Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: VW Sharan míří do prodeje (technická data, německé ceny)

Volkswagen zveřejnil technická data nového Sharanu a jeho ceny pro německý trh. Vyrábět se bude se čtyřmi motory, zpočátku ale VW nabídne jen dva slabší z nich.
Zpět na článek
28. 3. 2010 16:14
Re: MPV VW
No sorry, to množstvo farieb asi moje oko nezvládlo, a druhým som sa neodvážil pozrieť... >:D
28. 3. 2010 16:12
Re: MPV VW
Takpotom ste vy Češi nejakí iní... >:-[]
27. 3. 2010 23:02
Re: MPV VW
Pleteš se. Tyhle auta a zvláště u nás jsou právě na to, aby si vozil rodinu, jel na obch. jednání a přes den vozil cihly.
27. 3. 2010 22:49
Re: MPV VW
Ne, to je Picasso ze skeneru, ty pako! >:D
27. 3. 2010 22:36
Re: MPV VW
V čom je výhodou neutrálnosť tvarov? To by ma fakt zaujímalo. Vnímanie tvarov, to sú pocity. Sharan je rodinné auto, nie pracovný stroj pre firmu. So Sharanom nebudeš chodiť na obchodné jednania, na to si kúpiš Passata. Pre partiu robotníkov postačí Caddy. Pre referenta či nákupcu podobne, poprípade Golf alebo Golf+.
Sharan kúpiš do firmy najskôr len ak sa vozíš do práce a dmov, a potrebuješ veľké auto na dovolenku s rodinou do Chorvátska a nazad... Čiže je to auto pre rodinu, kde je to viac o pocitoch...
27. 3. 2010 22:22
Re: Kde je 4motion?
Aj škaredý dizajn je dizajn, takisto jak Trabant je auto, aj keď vedľa X6 vyzerá smiešne. Dnes som mal na jedného Trabiho šťastie, štrádoval si to po obchvate slušnou deväťdesiatkou. Rozoznať sa dal už z diaľky - podľa oblakov dymu. Sto metrov za ním bolo prázdno na inak plnej diaľnici...
Ale napriek tomu to auto je. ;-)
27. 3. 2010 21:06
Re: Kde je 4motion?
Tomu říkáš dizajn? No pocem, to si děláš srandu, ne?
27. 3. 2010 20:53
Re: Kde je 4motion?
Máš podivné reakcie na kontroverzný dizajn. Po zhodnotení priestoru a pohodlia ti až tak divný pripadať nebude. Navyše, určite sa za ním otočí viac hláv ako za nejakým obyčajným bavorákom alebo Mercedesom... >:D
27. 3. 2010 20:50
Re: MPV VW
To si povedal Ty. ;-) Ja by som povedal, že Scenic (a ja som myslel, že si znalec >:D )...
Ale srandičky stranou. Podľa mňa je príkladov docela dosť:
[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]
P.S.Ten posledný obrázok bol žart

>:D >:D >:D
27. 3. 2010 20:42
Re: MPV VW
Stejnej je... ty čumáky a vnitřky jsou na jedno brdo, ale to dělaj snad všichni. Jinej je díky jinýmu modelu.
O spotřebě můžou psát, co chtěj. S tak těžkou krávou nemůžeš jet logicky za míň, než 9 l, jinak stojíš. I když já když jedu na tempomat 130, tak jsem na 8,7... asi, ale nesmíš se po celou dobu dotknout pedálu. Jeno zastavení a rozjetí a je to pryč.
27. 3. 2010 20:34
Re: MPV VW
Tiež nič nekritizujem, že je zle - ide iba o vizuálny dojem.
Možno, ak bude k dispozícii dvojfarebný interiér s nejakou krémovou alebo hnedou farbou, tak poviem O.K., teraz to ladí. Toto, čo je na fotkách, je čierno-čierne, čo ešte zvýrazní aj tvarovú nudu. Nejak mi nejde pod kožu to "design je u všech VW stejnej"...

