Diskuse

DSE-1700A „Šerhant“: Lada Niva pro ruskou armádu!

25.8.2017

Šerhant je jméno nového ruského terénního automobilu pro podporu pozemních vojenských jednotek. Opravdu je ale jeho základem populární SUV Lada Niva?

 

 • 25 Reagovat !

  foto Bubaq

  Bubáq 25.08.2017  20:27

  Dobrý večer, pane Dusile.

  Opravdu nechci být jedovatý, chraň Pánbůh. Ale asi jste nebyl na vojně, že? Totiž takováhle kocábka nejenže nemůže sloužit podporou čehokoliv, ona ani nemůže mít jinou funkci, než vozit pizzu a lehký holky vyšším důstojníkům do stanu během cvičení. Nic to neuveze, nic se za to nepřipojí (tak dobře, možná přívěs pro 3-4 slečny pro více důstojníků). Je to prostě kašpařina nemající s armádou vůbec nic společného. AvtoVAZ by to rád prodal alespoň "lovcům" a rybářům na víkendové "dobrodružné" vyjížďky.
  Vy jste taky takový ten proruský web? Jinak si tenhle článek plný nesmyslů vážně neumím vysvětlit. Vypadá to, že jste dostali za úkol zvýšit popularitu ruské osvobozenecké armády u českého obyvatelstva... Proto ten vykřičník na konci nadpisu?
  • 22 Reagovat !

   foto J-W

   J@W 25.08.2017  20:51

   « Re: Dobrý večer, pane Dusile.

   Má to být na rychlé výsadkové útoky a specifické přesuny, přepady, nebo aby nějaká spec. jednotka nemusela chodit se zátěží delší přesuny po svých. Tím směrem byl vyroben i US Growler. Takže pokud ten ruský Šrot /pardon Šerhant/ bude mít hnací ústrojí, motor a převodovku z Nivy, tak bude všechno - jen NE! rychlý. ;-)
   A od té doby, co má US army k dispozici různé Bugy a RipSaw, tak, Growler můžou vyřadit.
 • 21 Reagovat !

  foto Ada-je-zase-tady

  Ada je zase tady 25.08.2017  21:43

  zase oslava stroje pro zabíjení lidí

  kam ten svět spěje... :no:
  • 20 Reagovat !

   foto gargamel1

   gargamel1 26.08.2017  09:46

   « Re: zase oslava stroje pro zabíjení lidí

   Zabiť niekoho sa dá aj s bicyklon, alebo motykou.
 • 22 Reagovat !

  foto Arese

  Arese 25.08.2017  22:28

  Rusko si v militarismu doslova libuje

  Rusko je odporné nejen svou věčnou zaostalostí, bídou, nesvobodou a chronickou územní nenažraností (na úkor svých sousedů), ale také bezprecedentním militarismem. Větší už je totiž jen v KLDR. Stačí se třeba podívat na youtube na autentický přenos nejnovějších vojenských přehlídek na Rudém náměstí. Z toho nadšení místních i extrémně patetického komentáře ruského hlasatele až mrazí... Pak si člověk teprve naplno uvědomí, jakou jsme měli "dějinou kliku", že se naše zemička počátkem 90. let dostala ze sevření ruského medvěda (Pokud by to snad někdo nevěděl, tak od roku 1968 jsme zde měli 70 000 po zuby ozbrojených ruských okupantů). Chvála bohu (a hlavně Václavu Havlovi), že jsme se stali členy NATO! :-) :-) :-) :yes:
  • 31 Reagovat !

   foto pogo26

   pogo26 26.08.2017  11:23

   « Rusko si v militarismu doslova libuje

   Chvála bohu, že se teď můžeme podílet na zabíjení lidí, ničení celých zemí a životů miliónů lidí. Chvála bohu, že můžeme podporovat radikální džihádisty v ničení sekulárních států a likvidaci křesťanů. Chvála bohu za vypatlané mozky, které jsou při to všem ještě schopné obviňovat z militarismu někoho jiného.
   • 00 Reagovat !

    foto Arese

    Arese 27.08.2017  08:56

    « Re: Rusko si v militarismu doslova libuje

    Kde prosím NATO "podporuje radikální dřihádisty"? A kde Česká republika "ničí Křesťany"? Jseš v nějakém rauši nebo to má být blbý vtip?
    Pokud je mi známo, tak v Afghánistánu Západ už léta bojuje s Talibanem, nebo se mýlím? >:D Být tebou, raději bych o "vypatlaných mozcích" pomlčel! >:D >:D >:D
    P.S. To ovšem neznamená, že souhlasím s americkou politikou svrhávání krvavých diktátorů na Blízkém východě a v severní Africe. Ty pro Evropu samozřejmě byli menší zlo, než současný bordel, co tam panuje. Já tady mluvil o členství Česka v NATO coby bezpečnostní záruce před napadením Ruskem a držení naší země násilím ve sféře jejich vlivu, jako se to stalo v roce 1968. Vždyť tady proboha reagujeme na příspěvek o novém ruském vojenském vozidle, ne?
    • 00 Reagovat !

