Diskuse

Volkswagen ztrojnásobí nabídku svých SUV

4.6.2014

Německý výrobce v současnosti nabízí dvě SUV – Tiguan a Touareg. Do budoucna chce svoji nabídku SUV rozšířit o další čtyři modely.

 

 • 00 Reagovat !

  foto SamanAR

  SamanAR 04.06.2014  12:27

  SUV a co cabrio SUV?

  tady malej testik ADACu 4 kabrioletu co se bezpecnosti tyce [odkaz]
 • 10 Reagovat !

  foto Jayman

  Jayman 04.06.2014  12:49

  Prvni pohled

  V prvnich sekundach, kdy jsem se na obrazek podival- proklikaval do clanku, tak jsem myslel, ze se jedna o novy facelift Dusteru (hlavne predni cast po A sloupky) :-)
 • 43 Reagovat !

  foto J-W

  J@W 04.06.2014  13:08

  SUV do každé rodiny!

  Je směšné, jak se všude šíří módní názor, že SUV je snad něco lepšího než pořádný sedan. Jak kvůli zvýšenému posazu je každej tr................. ochoten obětovat kratší brzdnou dráhu, lepší dynamiku, přilnavost v zatáčkách, nižší spotřebu, a koneckonců i objem kufru, který má většinou slušný sedan, nebo kombi taky stejný, nebo lepší.
  Ale doba si to žádá, tak proč to stádu neprodat, že? :-)
  Tím samozřejmě moje kritika nesměřuje na majitele v nepřístupných oblastech, jezdících po nezpevněných cestách, kdy se bez 4wd a lepší průchodnosti terénem neobejdou. Jenže ruku na srdce, kolik procent takových lidí je, a ti stejně jezdí už raději v off-roadech.
  • 11 Reagovat !

   foto jossalito

   jossalito 04.06.2014  13:11

   « Re: SUV do každé rodiny!

   K poslednímu odstavci. Nemáš pravdu.
   Offroad je už opravdu extrémní řešení.
   • 01 Reagovat !

    foto J-W

    J@W 04.06.2014  13:17

    « Re: Re: SUV do každé rodiny!

    ok, tam je čtyřkolka suv opodstatněná a dají se využít její přednosti.
  • 00 Reagovat !

   foto tomkite

   tomkite 04.06.2014  13:50

   « SUV do každé rodiny!

   No a když ještě vezmeš v potaz návrh, že by se měli zdanit stará neekologická auta... Třeba takový starší kombík (10 let) může být (i papírově) srovnatelný s průměrně velkým SUV co se spotřeby týče. Hlavně, že jde o ekologii...
  • 12 Reagovat !

   foto H-K-svwet

   H/K_svwet 04.06.2014  14:50

   « Re: SUV do každé rodiny!

   nie si sam ktory tomu boomu okolo SUV akosi nechape.... pritom polovica SUVeciek nebeha nikde inde ale stejne len po meste a v hustych preplnenych oblastiach .. rozum ostava stat ked clovek vidi trapiacu sa zenu za volantom sportagu alebo ASXka ako manevruje kdesi na stiesnenom parkovisku v preplnenom meste a silou mocou sa snazi vtrepat aj tam kde uz fyzika povedala stop.... nerozumiem priznam sa tiez.... hlavne do mesta.. k comu okrem lepsieho vyhladu ( aj to je niekedy diskutabilne ) su tieto auta dobre... ja vidim v meste kopec SUVeciek... od malych ASX az po velke typu Q7 alebo GL... pred nakupnymi centrami sa to len tak hemzi velkymi SUVeckami... rozum ostava stat skutocne.... ale to uz je na inu debatu ;-)
   • 00 Reagovat !

    foto webpaja

    webpaja 04.06.2014  14:54

    « Re: Re: SUV do každé rodiny!

    Takže s SUV nesmíš jezdit na nákup? Nebo jak tomu mám rozumět?
   • 10 Reagovat !

    foto MariAchi

    MariAchi 04.06.2014  15:35

    « Re: Re: SUV do každé rodiny!

    Sportage, nebo ASX je crossover, ne SUV, v podstatě jde o zvýšený hatchback.
    Jsi si jistý, že by se ta tvoje "trápiaca sa žena" trápila v normálním HB méně, než v crossoveru?
   • 40 Reagovat !

    foto chrudos

    chrudoš 04.06.2014  16:36

    « Re: SUV do každé rodiny!

    Ježiš co pořád řešíš, kdo si co kupuje?? Pochop taky, že ne každé mamině se chce cpát s kočárkem nebo nákupem do sedanu, kor když je dětí více, ne každý člověk chce sedat do kokpitu jak do formule, ostatně bych chtěl vidět tebe s velkou rodinou a plným kontem, jestli bys bral Golfa nebo Touarega (Tiguana), takové pindání, když tu situaci neznáš, je tak akorát na prezentaci toho, jak věcem nerozumíš.

