Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Novou Dacii Duster čekají první jízdy. Zeptejte se, co vás zajímá

Už zítra se poprvé svezeme Dacií Duster třetí generace. Zeptejte se v komentářích co vás zajímá, abychom mohli zjistit odpovědi.
Zpět na článek
22. 4. 2024 18:19
22. 4. 2024 20:24
23. 4. 2024 07:43
23. 4. 2024 08:27
23. 4. 2024 09:59
23. 4. 2024 11:02
23. 4. 2024 18:14
25. 4. 2024 12:21
22. 4. 2024 18:19
DDIII
V prvom rade ma zaujima, ako to ma poskladane prevody - ci Dusteru 1.2 TCE 130 4x4 zostala ta ultrakratka jednotka. A v druhom rade - bude pripajanie pohonu zadnej napravy prediktivne, resp. LOCK zabezpeci rozbeh s pohonom oboch naprav ? Pretoze vo vsetkych videotestoch vzdy trvalo dlho, kym zabrali zadne kolesa, takze to defacto LOCK ani nebol. Rovnaky LOCK malo aj Korando (aj Tivoli, aj Torres), dokonca to je aj popisane v servisnej dokumentacii, ze LOCK funguje ako NORMAL, rozdiel je iba v tom, ze LOCK pusta na vinutie elektromagnetu spojky vyssi prud (2.8A vs 1.4A v NORMAL). Vzdy musia najprv preklznut predne kolesa, aby sa pripojil zadok. Samozrejme nejake to oneskorenie tam bude, je to dane tym, ze spojka je dvojstupnova, elektromagnet stlaci pilotne lamely, nasledne potom kotuc s drazkami s variabilnou hlbkou svojim pootocenim proti vystupnemu hriadelu stlaci hlavnu spojku.
Rozbalit vlákno
0
22. 4. 2024 18:48
Dacia 1.0 LPG
Dobrý den, zajímá mě Vaše plynu u verze na LPG, jestli budete mít možnost svézt se s tímto motorem? Děkuji Vám
Rozbalit vlákno
0
22. 4. 2024 19:41
Mohli byste se prosím zeptat...
...proč už nový Duster nedostane skvělý motor 1.5 dCi? Všechny současně platné emisní limity přece plnil bez problémů a pro Duster to byla ideální motorizace! :-O
Rozbalit vlákno
4
22. 4. 2024 20:01
Re: Mohli byste se prosím zeptat...
Moj odhad - uprava na Euro VII by zdvihla cenu na neakceptovatelnu hranicu.
Avatar - del42sa
23. 4. 2024 09:15
Re: Mohli byste se prosím zeptat...
vždyť Euro 7 má stejné parametry jako Euro 6 :D
23. 4. 2024 09:31
Re: Mohli byste se prosím zeptat...
Takze mam motor certifikovany ako Euro VI, bez problemov teda mozem povedat, ze to je Euro VII ? Nejako sa mi to nezda...
Viem ze sedmicka bola povodne likvidacna, tak ju trochu uvolnili, no uplne rovnake to nie je. Vies to svoje tvrdenie niecim dolozit ?
22. 4. 2024 22:03
Re: Mohli byste se prosím zeptat...
Asi už nikdy, protože Renault zblbnul :no: Upřímně to byl asi nejlepší motor pro Duster :yes:
22. 4. 2024 20:17
Místo na spaní
Kolik je v nové dacii místa na spaní po sklopení sedaček? Maximální vnitřní šířka a délka?
Rozbalit vlákno
1
23. 4. 2024 11:39
Re: Místo na spaní
Uz do DDII sa da dokupit camperbox - je to take pekne dvojlozko. Urcite to bude aj pre DDIII.
Avatar - Jaros 00071
22. 4. 2024 20:24
Diesel
Do SUV patří DIESEL ‼️ Kdy tam bude a jaký?
Rozbalit vlákno
1
Avatar - chcíplý pes
22. 4. 2024 20:31
Re: Diesel
Souhlasím. Zítra. V10 TDI
23. 4. 2024 07:43
Duster
1. Spotreba testovaného auta
2. Výkony prázdne/naložené auto
3. Pohodlie/nepohodlie otvárania zadných dverí
4. Nastupovanie dopredu/dozadu - výška a šírka prahov
5. Šírka kabíny, traja dospelí vzadu, priestor na nohy
6. Kufor, veľkosť, využiteľnosť, sklápanie zadných operadiel
7. Konektivita, párovanie s telefónom, premietanie navigácie z telefónu
8. Výhľady z auta, cúvanie
9. Komfort v kabíne, pruženie, tlmiče, pohodlnosť sedadiel
10. Hluk v kabíne, od motora, aerodynamický hluk
11. Palubní asistenti - vypínanie, miera otravnosti/užitočnosti
Rozbalit vlákno
0
23. 4. 2024 08:27
Automat
Chtěl bych se zeptat kdy bude ve voze přislíbená motorizace s automatickou převodovkou? A to nemyslím ten tu 4+2.
Rozbalit vlákno
0
23. 4. 2024 09:02
Duster, 3 otázky.
... zdravím, skoro vše již bylo vzneseno. Mě by zajímaly ještě 3 nezmíněné věci.