Inak tú spotrebu som spomenul preto, že údaj v článku mi prídu skutočne pritiahnuté za vlasy. Iste, auto je nové, motory zväčša tiež tak, no keď to porovnám so starším Sharanom (jazdia s ním známi, je to 1.9 TDI, myslím, že okolo 115k), ktorý berie pri bežnom jazdení 8-9 litrov, tak šesťlitrová spotreba mi príliš reálna nepripadá.
Avatar - white label
27. 3. 2010 19:36
Re: MPV VW
Pokud není "vela", uspokojit tyto všechny požadavky na interiér, tak mi napiš, která současná auta to (podle tebe) všechno najednou splňují? :-O :*) ;-)
27. 3. 2010 19:27
Re: Kde je 4motion?
Užitkových možná, když to jede, ale těžko to vyváží to, že se ti z něj chce zvracet.
27. 3. 2010 19:25
Re: MPV VW
Podívej se na volkswagen.de , maj tam nějaký promo. Těžko bych je kritizoval, že maj uvnitř něco špatně, jako skládání sedaček apod. Technika, až najedou větší paletu motorů, bude bez debat a uváděnou spotřebu si taky nevycucali z prstu. U každýho auta je jasný, že si přidáš 2 litry, pokud nejezdíš, jak mr... Dokonce bych si tipnul, že alespoň jedny dveře budou el. už v základu. Design je u všech VW stejnej, tak tam těžko můžou dělat nějaký módní vyfikundace.
27. 3. 2010 18:23
Re: Kde je 4motion?
Rodiusu 4x4 z pohľadu úžitkových vlastností niet čo vytknúť. Jasne, dizajn je uletený aj na kórejské pomery.
27. 3. 2010 18:17
Re: MPV VW
Kvalitný, zaujímavý, nenudný - je to veľa na jeden a ten istý interiér? >:D
27. 3. 2010 18:16
Re: MPV VW
Prečo nie? Z fotiek vidno dosť a ak ho uvidím naživo, možno si názor poopravím. Nakoniec, párkrát sa mi stalo, že po stretnutí live som názor zmenil, a obvykle si omyl priznám. Ale párkrát som názor aj nezmenil. ;-)
Avatar - white label
27. 3. 2010 16:56
Re: Kde je 4motion?
Ale jo..., neboj..., kdybys to myslel vážně, tak určitě neumíš ani číst a psát... >:-[]
27. 3. 2010 16:35
Re: Kde je 4motion?
Jen nech na hlavě... ;-)

[odkaz]
27. 3. 2010 15:41
Re: Kde je 4motion?
suhlas...narazam na to, ze co nema 4x4 a taha brucho po zemi nie je pre adu autom
27. 3. 2010 15:19
Re: Kde je 4motion?
no dufam ze si pochopil ze to nemyslim vazne :-)
Avatar - white label
27. 3. 2010 14:34
Re: Kde je 4motion?
Rodius = designové pomeje pro "gurmány"... :*) 8-s ;-\

[odkaz]
27. 3. 2010 13:44
Re: Kde je 4motion?
Rodius. Minuly tyzden ma "uhranul" jeden Rodius. 5 minut som sa pozeral a potom som siel za nim, nepredbiehal som, vychutnaval... Proste nieco pre gurmanov :-)
27. 3. 2010 12:54
Re: Kde je 4motion?
Viano sem budu tahat, až se bude probírat multivan. Rodius? Si snad děláš pr.del
27. 3. 2010 12:53
Re: MPV VW
Mě nikdo nic neudělal. Ještě jsem ho neviděl, nejel v něm, takže tady nebudu rozhazovat planý slova o nudnosti, užitečnosti, nebo spotřebě a hledání čehokoliv proti VW. Líbí/nelíbí.
27. 3. 2010 12:42
Re: MPV VW
Ano, samozrejme ze sa kalkuluje pri vybere aby to bolo "aj pre rodinu". Co je primarnejsie ci firemne potreby alebo rodina to je uz na majitelovi.

