Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Prodeje aut v červenci: podíl LUV dosáhl 17%

V červenci se prodalo 10769 nových osobních a 2202 lehkých užitkových aut. Jejich podíl tak opět vzrostl a to na 17% celého trhu. Jeho velikost zůstává několik procent pod úrovní minulého roku...
Zpět na článek
16. 8. 2004 11:35
neregistrovaný "lonestarstate"
16. 8. 2004 12:21
neregistrovaný "moem"
16. 8. 2004 12:55
neregistrovaný "Radek"
16. 8. 2004 13:34
neregistrovaný "moem"
16. 8. 2004 13:41
neregistrovaný "Ondrej Lanik (Auto.cz)"
16. 8. 2004 14:00
neregistrovaný "Fanda"
16. 8. 2004 14:03
neregistrovaný "Fitipaldi"
16. 8. 2004 18:51
neregistrovaný "lonestarstate"
17. 8. 2004 09:49
neregistrovaný "free"
16. 8. 2004 14:06
neregistrovaný "moem"
16. 8. 2004 15:39
neregistrovaný "Ondrej Lanik (Auto.cz)"
17. 8. 2004 10:52
neregistrovaný "Skyline"
16. 8. 2004 20:15
neregistrovaný "Jirka"
16. 8. 2004 21:32
neregistrovaný "moem"
17. 8. 2004 21:25
neregistrovaný "ondra"
neregistrovaný "lonestarstate"
16. 8. 2004 11:35
MPV
jen je škoda, že do žebříčku velkoprostorových aut se cpou ty prckové, co je v nich ve skutečnosti míň místa než v Octavii. Zajímalo by mě pořadí plnohodnotných MPV (střední a vyšší střední třídy).
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "moem"
16. 8. 2004 12:21
Střední třída???
Docela by mě zajímalo, proč je Škoda Octavia ve střední třídě? Nemá náhodou stejnou platformu jako Golf (nižší střední)....Nebo nám redakce předvádí co to znamená 20% pro domácí...
Rozbalit vlákno
12
neregistrovaný "Radek"
16. 8. 2004 12:55
Re: Střední třída???
Tak jsem čekal, kterej jelen se zase ozve na stejné téma už po milióntý a bude řešit neřešitelný. Opravdu máš tolik inteligence, že si myslíš, že Octavii řadí do střední třídy redakce auto.cz??? Nebo, že to snad dělá Škodovka aby uměle povýšila svůj produkt??? Tak se podívej, kdo ty statistiky vytváří, kdo je jejich autorem a tam je zakopanej pes.
neregistrovaný "moem"
16. 8. 2004 13:34
Re: Střední třída???
Díky za reakci. Netoužím řešit neřešitelné (ani mě to netrápí), jen mě to zaujalo, a protože nejsem odborník, tak jsem se domníval že existují i jiná kritéria. Na SDA jsem ale vysvětlení nenašel.Škoda...
neregistrovaný "Ondrej Lanik (Auto.cz)"
16. 8. 2004 13:41
Re: Střední třída???
Pláčete na špatném hrobě. Při zpracování výsledků prodeje nových aut vycházíme z údajů Sdružení dovozců automobilů, které tyto výsledky pravidelně zveřejňuje na svých internetových stránkách (www.sda-cia.cz).
Před časem (květen 2003) k řazení vozů do tříd SDA podalo toto vysvětlení:
"Od roku 2002 jsme převzali segmentaci obchodních tříd podle JATO, což je evropská organizace zabývající se touto problematikou. Učinili jsme tak proto, ze tuto segmentaci používá většina evropských zemí a aby tedy naše
výsledky byly srovnatelné. Každý výrobce si při uvedení nového vozu na trh zažádá u této firmy o zařazení do určitého segmentu (na základě jakých kritérií to opravdu nevím) a my s tím nemůžeme nic dělat."

