvadzacky v DE (cez 10tkm obe). Mal som pozicane na dlhsiu trat.
Dole ta Toyota isla lepsie (vlastne ide). Hore zasa bol citit ten vykon u Accorda a mal krajsi zvuk od 5000 az navykovy. Spotreba horsia u Hondy, ale zas tak dlho som to nemal. Nakoniec rozhodol motor s priestorom a servisom.
A kedze dnes Honda nema auto na dlheeeeee prazdne DE dialnice, tak neviem kam skocim teraz, ale Honda to nebude.

Vitara ma 4x4 a ta 1,6 je slusna, nemyslim si zeby podla roznych testov a uzivatelov bol ten 1,5 lepsi. Za tu cenu urcite nie.
Avatar - TeeJay
29. 9. 2016 14:33
Re: Motor + prevodovka
Já nevím - píšeš tady Accord 0-100 9.3 a Avensis 9.4 a přesto "ide lepsie"?

Plácáš nesmysly. Měl bys pravdu maximálně za předpokladu, že by Honda totálně pohnojila zpřevodování, což nepohnojila. Měli jsme v rodině služebáka. A nebo měl Avensis sakra krátké převody. Což neměl. Mám pocit, že dokonce těžší, už je to nějaký čas, co jsem s tím jezdil

Ať se na to díváš jak chceš, vyznívá to pro Hondu
0-100
7,36 kg/Nm oproti 7,6 kg/Nm
12,3 kg/kW oproti 12,7 kg/kW

A největší fór je ta tvoje "ostrá vačka", protože tenhle Accord má motor R20 SOHC, tedy zmiňovanou osmnáctistovku se zvýšeným zdvihem, která funguje dole jako dvouventil, a nahoře jako klasický čtyřventil bez ostré vačky, tak prosím přestaň považovat své subjektivní vjemy za dogma. ;-)
Avatar - CommonUser
29. 9. 2016 16:10
Re: Motor + prevodovka
Hondar co nema rad spodne spektrum otacok, tak ako tvoj R20 SOHC, co bezi v spodnom pasme v Atkinsone !

DOLE DOLE DOLE VOLE ide lepsie, VTEC to dobehne hore, ale do 4000 je ten Valvematic lepsi. Ked vezmem aj ten 1,8 VTEC v Civicu, tak Euro5 je citelne DOLE DOLE DOLE horsi ako posledny 1,8 VTEC Euro6 !
To co nevidis ani na grafe vykonu (ktory nemas) moze byt dobre citelne v aute (celkova doladenost, reakcie ...)
Hovorim o Valvematicu, co ma variabilne casovanie a variabilny zdvih sacich aj VYFUKOVYCH ventilov - od roku 2009 - cize model T27 ! A este k tomu vyssie a sirsie auto ...

Stary Toyotacky 1,8 VVTi nespominam, tu mas VTEC vs VVTi (to nie je VALVEMATIC):

VTEC (Variable Valve Timing and Lift Electronic Control) is a system developed by Honda to improve the volumetric efficiency of a four-stroke internal combustion engine (i.e. improved economy). The VTEC system uses two camshaft profiles and hydraulically selects between profiles. It was invented by Honda engineer Ikuo Kajitani.It is distinctly different from standard VVT (variable valve timing) which advances the valve timing only and does not change the camshaft profile or valve lift in any way.

Hondar, co nepozna svoju ospevovanu historiu ???
A nic proti HONDE nemam, ale take osekane portfolio nema hadam nikto v EU. Ani Toyota, co jej vela veci vycitam !
Avatar - Tomas Dusil, auto.cz
29. 9. 2016 17:00
Re: Motor + prevodovka
Motory Honda řady R skutečně mají i-VTEC spíš k tomu aby šetřily palivo a hlavně měly nízké emise. Je to dvoustupňový VTEC, který funguje tak, jak píše TeeJay. Žádná gradace výkonu tady není. Nedávno jsem jezdil s ojetým Civicem UFO s 1.4 i-VTEC (motor série L, už po modernizaci, tedy 16V SOHC a jen čtyři svíčky) a tam je VTEC stejný a jezdilo to stejně. Hlavně ale za 5-6 l na 100 km.

Valvematic mění zdvih sacích ventilů plynule, neboť se tím reguluje výkon motoru. Tedy to, co normálně škrticí klapkou. Je to vlastně Valvetronic, jen trochu jinak. Ano, projev převodovek CVT je pro Evropany stále nestravitelný. Pokud ale jezdíte normálně, to znamená plynule bez nadměrných nároků na dynamiku, je CVT skvělé a to i v případě HR-V. Ano namísto rozjezdové spojky (specialita starších převodovke Honda CVT) je tady hydrodynamický měnič jako u planetového automatu.
Avatar - CommonUser
29. 9. 2016 17:38
Re: Motor + prevodovka
Pan Dusil, tak este raz polopate:
Ja som niekde pisal o ostrej vacke ??? Uvodzovky su urcene naco ? V ceskom jazyku sice neviem presne, ale v slovencine (even english oder deutsch) vyjadruju aj ironiu alebo ...[odkaz]

Po 4ty krat pisem, dole ten VTEC proste isiel horsie - DOLE znamena do tych 4000-4500, kde sa karta obracala. Ten VTEC sa prepol z "Atkinsona":
Citat:
"The i-VTEC system in the R-Series engine uses a modified SOHC VTEC system consisting of one small and two large lobes. The large lobes operate the intake valves directly while the small lobe is engaged during VTEC. Unlike typical VTEC systems, the system in the R-Series engine operates in a 'reverse' fashion engaging only at low to mid RPMS. At low RPMs, the small lobe locks onto one of the larger lobes and keeps one of the intake valves open during the compression cycle, similar to the Atkinson Cycle. The ability for Honda to switch between Atkinson cycle and normal cycle allows excellent fuel efficiency without sacrificing too much performance."

Priznakom Atkinosna je nizka a spotreba a ???? No nizsi vykon v danom pasme. Nejake maximalne hodnoty mimo toto pasmo teraz ignorujme, lebo sa nikam nedostaneme.

Cize ak budem radit pri pri 4000 a nevyuzijem to pasmo vyssieho vykonu VTECu, tak ten Avensis bude kludne rychlejsi alebo teda dynamickejsi. Co presne ukazuje to zrychlenie. Nepamatam si na VTEC, ale Avensis da realne 100ku na 2ke (mozte si skontrolovat na ADAC.de)
[odkaz]

Uz som to nasiel, Accord da 100ku az na 3ke ! Cize Toyota ma tazsie prevody !
[odkaz]

Takze este raz, ano ten VTEC bol lepsi v hornom pasme - vyssi vykon - teraz beriem krivku vykonu od ca 4000, mal lepsi zvuk atd (viz hore). Ale v spodnom otackovom pasme bol proste horsi. A to aj bez grafu vykonu ...
Avatar - TeeJay
29. 9. 2016 17:49
Re: Motor + prevodovka
Výborně - Toyota udělá stovku na dvojku za 9,4 s a Honda za 9,3 a ještě zvládne přeřadit na trojku. Děkuji, právě jsi nám objasnil, jak je to s dynamikou obou aut ve skutečnosti. :-) :yes:
Avatar - CommonUser
29. 9. 2016 22:09
Re: Motor + prevodovka
Problem pochopit co ... A ze ta Toyota ma tazsi prevod asi nedopaluje ze ?
Ty mi chces tvrdit, ze preradenie zaberie viac casu ako zrychlenie na tazsom prevode a na menej vykonom motore ???
Stale beriem 1,8 vs 2,0 (VTEC vykvet sveta asi). 2,0 Valve ho so 112 kW sunda aj 0-100. Takto to treba pisat ?
Ktore auto bude dynamickejsie s kratkym ci dlhym prevodom, s mensim, ci vyssim vykonom ???