Ale uznaj - ked si kupujem auto pre seba resp. pre rodinu je to viac o pocitoch /a pocitoch napr. manzelky/. A ked skor pre firmu tak je tam viac pragmatizmu /bavime sa o MPV/ a s tym spojena ista neutralnost tvarov je skor vyhodou /pokial teda nerozvazam PIZZU/

Uprimne, pokial VW robi "nudne" v triede malych /POLO/ a uz nehovorim o "zazraku" FOX to by som sa cudoval keby to u velkeho MPV bolo inak.

Mna ten supervypocitany dizajn tiez nejak nenadchyna ale pre VW je to cesta uspechu.
Avatar - white label
27. 3. 2010 12:29
Re: MPV VW
Ono jde udělat skoro všechno, ale zpravidla je vždy něco za něco, viz příklady aut, které jsem uvedl. Osobně mám mnohem raději "nudný" (ovšem hlavně kvalitní) interiér nového POLA, než ten "pouťový" současné Fiesty, CR-Z apod. ;-)
27. 3. 2010 12:26
Re: MPV VW
Samozrejme, a čo iné mám písať, asko svoj názor? Tvoj názor? Nejak som ho tu ani nezaregistroval. Zatiaľ sem chodíš akurát tak rýpať, ale niečo k autu stále absentuje. Kto tebe čo urobil, že si taký vzťahovačný? ;-)
27. 3. 2010 12:24
Re: Kde je 4motion?
Neklam. Ssangyong Rodius. ;-) Mercedes-Benz Viano. :-) Aj keď sú trochu väčší ako Sharan, ale zas nie o toľko, nový Sharan je kus auta. ;-)
27. 3. 2010 12:16
Re: Kde je 4motion?
Však to nepíše, že by ho každý chtěl, ale naznačuje, že to nikdo jiný, než VW neumí. Nebo vlastně asi nedělá, protože ho ne všichni chtějí.
27. 3. 2010 12:02
Re: Kde je 4motion?
ado, nie kazdy pozaduje pri tomto vozidle 4x4, resp. len par ludi v tejto kategorii ma podobnu poziadavku. Suhlasim s tym, ze v pripade moznosti (mozno jedneho dna) si tento pohon objednat je to pre vw iba plus
27. 3. 2010 12:00
Re: MPV VW
Ty budeš asi nějaký šedivý nudista, že? Meleš to pořád dokolečka. Možná by si chtěl z MPV udělat kabriolet, nebo krasavce ve stylu Ferrari, ne?
27. 3. 2010 11:47
Re: MPV VW
"Pragmaticky-spotrebná" kategória nemusí znamenať nudu a šeď. Interiér sa dá spraviť sviežejší a zaujímavejší, a nemusí to byť hneď štýl "funny cars", dá sa to aj cirlivo a decentne, toto mi proste príde usadlé a nevýrazné až príliš. Inak všetko, čo od MPV očakávaš, od MPV očakáva asi každý, a Sharan to bez zaváhania asi aj splní. ;-)
Avatar - white label
27. 3. 2010 11:18
Re: MPV VW
U nás si kupuje logicky většina lidí nové auto (v této ceně a výš) tzv. na firmu, zejména k vůli odpočtu DPH a nákladů...
Jinak souhlasím, kategorie MPV je mnohem spíš "pragmaticky-spotřební" kategorie a ne něco jako "funny cars".
"Nové tvary a barvy" v interiéru rád přenechách všelijakým "Twingům" a "Fiestám", nebo "CR-Z"...
Od interiéru MPV očekávám především prostor, variabilitu, solidnost (opravdu solidní kvalitu materiálů a zpracování) a "celkovou ergonomii"...
27. 3. 2010 11:16
Re: MPV VW
Na vlastnú firmu, nie? T.j. dá sa to brať, že to kupovali pre seba a pre rodinu, nie primárne pre potreby firmy. Nepovedal by som, že Sharan patrí medzi flotilové vozy.
Z praktického hľadiska tomuto vozu určite niet čo vytknúť, nepáči sa mi len štýl interiéru a celkovo prílišná jednoduchosť tvarov.
27. 3. 2010 10:58
Re: MPV VW
Obaval som sa tejto otazky :-)

