Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nové studie Dodge

V Detroitu představila automobilka Dodge tři automobily, které lákají návštěvníky na stánek - Avenger, Kahuna a Tomahawk...
Zpět na článek
8. 1. 2003 16:28
neregistrovaný "carlos"
12. 1. 2003 18:05
neregistrovaný "Peter"
8. 1. 2003 16:42
neregistrovaný "repec"
8. 1. 2003 16:51
neregistrovaný "repec"
8. 1. 2003 16:57
neregistrovaný "Milan"
8. 1. 2003 20:09
neregistrovaný "Marko"
8. 1. 2003 21:38
neregistrovaný "cuisine"
9. 1. 2003 01:13
neregistrovaný "MAJKL"
13. 1. 2003 11:53
neregistrovaný "david"
neregistrovaný "carlos"
8. 1. 2003 16:28
Octavia inspiraci?
Pokud se designeri Chrysleru pri navrhu Dodge Avenger nechali inspirovat evropskym serialem Rallye, nejvice je pravdepodobne zaujala Skoda Octavia WRC. Pri pohledu z boku je ji Avenger velmi podobny. Pokud si odmyslim velikost kol a kratsi zad.Robustni predek a linie strechy spolu se zakoncenim bocniho okna mluvi jasne o puvodu. Rozsirene blatniky a velke vstupy vzduchu vpredu odpovidaji WRC.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Peter"
12. 1. 2003 18:05
Re: Octavia inspiraci?
Súhlasím s týmto názorom. Nová Octavia bude zrejme vyzerať veľmi podobne, len s menšími kolesami.
neregistrovaný "repec"
8. 1. 2003 16:42
Americká auta stojí za prd!!!
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "repec"
8. 1. 2003 16:51
Americká auta stijí za prd 2.
Pardon, nějak mi to ujelo... Tyhlety 2 exempláře jen potvrzují tendenci Američanů k přespřílišné monstróznosti a nabubřelosti. Většina z nich si myslí, že jsou něco víc a podle toho se také vozí. Zatímco Evropan tíhne spíše ke kompaktním a elegantním tvarům (Evropa je kompaktní), Američan si říká "Čím větčí, tím lepší" ,ať už je to s prominutím kupa sraček. Až na pár vyjímek (např. nový Mustang) jsou americká auta totální designové paskvily. Nerovnají se těm evropským ani designem, ani motoricky a ani kvalitativně. Jsou prostě jen na jedno použití, jako ostatně celá Amerika. To je můj názor
Rozbalit vlákno
5
neregistrovaný "Milan"
8. 1. 2003 16:57
Re: Je to hnus
Mluvis mi z duse! Je to hnus! Jenom *nebo American by si moh koupit takovy hnuj! At jdou s tema svyma krapama do ...
neregistrovaný "Marko"
8. 1. 2003 20:09
Re: Je to hnus
Ono to zas tak zle nebude, aj ked ja zvyknem ameriky tiez zosrat pod ciernu zem. Lenze: 1. treba vychadzat z historie americkych aut, 2. toho roku cely svet dostal uz v 5 januarovy den lekciu z dizajnu od GM (narazam najma na Caddy V Sixteen a Chevy SS, plus Pontiac G6 a Buick Centieme) aka tu uz davno nebola. A k tej historii sa zas viazu novy Mustang a musclecar Ford 427. O to vacsie prekvapenie boli tieto * od DaimlerChrysler. Po tom co predstavil FoMoCo a GM, mat ja nieco take ako Dodge tak to zabalim. Avenger je koncepciou (naco krizit EU rallye car s amerikou a vyrobit z toho rusky velitelsky "gazik") aj dizajnom cosi co by ma nadchlo ako dieta niekedy v 80tych rokoch. Bez urazky...Kahuna: keby to na mna vykuklo niekde spoza krovia, tak to bez milosti zastrelim! Tu by to mohlo stacit, ale DCX to dodrbal az dokonca: Tomahawk je vraj nieco, pri com sa hrali s myslienkou namontovat motor Vipera medzi kolesa: A je z toho to cudo-judo, ktore vyzera akoby ho vytiahol z garaze vas podivinsky sused po rocnom majstrovani. Na koncern akym je DCX je to strasna hanba. Ale to suvisi zrejme s tym, ze vacsina toho timu, ktory ohuroval svet zaciatkom 90tych rokov u Chryslera (na tu dobu to boli LH-cars, Jeep GrandCherokee, Viper, etc...) Dnes pracuje u GM: A je to videt. Na GM (chvalabohu ze uz prestanu s tymi kravinami ako je Avalanche) a bohuzial aj na Chrysleroch a spol.
neregistrovaný "cuisine"
8. 1. 2003 21:38
Re: Je to hnus
taky názor. Mě se docela US auta líběj, hlavně ŠUV či trucky.
neregistrovaný "MAJKL"
9. 1. 2003 01:13
Re: Je to hnus
ty auta jsou paradni a Tomahawk je uplne SUPER!!! Mit velke a silne auto to je presne ono. Mam uz 4 roky Dodge Caravana a dalsi auto bude taky amerika. o je snad jasny. Nemam rad ty kecy ze je to hnus atd. Me se treba zvlast nelibi Audi nebo WW a taky tady nevyrvavam jakej je to skopcackej hnuj. Je pravda ze si Amici myslej ze sou pupek sveta, ale me se velky a silny auta vzdycky libily takze z techle novej veci jsem uplne nadsenej. Skoda ze nemam takovy prachy abych si to koupil vsechno.
neregistrovaný "david"
13. 1. 2003 11:53
Re: Je to hnus
Evropské i americké představy o autech se často liší, mám dojem, že oni si o většině evropských aut také nemyslí nic dobrého. Myslím si, že američtí designéři mají v současné době daleko volnější ruce než kolegové v evropě. Musím říci, že některé evropské novinky mě zklamaly tím jak se držely v designu při zdi, ale strach z neúspěchu je asi velký bič.
Navíc jeden postřeh. Donedávna jsem čas od času zahlédl Chrysler 300M, teď už ho člověk nepotká. Co s nimi majitelé udlělali? Mám dojem, že Dodge Voyager je jeden z mála US vozů, který přežil cestu přes velkou louži.
neregistrovaný "Rich"
14. 1. 2003 21:12
Kdyby mi to červené říkalo PANE, tak by se mi možná líbilo :
Rozbalit vlákno
0