Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nošovický Hyundai měl loni ztrátu téměř 2 miliardy Kč, letos už je v zisku

Nošovická automobilka Hyundai loni skončila kvůli rozjezdu výroby a hospodářské krizi v téměř dvoumiliardové ztrátě.
Zpět na článek
29. 6. 2010 16:35
neregistrovaný "zukovyrobce"
30. 6. 2010 20:10
neregistrovaný "zukovyrobce"
neregistrovaný "zukovyrobce"
29. 6. 2010 16:35
Pane Vaňku
já si myslím, že v Evropě není automobilka která by vyplácela tak směšné mzdy. O neskutečných pracovních podmínkách v této parodii na automobilku asi nemá cenu také mluvit. Pro mě osobně je nepochopitelné, že se vůbec na evropský trh může dostat výrobek, který má vážné konstrukční vady.
Rozbalit vlákno
14
Avatar - strýček BOB
29. 6. 2010 17:28
Re: Pane Vaňku
Chlapče, chlapče, teď se na tebe sesype basmati klub v čele s patrikem, že teda né, tak to vůbec není...vozy jsou kvalitní...bezpečné (viz Venga)...zavalíme Evropu (200 prodaných kusů Kia Magentis v Německu rok 2009)...pekáč ix35 už má 35tisíc virtuální objednávek.

Kdesi jsem četl, možná to bylo tady, že v Nošovicích je průmer 16tisíc hrubého. ;-\
Avatar - twistedTSD
29. 6. 2010 18:09
Re: vy jste se hledali....
celkem ubohé argumenty, nemyslíš?...zajímaly by mě evropské prodeje ceedu, picanta, i10, i20, santa fe atp.(vážně :-) )
29. 6. 2010 19:24
Re: vy jste se hledali....
No ty by mě zajímaly taky, jenže z nepochopitelných důvodů Hyundai Europe nevydává měsíční tabulky podle modelů jako to dělá Hyundai America, nebo je neumím najít. Takže aspoň neúplně se dá třeba zjistit, že i30 se od začátku výroby (2007) do března 2010 prodalo přes 500.000, z toho asi 200.000 v Evropě (včetně počátečních dovozů, než spustili v r. 2008 Nošovice). Od spuštění Nošovic se prodalo v Evropě 150.000 v Evropě vyrobených i30, z toho 95 000 za rok 2009). Zdroj: [odkaz] .
V lednu 2010 prodal v Evropě Hyundai asi 30.000 a Kia asi 20.000 vozů s rostoucí tendencí, v téže době např. Toyota-Lexus necelých 60.000. Mainstreamové evropské značky na svém domácím území samozřejmě dělají výrazně větší čísla - na čele s VW Group, která v lednu prodala přes 220.000. Zdroj: [odkaz] Těžko ovšem odhadovat, protože např. Kia prodala v květnu v Evropě přes 34.000 vozů... tak bych si počkal na konec roku.

Hyundai-Kia se kvalifikují na roční výsledek přes 5 miliónů za rok 2010, díky téměř pravidelným dvojciferným růstům prodeje v klíčových teritoriích. Jenže analytici už taky zvedají prst, protože se obávají, že přehnaný růst prodejů (= agresivní politika) může H+K dostat do "pasti Toyota", i když jsou řádově mnohem menší. Uhlídat všechna výrobní místa a všechny dodavatele po celém světě je fakt čertovo kopýtko a pomalu budovaná pověst může snadno shořet jako papír při jediném klopýtnutí.

Mírně OT: pro Evropu asi bude zajímavé nasazení i40/i45 Wagonu (tj. platforma nová Sonata), které by mohlo přijít koncem prvního pololetí 2011. Hodně pozitivně byla přijatá sesterská K5/Optima=nový Magentis, ale o její verzi wagon zatím nejsou zprávy. Nasazení v Evropě je ale shodné - jaro 2011.