nie nemam, hodnotim subjektivne, vzhladom na to ze poznam cca 6 ludi ktori maju Sharan/Alhambu/Galaxy a ti vsetci to maju na firmu
27. 3. 2010 10:45
Re: MPV VW
Sharan kupujú predovšetkým firmy? Máš nejakú štatistiku?
27. 3. 2010 10:40
Re: MPV VW
Sharan. Ked dokazala predchadzajuca generacia prezit tak dlho aj napriek svojej velmi podpriemernej spolahlivosti tak urcite to bude mat uspech - aj vdaka tomu ze iny vyrobcovia tento segment postupne opustia.

Praveze si myslim ze ta konzervativnost je vlastne v tomto type auta plusom - aj v kontexte ze toto auto nekupuju sestdesiatnici ale predovsetkym firmy.
27. 3. 2010 09:34
Re: Kde je 4motion?
Ktovie, možno raz bude. Ale aby nebolo nudné, potrebovalo by nové tvary v interiéri, a najmä trochu farieb a života... ;-)
Avatar - Ada je zase tady
26. 3. 2010 22:39
Kde je 4motion?
Takove auto si ho primo zada, pokud nema spadnout mezi nudny prumer ostatnich MPV.
26. 3. 2010 21:10
Re: MPV VW
Takže trefááááááááá >:D Píšeš, jako by si s tim autem strávil víkend. ;-)
26. 3. 2010 20:55
Re: KLAUDIUS BŮH A JEHO ŽENA SHARANINA
Z psychiatrie postačí ten tvoj... :-!
26. 3. 2010 20:53
Re: MPV VW
Nie si trochu pod parou? Alebo na moje príspevky odpisuješ automaticky, bez toho, že by si si to poriadne prečítal?
Nad čím ja polemizujem ťa trápiť nemusí, mám svoj názor, a že je iný ako tvoj? Nechci, aby som ťa ľutoval. Chválim, čo sa mi páči, kritizujem, čo sa mi nepáči, a na veci píšem, čo si myslím. Vieš prd o tom, čo si na aute cením alebo nie. Tieto svoje výlevy si radšej nechaj, aby som si o tvojej duševnej úrovni nemusel poopraviť názor. ;-)
26. 3. 2010 20:43
Re: KLAUDIUS BŮH A JEHO ŽENA SHARANINA
Jasne. Spolu autoportrétom, ako sedíš za volantom. ;-) :yes:
Avatar - theolli
26. 3. 2010 20:40
Re: KLAUDIUS BŮH A JEHO ŽENA SHARANINA
přepšli ten co ti davají na psychiatrii >:D
26. 3. 2010 20:03
Re: MPV VW
Popřemýšlej ve svých úvahách, zda všichni majitelé MPV utírají svým dětem zadky, nebo jim děti rostou a pak je velikost celkem důležitá. Ty máš zatím asi děti na těch 350 litrů v základu od "stvořitele" MPV, který jako pomyslný král ztrácí před konkurencí dech a upouští od výroby velkých aut a nejen v MPV. Polemizuješ nad věcma, který nadšeně kvitujou akorát zoufalci, co by ve svý malosti nejradši nastavili nohu VW na křižovatce, nebo doma zmlátí psa, aby si ulevili.
26. 3. 2010 20:01
Re: KLAUDIUS BŮH A JEHO ŽENA SHARANINA
:-) je to tak. Že bych napsal na blog testík?
26. 3. 2010 19:24
Re: KLAUDIUS BŮH A JEHO ŽENA SHARANINA
Možno, díky za odporúčanie. Už dávno som nič poriadne nečítal, resp. nič nečítal, nejak si na to neviem nájsť čas. Mne sa páči, že sa to zhoduje s mojim nickom. ;-)

Podľa toho, ako MPV zvykneš hodnotiť, neviem-neviem, či Ti mám veriť. Chcelo by to autentický dôkaz. Si prešibaná líška, a človek nikdy nevie, na čom s Tebou je. :-) ;-)
26. 3. 2010 18:39
Re: KLAUDIUS BŮH A JEHO ŽENA SHARANINA
>:D Je to kniha od Roberta Gravese - Claudius bůh a jeho žena Messalina. Pokud jsi to nečetl, přečti, parádní čtení.