    Sám mám teď sedan, ale je mi jasné, že časem nějaké to MPV / SUV určitě doma bude, už jen kvůli prostoru/bezpečnosti/pohodlnosti. Až vyrosteš, pochopíš.
  • 20 Reagovat !

   foto webpaja

   webpaja 04.06.2014  14:53

   « Re: SUV do každé rodiny!

   Těch pro může být na druhou stranu spousta. Znám hodně lidí, kteří oceňují vyšší posaz z důvodu snížený hybnosti. Měli by snad kvůli tomu rezignovat na ježdění autem?
   Pak se nelze divit i předokolkám v SUV, neboť tito lidé nepotřebují nutně dobývat terén, nebo se nebohybují v oblasti, kde je pravidelně půl metru sněhu celou zimu.
   Nemám s tím zásadní problém.
  • 31 Reagovat !

   foto MariAchi

   MariAchi 04.06.2014  15:27

   « Re: SUV do každé rodiny!

   Lidi si kupujou auta, jaký chtěj, to je k nas.rání!
   Zakázat a auto dovolit koupit jen tomu, kdo bude chtít Lotus Evora, nebo Nissan GTR!!
   To by tak hrálo, aby si někdo projel SUV, sedan, kombajs a MPV a vybral si něco, co mu z nejrůznějších důvodů vyhovuje!
   Já říkám: NE! Takhle to dál nejde, SUV - zakázat, MPV - zakázat, terénní auta - zakázat, ale na horách povolit, ovšem pouze na nezpevněných cestách a budem pokračovat, dokud to tu nedáme do pořádku!

   Kde se, proboha, utvářejí tak neskutečně přízemní pohledy na svět (J@W, toppper a spol)?! 8-s
   • 25 Reagovat !

    foto J-W

    J@W 04.06.2014  15:54

    « Re: Re: SUV do každé rodiny!

    Možná máš problém s chápáním, možná máš přízemní myšlení, patrně asi obojí, když nejsi schopen rozlišit rozdíl mezi podléháním nějaké módě /v tomto případě suv/ a zákazy, o kterých tam není ani slovo. Hlup......u!
    • 21 Reagovat !

     foto Gilgit

     Gilgit 04.06.2014  16:51

     « Re: Re: Re: SUV do každé rodiny!

     To jsi mu to nandal. Mariachi se ted jiste rozpláce a nebude týden spát. Kritika od takové kapacity jako J@W fakt bolí.
     • 00 Reagovat !

      foto MariAchi

      MariAchi 05.06.2014  07:17

      « Re: Re: Re: Re: SUV do každé rodiny!

      Pláču hlavně kvůli tomu, že pokoušet se změnit myšlení takových "kapacit" jako je J@W je prostě zbytečné, kolik mu tak asi může být, když si myslí, že lidi si SUV kupují kvůli... módě? >:D
    • 00 Reagovat !

     foto MariAchi

     MariAchi 05.06.2014  07:15

     « Re: Re: Re: SUV do každé rodiny!

     Dovolím si úplně sprostě ocitovat chrudoše z 16:36, líp to napsat nejde:

     "Ježiš co pořád řešíš, kdo si co kupuje?? Pochop taky, že ne každé mamině se chce cpát s kočárkem nebo nákupem do sedanu, kor když je dětí více, ne každý člověk chce sedat do kokpitu jak do formule, ostatně bych chtěl vidět tebe s velkou rodinou a plným kontem, jestli bys bral Golfa nebo Touarega (Tiguana), takové pindání, když tu situaci neznáš, je tak akorát na prezentaci toho, jak věcem nerozumíš.

     Sám mám teď sedan, ale je mi jasné, že časem nějaké to MPV / SUV určitě doma bude, už jen kvůli prostoru/bezpečnosti/pohodlnosti. Až vyrosteš, pochopíš."

     Psal to sice topperovi, ale ty jsi stejná sorta, měls zůstat na autofun, tam se takovým dětinským komentům nikdo nediví, když je v názvu "fun".
  • 00 Reagovat !

   foto white-label

   white label 04.06.2014  22:11

   « Re: SUV do každé rodiny!

   Dlouhodobější popularita SUVéček/crossoverů apod. je realita, nikoli pouhý "módní názor", a to bez ohledu na to, komu se to případně líbí/nelíbí...
   • 00 Reagovat !

    foto J-W

    J@W 05.06.2014  18:44

    « Re: Re: SUV do každé rodiny!

    Že tu jsou je jasné, jen říkám, že jejich popularita stojí na vratkých, mnohdy často neopodstatněných základech, pokud se jde reálně k jádru věci. Ale to myslím, že víš sám. Kdybych vlastnil automobilku, taky je vyrábím.
 • 00 Reagovat !