Jo a nová Sportage: od včerejška běží v Žilině sériová výroba.
30. 6. 2010 09:50
Re: vy jste se hledali....
no jasneeeeee pekac ix35 ... vyrobilo sa uz cez 32 tis. fabrika nestiha kupujuci cakaju, niektore ziadane modely este len maju nabehnut do vyroby a uz je po nich dopyt a znacny, pruser jako Brno je, ze sa este nedaju vyrobit, ale hlavne ze tu niekto keca o 35tis virtualnych objednavkach. a nova Sportage je celkom parada (na nu by som sa nechal zlomit aj ja a to som skor na hyundai-e), a ta orazova je uplne super. a zase je a bude problem to vyrobit nie predat. na rozdiel od ceed-ov.
Avatar - twistedTSD
29. 6. 2010 18:13
Re: vy jste se hledali....
jaké konstrukční vady myslíš? díky
Avatar - saldy
29. 6. 2010 18:51
Re: vy jste se hledali....
že by toto? [odkaz] 8-s
Avatar - Katikakus
29. 6. 2010 22:34
Re: vy jste se hledali....
Asi jsem slepy, ale nijakou konstrukcni vadu jsem nepostrehl.
30. 6. 2010 15:03
Re: vy jste se hledali....
A čo akože? Myslíš, že vo VW sa to robí nejak extra odlišne? Skôr mám pocit, že niekomu už nevonia hocako manuálna práca...
29. 6. 2010 21:12
Re: vy jste se hledali....
trepes kraviny....
pracujem pre Hyundai uz par rokov...i30-ok sa predava mnoho a o ziadnej konstrukcnej vade nie je ani zmienky...
ubohy pokus a diskreditaciu :no:
29. 6. 2010 23:04
Re: vy jste se hledali....
přesně!! už jenom proto, že můj kámoš tam má pod sebou jakost:-D
Avatar - Katikakus
30. 6. 2010 08:07
Re: vy jste se hledali....
Podivej se na datum registrace. Ono i sam nick mluvi za vse. Zrejme nejaky zhrzeny byvali zamestnanec.
30. 6. 2010 08:43
Re: vy jste se hledali....
Když je řeč o kvalitě, tak holt jiný názor mají Zuk a Bob a jiný zase účastníci průzkumu zákaznického hodnocení kvality J D Power. Źe by se JD nechal koupit za hrst sebechutnější rýže, nehrozí, viz velký rozdíl mezi hodnocením Hyundaie a Kie. Já tu tabulku vidím jako hlasování o subjektivní zákaznické důvěře ve značku, tedy o pověsti, o které píšu nahoře: [odkaz]
30. 6. 2010 09:29
Re: vy jste se hledali....
Já myslím, že po tvém odborném zhodnocení to koncern Hyundai/Kia zabalí a raději se dá na výrobu pytlů na rejži...
30. 6. 2010 15:05
Re: vy jste se hledali....
tebe niekto stúpil na otlak, že?
neregistrovaný "zukovyrobce"
30. 6. 2010 20:10
Pánové a dámy z kanceláří Hyundai a Kia
Já narozdíl od Vás pracuji přímo ve výrobě takže to každý den vidím na vlastní oči a můžu s klidným svědomím tvrdit to co tvrdím. Ono si stačí přečíst zaměstnanecké fórum nošovické automobilky a příspěvky týkající se kvality a je to celkem jasné. PR řečičky lidí, kteří tu sou zaplacení za psaní příspěvků ve kterých mají za povinnost šířit slávu korejských žuku mě nechavájí absolutně chladným :-!
Rozbalit vlákno
5
Avatar - Katikakus
30. 6. 2010 21:05
Re: Pánové a dámy z kanceláří Hyundai a Kia
Takze jsem mel pravdu. Jo urazene ego je svina. Mel ses lepe ucit, studovat jazyky, makat na sobe... dal uz to znas. :-!
1. 7. 2010 08:32
Re: Pánové a dámy z kanceláří Hyundai a Kia
>:D :yes: :yes:
30. 6. 2010 23:15
Re: Pánové a dámy z kanceláří Hyundai a Kia
Poslyš, já když sem píšu, vytahuju z různých zdrojů fakta o autech pro lidi, které to zajímá. Fiatisti si zase píšou o Fiatech, co je na tom. A uvádím vždycky zdroje, aby si to mohl každý přečíst sám a reagovat k věci. Máš naprosto stejnou možnost - posbírat fakta, dát je tady k dispozici, doložit je odkazem na zdroje. Zatím po nás jenom chceš, abychom ti na anonymním chatu bianco věřili. Fórum zaměstnanců znám, občas jsem tady z něj citoval, pokud bylo co. Prázdné nadávání, trochu toho rasismu a odborářské tanečky rozfoukávané odborovým svazem zase nezajímají mě. Jen ti řeknu jednu věc - je hodně smutné, když člověk není hrdý na to, co dělá.
1. 7. 2010 17:47
Re: Pánové a dámy z kanceláří Hyundai a Kia
Tímto chceš snížit jeho poznatky? Tak sem napsal, co ví. Jeho zkušenost. Ty tam nepracuješ, takže toho asi tolik vědět nebudeš a tvé zpochybňování jeho příspěvku je smutné.
Avatar - Katikakus
1. 7. 2010 22:46
Re: Pánové a dámy z kanceláří Hyundai a Kia
Ale prosimte. Opravdu prikladas vahu nazoru nekoho, kdo si da nick "Zukovyrobce", nevazi si vlastni prace, tim padem ani sama sebe a zpusob jakym se prezentuje evokuje zapskleho zakomplexovaneho a urazeneho troubu?
Znam cloveka co delal ve VW Bratislava a mel podobne nazory, kazdy tyden nas "obstastnoval" ruznymi pribehy, ale nikdy jsem ho nebral vazne prave proto, ze to delal u kazdeho zamestnavatele - neschopak, nemakacenko a vecny nespokojenec.
Toto bude obdobny pripad.