Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: ZAP-X Crossover Eletric Car: oficiální skici elektromobilu

Na loňském ženevském autosalonu představil Lotus Engineering studii crossoveru APX (Aluminium Performance Crossover), která se stane základem pro připravovaný elektromobil společnosti ZAP.
Zpět na článek
22. 3. 2007 09:16
22. 3. 2007 09:44
neregistrovaný "Jogi"
22. 3. 2007 10:18
neregistrovaný "misogsk"
22. 3. 2007 11:28
neregistrovaný "Tom"
22. 3. 2007 12:02
anonym
22. 3. 2007 12:02
neregistrovaný "tak"
22. 3. 2007 13:24
neregistrovaný "commander"
22. 3. 2007 13:47
neregistrovaný "misogsk"
22. 3. 2007 12:53
anonym
22. 3. 2007 14:01
neregistrovaný "helmuthhyb"
22. 3. 2007 15:19
anonym
23. 3. 2007 08:42
neregistrovaný "misogsk"
22. 3. 2007 14:47
anonym
22. 3. 2007 18:09
neregistrovaný "helmuthhyb"
23. 3. 2007 06:53
neregistrovaný "peeticek"
23. 3. 2007 08:40
neregistrovaný "misogsk"
26. 3. 2007 19:14
neregistrovaný "mgl"
3. 4. 2007 12:58
neregistrovaný "rado"
22. 3. 2007 09:16
Elektromobil
Pekne, len nechapem ten neskutocny zbytocny vykon. To uz nie je zdrave. Co tak auto s polovicnym vykonom (aj to by bolo az az aj na velky crossover), dvojnasobnym dojazdom a za normalnu cenu? :-)
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "Jogi"
22. 3. 2007 09:44
Re: Elektromobil
Suhlasim, neviem naco robia elektromobili cez 400 kW. Co keby tak niekto urobil system s vykonom 80 kW pouzitelny do aut B segmentu ? To by bola krasa , v sobotu si nabit auto a cely tazden s nim jazdit do prace ...
neregistrovaný "misogsk"
22. 3. 2007 10:18
Re: Elektromobil
Logicky by to co si napisal davalo zmysel, ale bohuzial povedomie ludi je take, ze ked sa povie elektromobil na solarne panely, kazdy si predstavi ti eplacate UFO auta s maximalkou 60 nanajvys 100 km/h. Podla mna urcite budu aj slabsie specifikacie, tak ako u aut s konvecnymi palivami, no tu ide o reklamu. Ukazat ludom, ktory na to maju, ze to ich lektro vozitko, nakope zadok, kde akemu benzinovemu dvanastvalcu. Ked mercedes predstavuje nove auto, tiez nepovie, ze tam pojde 1.9 CDI, ale predstavia auto s najvyssou moznou specifikaciou. Inak, keby to auto bolo za normalnu cenu, bol by som prvy zaujemca, za predpokladu, ze dovtedy nasetrim:) A ten dojazd, vzhladom na vykon tiez nie je spatny. :-!
22. 3. 2007 14:32
Re: Elektromobil
Asi to bude nejak tak, ale keby som to chcel brat priamou umerou, tak s primeranym vykonom by to auto mohlo mat 3-4 nasobny dojazd, alebo s primeranym vykonom aj dojazdom slusnu cenu - vzhladom na podstatne mensi pocet dielov narocnych na vyrobu aj hlboko pod urovnou cien sucasnych aut. napriek drahym akumulatorom a kapacitorom, ktore byv pripade masovej vyroby zase nemuseli byt take drahe...
neregistrovaný "Tom"
22. 3. 2007 11:28
nechce sa mi verit
TO sa mi az nechce verit. Elektro pohon s takymi parametrami. Doteraz boli bud vykonne alebo mali dlhy dojaz, ale toto je prekvapenim aspon teda pre mna.

