Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nový Volkswagen Golf po faceliftu přijede už příští týden. Takhle bude vypadat

Volkswagen připravuje oficiální debut nového faceliftovaného Golfu. Novinku představí už brzy a teď ji ukazuje na nejnovějších designových skicách.
Zpět na článek
19. 1. 2024 16:41
19. 1. 2024 18:34
19. 1. 2024 18:56
22. 1. 2024 09:39
19. 1. 2024 19:05
20. 1. 2024 08:56
22. 1. 2024 09:01
22. 1. 2024 07:08
19. 1. 2024 22:00
20. 1. 2024 17:27
20. 1. 2024 14:15
19. 1. 2024 16:09
Takhle bude vypadat?
Jak teda bude vypadat? Náhledy mají 3 sekce náčrtů či fotek a v každé z nich to auto vypadá jinak.
Ptám se proč toto děláte? Je to prostě matoucí dědečku vše-vědoucí. Co tedy platí?
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Mokrous
19. 1. 2024 20:06
Re: Takhle bude vypadat?
Abychom jako blbci klikali.
Čím víc kliků, tím víc peněz z reklamy. Nic víc redakce neřeší.
Avatar - miromen
19. 1. 2024 16:41
Orbán
Tak maďarum FL unikl a dlouho nevydržel, ale tak vyhrabat se to dalo...

https://webcache.googleusercontent.com/search?…
Rozbalit vlákno
7
Avatar - iudex
19. 1. 2024 18:34
Re: Orbán
Díky.
To je kompletné predstavenie, fotky, technika, motory, všetko. VW to už môže rovno dať von.
Zvonku zmeny zanedbateľné, pri bežnom Golfe takmer nulové, pri GTI je tam drobné zlepšenie. Kvitujem predok ako mal doteraz Clubsport, páčia sa mi nové disky. Takže (pri GTI) zmena k lepšiemu, drobná, ale fajn.
Vnútri už je to horšie, megatablet asi nebude tou správnou odpoveďou na kritiku celodotykového ovládania či blbých sliderov na klímu. Neviem prečo dali preč tradičné kárované poťahy, takto ten interiér vyzerá ešte menej odlišný a celkovo absolútne nepôsobí športovým dojmom, nič hot tam nie je.
Motory podľa očakávania, aj keď ma prekvapil základný motor 1,5TSI s 85 kW. Celkom mi uniká zmysel turbomotora s výkonom bežnej atmosféry, to tam to turbo je len tak na ozdobu. A tiež nechápem, prečo robili nový 85 kW motor, keď taký výkon má doterajší 1,0TSI. Ale ak to má byť náhrada za 1,0, tak fajn, furt je to 1,5 R4 vs. 1,0 R3.
Zvýšenie výkonu GTI poteší, 195 kW je už slušné číslo, Otázka je, či ostáva priestor pre Clubposrt a či ho nezrušia úplne.
No a napokon vyradenie manuálu je najväčší prúser, to neguje všetky drobné pozitívne zmeny na GTI. Za to rozhodne :no:
19. 1. 2024 18:56
Re: Orbán
"Neviem prečo dali preč tradičné kárované poťahy"

Jsou tam chlazené sedačky v kůži, tedy kárované sedačky nejsou možné. Stejně to bylo u předFL či u Clubsportu.