ALE O TO TU NEJDE ! Kapisto ?
No nic si frajer a cavo s velkym H na ksilte. Simply the best ...
Je mi jasne, ze na kazdom heliporte vidis len jedno ... H
30. 9. 2016 11:58
Re: Motor + prevodovka
hlavne ty si mudrc všade len máš problém so základným servisom svojho auta že :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Avatar - Tomas Dusil, auto.cz
30. 9. 2016 12:17
Re: Motor + prevodovka
Já ale nepíšu nic o tom, že Vy jste tvrdil, že motor série R má ostrou vačku. Nebo to tam někde vidíte? Pouze jsem přispěl do diskuse obecným faktem bez toho aniž bych někoho poučoval. Pokud z toho máte tento dojem, tak se omlouvám, ale tak to vyznít určitě nemělo.
Avatar - TeeJay
29. 9. 2016 17:52
Re: Motor + prevodovka
Pokud jde o R20, tam je gradace výkonu opravdu lepší, než u R18, to má kolega pravdu. Jinak ale souhlas a díky za info ohledně měniče, stále se učíme. :-)
Avatar - TeeJay
29. 9. 2016 17:45
Re: Motor + prevodovka
Ty ses rozohnil tak, že jsem ti přestal rozumět. Mám spíš pocit, že jsi "vydřený" z Valvematicu, aniž bys úplně chápal systém VTEC a předpokládáš, že Valvematic prostě MUSÍ být lepší, protože...nevímco.

Dovol, abych tě poučil. Motor R20 má systém SOHC i-VTEC, přičemž to "i" je zkratka pro "intelligent" a od neinteligentních VTECů se liší PLYNULE PROMĚNNÝM časováním ventilů (VTC - Variable Timing Control), tedy stejná technika jako Valvematic, děje se krokovým natáčením klikové hřídele. Navrch k tomu má ovšem i variabilní zdvih, který Valvematic nemá.

U R20 ovšem variabilní zdvih není použitý pro "ostrou" vačku, ale pro "normální" vačku. Základní nastavení pro nízké otáčky víceméně odpovídá dvouventilové technice, která, jak všichni ví, je výhodná pro nízké otáčky. Druhý sací ventil je téměř zavřený, téměř proto, že tím zlepšuje víření směsi a umocňuje 2V efekt VTECu. Současně je třeba říct, že i-VTEC funguje stále.

To, že motor dole funguje v Atkinsonově cyklu je pravda jen částečně. Funguje v něm opravdu, ale pouze při nízkém zatížení, pokud potřebuješ pružně akcelerovat, pseudoatkinsonův cyklus je vypnutý. Není totiž závislý na VTEC, ale na VTC, na tom "i".
Avatar - CommonUser
29. 9. 2016 22:18
Re: Motor + prevodovka
Si borec !
[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]

Honda AVTEC vs iVTEC
[odkaz]

Uz len kusok a si tam ! Tak studuj chlapce studuj !
28. 12. 2018 07:56
Re: Motor + prevodovka
Jaký má význam udávat poměr hmotnosti auta k nejvyšší hodnotě momentu na klikové hřídeli?
29. 9. 2016 13:22
Re: Motor + prevodovka
Tak ono zas tá VitaraS má šikovný motor aj s prevodovkou, škoda že to ostatné zaostáva. Mne príde taká tenkoplastová a krehko pôsobiaca a nejako nekomfortne nepohodlná. Keď som do nej sadol, tak som si vravel - to vážne? V dnešnej dobe? Prístrojovka, sedačky proste interiér - také nejaké akoby spred desiatich rokov aj výzorovo aj kvalitatívne pôsobiaca staro. Až na dotykáč.
V interiéri je honda ďaleko - ďaleko pred ňou. Ale musím sebakriticky priznať že kruhové výduchy klímy vyslovene neznášam, tie mi vo vitare vyslovene ťahajú oči.
Avatar - Jopino
29. 9. 2016 13:56
Re: Motor + prevodovka
Souhlas. Vitaru museli váhově osekat, aby i tímto opatřením docílili nízké spotřeby - proto ty tenké plastíky, panely apod. Takže zadání při vývoji auta bylo splněno, je sice lehká, ale ztratila na bytelnosti. Honda je sice téměř o 200 kg těžší, ale také bytelnější a znatelně prostornější. Bonusem za "muší" váhu Vitary je i akceptovatelná dynamika. Vitaru jsem původně chtěl, ale především ta křehkost a kvalitativní ústupky mě docela dost odradily.
28. 9. 2016 11:16
Bureši, Bureši
Škoda Fabia Combi 1.0 MPI 55 kW, 0 - 100 km/h za 14,9 s
Hodnocení p. Bureše: Litrový tříválec se pro kombi zdá slabý. Škoda Fabia Combi ale dokazuje, že takový motor klidně stačí.
Plusy: Kultivovaný tříválec 1.0 MPI
Honda HR-V 1.5 i-VTEC 96 kW, 0 - 100 km/h za 11,9 s
Hodnocení p. Bureše: Mimo město je auto příliš líné.
Minusy: Mdlé reakce motoru
Rozbalit vlákno
16
Avatar - TeeJay
28. 9. 2016 11:56
Re: Bureši, Bureši
:-O

Co jsem tak četl, je potřeba vyzkoušet i režim S [odkaz] ;-)
28. 9. 2016 12:50
Re: Bureši, Bureši
Když jsem četl tenhle test pana Bureše, tak jsem si říkal, že přece není možné, aby auto, které váží okolo 1,3 tuny a má 130 koní, nejelo. No, test pod tvým odkazem to vysvětluje. :yes:

To je holt ta klasika, kdy plno lidí tvrdí, že atmosféra oproti podobně výkonnému turbomotoru vůbec nejede. Ona jede, jen se musí opravdu točit, má-li to zrychlovat. Ovšem to se špatně vysvětluje lidem (většinou dámám :-) ), kteří ten motor zásadně nevytáčejí nad 4 tisíce (protože mají pocit, že už to moc řve a ten motor se tím ničí) a před předjížděním je pro ně těžkou výzvou vůbec podřadit, natož podřadit o 2 stupně. :-)
Avatar - Emel
28. 9. 2016 13:05
Re: Bureši, Bureši
A víš že to je automat?
28. 9. 2016 13:47
Re: Bureši, Bureši
Vím. Druhý odstavec jsem nemyslel k tomuto konkrétnímu autu.

Ale i s automatem: Fokt to udělal správně - viděl, že to nejede a tak tam zkusil hodit Sko, jestli se to nezlepší. A ono se to zlepšilo. ;-) Bureš naproti tomu jen konstatuje, že to nejede. Nijak to neřeší, po ničem nepátrá. Což už tu vlastně jednou bylo. :-)
Avatar - TeeJay
28. 9. 2016 13:39
Re: Bureši, Bureši
Ale to je právě to jádro pudla, běžný zákazník nebude motor točit k 7000, takže je sice dobré vědět, že tam ten výkon je, ale málokdo ho využije a bude se ploužit ulicemi krokem (s nadsázkou).
28. 9. 2016 13:50
Re: Bureši, Bureši
Pro běžného Frantu uživatele je výkon dostupný v nízkých otáčkách samozřejmě příjemnější, to se nehádám. Chtěl jsem jen říct, že to neznamená, že bez toho to auto nejede. ;-)
Avatar - KANKUNEN
28. 9. 2016 14:57
Re: Bureši, Bureši
Přitom stačí podladit dvoulitr a je po problému.
28. 9. 2016 15:38
Re: Bureši, Bureši
Částečně ano. Jenže atmosférický dvoulitr bude mít vyšší emise a tabulkovou spotřebu než foukaná 1.2 nebo 1.4, takže to žádná evropská automobilka nebude dělat. Navíc stejně ten krouťák nebude k dispozici tak nízko jako u moderního turba, tudíž i ten maximální výkon bude pořád posazený výše. Ne o tolik, ale znát to furt bude.

