Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
11. 2. 2007 14:13
neregistrovaný "sterys"
11. 2. 2007 15:27
neregistrovaný "SpeedyRam"
11. 2. 2007 15:37
neregistrovaný "ivo.k"
11. 2. 2007 16:45
neregistrovaný "NiceOne"
11. 2. 2007 16:55
neregistrovaný "Golman"
11. 2. 2007 17:46
neregistrovaný "cread1"
11. 2. 2007 18:00
neregistrovaný "one-z"
11. 2. 2007 18:27
11. 2. 2007 18:28
neregistrovaný "sterys"
11. 2. 2007 18:58
11. 2. 2007 18:39
neregistrovaný "SpeedyRam"
12. 2. 2007 12:24
neregistrovaný "sterys"
12. 2. 2007 13:13
neregistrovaný "Ferin"
12. 2. 2007 13:50
neregistrovaný "ITAL 1"
12. 2. 2007 13:54
neregistrovaný "ITAL 1"
12. 2. 2007 13:14
neregistrovaný "Dandisan"
12. 2. 2007 13:14
neregistrovaný "Dandisan"
12. 2. 2007 13:49
neregistrovaný "juro"
neregistrovaný "sterys"
11. 2. 2007 14:13
PRASKLINA NA SKLE-FABIA
Ahoj, mám fabku, štráduju si to takhle po obědě po Ostravě, jedu za nějakou prozatím bezejmennou felicií, a vtom bum prásk- od felicie odletí kamínek- však to znáte a máte prasklinu na čelním skle. Co ted, felicii jsem předjel a dokonce i zastavil, ovšem po mé prosbě o jméno dotyčného atd. následuje hlasitý smích, že prý -dobrý for-nic ,že mi neposkytne ani nezaplatí a že jsem si to vymyslel apod. ptákoviny. Pomalu chytám nervy, čehož si všimne i dotyčný hříšník a strhajíc asfalt mízí v dáli.Já samo nabudu někoho nahánět po celé Ostravě, tak jsem si zapsal spz, a le to je mi asi naprd.,ale co ted? určitě jste podob.situaci zažili. Dá se to nějak řešit přes pojištovnu, příp. policii? Připojištění skla nemám a otravovat známé aby lhali ,že to rozbili oni a samo přišli o bonusy se mi nechce.Sklo není rozbité totálně - je tam asi prasklina velikosti 1-1.5 cm- dá se to řešit nějakým lepením apod.? máte s takovou opravou nějaké zkušenosti? DÍKY MOC ZA PŘÍP. RADU. p.s.pak mně ještě napadlo to zkusit přes svou pojištovnu v rámci pov. ručení- jako živ. pohroma-spadlý kaštan ze stromu apod.-nevím? ;-)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "SpeedyRam"
11. 2. 2007 15:27
Bez nadpisu
Myslím že máš smůlu. Pokud nemáš věrohodného svědka. Tohle se těžko dokazuje. Ten v té Feldě má milion možností jak se vymluvit. Jedině bych zkusil zavolat na pojišťovnu a zeptal se jestli by to nemohlo jít z jeho povinného ručení. A na pojišťovnu bych radši nic nezkoušel. S tím kaštanem by ti to nesežrali. Viděl jsi někdy rozbité sklo od kaštanu? Ten ti tak maximálně udělá důlek ve střeše. Já mám radši čelní sklo připojištěné. Ale na Fabii mám malinkou dírku taky od kamínku, jde vidět ale není v zorném poli a ani přes ní nejdou stěrače, takže na STK nebyl problém. Jako všimli si toho ale sami z toho nedělali vědu.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "ivo.k"
11. 2. 2007 15:37
Bez nadpisu
pokial je to naozaj iba 1 cm tak sa to da zalepit...ak si dobre pamatam robia to tak ze v mieste prasknutia navrtaju malinku dierku a naleju tam nejake lepidlo...my sme si to na octavke uz nechali robit niekolko krat...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "NiceOne"
11. 2. 2007 16:45
Bez nadpisu
Ja mam na skle takove praskliny uz 3 :-) Nikdy jsem nikoho nenahanel, protoze to nema smysl a ani sam bych nikomu nekejvnul na to ze sem mu to rozbil. (pokud bych si toho nebyl sam vedom).