s celkovým výkonem 474 kW (644 k) zrychlení z 0 na 100 km/h pod 5 sekund a maximální rychlost okolo 250 km/h. Dojezd vozu okolo 560 km schopen dobít své baterie za 10 minut
Rozbalit vlákno
0
anonym
22. 3. 2007 12:02
snad to vyjde
je to dost předimenzované ,, asi jde o to ukázat že elektromob.předčí klasické benzíny , jinak nabytí na plno elektromobilu vychází prý něco kolem 40kč ,což je vtipné ,navíc prý není třeba téměř servis,navíc nedávno bylo uvedeno že dokázaly zvíšit efektivitu solarních panelů z 15 na 40procent ,tak že ve spojení s elektromobilem je to výzva,,nicméně věřím že automobilky a ropný průmysl to bude dlouho sabotovat ,přeci jen jde jim o krk :) jinak zajímavý dokument "Who killed electric car" proč vyhrávají benzíny .
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "tak"
22. 3. 2007 12:02
snad to vyjde
je to dost předimenzované ,, asi jde o to ukázat že elektromob.předčí klasické benzíny , jinak nabytí na plno elektromobilu vychází prý něco kolem 40kč ,což je vtipné ,navíc prý není třeba téměř servis,navíc nedávno bylo uvedeno že dokázaly zvíšit efektivitu solarních panelů z 15 na 40procent ,tak že ve spojení s elektromobilem je to výzva,,nicméně věřím že automobilky a ropný průmysl to bude dlouho sabotovat ,přeci jen jde jim o krk :) jinak zajímavý dokument "Who killed electric car" proč vyhrávají benzíny .
Rozbalit vlákno
4
neregistrovaný "commander"
22. 3. 2007 13:24
Re: snad to vyjde
problém nejspíš bude kde ho nabít za deset minut. Také účinnost fotovoltaických článků 40 % je více než teoretická... >:D
Elektromobilům přeji a doufám, že alespoň do města se brzy rozšíří.
neregistrovaný "misogsk"
22. 3. 2007 13:47
Re: snad to vyjde
Za 10 minut to ide v pohode aj zo zastrcky. Lenze to su specialne baterie. Bohuzial som si nezapametal technicke detaily(hanba mi). A ked som to cital naposledy tak pred rokom, bolo to zatial vyskusane len experimentalne.:-( Ale ide to a to je hlavne. A aj keby to trvalo pol hodinu, no co, na noc das nabit a rano frcis do roboty :-) :-!
22. 3. 2007 14:33
Re: snad to vyjde
Kludne by stacilo dobijat 10 minut niekde na "elektrostanici" a doma to nechat vpohodicke na celu noc...
23. 3. 2007 23:37
Re: snad to vyjde
Hele spocitej si, kolik MW by muselo tect tou pripojkou, abys to nabil za 10 minut a pak jezdil celej den se strednim vykonem treba 5kW (nic nerealnyho). To je pripojka jak krava.
anonym
22. 3. 2007 12:53
dreamcar
Podla mna ten vykon sa bude dat vyuzit maximalne pri zrychlovani aj to mozno nebude sucet taky ako je sucet vykonu kazdeho motoru. Normalne sa bude asi jazdit mozno iba na prednu napravu s priskrtenym vykonom a vtedy bude taky dojazd. A baterky predpokladam ze sa budu dat dobyt za 10 min mozno na 70% ako to je bezne u rychlonabijacich.
Este sa bojim co to urobi z batozinakom(aj ked baterie asi budu aj namiesto motora) a hlavne z hmotnostou.