     foto pogo26

     pogo26 27.08.2017  10:51

     « Re: Re: Rusko si v militarismu doslova libuje

     K podporuje NATO radikální džihádisty? Třeba v Sýrii nebo v Libyi. V té Sýrii se podporou radilkálních islamistů samozřejmě podílíme na vraždění křesťanů. Kdo od samého začátku podporoval Taliban snad víš i ty. Ale chápu, že tobě jde jen o tvoje pohodlíčko na zaprděném gauči a zabíjení lidí mimo území NATO tě netrápí. V tomto ohledu máš pravdu. Máme štěstí, že jsme v nejsilnějším vojenském spolku na světě na který si nikdo netroufne. Můžeme tedy beztrestně zabíjet po celém světě. Pak ovšem nechápu to tvoje strašení Ruskem. Nějak jsem si nevšimnul, že by Rusko někoho napadalo. V 68 to byl SSSR, Maďarsko a nejvíc po tom toužilo Polsko a Bulharsko.
     • 00 Reagovat !

      foto Arese

      Arese 27.08.2017  11:18

      « Re: Re: Re: Rusko si v militarismu doslova libuje

      Pokud sis nevšimnul, že by Rusko někoho napadalo, tak si třeba promluv s nějakým Ukrajincem, on ti to velmi rychle a rázně vysvětlí! ;-) Pak tu máme třeba Osetii, Gruzii a pokud by jsi šel o něco hlouběji do historie, máme zde Afghánistán, Maďarsko 1956, NDR 1953, naporcování Polska s Hitlerem, potom zabrání pobaltským států, hnusnou agresi vůči Finsku atd., atd. Vpodstatě celá historie Ruska (resp. SSSR) je jedna velká agrese vůči svým sousedům a soudruh Putin v této bohulibé tradici zdatně pokračuje... :-O
     • 00 Reagovat !

      foto Arese

      Arese 27.08.2017  11:29

      « Re: Re: Re: Rusko si v militarismu doslova libuje

      V té Sýrii je to tak zamotané, že rozeznat tam dnes, kdo je větší zločinec, zda-li Asad nebo jeho opozice je fakt těžké. Stejně jako to, kdo z tamních opozičníků je umírněný muslim a kdo radidální... A ano, v době ruské agrese vůči Afghánistánu (která v roce 1979 začala vraždou tehdejšího legitimního vůdce země příslušníky SPECNAC) USA samozřejmě podporovala místní mudžahídy. Mj, odhaduje se, že SSSR v Afghánistánu v letech 1979-1989 zabilo kolem 1,5 milionu obyvatel, z toho většinu civilistů...
      Jinak tvoje "argumentace" že současné Rusko není SSSR je fakt úsměvná. Ano, tato říše zla se od té doby naštěstí o kus zmenšila (pořád je to ale s přehledem zdaleka nějvětší stát na planetě) a přejmenovala se na starší "firmu", její politika je ale stále podobná. Jenom už jí naštěstí Putin a jeho klika nemůže uplatňovat v takovém rozsahu, v jakém by chtěl. (Víš o jeho slavném výroku, že "rozpád SSSR" byl největší geopolitickou katastrofou 20. století"? Víš třeba o tom, že loni šel na hlavním státním televizním kanále lživý dokument o přepadení ČSSR v roce 1968, kde se oficiálně tvrdilo, že náš jeli zachránit před "kontrarevolucí" a že zde Češi stříleli po jejich vojácích?!)
  • 01 Reagovat !

   foto speedfred

   speedfred 26.08.2017  22:09

   « Re: Rusko si v militarismu doslova libuje

   sorry jako,nie som rusofil ale :no: :no: :no: za tvoj príspevok
   • 00 Reagovat !

    foto Arese

    Arese 27.08.2017  08:52

    « Re: Re: Rusko si v militarismu doslova libuje

    Pokud bys skutečně nebyl Rusofil, tak konstatování, že po desetiletích okupací konečně máme zajištěnu národní bezpečnost (z hlediska možnosti napadení ze zahraničí) by ti rozhodně nemohlo vadit! ;-)
    P.S.Ano, nebezpečí islámského terorismu z nedaleké západní Evropy je mi samozřejmě známo, nemusíš mi to tu připomínat. :-!
    • 01 Reagovat !