P.S.1: Jste spokojen se zařazením Seatu Altea do nižší střední třídy?
P.S.2: Ve střední třídě je mimo Octavie (délka 4572 mm, šířka 1769 mm, rozvor 2578 mm), také Alfa Romeo 156 (délka 4430 mm, šířka 1745mm, rozvor 2595 mm) nebo BMW 3 (délka 4471 mm, šířka 1739 mm, rozvor 2725 mm). Je to OK?
P.S.3: Bez ohledu na to, kam byla Škoda Octavia zařazena se nabízí diskuzní otázka, kterou jsme tu již několikrát měli: Kde jsou podle vás hranice střední třídy (čím se odlišuje nižší střední třída od střední třídy)?
neregistrovaný "Fanda"
16. 8. 2004 14:00
Re: Střední třída???
Jen tak mimochodem, sama Skoda na svych internetovych strankach uvadi, ze Octavia je nizsi stredni trida. To je myslim dost padna odpoved na to, do ktere tridy Octavia patri
neregistrovaný "Fitipaldi"
16. 8. 2004 14:03
Re: Střední třída???
Možná by pomohlo vysvětlení pro lidi, kterým strašně záleží na definici Střední třída, podobné tomu jak říkal p. Verich, t.j. přesná definice středověku, když není známo přesně, kdy věk začíná, ani kdy končí. Je to dost podobné, jako hledat střední třídu, když se vše neustále vyvíjí technologicky a mění rozvory, délky, šířky, výšky. To by pak třeba double decker bus byl zařazen do vyšší třídy nebo naopak.
neregistrovaný "lonestarstate"
16. 8. 2004 18:51
Re: Střední třída???
středověk myslím začal rozpadem byzantske řiše a skončil objevenim ameriky. rad si ale poslechnu i jine varianty
neregistrovaný "free"
17. 8. 2004 09:49
Re: Střední třída???
Ahoj pane, Fitipaldi asi myslel pana J. Wericha, který žto říkal, že pokud jde věk dopředu tak i ten střed věku musí pořád dopředu - protože i ten náš novověk bude jednou středověk - nemluvil o časovém určení od do mluvil o tom jak slovo střed může ztrácet význam pokud jsou jeho konce nejisté.
neregistrovaný "moem"
16. 8. 2004 14:06
Re: Střední třída???
Vážený pane redaktore,
děkuji i Vám za toto vysvětlení, ale dovolím si s Vámi polemizovat. Jste odborný server a tomu by měla (dle mého) odpovídat i úroveň článků, resp. citací. Není-li tedy výslovně uvedeno, ža všechna data včetně jejich rozložení jsou plně převzata (odkaz na zdroj nestačí, protože mohl být dále Vámi zpracován), mám zato, že Vaše tabulky vyjadřují Vaše názory.
Nicméně Vaše vysvětlení je naprosto dostačující a zkusím se zeptat po kritériích na "jiném hrobě"...
Ještě jednou díky.
neregistrovaný "Ondrej Lanik (Auto.cz)"
16. 8. 2004 15:39
Re: Data SDA
Jen pro info:
Všechna data včetně jejich rozložení NEjsou plně převzata. Jen samotné přiřazení odvozených LUV, svým původním osobním verzím je práce na jedno dlooouhé nedělní odpoledne.
Informace (statistiky) navíc vydává Svaz dovozců automobilů a ne domácí výrobce, který by tak snad mohl zvýhodněn. Mělo by snad Auto.cz "opravovat" oficiální statistiku oborové organizace? Myslím, že ne.
Pro zájemce o hrubá data připojuji odkaz, na kterém je možno získat i starší prodejní čísla: [odkaz]
neregistrovaný "Skyline"
17. 8. 2004 10:52
Re: Data SDA
Ja uz jsem na toto taky jednou reagoval (tusim, ze prave na ten vas prispevek), ale odpovedi jsem se myslim uz nedockal, takze to zopakuji (evidentne je ted vhodna chvile:-):

Vy pisete, ze za to rozdeleni nemuzete, a mate pravdu. Zaroven pisete, ze si o toto zarazeni zazadala "skoda-penez" sama (respektive se to uvadi ve vysvetleni SDA). Takze ja se ptam - kdyz ta ochcavka tak presvedcive vede prodeje STREDNI TRIDY, proc se ve vasich testech a srovnanich neobjevuje se svymi udajnymi konkurenty? Po spouste prohranych testech, kdy by ochcavka jen stezi stacila na auta jako Mazda 6, Honda Accord, Mondeo, Lagunu a podobne (no, mozna cenou), by mozna sama skoda prehodnotila svuj pristup k tomu, kam svuj vytvor zaradi.

Ale psat v jednom prispevku, ze se prodava lip nez Passat, Accord, Avensis a ostatni a pak ji srovnat s Golfem mi prijde trochu zcestne. Nebo se to snad deje s nejakym jinym autem? Uz jste delali test, kde by vedle astry a golfu stal treba ten Accord? Nedelali, protoze se jedna o jinou tridu - a vyrobci to respektuji, proto se taky ta auta objevuji na jinych mistech statistik. Tak prosim neberte auto ze stredni tridy a nesrovnavejte jej s auty o tridu mensimi.
neregistrovaný "Jirka"
16. 8. 2004 20:15
Re: Data SDA
To je porad to same!!! Tak uz se s tou Oktavkou smirte. A proc se navazite porad jen do Skodovky? Nevadi vam, ze se BMW 3Compakt radi taky do stredni? Nebo Saab 9-5 ( rozvor 270,3 ) do vyssi str., nebo nebo podle me ten nejvetsi nesmysl Kia Opirus trida Luxusni ( jeji delka nedosahuje ani 5 m! )
neregistrovaný "moem"
16. 8. 2004 21:32
Re: Data SDA
Ahoj Jirko,
nenavážím se tady do Škodovky a už vůbec ne do té nové, která se mi líbí. Navážím se do nelogičnosti, ve které jsou dva vozy na stejné platformě zařazeny ve dvou rozdílných třídách. Stejně bych se navážel do situace, kdyby např. MONDEO a JAGUAR X-type byly v různých třídách (stejná platforma a např. i stejné dieselmotory...).
Sečteno a podtrženo - takto podané informace trochu ztrácejí vypovídací hodnotu. Přesto uznávám skvělé postavení ŠKODY na českém trhu a přeji jí i nadále mnoho úspěchů.
neregistrovaný "ondra"
17. 8. 2004 21:25
třídy
Komu tolik vadí rozdělení do tříd, může srovnávat samotná čísla. Co např. tolikrát zmiňovaná Octavia 1824 ks proti 255+4 Golfům nebo 290+29 Pasatům?
Rozbalit vlákno
0