1. zda jdou sklopit sedačky do roviny resp. použitelné spací polohy, tj. bez hrblin.

2. zda jsou vzadu pevná, nejl. ocelová kotevní oka.

3. ještě dotaz trochu mimo.
Zda již víte, zda ona avizovaná, nekřesťanská zelená daň chystaná na fosilní paliva dopadne i na LPG, event. Cng.
Pokud ne, pak nebylo od věci uvažovat o Dusteru s Lpg. Díky....
Rozbalit vlákno
0
Avatar - noba
23. 4. 2024 09:22
Já už se nenechám nachytat
Rád bych se na něco zeptal, ale na auto.cz to považuji za zbytečné. Stačí se podívat na komentáře "Novou Škodu Kodiaq čekají první jízdy. Ptejte se, co vás zajímá" a poté na "První jízda s novou Škodou Kodiaq: Rodinný ideál se zázračným podvozkem" a zjistíte, že ani jedna otázka nebyla zodpovězena. Mám pocit, že si na auto.cz neváží svých zákazníků (čtenářů), pak to v diskuzích vypadá tak jak to tady vypadá. Diskutují se tu blbosti, protože ti co by se na něco opravdu chtěli zeptat tak to neudělají, protože je to zbytečné. Je to smutný pohled. Články jsou jen přepis reklamních materiálů na úrovni ChatGPT-3,5 takový auto bulvár.
Rozbalit vlákno
0
23. 4. 2024 09:59
Dotaz
Mě by zajímalo, kolik to má vmax? Abych zapůsobil na holky, dá se s tím prokluzovat koly při rozjezdu?
Rozbalit vlákno
1
23. 4. 2024 11:02
Re: Dotaz
Ked chces zaposobit na babenky, kup si Korando. Na zadnych sedadlach je spusta miesta k predavaniu genetickych informacii a mozes si k tomu zapnut premenlive ambientne osvetlenie. To dievcata ocenia viac ako Vmax a hrabanie kolesami. Ale Rexton je este lepsi, tam s nimi mozes ficat aj na konicka, tolko miesta je vzadu.
Avatar - rohYpnol
23. 4. 2024 18:14
Jak
1) Jak jsou dostupné na výměnu žárovky ve světlech, když nejsou full led?

2) Jaká je tloušťka laku, kde je pozink a jak je ošetřena karoserie proti korozi (nástřik dutin, tmel proti kamínkúm...) a jsou zadní podběhy už konečně celé ochráněné plastovým nadkolím?

3) Jak jdou stáhnout zadní okna? Jaký je výhled pro menší děti skrze stoupající linii a zmenšené okno, jak dostanou děti na kliku v zadním okně?

4) Kdy LPG potřebuje benzín?

5) Jaké jsou intervaly rozvodů? Platí to co dříve že Renault má vyšší "kvalitu" použitých dílů a tím i delší intervaly nebo už je to jedno? Renault měl ELF olej, Dacia má vlastní značku, která je levnější? Proč bych pak do Relaultu lil dráhy ELF?

6) Opěrka levé nohy řidiče a plast kolem prahu dveří - už se koná neno stále jen koberec?

7) výfuk je stále blbě vedený pod zadní nápravou? Nebo končí ještě před ní?

8) hlučnost měřená při 130 kmh
Rozbalit vlákno
0
24. 4. 2024 11:39
tažné
Jak (ne)schopný to bude tahač, v nejsilnější verzi?
Rozbalit vlákno
0
25. 4. 2024 12:21
Dotaz na DIII
Dobrý den, zajímá mne verze 1.0 tce lpg zajímá mne zda je motor k váze nového vozu adekvátní. Dále mne zajímají celkové jízdní vlastnosti v porovnání s předchozí verzí, hluk ve vozidle a jízdní komfort. Také mne zajímá zda se pozitivně projevila nová podvozková platforma. A výhled z vozidla. A provedení antikorozní ochrany.

Předem děkuji
Rozbalit vlákno
0