     foto speedfred

     speedfred 27.08.2017  09:52

     « Re: Re: Re: Rusko si v militarismu doslova libuje

     myslel som militarizmus a zbrojenie Rusov,západne krajiny do toho tlačia neskutočne viac peňazí,a tie ich demokratické prevraty kde nie su zvyknutý na demokraciu tak to je niečo.
     No a tá bezpečnostná záruka od západu....stačí si spomenúť na r1939
     • 00 Reagovat !

      foto Arese

      Arese 27.08.2017  11:11

      « Re: Re: Re: Rusko si v militarismu doslova libuje

      Ano, samozřejmě jsem měl na mysli i roky 1938/1939. Tehdy něco jako NATO bohužel nebylo, a to se nám stalo osudné... Stačil jeden blbý anglický premiér s podobně zabedněnými ministry (a stejně vyděšení Francouzi), a byli jsme v troubě :'-( Jakýkoliv funkční systém kolektivní bezpečnosti tehdy v Evropě chyběl. :'-(
 • 32 Reagovat !

  foto rokyta-p

  rokyta.p 25.08.2017  22:54

  omg

  v poslední době tento web začína byt výkladní skříní pokleslé rusofilní estetiky >:D
  • 01 Reagovat !

   foto Ada-je-zase-tady

   Ada je zase tady 26.08.2017  17:40

   « Re: omg

   pokleslé je cokoli, co smrdí armádou. Jakoukoli armádou. Vojáci jsou cvičení vrazi. :no:
   • 00 Reagovat !

    foto Arese

    Arese 27.08.2017  12:19

    « Re: Re: omg

    A bezbřehý, naivní pacifismus je nejkratší cesta k válce! ;-)
 • 20 Reagovat !

  foto gargamel1

  gargamel1 26.08.2017  09:34

  LADA BORA

  Žeby soudruzi oprášili prokekt Bora, veľmi sa to totiž na to podoba. [odkaz]
 • 40 Reagovat !

  foto Hhhonza

  Hhhonza 26.08.2017  11:20

  Není to spíš Seržant?

  Řekl bych, že autor článku si nejspíš plete písmenka azbuky. Přijde mi divné, že by ruské auto mělo v názvu "h", když ho ruština vůbec nemá... Nejmenuje se ta lada ve skutečnosti náhodou Seržant?
  • 40 Reagovat !

   foto gargamel1

   gargamel1 26.08.2017  13:38

   « Re: Není to spíš Seržant?

   Je to seržant. Porjekt siaha do 90-tych rokov minulého storočia [odkaz]
 • 00 Reagovat !

  foto Beefcake

  Beefcake 27.08.2017  11:11

  diff

  No a ma tato "Niva" uz konecne nejaku uzavierku (mechanicku/elektronicku) diferencialu vpredu, ci vzadu ? Lebo ak sa nemylim, klasika ju nema.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!Blesk.cz

Krampol skončil v nemocnici: Došel mu kyslík!

Krampol skončil v nemocnici: Došel mu kyslík!

Odmala je „chabrus“ na průdušky. Asi i proto má Jiří Krampol (80) svůj charakteristický hlas. „V zimě se mi…

Překladač Googlu začne nabízet překlady ve více genderových variantách

Překladač Googlu začne nabízet překlady ve více…

Novinku, která má omezit genderovou předpojatost, zařadil do svého Překladače Google. U výrazů, které je možné…

 

iSport.cz

Manchester City opět vede ligu, výhru nad Evertonem řídil Gabriel Jesus

Manchester City opět vede ligu, výhru nad Evertonem…

Fotbalisté Manchesteru City v úvodním zápase 17. kola Premier League porazili Everton 3:1. Výhru dvěma góly…

Parťák mu umřel před očima. Holeček o horách, smrti i

Parťák mu umřel před očima. Holeček o horách, smrti…

Rozhodla vteřina. Smrt parťáka zavinila karabina natočená zobáčkem vzhůru, o kterou si bundou zavadil. Uvolnil…

 

Reflex.cz

21 nejlepších filmů pro děti všech dob. Snímky, které mají rádi i rodiče

21 nejlepších filmů pro děti všech dob. Snímky,…

Určitě se s námi pohádáte: každá rodina má vlastní dětskou “hitparádu”, takže vybrat, nedejbože dokonce seřadit…

Má to logiku? Kalousek se stydí za Babiše, jako se prý styděl za rakouské nápisy, vyzývající Čechy, aby nekradli

Má to logiku? Kalousek se stydí za Babiše, jako se…

Advent neadvent, českému veřejnému prostoru vládne stále Babiš, Babiš a Babiš. Zdá se, že dokud nebude řádně…