Já osobně mám radši atmosféru, ale mně nevadí ten motor vytáčet a baví mě často řadit. :-)
Avatar - KANKUNEN
28. 9. 2016 16:18
Re: Bureši, Bureši
Mazda má snad na papíru 5,1. 190 NM ve 2t a plynulý náběh
Avatar - _Karel_
28. 9. 2016 18:39
Re: Bureši, Bureši
190Nm? Snad 210, ne?
30. 9. 2016 11:18
Re: Bureši, Bureši
Píše ve 2000, což by tak nějak odpovídalo (cca. 90 % je v těhle otáčkách uvěřitelná hodnota).
28. 9. 2016 16:29
Re: Bureši, Bureši
Mazda ma max kruťaku pri niektorých motoroch na 2800rpm moje predošle Subaru ho malo na 3200 ale 80% si mal už niekde pri 1400rpm. Viem, že absolútne maximum je nižšie ako ma fúkaná 1,4 ale ta je v otáčkach okolo 1500 ešte celkom lenivá. Sila turba sa prejaví až niekde nad 1800. Údajom o max kruťáku pri 1500 sa nedá veriť.
[odkaz]
Práve preto mám aj na pohodovú jazdu rád atmosféru. Pri rozbehoch nad voľnobežnými otáčkami to auto nie je mŕtve a nemusím to vytočiť jak žiak autoškoly keď sa potrebujem rýchlo zaradiť.
28. 9. 2016 23:37
Re: Bureši, Bureši
V tom souhlasím. Jde samozřejmě o to, čemu budeme říkat nízké otáčky. Dokud ti nepřifoukne turbo, je 1.4 prostě jen 1.4 a dvoulitr je dvoulitr. Jenomže kolem 2 tisíc turbo výrazně ožije a plynule táhne až třeba někam tisíc pod omezovač (bavím se o moderních malých turbomotorech v osobních vozech). U atmosféry žádné skokové zrychlení nepřichází, stále to graduje a teprve někde nad 4 tisíci to začíná opravdu jet. A jak už jsem psal, běžný Franta uživatel nechce moc chápat, že chce-li se slabší atmosférou bezpečně (tzn. rychle) předjet auto jedoucí stovkou, musí podřazovat na trojku.
29. 9. 2016 08:13
Re: Bureši, Bureši
Tak jasne ja som si bežne podradil aj na dvojlitry, keď bolo na predbiehanie malo priestoru. Ale argument o predbiehaní na okreskách sa pre mňa stáva irelevantný. Lebo tam kde jazdím denne je predbiehanie o hubu aj s autom co ma zrýchlenie za 8 a aj tak sa potom stretneme na prvom pripchatom kruháku. A dlhšie cesty sú z veľkej časti rodinne dovolenky, ktoré bud idem po dialnici, alebo po okreskách, tak aby som nemusel rozdávať vrecká.
29. 9. 2016 09:23
Re: Bureši, Bureši
Tak ale keď turbomotor nebudeš podradzovať a budeš chcieť aby ťa do každého zrýchľovania z 1800 otáčok vyťahovalo turbo, tak zakarbonuješ priamovstrekový motor. To radšej podradzovať - a to je potom aká výhoda oproti atmosfére?
30. 9. 2016 11:38
Re: Bureši, Bureši
Turbo ti to tam natlačí klidně i v nízkých otáčkách, jen se spíš projeví prodleva - pak je výkonová rezerva při náhlém zrychlení těžko využitelná.
Avatar - TeeJay
28. 9. 2016 12:16
HR-V 1.5
Po zkušenostech s manuálním HR-V si myslím, že to není úplně ideální kombinace pro tohle auto. V Japonsku je to s jejich 80 km na silnicích asi OK, ale sem měli poslat spíš verzi s 1.8, co má v USA, vždyť to auto je těžší, než Civic. Ne, že by to nestačilo, ale dynamika je prostě průměrná a jakmile se auto naloží, jde logicky do háje ještě větším fofrem, než u 1.8čky.

HR-V jsme chtěli vyměnit za "dočasné" CR-V, které jsem pořídil na přechodnou dobu poté, co nám na křižovatce transit zabil Jazze, ale neudělám to, dokud nedostane odpovídající benzinovou motorizaci. Čímž se do hry trošku nečekaně dostává Civic X. >:-[]
Rozbalit vlákno
0
Avatar - rohYpnol
28. 9. 2016 12:59
Cejch nekoncernového vozu
Vůz získal v zásadě jen pochvalné hodnocení. To, k čemu je prvotně určen, zvládá podle autora výborně ("Honda HR-V tak skvěle naplňuje charakter městského SUV, ve městě se totiž cítí nejlépe. V městských ulicích je výkon dostatečný, variátor navíc znamená hladkou jízdu bez jakéhokoliv cukání."). A výsledně si stejně odnese jen 3*??? Opět, proč?

Že je projev motoru mdlý? Ano, mdlý možná může být, ale měřená dynamika je zcela přiměřená. Že je dražší? Ano, Honda nikdy nepodlézala cenou, jenže taky nikdy nespadla na úroveň automobilového konzumu a stále si drží kvalitu v širším slova smyslu.