VW u designu tápe, detaily jako prosvětlená loga to jen dokazují. U Touaregu je podsvícené pouze zadní, u Golfu pouze přední. Směšné. Stejně tak loga na dveřích koupená asi na benzínce. Předek Golfu GTI o něco lepší než předFL verze, ale odlišení od Rline opět nula. Člověk si koupí nic moc předokolkový hatchback za šílených 1.2 milionu a vypadá to jak základní verze.
Příšerně nekvalitní interiér zůstává, doplněný ještě horším tabletem. Cena předpokládám opět poroste.
Avatar - twistedTSD
22. 1. 2024 09:39
Re: Orbán
Prosvětlené přední logo bylo donedávna zakázané a pořád je tam např. rozměrové omezení. U Touaregu by prý logo museli zmenšit.
Avatar - miromen
19. 1. 2024 19:05
Re: Orbán
No ja pravě nějak nevim s těmi krabimi klepety z CS, ale ještě jsem dosud neviděl a navic jde spiš o sjednoceni GT řady a CS by mělo byt. Jen zřejmě GTI přišlo o mlhovky což je škoda ne jen vizuelně, ale z osobni zkušenosrti mužu řict, že ty mlhovky měli určitě vyznam což jsem u jinych aut zatim nikdy nezažil. Vždy to bylo spiš o vzhledu než funkčnosti takže jsem je ani nepoužival u GTI byly v mlze až nečekaně napomocne.
Jinak jsem si všim spiš detailu jako třeba tlačitka na volantu hned vypadaji lepe v pianu než jak bylo možno vidět při představeni interieru před nedavnem, kde byly tlačitka z obyč lacině pusobiciho plastu. Ale třeba označeni GTI nebo GTE na dveřich vypadaji divně, plaketky na blatnicich u předFL vypadaly lepe.
Co se dotyku potažmo displeje tyče spiš pujde o funkčnost no vzhledově je to prostě moc velke a nezakomponovano, ale budiš.
Jinak prostě GTI bez manualu no co na to řict...zvyšeni vykonu fajn a zaleži co real. Před FL GTI maji realně pravě těch cca 265k až něco malo přes 270k. No a ještě nejsou znamy vykony pravě u CS a o R taky nic.
20. 1. 2024 08:56
Re: Orbán
Ad. 1.5 TSI 85 kW - výhodou proti 1.0 TSI je právě to, že nový motor se dělat nemusel, je to SW podladěná verze 110 kW evo2, kterou Golf dostane. Měnila se celá el. architektura kvůli kybernetické bezpečnosti, a i ten 1.0 TSI by se musel dělat "nanovo" v generaci evo2.
Avatar - twistedTSD
22. 1. 2024 09:01
Re: Orbán
Turbo na ozdobu není, pořád je to mnohem uživatelsky přívětivější než udušená atmosféra. Ale je to překvapivé, že tam není 1.0.
Avatar - twistedTSD
22. 1. 2024 07:08
Re: Orbán
No ten tablet je brutál.
19. 1. 2024 22:00
Takze nic
Takze nic. Jen tam dali starej volant :-!
Rozbalit vlákno
5
Avatar - Ada je zase tady
19. 1. 2024 23:30
Re: Takze nic
Bez dieselu a manuálu si to koupí jen ti, co neumí řídit :no:
20. 1. 2024 17:27
Re: Takze nic
Jsou i lidi, co preferuji ticho a pohodu.
1.5 TSI s tim vypinamim valcu jezdi v Golfu v podstate za stejny penize jako diesel (ten rozdil pul litru na sto je cca rozdil v cene nafta / benzin) a dynamicky je to taky stejny, jen je benzin o dost tissi.
Jak mas vetsi auto (tezsi / vyssi), tam ma pak diesel asi navrch.
Avatar - Barry Lyndon
20. 1. 2024 18:21
Re: Takze nic
Zapomněl jsi na mechanickou ruční brzdu a světlou výšku 20 cm :-)
20. 1. 2024 14:24
Re: Takze nic
GTI bez manuálu? Zase zaměřeno jen na šlapání pedálu plynu - řidiče amatéry. Se mame na co těšit. 😠
Avatar - twistedTSD
22. 1. 2024 09:42
Re: Takze nic
Tak musí zákazníky připravovat na to, že přesně to přinese elektromobilita...
20. 1. 2024 08:29
Pořád stejný průšvih
Docela by mě zajímalo, kdo ve Wolfsburgu si myslí, že velikost tabletu je nejdůležitější věc na autě? Takže interiér je pořád děs a hrůza, v podstatě nepoužitelný, snad jen že se vrátil volant s fyzickými tlačítky ;-) Jen DSG u GTI/R - to nemyslí vážně? Co na tom, že mu přidali 15kW, když to zabijí s DSG, to má být auto pro nadšence, sakra :-[] Zvenku se nic moc neudálo, jen vylepšená přední světla, už to nebude vypadat jako korejec z devadesátek a auto dostalo jinak zprohybaný nátrazník a mlhovky zas nikde…. Ach jo…
Rozbalit vlákno
24
20. 1. 2024 09:03
Re: Pořád stejný průšvih
Golf GTI je stejně jen pro pozéry, kteří neumí jezdit jinak než rovně, takže DSG opravdu nevadí ;-)
Avatar - miromen
20. 1. 2024 09:54
Re: Pořád stejný průšvih
Prej nepoužitelny interier tak to je vyložena stupidita, ktera nestoji ani za komentař.
A řikaš korejske světla z 90...no, když vezmu posledni generace golfu tedy od 5 generace ty předchozi to, už je řadna historie tak čistě předek byl vždy o ničem. A to se pravě změnilo s 8 generaci, kdy GT verza vypadaji dokonce paradně. A ja si FL rozhodně nejsem jisty, ale tak našel jsem z těch par fotek co mam jednu z podobneho uhlu a zkrze monitor FL určitě horši byť pořad velmi fajn, ale počkam na real. Každopadně ten zjednodušeny a zušeny tvar světel za mě spiš k horšimu a k tomu menši naraznik a zvětšena papula taky tak. Klepeta nekomentuji pač jsem to realně ještě neviděl a třeba to bude fajn...

