Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Až 10 tisíc km ročně jen na slunce? Tahle ohromná Scania to prý dokáže

Díky návěsu pokrytému solárními panely má zvládnout plug-in hybridní kamion Scania s celkem 300kWh zásobárnou elektřiny ujet ročně až 5 tisíc km jen na energii ze slunce, bude-li jezdit ve Švédsku. Na jihu Evropy to může být až dvojnásobek.
Zpět na článek
17. 9. 2023 03:17
17. 9. 2023 09:30
17. 9. 2023 09:34
Avatar - KANKUNEN
15. 9. 2023 10:39
Proč se vymýšlí samé
utopické auta. Hlavní je vysekat stromy, aby nestínili.
Rozbalit vlákno
0
17. 9. 2023 03:17
Kam zmizol
ten clanok, ako miestni novinarski sasci cestovali Enyakom na Balkan? Kde uz v 520km (teda cca v polovici dojazdu normalneho auta stavane na takto cesty) treti raz nabijali a zadrbali pri tom kumulativne dve-tri hodiny? 🤣🤣🤣
Rozbalit vlákno
0
17. 9. 2023 09:30
Ach jo
Stačilo mi si přečíst tučný nadpis a už sem skákal metr do výšky 😁 nájezd 5 tis km ročně jen na energii ze solárních panelů,to je teda úspora jako bejk. Leda pro auta,co jedou v rádiusu max 100 km kolem firmy. Pro dálkovou přepravu,kdy kamion najíždí v průměru 100 tis km absolutně k ničemu. Pokud bych měl jet pouze na energii,kterou vyrobí soláry,tedy těch 5 tis,nemůžu jet třeba trasu Ml.Boleslav-Lisabon,to je 6 tis,asi by mi pak domů kousek elektriky chyběl😁. Za mě je tohle naprostá blbost. Navíc jsem na jedné firmě se solárním panelem jezdí. Nebyl ani schopný za plného slunce dobít baterie po pár hodinách,kdy běžela lednička,měnič a klimatizace. (Jsem šofér,to z toho asi vyplynulo 😁)
Rozbalit vlákno
0
17. 9. 2023 09:34
Ach jo
Stačilo mi si přečíst tučný nadpis a už sem skákal metr do výšky 😁 nájezd 5 tis km ročně jen na energii ze solárních panelů,to je teda úspora jako bejk. Leda pro auta,co jedou v rádiusu max 100 km kolem firmy. Pro dálkovou přepravu,kdy kamion najíždí v průměru 100 tis km absolutně k ničemu. Pokud bych měl jet pouze na energii,kterou vyrobí soláry,tedy těch 5 tis,nemůžu jet třeba trasu Ml.Boleslav-Lisabon,to je 6 tis,asi by mi pak domů kousek elektriky chyběl😁. Za mě je tohle naprostá blbost. Navíc jsem na jedné firmě se solárním panelem jezdí. Nebyl ani schopný za plného slunce dobít baterie po pár hodinách,kdy běžela lednička,měnič a klimatizace. (Jsem šofér,to z toho asi vyplynulo 😁)
Rozbalit vlákno
0