Takže 3* hodnocení se dá chápat jedině ve smyslu ceny. Jenže sama redakce přišla s tím, že cena ve výsledném hodnocení (počet hvězd) nehraje roli 8-s Za mě HR-V jedno z nejpraktičtějších městských malých SUV, dražší, ale do budoucna bezproblémové.
Rozbalit vlákno
33
28. 9. 2016 13:37
Re: Cejch nekoncernového vozu
Ono problém pri tomto HRV s CVT je pri predbiehaní. Pri predvádzačke sme vyšli na okresku kde je povolená 90ka a pred nami šla Liazka možno šestdesiatkou. Dupol som akcelerátor na podlahu, auto zavylo a takmer žiadna iná odozva - veľmi, fakt veľmi pozvoľne začalo zrýchľovať. Ako som spomínal skôr, mnou testovaná toyota s 1,6CVT mala podstatne razantnejšie pružné zrýchlenie napriek nižšiemu kilometrovému nábehu. Tak to proste bolo, nespomínam to preto, lebo chcem haniť hondu alebo len tak provokovať, to vôbec nie. Režim Sport zrýchli reakciu motora na zošliapnutie plynového pedálu ale pri kickdowne v reáli auto samotné vďaka nemu nezrýchľuje rýchlejšie, len začne zrýchľovať o niečo málo skôr kvôli skráteniu reakčnej doby medzi pedálom a motorom. Možno ho potom pustí do konečných vyšších otáčok ale nástupu zrýchlenia pomôže len v zmysle doby odozvy. Tomu CVTčku veľmi dlho trvá dokiaľ tých 6500 otáčok prenesie reálne na kolesá. Pozri niekde na nete logiku prevodovky CVT, proste ocelový pás prenášajúci krútiaci moment dosť dlho na trecích kužeľoch prešmykuje,či tie kužele sa pomalšie od seba odďalujú, neviem. Moc to lepšie neviem vysvetliť, niesom technik.
Ale presne toto je pri toyoťáckej CVT užívateľsky lepšie vyladené. HRVčko sme preto nevzali, a to som defenzívny jazdec.
Avatar - Londonbridge
28. 9. 2016 15:29
Re: Cejch nekoncernového vozu
Pozeram ze to ma 11.2 s z 0 - 100 kmh , uz len ten samotny technicky udaj dava strach na svizne predbiehanie a bude to az priliz mestke a presuvacie vozidlo...
Avatar - rohYpnol
28. 9. 2016 15:35
Re: Cejch nekoncernového vozu
11.2 s a strach?? To sotva. Pár let nazad úplně běžná hodnota i pro střednětřídní ikony :-!
28. 9. 2016 15:49
Re: Cejch nekoncernového vozu
Takovéhle úvahy se čím dál častěji objevují i v samotných testech. U sedanu střední třídy vždycky píší "tahle motorizace bude vyhovovat spíše defenzivním řidičům, dynamika je nanejvýš průměrná" a v tabulce pak vidím 0-100 pod 9 sekund. :-) Moje Mondeo jede za 9,5 s a na jedno auto, které mě předjede, připadne tak 100 aut předjetých mnou. Aniž bych to Mondeo rval nějak na krev. Budiž, na dálnici v rychlostech nad 150 už to člověka nezatlačí do sedačky, ale nemám pocit, že by běžná auta byla nějak často testována takovýmto stylem.
Avatar - rohYpnol
28. 9. 2016 18:45
Re: Cejch nekoncernového vozu
Přesně. Autoři testů totálně odtržení od reality všedního dne...
Avatar - 3_diamanty
28. 9. 2016 16:08
Re: Cejch nekoncernového vozu
:yes:
28. 9. 2016 16:43
Re: Cejch nekoncernového vozu
Krásný fragment ruského jazyka :yes: Ano před pár lety...ta doba je však pryč. Honda dala tento dynamicky nedostatečnou verzi na trh teď.
Jinak na druhou stranu souhlasím s tvým názorem na 3* a poznámkou o příliš vysoké ceně. Kdyby se tu jinak nerozdávaly hvězdy jako na VŘSR, bral bych to jinak. Takhle snad jen k dané motorizaci.
Avatar - Londonbridge
28. 9. 2016 17:30
Re: Cejch nekoncernového vozu
Presne tak pamatam na svoju Primeru GT koncom 90 rokov.... To dalo z 2L benzinu bez turba na 100 za 8.5 s dnes by sme nad tym ohrnali nos ale pozeram este aj dnes by to sundalo par motakov na cestach.... >:D
28. 9. 2016 18:15
Re: Cejch nekoncernového vozu
Měl jsem Primeru GT z roku 91 a motor, řízení i podvozek byly naprosto úžasné.
Avatar - Londonbridge
29. 9. 2016 13:58
Re: Cejch nekoncernového vozu
Mas pravdu tiez som mal myslym r.v. 92 v ciernej farbe este trosku znizenu. Bol to second hand z Nemecka. Stale na to auto spominam... Dnes je doba inde ale myslim ze auta ktore zrychluju okolo 10 -11 s su naozaj len presuvadla a musis dat zvyseny pozor pri predbiehani inak to nebude ani s hore popisovanou Hondou obycajne nudne presuvadlo nic viac...
Avatar - Tomas Dusil, auto.cz
29. 9. 2016 17:08
Re: Cejch nekoncernového vozu
Ale bourat bych v tom rozhodně nechtěl. Ano jelo to úžasně, ale také to vážilo jak Fabia Mk1. Jen to bylo větší. Také to plnilo Euro1, ted už je Euro6. Ono platí, že lidé rádi vzpomínají jen na to dobré. Možná kdybyste se ted Primerou P10 GT svezli, tak byste ji už nechtěli. Auta se hodně změnila. taky za kolik to jezdilo? Za 10-11 l úplně běžně. Pod 9 se dostat skoro nedalo (u první verze). Dnes za tohle jezdí i Legend, který má dvakrát vyšší výkon, pohon všech kol a k tomu super výbavu a bezpečnost. A hlavně šestiválec.
Avatar - rohYpnol
28. 9. 2016 18:40
Re: Cejch nekoncernového vozu
Škoda Superb III MY2016 1.6 TDI DSG
Zrychlení 0-100 km/h [s] 11,0
x
Honda HR-V
Zrychlení 0-100 km/h [s] 11,1

Zřejmě máš opět problém dát si 1 a 1 dohromady, ale co už... Jistě, HR-V, malé SUV určené do města, je dynamicky nedostatečná, zatímco Superb je zcela dynamicky dostatečný, že... No jo, 0,1s je zkrátka rozdíl co odděluje zrna od plev, že >:-[] 8-s :no:
28. 9. 2016 20:18
Re: Cejch nekoncernového vozu
Svata prostoto...nemas hodnoty pruzneho zrychleni zakladniho a dnes uz nenabizeneho naftoveho motoru a HRV? Zrychleni z klidu na sto ti o realne dynamice moc nenapovi.
Zkus se nekdy zamyslet nez neco podobneho napises a pak taky nad tim, kde jsem psal, ze Sup 1,6tdi povazuju za dostatecny (ackoliv realne pojede lip nez tato Honda).
Avatar - rohYpnol
28. 9. 2016 20:38
Re: Cejch nekoncernového vozu
a už zase odbíháme z debaty že? Bavili jsme se tu o zrychlení a o hodnotě 0-100. Ale to je na tebe asi moc složité.
28. 9. 2016 20:42
Re: Cejch nekoncernového vozu
Ne, bavime se o dynamice, kterou lze nazvat dostatecnou, pri trose shovivavosti. Zrychleni na 100 z klidu je tema pro semaforove pubescenty. Citis se snad tak? Maly tocivy moment, priduseny CVT proste nefunguje
Avatar - rohYpnol
28. 9. 2016 22:28
Re: Cejch nekoncernového vozu
Londonbridge 15:29
"Pozeram ze to ma 11.2 s z 0 - 100 kmh..."

rohYpnol 15:35
"11.2 s a strach?"

...

webpaja 20:42
"Ne, bavime se o dynamice..."

No, já myslím, že tohle mluví za vše >:D >:D >:-[] Gratuluji, hezky ses opět diskusně odstřelil.

Mimochodem, když tu narážíš na dynamiku obecně a pružnost, a tvrdíš, že tahle Honda nefunguje, tak by mě zajímalo, z jakých čísel vycházíš >:-[] >:-[]
29. 9. 2016 04:57
Re: Cejch nekoncernového vozu
Odstřelil? Rohypnole, vím co by jsi rád, ale tys králem pocitů. Kolik jsi vyzkoušel malých čtyřválců s relativně vysokým výkonem, nízkým točivým momentem posazeným vysoko a CVT?
To funguje !!!relativně!!! u dvoulitru Subaru v XV, ne tady.

Jestli posuzuješ celkový dynamický projev aut jen dle 0-100, pak jsi na tom ještě hůř, než jsem si myslel. ;-)
Avatar - rohYpnol
29. 9. 2016 14:01
Re: Cejch nekoncernového vozu
Opět vedle jak ta jedle >:-[] 8-s

1) kde jsem napsal, že posuzuji dynamiku jen podle 0-100?? Nikde.
2) kde je odpověď, z jakých hodnot vycházíš ty při hodnocení pružnosti této HR-V?? Nikde.