Ale aj tak to auto chcem :-(
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "helmuthhyb"
22. 3. 2007 14:01
jedno video
niekde som zaregstroval info o baterkach s nanotechnologiou. Teda nie su to baterky ale skor vysokokapacitne kondenzator. ale na rozdiel od klasických maju na povrchu elektrod dajake vyčnelky o velkosti par molekul. tie zabezpecuju postupne vybijanie. nabíjanie je naopak rovnako rýchle ako u klasického kondiku.... zatial to je vo vývoji a planuje sa pouzitie v mobiloch a podobne (ide hlavne o to okamzite nabitie).. ale ked sa to dostane do aut tak....:)))))) Inak toto nie je prve auto ktore ma taketo parametre. volalo sa to tusim ellica.. skarede ako smrt ale rychle jak svina. natrhlo to * 911 aj evu. max cez 300... dojazd okolo 500km.. a dokaz miesto slubov :) : [odkaz]
Rozbalit vlákno
10
22. 3. 2007 14:37
Re: jedno video
Toto je pomerne zname auto, ktore uz nejaky cas ale existuje. najzaujimavejsie na tom ale je, ze akumulatory vraj maju napis "made in china". Nie ze by to vedeli vyrobit len cinania, ale boli viac ako o polovicu lacnejsie...
anonym
22. 3. 2007 15:19
Re: jedno video
jo o tom bol dokument na discovery
to bolo asi prvy krat co som sa o autach s tadial daco nove dozvedel
23. 3. 2007 06:02
Re: jedno video
Ja neviem, stale nas krmia len studiami, nahanaju kone a akceleraciu, robia reklamu. Ja mam pocit, ze keby chceli, tak sa auta na elektrinu vyrabaju uz davno, zodpovedajuca technika existuje, a pri seriovej vyrobe by mohli byt velmi dobre predajne.
neregistrovaný "misogsk"
23. 3. 2007 08:42
Re: jedno video
Ale ved Tesla uz funguje. Treba rychlo objednavat, mozno sa dostanes do poradovniku na rok 2008. Ja mat prachy tak to objedavam uz pred rokom. :-!
23. 3. 2007 10:06
Re: jedno video
Povedal by som, ze ked zacnu "elektriky" chrlit 2-3 automobilky v seriach od 50 tisic kusov rocne, zacne to byt zaujimave aj pre beznych smrtelnikov. Dovtedy tazko...
anonym
22. 3. 2007 14:47
Re: jedno video
Ak mas okolo 300 tisic eur tak si mozes kupit Tesla Car. Nadherny elektro-sportak. Ziadna krabica. Maximalka cez 300. :yes: :-!
neregistrovaný "helmuthhyb"
22. 3. 2007 18:09
Re: jedno video
nemam... :-(
neregistrovaný "peeticek"
23. 3. 2007 06:53
Re: jedno video
300 OOO euro?
No, neviem odkial cerpas, ale myslim, ze si to rpepiskol..

je to 100 000 USD!! a to je pekny rozdiel, nemyslis?
najlepsie je mrknut na stranky vyrobcu alebo do wikipedia, ked uz tak..ako si prisiel na taku sumu?

presne mam pocit, ze uz 20rokov sa chystaju studie a funguju a idu ..len akosik stale neni doba, kedy bych prisiel niekam do predajne a vybral by som si - octavku so 4rmi elektromotormi po 30k na kazdom kolese, s dojazdom 500km, nabijanim v pohode 8hodin - akurat na nocny prud :D a za normalnu cenu - a pritom by to slo, keby sa to konecne dostalo do seriovky - a ta cena za km ..to je bomba proste - vzdy ma fascinovalo zrychlenie elektricky - tazka krava, ale 8 elektromotorov a Vam ide zatlacit oci do duuulku :D Inak, uz vidim zelenych elxtremistov, kt. zacnu vykrikovat, ake su elektromobily hnusne svine, lebo stupa spotreba el.en.a teda zas budeme tam, kde sme, len s tym ze viac bordelu pojde z elektrarni - no, keby neboli niektori ludia na hlavu, tak sa vyprdneme na uhelne smrady a mame cisty atom - ktoreho vyhorete palivo bude palivom pre novu gen.reaktorov - nie je to krasne? Skoda, keby sa prachy, kt. sa investuju do vyvoja zbrani davali na taketo veci, uz daaavno sme niekde inde - lenze tam sa tocia take prachy, ze najskor sa docerpa posledny zbytok ropy a potom sa otvoria sejfy ropnych spoocnosti, kde maju poskupovane projekty, auta na vzduch, vodu atd.atd..
skoda, ze smerovanie celeho sveta ovlada hrstka hajzlov pri rpachoch..

tak drzim palce!
ByE
PeeT
neregistrovaný "misogsk"
23. 3. 2007 08:40
Re: jedno video
Informacie som cerpal z clanku tesne pred predstavenim tohoto vozidla. Bola to cena pre seriu tzv."Signature One Hundred", ta cena aj tak bola len nejaky dohad. Tych 92000 dolarov za zakladku je az pre modely roku 2008. Treba citat wikipediu pozornejsie >:D :-!
neregistrovaný "mgl"
26. 3. 2007 19:14
Re: jedno video
S tim nelze jinak,nez souhlasit.
neregistrovaný "rado"
3. 4. 2007 12:58
paradicka
tomu hovorim paradica!!! uz aby to bolo v predaji. :yes:
Rozbalit vlákno
0