Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Český výrobce roadsterů Gordon postaví továrnu na Slovensku

Výrobce luxusních automobilů značky Gordon, plzeňská firma Auto Projekt Centrum, chce vybudovat výrobní závod na Slovensku.
Zpět na článek
Avatar - white label
16. 2. 2010 15:05
Re: ...
No dyť to píšu, nikdo nic pořádně/jistě neví, ale většině to
k "jasným" závěrům evidentně stačí... :-!
Avatar - Plautus
16. 2. 2010 10:03
Re: ...
No jó...z novinárskych titulkov vždy pramení pravda... 8-s
Zásadné informácie vedia iba tí, ktorých sa ten kontrakt priamo týka, ostatné sú iba dohady. Treba si uvedomiť, že presunúť vývojové kapacity z jedného dňa na druhý je nemožné, a tiež to pri zmene vlastníka nie je ani nutne žiaduce. To by si musel do Senice presťahovať celý vývojový tím, a neviem, či sa nejaký Pepo z Plzne s rodinou presťahuje pre svoju "milenku" ihneď do susedného štátu.
Avatar - Plautus
16. 2. 2010 09:51
Re: Gordon
Inými slovami "podniká po slovensky"...K-1 Engineering ovládajú spoločnosti, ktoré sa živia hlavne, slušne povedané, presunmi imania v rámci spoločností...ako inak si vysvetliť navýšenie imania pre ovládnutie spoločnosti a následne vytvorenie záložného práva na časť imania v prospech spoločnosti, ktorá bola v tom čase už vyše 3 roky v konkurze... ;-\ ;-\
Ale pred sídlom súčasného majoritného vlastníka vídavam na striedačku 2 Attacky, ktoré sa majú k svetu. Dick si asi chodí pre vreckové na benzín... :-) :-)
16. 2. 2010 07:40
Re: Gordon
Myslím, že, ale je dosť možné, že teraz autá nevyrába a majiteľ sa venuje svojmu koníčku pretekaniu...
Avatar - white label
15. 2. 2010 20:57
Re: ...
Tak to já zas takový "vševěd" nejsem. Dojem je často rychlejší než průjem. Rychle přijde a stejně rychle i přejde. To co jsem napsal platí obecně a jen píšu, že v článku chybí zásadní informace a ptám se, jestli je tu někdo má. Ty snad víš proč je v článku např. uvedeno, že vývoj zůstane v Plzni?
Nebo víš tak jistě, že je to jen novinářská kachna? Jedna věc je jak působí obsah toho článku a druhá co je/bude skutečnost..."papír" totiž "unese" všechno...
Zatím se "titulky smějou" spíš tvé "nepochybnosti"... ;-)

[odkaz]
[odkaz]
Avatar - jazva
15. 2. 2010 14:44
Re: ...
tak ja neviem, ale výroba sa komplet presúva na SK - nový "investor" ide postaviť fabriku na zelenej lúke v ktorej bude fachčiť 2x toľko ľudí ako doteraz, do dvoch rokov chce vyvinúť elektromobil, predajca - jediný dealer týchto áut je v likvidácii a ty máš pochybnosti... ;-) aj ja mám, ale úplne o inom >:D
Avatar - white label
15. 2. 2010 14:16
Re: ...
No tak z článku hlavně vůbec nevyplývá jaký podíl vlastně slovenská strana těmito investicemi získá, což je rozhodující pro to, aby se to dalo jednoznačně za úplný prodej označit.
Jedna věc jsou investice do samotné výroby na Slovensku, jiná ja např. cena obchodní značky, know how atd.
Nebo ví už někdo někdo z vás, jaký konkrétní podíl ve firmě tímto slovenská strana získá?
Avatar - jazva
15. 2. 2010 14:03
Re: ...
Ale veď to je úplne jedno kto to kúpil, pre mňa za mňa nech je to aj mongol.

Ide len o to akým štýlom je to tu podané/napísané... ;-)
15. 2. 2010 14:02
Re: Gordon
Môže to byť aj tak. A môže sa nakoniec stať, že ten vývoj si Gordon nakoniec bude objednávať celkom inde, alebo po presune výroby na Slovensko krachne... v dnešnej dobe nikdy nevieš.
Že by chceli byť domácim konkurentom pre K1?
Avatar - white label
15. 2. 2010 13:57
Re: ...
I když to koupil Slovák nevidím v tom nic "rozhodujícího", koupil to halvně někdo, kdo o to měl zájem a byl ochoten akceptovat cenu, důležitější je/bude, jestli se to časem ukáže jako opravdu dobrá investice. Možná se bude časem škrábat za ušima ten kdo to prodal, nebo možná naopak ten kdo to koupil...
Je to jako s nákupem čehokoli podobného, "všechno" má svou cenu, otázka je do jaké míry "přiměřenou"/výhodnou...
Avatar - dochtor
15. 2. 2010 13:38
Re: ...
Jasné, že nie je Slovák.
Veď aj v článku sa píše, že:
"Investorem je slovenská skupina Ebvis group." >:D

[odkaz]
15. 2. 2010 12:52
Gordon
Na mně to působí dojmem, že to prodali. V Plzní budou dělat vývoj komukoliv na cokoliv kdo zaplatí.
Avatar - jazva
15. 2. 2010 12:32
Re: ...
A to ty ako vieš, že nie je slovák? A chceš mi povedať, že v celej ČR sa nenašiel priestor na montovanie zopár ks áut ročne a preto musia postaviť nové priestory v SR. nebuď smiešny... >:D
15. 2. 2010 11:46
Re: ...
Neni to o vlastnikovi, ale o volnych prostorech, vhodnych pro montaz. Investor neni slovak.
Avatar - dochtor
15. 2. 2010 11:12
Re: ...
+ nový vlastník presúva celú výrobu do svojich priestorov.
Avatar - jazva
15. 2. 2010 10:51
Re: ...
tak myslím, že toto lepšie vyzerá ako nadpis "Český Gordon kúpený slovenskou firmou" >:D
Avatar - dochtor
15. 2. 2010 09:18
...
Diplomatická reč tohto článku je úsmevná :-)