Vím, psané slovo je pro tebe příliš silné sousto >:-[] :no:
28. 9. 2016 22:08
Re: Cejch nekoncernového vozu
Zrýchlenie z 0-100 mi pravé povie oveľa viac ako stupídne merania pružného zrýchlenie, keď prevody môžu mať rôznu dĺžku a nikto súdny nebude s atmo benzínom predbiehať pri 2000 rpm. Človek čo si nevie podradiť nech ide radšej s davom, lebo pri predbiehaní by mohol byť nebezpečný pre seba a svoje okolie.
28. 9. 2016 23:53
Re: Cejch nekoncernového vozu
Podepisuji! Tato metodika měření pružného zrychlení udělá z atmosféry hnoják, ačkoli to tak není.
29. 9. 2016 09:32
Re: Cejch nekoncernového vozu
Stačilo by merať pružné zrýchlenie z danej rýchlosti pri zaradených viacerých logických rýchlostiach. Povedzme zo 60ky na 90ku pri zaradenej 3ke, 4ke aj 5ke. Možno pri nektorých motoroch ktoré to znesú aj na 2ke. A pri automatoch merať pružné zrýchlenie z tej 60ky na 90ku bez udania zaradenej rýchlosti - proste režim Sport a akcelerátor na podlahu. Aký problém?
Ale aj to zrýchlenie z 0 na sto je OK, prečo nie?
28. 9. 2016 22:04
Re: Cejch nekoncernového vozu
Aký je priemerný vek aut na Českých cestách? A to zďaleka nie sú top motorizácie svojej doby. Auto čo má zrýchlenie na 100 za 11 môže obmedzovať len magorov, ktorý si myslia, že ohrozovaním druhých ušetria viac ako pár sekúnd.
28. 9. 2016 23:47
Re: Cejch nekoncernového vozu
Párkrát jsem se přistihl, že by se těch 300 koní pod kapotou hodilo (když ti třeba borec, kterého předjíždíš, začne přidávat, nebo když se za kamionem udělá chumel pěti aut bez rozestupů a tobě nezbývá, než je skočit všechny naráz). Co si budeme povídat, zrychlení je prvkem aktivní bezpečnosti.

Máš však pravdu v tom, že koukat se na auta se zrychlením za 11 jako na pomalá je dost mimo realitu.
29. 9. 2016 09:36
Re: Cejch nekoncernového vozu
Pokial viem, priemerný vek áut v Čechách je 10 rokov, na Slovensku 11.
;-)
29. 9. 2016 10:09
Re: Cejch nekoncernového vozu
A prečo sa všade uvádzajú čísla medzi 14-15? 10 som našiel ako priemerný vek predávaných jazdeniek. Na Slovensku sa uvádza priemerný vek medzi 11-12, možno vďaka šrotovnému ktoré prebehlo pred 8 rokmi. Ale pointa bola v tom, že v diskusii sa stále opakuje, že čo stačilo pred 10-20 rokmi dnes už nestačí. Tak som chcel povedať, že toho čo stačilo pred 10 rokmi sú dnes plné cesty.
29. 9. 2016 10:38
Re: Cejch nekoncernového vozu
Pravdu máš, pozrel som aj iné zdroje. V Čechách 15,1 roka, na Slovensku cca 11,5roka. A s poslednou tvojou vetou absolútne súhlasím.
Inak páči sa mi ako niekto (nie nutne práve v tejto diskusii) delí autá na auto do mesta, na dialnice, pre ženu s deťmi, na vybláznenie sa (naposledy Rosina v Autožurnáli na Oktáviu RS 230 - šikovné auto na vyšalenie sa do mesta - WTF?! - to mu po hube ešte nikto nedal? S oktávkou RS sa šaliť po meste?? A to povie v telke, ako návod čo robiť vo voľnom čase? Mali by mu zobrať vodičák.). To je už pomaly ako s topánkami - botasky si kúp jedny na behanie, jedny na chodenie po meste, ďalej šlapky na leto, čižmy na zimu, pohorky do lesa... Akoby sme tu bežne mali peniaze na kúpu jedného auta na cestovanie do práce, druhého na víkendové výlety s rodinou, ďalšieho pre ženu na vozenie decák do školy prípadne štvrtého na jazdu po Dobšinskom kopci... Mám pocit, že väčšina čechoslovákov potrebuje univerzál - cez týždeň odvoz vrámci mesta do roboty a škôl, cez víkendy na chalupu či výlety. A väčšina najlepšie s kufrom kde vôjdu 4 bicykle a basa piva s tonou leča. S touto HR-V je to pohoda do mesta ale keď to auto naložíš po strechu a chceš vyjsť mimo mesto 70km - tak sa budeš rosiť pri prdbiehaní každej Liazky, to auto má mizerné pružné zrýchlenie. V kombinácii s CVT. To chce hodne premýšľania predtým. Niežeby sa na to nedalo zvyknúť ale od auta za bratu 22000eur by človek čakal viac. Inak voči priestoru, ergonomii, dizajnu nemám vôbec nič. Ale brať to auto radšej s manuálom, ten je v pohode.
30. 9. 2016 12:16
Re: Cejch nekoncernového vozu
Tak je rozdíl mezi tím, co by stačilo na přemístění z A do B a co chceš (tedy by stačilo tobě). S jídlem roste chuť a auta v 90. letech nebyla zrovna pomalá. V tomhle ohledu se situace ne vždy zrovna lepšila - uvaž například japonské kompakty a nabídku v EU.

Co se týče dynamiky, ono stačí, aby něco dělali na dálnici, přesunuli dopravu i do odstavného pruhu, zrušili připojovací a dali ti tam stopku. Nebo nájezd měl naprosto nedostatečný připojovací pruh. Ano, jsou borci, kteří to tam šoupnou nehledě na ostatní, však oni si zabrzdí - můžeš být rád, že ti vůbec nechá nějaký prostor a nevytlačí tě z pruhu (přesně takovou situaci jsem viděl, když jsem byl naposledy v ČR). Podobně dostávání se do levého v hustším provozu. A provoz jen houstne.
Avatar - twistedTSD
28. 9. 2016 16:18
Re: Cejch nekoncernového vozu
1.0 MPI na tebe. To bys teprve poznal, zač je toho strach při předjíždění. >:D
Avatar - rohYpnol
28. 9. 2016 18:42
Re: Cejch nekoncernového vozu
každý přece ví, že ve Fabii 1.0 MPI jsi králem rychlého pruhu. Vyjede přeci na Ještěd >:-[] ;-)
28. 9. 2016 16:20
Re: Cejch nekoncernového vozu
Spíš jde o pružnost, ale s tímhle nesmyslem zvaným CVT si nedělám plané iluze.
Avatar - 3_diamanty
28. 9. 2016 16:24
Re: Cejch nekoncernového vozu
mne by tu pasoval klasicky manual... s ktorym sa vies "pohrat" podla potreby... a dynamika tym padom bude ok .. alebo teda aspon na beznej pouzitelnej urovni