https://photos.app.goo.gl/VpA7ndDZmPo3GbSs5
https://photos.app.goo.gl/f6NHhhd4gbGsuBEr7
20. 1. 2024 13:28
Re: Pořád stejný průšvih
Nechval tolik tu svou garáž... Pravda je, že Golf s generací 8 zahodil úplně vše, co od páté generace vybudoval. Tedy decentně vypadající, velice dobře jezdící auto s nadprůměrně kvalitním interiérem za slušné peníze. Golf 7 GTI Clubsport dokonce vypadal parádně a i základní golf GTI byl od klasické či Rline verze jasně odlišený.

S osmou "generací" přišel zásadní sešup v kvalitě interiéru, došlo k příšerným ergonomickým přešlapům, místo decentního designu se objevila pouťová cingrlátka, která se mají snažit zakrýt, že se všude brutálně šetřilo, viz jeden nárazník pro GTI a Rline, nižší řada třmenů u GTI bez loga, dotykové úplně všechno, naopak technika se vůbec nikam neposunula (krom R) a cena vzrostla do naprosto absurdních výšin. ;-)

Pro ty, co ještě chtějí řídit, ne jen ukazovat "social status" a olizovat plasty, je jízdně i technikou mnohem lepším autem i takový Hyundai i30N, u kterého se technika změnila skokově i v rámci faceliftu...
20. 1. 2024 13:32
Re: Pořád stejný průšvih
Souhlas, sepsal si to pěkně ;-) I s tou i30N :yes:
20. 1. 2024 13:32
Re: Pořád stejný průšvih
Double ;-)
Avatar - miromen
20. 1. 2024 14:26
Re: Pořád stejný průšvih
Tohle je pouze jedna velka snužka nesmyslu. Kvalitou šla 8 generace nahoru a to jak oproti 7 generaci tak předevšim 6g, kde je ten rozdil až propastny. Ano šetřilo se jinde jako, že nemaš zvedak na kapotě či schranky v interieru. To, že interier je uplně jinde beru ne jen jako minus, ale i jako plus protože ten nadech 90 let u 7g bylo možna tak fajn při představeni, ale s lety to fest sešlo. A to pišu jako přiznivce klasickych palubek.
A jestli tu chceš tvrdit, že se technika potažmo jizda neposunula tak to, už si zcela mimo.
A jestli je to tim, že přidomek EVO u podvozku byl největšim přinosem nebo je to kombinaci laděni, podvozku a změnou komponent neni podstatne. Vysledek je ten, že i zakladni GTI dnes jezdi lepe než předchozi TCR takže zakladni GTI musela byt docela bida. Běžny golf 7g mě vyloženě uražel a byl to pro mě posledni hřebik k tomu, abych se obyč golfem zabyval. Osobně dnešni GTI beru jako velice fajn zakladni HH a rozhodně ne meně.
No a k i30 asi to, že je to z opačneho konce HH a jeho vyhodou je předevšim řidičska stranka. Ale kultivovanosti je oproti GTI propastně jinde a to komplexně. Už jen nemožnost mit, alespoň 18" je pro mě špatenka. A nevim jak u FL, ale na vlhke či mokre vozovce byla i30 velmi špatna. A když zde zmiňuješ interier tak ten je zrovna u i30 vyloženě laciny.
20. 1. 2024 14:50
Re: Pořád stejný průšvih
Nezměnil jsi se, s Focusem to bylo to úplně samé. :-) Teď máš novou modlu. :-)

Technika "nové" generace je stejná, je to pořád stejné MQB, stejné díly, možná jiné ladění, trochu jiná elektronika, která očividně neměla vliv na časy na NS.