  foto megacruiser

  megacruiser 04.06.2014  23:38

  Je to dané dobou,

  třeba před válkou a první roky po válce měly auta velká, vysokoprofilová kola - většinou 15"-16". Potom jak začaly být cesty v pořádku, auta měly menší kola - kolem 13", někdy i méně. Proč? Na kvalitních, rovných cestách nebylo potřeba jezdit v offroadech. Mladší budou tvrdit, že za komunistů byly taky výtluky - ano, ale asi 1% dnešního počtu někde na silnicích 3. třídy. Důkazem budiž libovolný film z té doby - všude buď úplně krásná silnice, nebo maximálně výtluky opravené vyfrézováním a "hranatou" záplatou, která na rozdíl od dnešních šmejdských oprav nebyla ani cítit.
  A dnes? Cesty jsou ve strašném stavu, v klasickém autě člověk neustále poskakuje a riskuje poškození kol a podvozku. Výtluky se neopravují, ale lepí a ošizené záplaty vydrží jen v řádu týdnů. Takže není divu, že jsou v kurzu vysoká auta s velkými koly.
  Na jejich oblibě má určitě podíl i povinnost denního svícení. Sedí se tam výš, takže není řidič pořád tolik oslňován. Měl jsem auto vysoké 1,3 metru a tam mi pálili přímo do očí všichni, opravdu je to proti SUV velký rozdíl.
  • 00 Reagovat !

   foto white-label

   white label 05.06.2014  00:56

   « Re: Je to dané dobou,

   "A dnes? Cesty jsou ve strašném stavu..."
   Takže proto ten dlouhodobější současný trend nízkoprofilových pneumatik, SUV (zvlášť prémiové) rozhodně nevyjímaje? ;-)
   Viz i mainstreamové miniSUV na titulce k článku s 205/50/17".
   Zásadně ve tvém příspěvku chybí zmínka o možném pokroku ohledně tlumení podvozku. Např. dnešní A6(C7) tlumí i s 20" koly lépe, než předchozí A6 (C6) na 18" kolech (nemluvě o, v tomto ohledu tragickém, S-line podvozku u A6/C6), přičemž obvod kola narostl mezigeneračně minimálně.
   Taky se podívej jaká měla běžná auta, před válkou a první roky po válce, max. rychlost, zrychlení, výkon/krouťák apod. a porovnej to s dnešní produkcí. A kolik by tehdejších aut prošlo třeba tzv. "losím" testem...
   Ono když není třeba dělat větší kompromisy, mnohem snadněji se ladí jedním směrem, v tomto případě do "komfortu".
   • 00 Reagovat !

    foto webpaja

    webpaja 05.06.2014  04:25

    « Re: Re: Je to dané dobou,

    Myslíš 20" ale na vzduchu...ne? ;-)
    • 00 Reagovat !

     foto white-label

     white label 05.06.2014  13:58

     « Re: Je to dané dobou,

     Jde o srovnání C6 a C7, samozřejmě srovnávat má smysl pouze srovnatelné, tedy buď obě generace na vzduchu, nebo obě na klasice. Rozdíl/posun je ale patrný u obou řešení.
     Taková A6/C6 bez vzduchu na 18" v S-linu je neuvěřitelný "očistec". 8-s :no:
 • 00 Reagovat !

  foto Bubaq

  Bubáq 05.06.2014  10:02

  Proč jen to Seatu trvá tak dlouho??

  Seatu chybí SUV už nějakých 5 let, a je to škoda. Velká škoda...
  • 00 Reagovat !

   foto Pacho69

   Pacho69 05.06.2014  14:44

   « Re: Proč jen to Seatu trvá tak dlouho??

   dle příspěvků v diskuzi výše mají nejspíš ve Španělsku ty nejlepší cesty ;-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!Blesk.cz

New York zaplnila Česká republika: Reklamou chce agentura nalákat Američany do Česka

New York zaplnila Česká republika: Reklamou chce…

Reklamní prezentace České republiky v newyorském metru oslovila na konci loňského roku celkem deset milionů…

Google představil doplněk Password Checkup. Varuje vás, pokud vám někdo ukradne hesla

Google představil doplněk Password Checkup. Varuje…

Weby Haveibeenpwned a Firefox Monitor vám po vyplnění e-mailu sdělí, jestli figuruje v některém ze známých úniků…

 

iSport.cz

Ramosův zápas blbec: ruka ve vápně, kung-fu nůžky a rekordní červená

Ramosův zápas blbec: ruka ve vápně, kung-fu nůžky a…

Zvládl pět ligových zápasů za sebou a postupně se přibližoval čelu tabulky. Teď ale slavný Real Madrid zase…

SESTŘIHY: Plzeň stáhla náskok na Slavii, Baník je po výhře třetí

SESTŘIHY: Plzeň stáhla náskok na Slavii, Baník je po…

Ostravský Baník je opět třetí. Svěřenci Bohumila Páníka se dostali před Jablonec a pražskou Spartu. Rozhodla o…

 

Reflex.cz

Historické dopravní nehody na území Čech aneb Pozor na splašené koně

Historické dopravní nehody na území Čech aneb Pozor…

Dopravní nehody nemívaly před staletími tolik obětí jako dnes, ale bývaly neméně tragické. I jízda na koni či na…

Sněm ANO: Dva rozpolcení Babišové aneb I tak jsme stále frajeři

Sněm ANO: Dva rozpolcení Babišové aneb I tak jsme…

Andrej Babiš byl zvolen předsedou hnutí ANO. Tuto větu píšu zhruba hodinu před jeho zvolením, ale myslím, že se…