auto je krasne ... prakticke.. velkostne aj vykonom parada... ale to cvt to cele kazi ;-\
28. 9. 2016 16:39
Re: Cejch nekoncernového vozu
Přečti si Teejaye, který má velké H snad všude (myslím tím znak Hondy)... O to je komentář k 1,5 cennější ;-)
28. 9. 2016 23:57
Re: Cejch nekoncernového vozu
Že by se za nickem TeeJay skrýval Arnie Rimmer? >:-[]
Avatar - Jopino
28. 9. 2016 18:00
HR-V ve skutecnosti
Mám s HR-V a motorem 1.5 I-VTEC a manuálí převodovkou, k dnešnímu dni najeto 7.500 km a v klidu mohu říct, že dynamika dostačuje. Samotná automobilka tento model prezentuje jako městský crossover a tak je k tomu třeba přistupovat. Kdo chce jezdit dálnice, delší trasy, pořídí si model se skvěkou naftovou 1.6 I-DTEC. Já jezdím v naprosté většině trasy do 10 km (periferie do centra), takže diesel nepřichází v úvahu, proto benzínový pohon. Spotřeba se hlouhodobě drží na hodnotě 5.95 l/100 km. S autem jsem byl už i na dovči po republice, dálnice, cesty 2. a 3. třídy a rozhodně jsem neměl pocit, že brzdím provoz a že motor nejede. Ale je dost hlučný v otáčkách, a to docela dost. Dnes se však detailním odhlučněním zabývá několik firem, je to sice dodatečná investice, nicméně materiál na základní tlumení je sotva 0.5% z ceny auta a výsledek je skvělý. Takže co se týče hlučnosti, i ta je řešitelná. Já jsem proto zainvestoval a z mého hlediska jediný zásadní problém auta jsem tak vyřešil. Jasně, motor nemá točivého momentu nadbytek, ale po odhlučnění můžu v klidu motor poslat k červenému poli, aniž by mě obtěžoval protivným a uřvaným hlukem.
Potřeboval jsem menší auto s dobře obestavěným interiérem a slušným dílenským zpracováním i spolehlivostí a v neposlední řadě i s nízkou spotřebou. A toto vše, možná k podivu ostatním, tohle auto beze zbytku splňuje.
Rozbalit vlákno
42
28. 9. 2016 18:33
Re: HR-V ve skutecnosti
To odhlučnenie ma zaujalo. Máš referenciu na firmu čo to roby takpovediac na kľuč, alebo si len nakúpil materiál?
Avatar - Jopino
28. 9. 2016 18:46
Re: HR-V ve skutecnosti
Nechal jsem se inspirovat firmou, která tlumí profesionálně (ahifi.cz z Brna). Je tam plno rad i pro nás hobbíky, takže jsel si jen poslal materiál a vše si vytlumil sám. Není to fakt nic těžkého :yes:
Avatar - _Karel_
28. 9. 2016 18:51
Re: HR-V ve skutecnosti
Naprosto souhlasím, že spousta lidí auta neposuzuje podle jejich určení, a např. SUV nebo 5-ti metrové dvoutunové limuzíně vyčítají málo sportovní vlastnosti. Ale dynamika (resp. zrychlení) nad 11s zkrátka je v dnešní době podprůměrná, to neokecáš. Klidně ti to nemusí vadit, ok. Ale je v pořádku, že to v testu zaznělo.
Že má auto kvůli tomu 3 hvězdy, vidím v rámci redakčního bodování jako nonsens, a tvrdit o ceně, že je "nadmíru vysoká" taktéž.
Vzhled je věc subjektivní, pro mě je tohle asi nejhezčí Honda současnosti (v Evropě).
Autorovi zcela evidentně vůbec nesedla a dal jí to sežrat.
Avatar - rohYpnol
28. 9. 2016 19:13
Re: HR-V ve skutecnosti
11s rozhodně není žádný podprůměr jak se tu snažíš nalhat. Ano, žádná sláva to není, ale je to naprosto běžná hodnota. Prostě průměr.

Příklad?
Octavia 1.2 TSI MY2016 63 kW 0-100 kmh ... světe div se 12,0 s. Podle některých diskusních expertů zřejmě hotové fiasko, vůz pro sebevrahy na silnicích, se kterým se nedá dojet bezpečně ani ke kauflandu ... >:-[]
Avatar - _Karel_
28. 9. 2016 19:25
Re: HR-V ve skutecnosti
Takže jako příklad dáváš nejslabší oktávku? Jako příklad vyšší než podprůměrné dynamiky?
Já tvrdím, že je to podprůměr. Žádné "fiasko, sebevrazi...", ale slabota, základ.
Pokud mě chceš obvinit ze lži, najdi si lepší argumenty, než Oktávku. Všechny další benzínové motory s automatem (včetně 1,0TSI!!!!) se vejdou do 10s, jen o něco málo lepší než HR-V je i 1,6TDI. Takže z hlediska oktávky je nad 11s zcela jasný podprůměr.
Avatar - rohYpnol
28. 9. 2016 20:26
Re: HR-V ve skutecnosti
Jistě, upravuj si svoji definici jak chceš. 11s není žádná podprůměrná hodnota hodná posměchu. Je to zcela běžná hodnota napříč segmenty u běžných osobních vozů vyráběných v dnešní době. To je celé.
Avatar - _Karel_
28. 9. 2016 20:42
Re: HR-V ve skutecnosti
Hodná posměchu? Proboha, kam na to chodíš? Kde to tvrdím???
Ano, máš pravdu, je to zcela běžná hodnota napříč segmenty- u základních, podprůměrných motorizací pro nenáročné řidiče. Je to podprůměrná hodnota. Pokud ne, rád si přečtu tvůj seznam průměrných, nikoli podprůměrných motorizací s touto hodnotou zrychlení.
Napovím ti- 1,6TDI v Superbu rozhodně ani náhodou není průměrná motorizace, stejně jako 1,2TSI 63kw v Oktávce.
Avatar - rohYpnol
28. 9. 2016 22:32
Re: HR-V ve skutecnosti
takže jsme opět u toho, že ty ses rozhodl označit zcela běžné hodnoty zrychlení za podprůměrné 8-s S touhle logikou má Octavia podprůměrnou dynamiku i v nejvýkonnější motorizaci, protože třeba taková SQ7 to dává pod 5s, že... >:-[] 8-s
29. 9. 2016 04:59
Re: HR-V ve skutecnosti
To je matroš, co? >:-[] Chvilku mě napadlo, jestli to není alter Kylie/Sakra/Berenika ;-)
Avatar - _Karel_
29. 9. 2016 06:29
Re: HR-V ve skutecnosti
Kdysi jsem si jeho komentáře četl rád, občas vnesl zajímavý jiný pohled. Buď jsem měl tehdy zkreslené vnímání, nebo píše čím dál větší kraviny. ;-\
Avatar - rohYpnol
29. 9. 2016 14:04
Re: HR-V ve skutecnosti
11s je hodnota zcela odpovídající dané velikosti a třídě vozu a ničím nevybočuje z běžných poměrů. Tohle je to, co by ti mělo dojít. Jestli začínáš mít v hlavě zateměno, pak je mi tě líto.
Avatar - rohYpnol
29. 9. 2016 14:06
Re: HR-V ve skutecnosti
jistě, opět věcnost z tvé strany nula >:-[] :no:
Avatar - Jopino
28. 9. 2016 20:49
Re: HR-V ve skutecnosti
Kolega z práce si koupil nového Tucsona s motorem 1.7 CDRI, 85 kw. Zrychlení sice na úrovni Felicie, tedy lehce pod 14 sekund, ale nestěžuje si, pirátská léta má dávno za sebou. A světe div se, tohle auto i s tímto motorem se prodává jak housky na krámu. Proč nevídáváme ve zprávách: řidič SUV zn. Hyundai při předjíždění nezvládl manévr a čelně se střetl s protijedoucím vozidlem....? :-)
A teď vážně. Už nahoře jsem psal, lidé si většinou kupují, nebo měli by si kupovat auta, podle účelu, no a klidným, rozvážným a ekonomicky zvažujícím lidem i tato auta mají určitě co nabídnout.
28. 9. 2016 22:25
Re: HR-V ve skutecnosti
Niektorý si neuvedomujú, že aj tam kde je na výber sú slabé motorizácie najčastejšia voľba. Pri Tocsone práve slabší diesel aj keď v ponuke sú aj výkonne motorizácie a ak si dobre pamätám tak pri oktavke bol 1,2 81KW najčastejší benzín.
Avatar - Jopino
29. 9. 2016 06:24
Re: HR-V ve skutecnosti
Tak určitě, pro někoho je to finanční strop, někdo zase nutně nepotřebuje topku. Když už jsme třeba od toho Tucsona, docela mě překvapil test na konkurenčním webu, kde se píše:

Točivý, ale hlučnější dvoulitr
Nejsilnější motor v nabídce 2,0 CRDi nepatří k nejlepším motorům své kategorie. Svých 136 kW výkonu a 400 Nm točivého momentu, neservíruje zrovna na zlatém podnose. Nebudu vám tvrdit, že je to motorový lepl, jen korejci ještě nepřišli na to, jak výkon přeměnit na dynamiku.

Řeč čísel? Proč ne, zrychlení z klidu na 100 km/h zvládá pod 10 sekund jen o prsa Asijské ženy (9.9 s), a dynamika v běžném provozu tomu odpovídá. Předjíždění musíte plánovat a na nějaké závodění rovnou zapomeňte.