GTI 8 Clubsport má prakticky stejný čas jako GTI 7 TCR, takže jsou to stejná auta, posun nula nula nic (než mě budeš napadat, tak TCR má o 10k míň, ale stejný řidič, stejné pneu).

Kde jsou kovaná kola? Odpovídající brzdy? Vyladěné převodovky pro tyto speciální modely? To vše je u osmičky stejné jako u sedmičky. Protože "nová" generace je pouze facelift postavený na stejné technice.

Interiér je bohužel kvalitou na úrovni Leonu MK3 za třetinu ceny Golfu GTI, prostě kvalita zpracování je úplně stejná bída, která se v ničem podstatném neliší od Hyundaie i30N. A ergonomie a infotainment jsou u sedmičkového Golfu/Leonu/OIII je podstatně lepší než u G8/Leonu MK4/O4. Hyundai i30 je s nimi nastejno.
Avatar - miromen
20. 1. 2024 15:26
Re: Pořád stejný průšvih
Aha takže VW ten přidomek EVO dal jen tak, aby řeč nestala. No zakladni GTI dostalo pravě krom toho přidomku evo i podvozkovou techniku z předchoziho TCR, napravy, hlinikovy zpevňujici ram. Brzdy pokud se nepletu mělo TCR 340mm/310mm tzn stejne jako součastne zakladni GTI. No a majitelu co maji součastne modely GTI v ruznych variantach a ty předchozi je opravdu dost. A u nich je naprosta shoda v tom, že ten posun jak jizdně tak řidičske naklonosti je vyrazny. Jeden to popsal slovy, že sice nejde o den a noc, ale ten rozdil je vyrazně znat i přesto, že geny GTI jsou jasně znatelne. Velke nadšeni bylo např. z velkeho posunu ve stabilitě což jsem nechpal až jsem nezkusil a nedal do kontextu s parametry golfa a nebo třeba značně lepši potlačeni nedotačivosti. No a třeba jak jsem zminil fungovani za horšich adheznich podminek tak to je u součastneho gti taky vyborne a lepe dokaže fungovat snad jen Focus ST. Ono vlastně i amici měli evropskou variantu GTI v rukou a byli z ni nadšeni tak, že o ni tvrdili, že jde o jednu z nejlepe fungujicich předokolek co kdy poznali tedy jizdně ne řidičsky. A byly tim zakočeni proto, že pravě předchozi nejen GTI, ale i jine modely od VW je jizdně nezaujaly/nepřesvědčily. Kdyby se to někde jednou utrousilo tak neřeknu, ale to nadšeni bylo všude kde jsem vlezl a to s naprostou shodou a od majitelu beru jako podstatnějši. I vzhledem k tomu co jsem se dozvěděl a jaka byla realita.
No a kvalita interieru u 8g je na vyšši urovni než u předchudcu. Jeho sestaveni vyrazněji vice eliminuje ruzne skřipani či pazvuky než u 7g natož u 6g u ktere byla řada věci poměrně dost chatrna a stačilo se jen lehce dotknout a bylo to volnějši či ne uplně pevně uklotvene. A ono se to rozhodně projevovalo.
Avatar - iudex
22. 1. 2024 08:16
Re: Pořád stejný průšvih
Ad: Brzdy pokud se nepletu mělo TCR 340mm/310mm tzn stejne jako součastne zakladni GTI.
Pletieš sa, rozmer 340/310mm mal už bežné GTI Performance, TCR malo výrazne posilnené brzdy, vŕtané kotúče vpredu 357 mm (vzadu už si nepamätám, tuším 320mm).
Ad: No a kvalita interieru u 8g je na vyšši urovni než u předchudcu. Tak tu sa prejavuje Tvoja úplná nekritickosť k vlastnej garáži, sorry jako. ;-)
22. 1. 2024 10:30
Re: Pořád stejný průšvih
Pleteš se, Golf GTI TCR měl stejně velké brzdy 340/310mm i třmeny, pouze měl plovoucí kotouče, mrkni na obrázky:
https://www.carexpert.com.au/…rformance-review

Řešil jsem to hodně když jsem přecházel u Leonu na brzdy z Golfu R.

