Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Bratislavský Volkswagen dnes ukončí výrobu Octavií

Bratislavský závod německé automobilky Volkswagen dnes ukončí výrobu vozidel Škoda Octavia. ČTK o tom informoval mluvčí společnosti Vladimír Machalík.
Zpět na článek
7. 5. 2010 20:01
7. 5. 2010 20:19
8. 5. 2010 13:16
9. 5. 2010 11:35
neregistrovaný "ricsiboy"
9. 5. 2010 20:55
neregistrovaný "ricsiboy"
9. 5. 2010 21:14
9. 5. 2010 21:24
7. 5. 2010 20:01
Som zvedavý
...či skutočne nabehne na začiatku roku 2011 sľúbená výroba mini VW. Zatiaľ to tak nevyzerá...
Rozbalit vlákno
8
Avatar - gld
7. 5. 2010 20:19
Re: Som zvedavý
tak linky nemôžu zostať dlho odstavené, to je nerentabilné
8. 5. 2010 09:59
Re: Som zvedavý
Máš o tom trochu nereálnu predstavu - všetko sa to demontuje a pošle preč. Musí sa uvoľniť miesto na montáž novej technológie. Nič také ako pevne zabudovaná výrobná linka, ktorá sa len prestavia na iný typ auta nie je. To môže fungovať iba pri prechode povedzme zo starého Touaregu na nový, ale určite nie pri nábehu nového modelu.
Avatar - gld
8. 5. 2010 13:16
Re: Som zvedavý
ehm dobre, bolo myslené obrazne...nevyplatí sa udržiavať továreň, ktorá nič nevyrába, lepšie?
8. 5. 2010 19:50
Re: Som zvedavý
Ani nie. Ide o jednu halu, v ktorej sa robilo Polo. Keď Polo skončilo, a nebola náhrada, hala slúžila len na uskladnenie starej demontovanej technológie. Keď prišla Octavia, vypratali jeden roh haly, odhadujem tak 10% plochy pre jej výrobu, pričom montáž vrátane podvozku a motora včlenili do inej haly k ostatným modelom.
Teraz Octávka končí, šrot z haly vyviezli a pripravujú ju na montáž nových výrobných zariadení pre Up!...
Čiže v hale, ktorá ležala bokom a prakticky nič nestála, teraz bude nová zvarovňa. Uvoľnené miesto z montáže Octavie zaberie montáž nového modelu. Ľudia z Octavie prejdú na novú výrobu, a samozrejme sa prime fúra nových, pretože sa navyše stavia nová lakovňa. Stará už teraz kapacitne nestíha, stalo sa už, že výroba stála kvôli lakovni, ktorá nezvládala tie množstvá karosérií, a mimoriadne smeny montáže, naplánované na víkendy, sa ani nekonali.
Suma-sumárum, aj keby Octavia skončila, a nechystala sa výroba nového auta, továreň by na tom nijak neškodovala, proste by všetko ostalo pri starom ako pred príchodom Octavie. Čo sa deje, je výrazným plusom pre fabriku. Iste, k získaniu výroby nového modelu je dopomohla voľná hala, ale najmä výstavba novej lakovne. Bratislavskému Volkswagenu sa proste pošťastilo, je to fajn perspektíva do budúcnosti. Hovorí sa, že Q7 bude asi končiť, že ju presunú niekam do Ruska alebo kde, ale to sú zatiaľ len také šumy, koľko je na nich pravdy, nikto nevie. ;-)
neregistrovaný "ricsiboy"
9. 5. 2010 11:35
Re: Som zvedavý
linka nestála nikdy!polo sa vyrábalo spolu s Q7, odišlo polo,prišla octavia bola na linke spolu s Q7.teraz som videl prvý krát linku prázdnu po 8 rokoch.
9. 5. 2010 15:01
Re: Som zvedavý
O akej linke teraz hovoríš? Ak o montážnej, tá je vo veľkej miere flexibilná - s pomerne malými úpravami na nej môžu bežať rôzne modely. Ak sa bavíme o zvarovni, tak je to svet o inom, pre každý jeden model funguje iná zvarovňa, modulárna konštrukcia nie je zďaleka v takej miere možná. Q7 sa zvára inde ako Touareg, hoci niektoré komponenty môžu byť zhodné. Octavia sa zvárala zase celkom extra.
Ak si si všimol, pre výrobu Cayenne tiež jedna hala "podrástla" - tie priestory boli dovtedy buď prázdne alebo slúžili logistike ako medzisklad.
neregistrovaný "ricsiboy"
9. 5. 2010 20:55
Re: Som zvedavý
hovoril som montáži,octavia sa v blave nezvárala,chodili hotové kasne s Čiech,alebo sa mýlim?
9. 5. 2010 21:21
Re: Som zvedavý
Nemýliš, ibe vedľa zvarovne Touaregu existovala linka na finiš, či sa tam aj niečo zváralo, neviem, nejak ma do tých miest nič nelákalo.
Avatar - petrumr
9. 5. 2010 21:14
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
1
9. 5. 2010 21:24
Re: modely
Q7, Touareg a vybavené karosérie Cayenne (bez podvozka a motora, inak komplet). Octávka skončila, pripravuje sa nový malý model, mal by sa vyrábať pod tromi značkami VW, Škoda aj Seat, ale finálna podoba modelov je ešte utajená.