Vymenu zatim neresim, pokud se to nijak nezvetsuje. Pripojisteni mam, ale kdybych to vymenil tak cestou ze servisu chytnu dalsi ranu :)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Golman"
11. 2. 2007 16:55
Bez nadpisu
Teď to holt budeš muset zacálovat a hned po tom si za pár stovek uzavři připojištění čelního skla a máš klid ;-)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "cread1"
11. 2. 2007 17:46
Bez nadpisu
to pujde zalepit, ale udelal bych to docela rychle protoze obcas se to muze zacit i zvetsovat
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "one-z"
11. 2. 2007 18:00
Re: Re:
jj, udělej to co nejdřív ;-) Mamce na služebce se to během pár dní rozrostlo přes celý sklo...
Avatar - JOB
11. 2. 2007 18:27
Bez nadpisu
Ono se to má lepit i z jinejch důvodů než aby se to nerozlezlo.Čím díl s tím budeš jezdit tím víc se tam dostane nečistot. ;-)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "sterys"
11. 2. 2007 18:28
Bez nadpisu
DÍKY VŠEM ZA NÁZORY. Nevíte na kolik takové zalepení příjde- řádově? To sklo je tonované, takže se mi do výměny moc nechce.Zatím se to nerozlezlo, ale jasně,musím to řešit co nejdřív. :'-(
Rozbalit vlákno
1
11. 2. 2007 18:58
Re: Re:
[500-700 Kč zalepit a připojistit - na fábce skla prd vydrží, já měnil sklo za 1,5 roku už 2x :!: - vždy před vánoci :-( Na FoFo mi sklo lepil známý a v mrazech, kdy jsem foukal teplý vzduch na sklo prdlo od řidiče až ke spolujezdci :'-(
neregistrovaný "SpeedyRam"
11. 2. 2007 18:39
Bez nadpisu
Nejlepší asi bude když zítra zavoláš do servisu který se specializuje na výměnu (opravy) skel a řekneš jim o co jde. Myslím že žádná hrůza to nebude, ale nejsem odborník. Každopádně souhlasím s ostatníma že bys to měl vyřídit co nejrychleji aby se to nerozjelo. ;-)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "sterys"
12. 2. 2007 12:24
Bez nadpisu
Takže bohužel, dnes jsem byl v opravně special. na výměnu skel a říkali, že už to lepit nejde :!: prasklina asi 1 cm :!: respektive jde ale je to zbytéčné, že se to stejně rozleze- čili bych zbytečně vyhodil 500 kč. Takže je to v pr.... a musím vyměnit celé sklo- cca 2500 kč- dobrá sranda, na to že člověk s tím autem najezdí 7 tis ročně. Ted to holt zaplatím a hned potom připojistím, čaute všichni a díky. ;-)
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "Ferin"
12. 2. 2007 13:13
Re: Re:
Lepit se dá pouze "důlek" (bodovka), jakmile je z toho prasklina, tak už ne. Taky sem to řešil, asi tři týdny před tím, než šlo auto pryč. Takže to docela naštvalo. :?
neregistrovaný "ITAL 1"
12. 2. 2007 13:50
Re: Re:
Lepit se s garancí dá prasklina do 10 cm délky, delší se lepit dá taky je to však bez záruky. Praskliny po lepení nejsou vidět vůbec, důlky malinko.
neregistrovaný "ITAL 1"
12. 2. 2007 13:54
Re: Re:
Nedej se, lepit se dá se zárukou 10 cm bez záruky delší. Lepení stojí dnes cca kolem 1000.-Kč. Po zalapení prasklina není vidět vůbec, důlek malinko. Aby to nepraskalo dále musí se vyvrtat do konce praskliny ve vrchní vrstvě skla mikro dírka až do plastické mezivrstvy. Záleží pouze a jedině na zručnosti dělníka. Najdi si jiného le***. Mám známého který se s tím živil, osobně mi lepil prasklinu 25 cm dlouhou a držela navěky, říkal že lepil autobus ČSAD Klíčov s prasklinou cca metr a také to drželo. Bohužel již to nedělá, nemohl se s tím uživit.
neregistrovaný "Dandisan"
12. 2. 2007 13:14
Bez nadpisu
Martas těch 2500 Kč ještě jde, jestli je tónované a s prací. Na Octavii by to bylo dražší. Taky mám na feldě slušnou tečku a ještě v zorném poli a v servisu mi říkali, že bych za to mohl dostat body a flastr. Tak to teď někdy dám vyměnit a zaplatí se to z připojištění skla. U Český poj. mně to stojí 500 Kč za rok, což je sranda vůči ceně skla. >:D
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Dandisan"
12. 2. 2007 13:14
Bez nadpisu
Nevíte jestli to je pravda s těmi body a flastrem?
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "juro"
12. 2. 2007 13:49
Re: Re:
ak ste tu niekto pravne vzdelany: je takato situacia dopravna nehoda? myslim ze definicia dopravnej nehody je ked v dosledku prevadzky vozidla vznikne skoda alebo ujma na zdravi.

lebo ak je to hoci len malicherna dopravna nehoda, tak sa da na nespolupracujuceho vodica uplatnit zavolanie policie, resp ak ujde tak porusil dost zavaznu povinnost zotrvat na mieste do prijazdu policie

neviem ako inak ziskat potrebne udaje ako zavolanim policie

to riesenie ze mas svedka a tak je podla mna prilis komplikovane, obcianske sudne konanie a roky cakania na neisty vysledok