357mm přední brzdy má až Golf 8 GTI Clubsport a Golf 8 R. Zadní jsou opět 310mm.
Avatar - iudex
22. 1. 2024 12:41
Re: Pořád stejný průšvih
Na Tvojom odkaze nevidím rozmer bŕzd. A z fotky sa to usúdiť nedá, tam je len vidno, že tie kotúče sú vŕtané.
Ale nejdem sa bez dôkazov hádať, len sa mi javí, že keď TCR prišlo, malo väčšie brzdy ako som mal na svojom GTIP (340mm).
A aj vo všetkých testoch TCR sa píše len o "väčších brzdách" https://www.autorevue.cz/…ali-hned-dvakrat https://auto-mania.cz/…lf-gti-tcr-2019/
"výkonnejších brzdách" https://www.autorevue.cz/…ali-hned-dvakrat alebo "posilnených brzdách" https://www.auto.cz/…si-zabava-127246
aj keď ako na potvoru nikde rozmer kotúčov neviem nájsť.
Avatar - miromen
22. 1. 2024 14:30
Re: Pořád stejný průšvih
Možna byla u TCR možnost si za lepši brzdy připlatit. No zkusil jsem chvili googlit a našel jsem forum, kde se řeši brzdy u TCR a byly tam pouze ty 340mm ze ser.čislem 5Q0615301C tak nevim.
22. 1. 2024 15:46
Re: Pořád stejný průšvih
Pravdu máš ;0)
22. 1. 2024 15:49
Re: Pořád stejný průšvih
Z fotky se dá usoudit to, že třmeny jsou stejné, jako mám z Golfu R, tedy jednopístkové plovoucí. Také kotouče tak nevyplňují 19" kola. Na 357mm kotouče se dávají dvoupístkové plovoucí třmeny, které vypadají jinak ;0)

Má je Golf GTI Clubsport a R facelift 8 (už odmítám tomu krámu říkat nová generace) a nové Audi S3.
Avatar - miromen
22. 1. 2024 11:19
Re: Pořád stejný průšvih
Možna se s těma brzdama pletu, ale něco mi řika, že je to tak jak uvadim. Ty rozměry co ty pišeš sedi k dnešnimu CS či R.
A s tim interierem je to prostě realny fakt. Prakticky veškere dily v interieru jsou bytelněji ukotveny než tomu bylo u předchozich generaci. Ať, už jde o středovy panel, palubka, dveřni vyplně atd...i rozborka některych časti ukazuje třeba i to, že u 8g jsou použite kombinačni klipy plast/kov, ktere se daji použit i opakovaně.
Ja si vybavuji jak se třeba u 6g řešila nějaka rozborka interierovych časti a majitele co si tim prošli tak dopředu upozrňovali ať si dopředu pořidi nove klipy, protože byla velka pravděpodobnost, že ty puvodni čistě plast budou již nepoužitelne připadně nebudou mit dlouhou životnost a bude se řešit jejich uvolněni. U 7g se to sice zlepšilo, ale stale to rozhodně nebylo na takove urovni jako je to pravě teď u 8g. Ono se stači posadit do těch modelu a zkusit si pravě bytelnost uchyceni ruznych časti. Když vezmu kontrast tak středovy tunel u 6g byl oproti tomu v 8g vyloženě volny a už při slabšim zatlačeni se ozyval nebo takove dveřni madla, ktere v u 6g skřipaly jen při pohledu na ně a upevněni budiku a časti kolem něj to bylo taky docela smutne.
Avatar - twistedTSD
22. 1. 2024 09:52
Re: Pořád stejný průšvih
Prosímtě v čem šla kvalita nahoru proti 7G? :D To jsi první člověk, kterého to vidím tvrdit.
20. 1. 2024 13:36
Re: Pořád stejný průšvih
Tak už jsem ti to jednou psal, mám srovnáni s OIV/G8/Leon a Octávka (ač je to ovládání taky mizerné), tak naprosto v téhle trojice vítězí ;-) Btw Ale můžeš mít v téhle kategorii auto, které má ovládání normální (jako měla G7), stojí tě míň, parametry lepší a i kvalita zpracovaní je lepší než u G8 a to je právě ta i30 :yes:

Předpokládám, že budeš opět nekriticky adorovat G8 stejně jako si to dělal s Focusem (lidi se moc nemění). G8 je zatím asi největší průšvih VW v poslední době. Ojebali ho, co to šlo ;-)
Avatar - miromen
20. 1. 2024 14:35
Re: Pořád stejný průšvih
Hele placej si tu co chceš, ale zrovna octavka určitě nema ten interier na urovni golfa, ale třeba, už dali, alespoň do pořadku ty chatrne vyplně dveři, ktere se prohnou jen mirnim dotykem.
No a zmiňovat lacinou i30 je na vysměch. Ano stoji relativně malo, ale je to na ni až moc vidět.
A ano focuse je duvod adorovat, když si vzpomenu jen na rozdil oproti G7 tak to byla změna jak přesednout z něčeho levneho do vyrazně dražšiho. I zakladni fokal fungoval tak, že měl řidič duvod k usměvu. Až jsem kroutil hlavou jak je ta G7 oproti fokalu marna a v zakladu i oproti G6.
20. 1. 2024 15:28
Re: Pořád stejný průšvih
Takže klasika, v OIV si nejspíš ani neseděl. To mi stačí, opakuješ se ;-) Jsi zajatec vlastní garáže...

Btw k tomu Focusu - zpracování a prostornost interiéru opravdu adorovat nelze, FoFo3 jsem měl rok/35tis km a rád jsem se vrátil o OIII ;-) FoFo4 1.5EB Titanum X mám také vyzkoušený, o dost se zlepšil prostorností (o parník), ale jinak interiér nic moc ;-)
Avatar - miromen
20. 1. 2024 15:52
Re: Pořád stejný průšvih
Bohužel jsem v ni 2x byl vezeny, ale ja o ni vim i některe detaily a rozdilnosti oproti golfu a to i přesto, že škodovka mě vubec nezajima.
Jasně zpracovani u F3 bylo takove, že i ten pověstny golf 6 byl proti ni bidny a prostorově prakticky nastejno jen užši. Až 7g přidala prostornost v zadni časti. No a F4 sice přidalo v zadni časti na prostornosti, ale zase posaz vzadu vyrazně horši takže, kdybych si měl vybrat, kde pojedu na jih evropy tak určitě volim F3.
20. 1. 2024 16:45
Re: Pořád stejný průšvih
Tak to good luck, hlavně těm na zadních sedadlech - FoFo3 má na zadních místech velmi málo místa a za řidiče (mám 188cm) se vejde tak malé dítě, dospělý bez šance. Proto jsem ho dal pryč, hned jak to šlo ;-)
Avatar - miromen
20. 1. 2024 17:04
Re: Pořád stejný průšvih
Takže brat to tvou optikou tak vlastně tvrdiš, že nižši středni slouži k převozu 4 či 5 dospělich osob ? F3 přišel na trh v roce 2010 a vzadu měl uplně běžny prostor pro zadni cestujici v ramci třidy a jak jsem zminil bylo to prakticky na urovni G6. Ano do F3 se pohodlně za sebe vlezla max tak pruměrně rostla osoba vic rozhodně ne.
Ja když měl G6 a za mě se posadil kolega, ktery měl cca 185cm, ale byl to docela pořez, ruku jak ja stehno tak konstatoval, že se sice za mě ještě vleze, ale že by tam dlouho nevydržel a že on potřebuje větši auta a proto ma passata. Už měl v te době odrostlejši potomky.
20. 1. 2024 19:17
Re: Pořád stejný průšvih
Ano, běžně ve 4 dospělých lidech (5os ne) se v Octavii od 2Gen se dá v klidu jezdit, proto je tak oblíbená: Btw nižší střední třída plní běžně v Evropě pozici rodinného auta. Nevím, kde žiješ ty, ale v ČR je to standardní stav ;-)
Avatar - miromen
20. 1. 2024 19:46
Re: Pořád stejný průšvih
Neboj ja žiji take zde v automobilově velmi malo vyznamne zemi, kde neni žadna vyjimka narazit na rodinu ve fabii.
20. 1. 2024 14:15
???
Takže poslední generace těchto výborných aut
🥺 Skoda. Snad budou neco prodavat aby nekrachli.
Rozbalit vlákno
0