Dvoulitr nepotěší ani zvukovým projevem. Za studena se projevuje dieselovým „nýtováním“, stejně tak i při zátěži nebo při vyšších otáčkách

Když je i tohle málo, tak já už fakt nevím.
:-)
Avatar - _Karel_
29. 9. 2016 06:34
Re: HR-V ve skutecnosti
Ono se ale o Korejcích všeobecně tvrdí, že udávané koně většinou vypadají optimističtěji, než realita.
Stovka za deset už je vcelku ok, ale fakt je, že od výkonu 136kw/400Nm bych čekal něco mezi 8-9s.
Avatar - Jopino
29. 9. 2016 06:53
Re: HR-V ve skutecnosti
Toho dvoulitra jsem neřídil, ale 1,7 ano. A nějak zas až tak zvlášť mi výkon nechyběl, sice jsem jezdil kolem komína, ale nějaký obrázek jsem si udělal. Určitě ale nebudu tvrdit, že do města výkon stačí, zrovna u diesela,,, :-)
Souhlas, dynamiku bych taky očekával u "vrcholné nafty" vyšší, proto to sem dávám. Kdo ví, kde je zakopaný čokl. 400 Nm. by si s vyšší pohotovostní hmotností a aerodynamickým odporem mělo hladce poradit.
29. 9. 2016 08:55
Re: HR-V ve skutecnosti
Ano pro někoho je výkon málo. Nyní jsme ve fázi že se bud málo řadí nebo nebo se moc hltají papírové údaje, které nemají s realitou moc společné včetně extrémně husté dopravy, kdy se dá opravdu málo předjíždět. Je pravda, že současné atmosféry s menším obsahem nemají v běžných otáčkách výkonu nazbyt a bohužel i při vytáčení jdou pomalu do otáček. Se zátěží a do kopce je to extrémně znát. Je to spíš volba do města. Samozřejmě u dieslu je situace úplně jiná, tam máš pořád velký výkon k dispozici ikdyž jen v úzkém spektru otáček. Jinak oba korejské motory znám a jsou nadmíru pružné, což je u motoru nejdůležitější.
Avatar - Jopino
29. 9. 2016 09:35
Re: HR-V ve skutecnosti
Souhlasím. A opět se vrátím k tomu, co jsem psal výše - k výběru auta a pohonu, vhodnému k danému účelu používání vozidla. Malá atmosféra do města a "kolem komína", velká auta s "objemnými benzíny" a naftové agregáty na delší trasy. I když velký benzín může být nasnadě i kompromis, to bez debat. Když to převedu na tento test, nemůžu očekávat, že auto primárně určené do městské džungle, bude polykačem dálničních kilometrů. K tomuto účelu si pořídím, když jsme u Hondy, 1,6 I-DTEC nebo větší CR-V.

Jinak proti současným korejcům neříkám téměř nic špatného a těch pár negativních postřehů, které mám ze statického pozorování, nebudu popisovat do té doby, než si to ověřím v praxi. Udělali kus práce, to se musí uznat.
29. 9. 2016 10:23
Re: HR-V ve skutecnosti
Ano atmosféra do města a na občasnou dovolenou, ale kdo více jezdí je volba bud turbobenzín nebo diesel. Tato Honda by potřebovala 2 litr z Mazdy a jsme u toho že každé auto je vždy nějaký kompromis. Tato Honda je velikostně tak akorát, dobře jezdí oproti podobné evropské produkci, jen ten design je pořád takový vzdálený včetně interiéru. Ale zase byt tam měla být kvalita a trvanlivost. Zkusil jsem korejce a díky kvalitě to zase do budoucna asi korejec. Jinak s tou 1.7 už jsem najel za 3 roky 120 tis a bez problémů včetně kvality zbytku auta.
Avatar - Jopino
29. 9. 2016 10:42
Re: HR-V ve skutecnosti
Souhlas. Dvoulitr Honda má (114 kw), jenže do evropanům známých modelů se montuje jen do CR-V, Accordů a Civiců ;-\ Je to škoda, v USA mají "háervéčka" 1,8, v Japonsku zase 1,5 doplněnou o elektromotor, a to už jsou pak jiné výkonové parametry. Emisní normy v Evropě, už pohřbily tolik zajímavých motorů :no:
Tu 1,7 jsi měl v SUV?
30. 9. 2016 13:04
Re: HR-V ve skutecnosti
To není normami, v Kalifornii nejsou zrovna měkké. Jen je tu prostě nechtějí nabízet (asi je mají problém prodat).
Avatar - Jopino
1. 10. 2016 15:28
Re: HR-V ve skutecnosti
Já bych s tím problem tedy určitě neměl :-)
29. 9. 2016 10:49
Re: HR-V ve skutecnosti
Mazda 3 a mazda CX3 ma fest sklamala priestorom na zadných sedadlách, to je proste prúser. Ale tie dvojlitre má fakt výborné. Čo z toho, keď sa za mňa moje decko neposadí? To ho mám posielať vlakom?
Avatar - CommonUser
29. 9. 2016 13:18
Re: HR-V ve skutecnosti
Oni asi ratali so stresnym nosicom nejak ....
Only joke. Vidim to rovnako.
Avatar - _Karel_
29. 9. 2016 17:12
Re: HR-V ve skutecnosti
Čéče, o CX3 se nebudu hádat, ale že by M3 byla vzadu průser? :-O Netvrdím, že je extrémně prostorná, ale přijde mi i vzadu v pořádku, vejde se mi tam i manželka, natož děti.
29. 9. 2016 17:38
Re: HR-V ve skutecnosti
Tak to ti závidím, za mňa nie. Čo je fakt škoda, lebo inak je M3 parádna.
Avatar - Jopino
28. 9. 2016 19:15
Re: HR-V ve skutecnosti
Souhlas. V testu mělo (mohlo) zaznít, k jakému účelu je HR-V určeno - crossover do města. Navíc ještě s CVT, kam jinam by tohle auto mělo být primárně nasměrováno? Křižovatky, zácpy ... Nerázové rozjíždění v kolonách umí CVT lépe než třeba DSG. Dává to logiku. Na dálku třeba tu naftu.

Co se týče hodnocení.... No, pán nepřekvapil a nic jiného jsem nečekal. Proto sleduji objektivní testy na polských nebo slovenských webech.

PS: mám model s manuálem - zrychlení ne nad 11s, ale 10.2s :-)
28. 9. 2016 22:21
Re: HR-V ve skutecnosti
Zrýchlenie za 11 nie je žiadne terno, ale uvedom si aký je priemerný vek aut na cestách a ani vtedy to väčšinou neboli TOP motorizácie.
No a potom je tu ešte taká vec, že európske automobilky často udávajú veľmi krásne hodnoty na daný výkon, ktorým sa ale v testoch väčšinou nevedia priblížiť a u Japoncov je to často opačne. S CVT za 10,8
[odkaz]
Pre porovnanie Fabia 1,2 81KW
[odkaz]
Udávaný rozdiel 1,8, reálny 1,1. A to bola vo Fabii prakticky TOP motorizácia.
Avatar - Jopino
29. 9. 2016 06:44
Re: HR-V ve skutecnosti
souhlas, toho jsem si všiml už několikrát. Nevím, která redakce testovala Superba 3. generace v TOP verzi, nicméně opakovaným měřením dynamiky se nepodařilo přiblížit k údajům výrobce ani náhodou. Rozdíl v neprospěch auta byl tuším někde kolem 1,5 sekundy a reálně se tak zrychlení přibližovalo k 10 sekundám. To by tady bylo poprasku .