P.S. Klaudie, ano seděl jsem v MPV, ve velkém i v tom menším, v nejmenším ne, tam bych se nevešel... ;-) Docela pěkně se mi sedělo například v Scenikovi. Fakt, věř mi :yes:
26. 3. 2010 18:30
Re: KLAUDIUS BŮH A JEHO ŽENA SHARANINA
No vidíš, ani nevieš ako, spravil si zo mňa osobnosť... >:D
Škoda že tak ako vždy opäť ani nevieš, čo blábolíš. Ťažko možno veriť, že si v živote v nejakom MPV reálne sedel, tak neviem, v akých mokrých snoch si k svojim predstavám prišiel. ;-)
26. 3. 2010 18:14
Re: MPV VW
docela překvapil SAAB, čekal bych že bude někde na konci, třeba předposlední, když VW je předpředposlední >:D >:D >:D
26. 3. 2010 16:28
KLAUDIUS BŮH A JEHO ŽENA SHARANINA
Tak jsme se to zase pěkně všechno diskuzně dozvěděli. Přeneseme-li se však ze světa protimluvů (malé MPV), do světa pro dospělé, pak jsou dnes dvě možnosti jak si v MPV připadat jako chlap za pořádným stolem a ne jako baletka u pisoáru. S-Max, Galaxy a nový SHARAN. Takže vlastně tři.