Koukám, že taky sleduješ autocentrum.pl :yes: Jeho testy mám opravdu rád :yes:
29. 9. 2016 08:55
Re: HR-V ve skutecnosti
Tie testy som narýchlo vygooglil :-) Ale inak ma vytáča ako takticky tu na ACZ prestali merať zrýchlenie z 0 na 100. Tiež metodika merania pružného zrýchlenia. Pre mňa zrýchlenie začína v momente zošliapnutia plynu a nie v momente keď auto už zrýchli o 10km a turbo je naplno roztočené.
Avatar - Jopino
29. 9. 2016 09:24
Re: HR-V ve skutecnosti
Možná mají dlouhodobě v poruše redakční měřící přístroj "Racelogic", kdo ví :-) Nicméně, najít dnes plně objektivní test na českých stránkách je opravdu kumšt. Čest světlým výjimkám :yes:
30. 9. 2016 13:11
Re: HR-V ve skutecnosti
Počkej, ten 206 kW dvoulitr dal stovku za desítku?
Avatar - Jopino
1. 10. 2016 00:00
Re: HR-V ve skutecnosti
Nee, benzín ne. Ale vrcholná nafta 140 KW, model Laurin and Klement s DSG, opakované měření z 0 -100 km - dle výrobce by mělo být 7,7 sekund a dle Racelogicu v reálu první čas 9,2 sekund, druhý čas 9 sekund. Smutné :no:

tady je odkaz na test s vloženým videem:
[odkaz]
1. 10. 2016 10:43
Re: HR-V ve skutecnosti
Jo, ty myslíš tu místní (špatnou) komedii. Ta mi nestojí za další komentář.
Avatar - Jopino
1. 10. 2016 15:25
Re: HR-V ve skutecnosti
:-) :yes:
30. 9. 2016 19:26
Re: HR-V ve skutecnosti
Superb v TOP verzi má psané zrychlení 5,8 plus 1,5 sec. by bylo 7,3, to je pořád na hony vzdálené 10 sec. Ve skutečnosti to pod 6 dává zcela s přehledem a opakovaně, viz průměr z několika měření 5,87 na Autorevue
Škoda Superb 2.0 TSI 4x4 206 kW: Naměřená dynamika, rozměry, dojmy [odkaz]
Avatar - Jopino
1. 10. 2016 00:02
Re: HR-V ve skutecnosti
viz příspěvek o řádek výš
1. 10. 2016 08:39
Re: HR-V ve skutecnosti
Jednak v testu na který dáváš odkaz není žádné vrcholné provedení, je to nafta v provedení Ambition.
A druhak zdejší měření jsou zcela nepoužitelná, redakci by mělo být divné, že ani u jednoho auta nedosáhli výrazně na čas továrny (u Jagu o 1,6 sec.) a už z videí, kde měří zrychlení je patrné, že neumí zapnout funkci launch control a jenom dupou na plyn, takže měření zcela nevypovídající. Je hromada měření, kde to XF tak Superb dávají plus mínus 0,2 sec. podle továrních údajů (samozřejmě se zapnutým LC).
Avatar - Jopino
1. 10. 2016 09:39
Re: HR-V ve skutecnosti
Věřím, že jsi objektivní..... Koukni ještě jednou na to video, v textu je Ambition a na předním blatníku je Laurin a Klement. Jde to vidět hned po tom, když umísťuje v Supu Racelogic.

Že nedosáhli časů, udávaných výrobci, není možné i tím, že prostě netvrdí výrobci pravdu? Na mě to tak působí. Zase ale narovinu tvrdím, že jsem nehledal další testy, tato auta jsou mimo má dreams cars. Nechci Ti oponovat, ale oficiální údaje výrobce z 0-100, které čte zákazník v brožuře při vybírání auta, platí s launch controlem? Tenhle "výdobytek doby" přece spíše použiješ jednou za uherský rok. Nepůsobí to na mě celkově příliš korektně.
1. 10. 2016 11:11
Re: HR-V ve skutecnosti
Tak samozřejmě, že jsou tovární údaje pro holé auto (kdo ví, jak holé), další výbava něco váží a to výsledky rozhodně nevylepší. A pak je otázka, jak moc konzervativní, respektive agresivní byli. U některých aut se do toho času vejdeš snadněji než u jiných. Z vlastní zkušenosti vím, že je to z velké části o řidiči a někdy musíš trochu laborovat, abys našel optimální nastavení, protože ani to nejagresivnější ti nemusí dát nejlepší výsledek (nemusíš být schopen rozjezd dostatečně kontrolovat).

Například Audi nebo BMW mívají velmi dobré údaje na daný výkon/ hmotnost/ karoserii, takže nečekám, že by tam byla velká rezerva, spíš, že se budu muset snažit. A nevadí mi to, protože to od nich čekám.

Ano, očekávám, že jsou to hodnoty s LC, pokud ho to auto má. A pokud je dobře udělaný (dá se snadno a rychle aktivovat), dá se použít i v provozu, třeba při nájezdu na dálnici ze stopky. Ano, často to nejspíš nevyužiješ, ale to tak nějak plyne z toho, že v běžném provozu nemáme moc často potřebu nejrychlejšího možného rozjezdu (rozjíždíš se většinou v obcích, kde je tak agresivní rozjezd spíš pro smích).

Jediná automobilka, která uvádí časy bez LC a s LC, kterou si teď vybavím, je Porsche. A to u aut, kde LC není v základní výbavě - nemůžou napsat čas s LC, když je za příplatek, ale zároveň asi nechtějí uvést jen tu horší hodnotu. :-)
Avatar - Jopino
1. 10. 2016 11:33
Re: HR-V ve skutecnosti
K tomu nemám co dodat. Názor a informace, podané bez zbytečných emocí a invektiv. Plně se s tím ztotožňuji :yes:
Já beru LC u "běžných aut" jako takavou libůstku, nebo jak to napsat, kterou - jak píšeš, člověk běžně nevyužije. A pokud tedy výrobce potřebuje nalhat sekundy, mělo by to tam být vyloženě uvedeno. Ano, naše auto zrychlí s použitím příplatkového LC o 0.4 sec. rychleji, prostě jak u toho Tvého zmiňovaného Porsche.
Avatar - Jopino
28. 9. 2016 18:04
HR-V ve skutecnosti
Ops, odeslalo to dvakrát, mažu :'-(
Rozbalit vlákno
0
1. 10. 2016 12:55
Vykon motoru 1.5 CVT
Hrv s timto motorem 1.5 a CVT prevodovkou jsem koupil dceri letos v cervnu EXE provedeni. Prvnich 1500 km bylo skutecne takovych jak se pise v testu hluk a podrazovani na dalnici s tim ze vozidlo absolvovalo 4 x trasu Praha -Presov a zpet. Nyni ma 6tis po druhe vymene oleje a motor je k nepoznani nez byl novy resp prvnich 1tkm bylo v dalnicnich stoupanich az neprijemne a trochu utrpeni. 7 cku cvt ( radi klasicky je tam 7 stupnu ) nezaradil nikdy a kdyz se drzelo 140 kmh tempomat tak podradilo na 4 ku a hluk. Co dalsi delsi cesta tak tissi motor ziskava silu a v kopcich uz nepodrazuje. Tak verim ze nove auto bylo pro testmana zklamanim. Ale verte ze byt jen po 6 tkm ten motor vyrazne ztichne a podradi max na 6 tku. Jakmile bude mit 20 tkm verim ze to bude jine auto. Auto lehke EXE v zatackach na 17 tkach jak motokara. Brzdy famozni a predni sedacky na delsi ceste pohodlnejsi nez u CRV 2014. Ve meste je uzasne a na dlouhe cesty resp dalnici treba dat 1,5 cvt cas na zabeh. Vyrazne se pak meni k lepsimu. Hezky den
Rozbalit vlákno
0