P.S. Ratlíkům z těch všech grandXXXLmodusů doporučuji vrzat stoličkama a pod článkem raději nepsat. Jejich slzy mi totiž rozpíjí text na monitoru...
26. 3. 2010 11:50
Re: MPV VW
Môžeš chytiť chybový kus. Ale rozhodne nie tak chybový, ako som popisoval ten VW Caddy. Navyše tam nejde o kvalitu - to je vec samotnej konštrukcie, podľa všetkého je to surové neodladené auto, tie dvere, alebo výmena žiaroviek vzadu, to nie je vec kvality nateriálu, alebo výroby - to je konštrukčné faux-pas, preto som si na tie dvere vzhľadom na "novinku" u Sharana spomenul. Plasty v interiéri sú dané skôr snahou šetriť náklady a faktom, že Caddy bol uvažovaný ako čistý užitkáč, rodinná verzia pribudla až s uvážením úspešnosti konkurencie v tejto oblasti.
Spoľahlivosť vzhľadom na počet predaných kusov je v tomto prípade tak ako píšeš celkom irelevantná.
Avatar - theolli
26. 3. 2010 11:25
Re: MPV VW
[odkaz] tady se podívej kde i s mizerným prodejem skončil VW v aktualním JD PoWER 2010
Avatar - theolli
26. 3. 2010 11:17
Re: MPV VW
Kolik prodává Avensisů v USA Toyota a kolik VW Passatů?? A podívej se na tabulku spolehlivosti a při výrazně vyšším počtu prodejů si Japonci s VW vytřou zadnici :-!
Avatar - R32
26. 3. 2010 11:06
Re: MPV VW
Riešiť spoľahlivosť je záludné hlavne z aspektu počtu predaných kusov. Porovnaj si napr. predaj Passat vs. Avensis. Avensis nepredáva ani desatinu čísiel Passatu, takže aká je pravdepodobnosť spoľahlivosti resp. spokojnosti jeden vs desiati? Určite bude pindať viac než jeden... U kamaráta vo firme prešli pred časom flotilovo z Opla (Vectra) na Toyotu (Avensis) no ich hodnotenie je, že Ople boli spoľahlivejšie! Chcem tým len povedať, že žiaľ v dnešnej dobe neexistuje super spoľahlivé auto resp. značka, skrátka musíš mať aj šťastie na dobrý (nie pondelkový alebo piatkový) kus >:D
Avatar - R32
26. 3. 2010 10:59
Re: MPV VW
Asi sme sa nepochopili, ja v princípe s tebou súhlasím, design sa určite nedá nazvať ohromujúci či niečim revolučný a navyše je to vec subjektívneho názoru každého... Je to proste klasika VW, ničím neurazí no ani neohromí. Interiér detto, určite sa na ňu bude o 10-15 rokov pozerať lepšie ako na módne trendy palubky ala Mini alebo Alfa Romeo. S nadávaním na Caddy to neber doslovne, chcel som len povedať, že aj iný výrobcovia majú s posúvnymi dverami problémy ktoré v servisoch akosi nezvládajú. ;-)
26. 3. 2010 10:27
Re: MPV VW
mluvíš mi z duše.. ;-) se všim souhlas...
Avatar - theolli
26. 3. 2010 10:17
Re: MPV VW
hezky jsi to napsal,pod to se podepíši. Osobně znám víc těch co na jmeno VW nemůžou přijít protože když si ho pořizovali,kupovali VW to je přeci kvalita >:D ,dneska nadávají a nemluvím o servisech to je kapitola sama pro sebe!
Jo a za chvíli si můžeš přečíst Bravo VW-Porsche >:D ,o tom jak zase konkurence dostala direkt v této třídě od VW ,o závistivých pohledech bazarových kovbojů atp >:D
26. 3. 2010 10:05
Re: MPV VW
pravda! vw je o imidzi_nie o kvalite :-)
tiez mam kopec znamych co na vw nadavaju a pri kupe by necakali, ake budu mat s tymi autami problemy...
su jedinci, ktori sa uz k znacke vw nevratia a su aj taki, ktori to budu stale prehltat a tolerovat, nakolko__predsa len je to VW ;-\
1. passat variant__3 meneny mechanizmus zadneho stieraca + spojka pri 40 000 km
2. polo 1,4 16v__chod motora na 3 valce__mesiac v servise
3. passat__tachometer, predne kotuce 2x menene
atd_atd
pre mna je VW :no: :no: :no:
a uz aj pre niektorych znamych...
26. 3. 2010 09:11
Re: MPV VW
Ja som nenapísal, že je to auto škaredé - iba neohromí, nezaujme, nemá z pohľadu dizajnu čím. Ak mi interiér pripadá starý teraz, ako mi bude pripadať o tých 15 rokov, čo spomínaš?
Pokrok sú posuvné dvere - iste, v rámci VW. Na Caddy nenadávam (vidíš niekde nejakú nadávku?), je to proste fakt. Má ho sused, oboje dvere boli už x-krát nastavované a opravované, majú hodne drsný chod, sú nepresné a ak ich chceš zavrieť, musíš nimi tresnúť ako dverami na starom železničnom vagóne. Opravy sa týkali najmä toho, že tie dvere nešli zavrieť vôbec, a ak si ich už zabuchol, tak zas nechceli ísť otvoriť (a nebol to len nejaký zle fungujúci gombík). Že by chytil chybný kus? Inak to auto samo o sebe nie je žiadny zázrak. Interiér z plastov poslabšej kvality (dosť rýchlo sa špinia a doškrabú), spotreba na úrovni 10 litrov (benzín 1.6), zlomená poloos (pri rozjazde na rovnej ceste), problémy s kúrením, nepravidelný chod motora pri voľnobehu (pokiaľ viem, nevyriešené doteraz), dvojhodinový servis na výmenu jednej žiarovky v zadnom svetle (autorizovaný servis VW)...ver, že o tom aute z úst jeho vodiča dobré slovo nezačuješ.
Avatar - R32
26. 3. 2010 08:39
Re: MPV VW
Si uvedom že to auto sa možno bude vyrábať zase 15 rokov ako predchodca, takže to designom či už exteriéru alebo interiéru nepreháňali... >:D Je to proste klasika VW, to auto bude pekné aj po desiatich rokoch, žiadne výkriky módy, žiadne tohoročné trendy, žiadne motorkárske tubusy, pokrok sú jednoznačne posúvne bočné dvere. Inak nadávaš na tie v Caddy, mal som Peugeut Pertner - to bola ešte len tragédia, zvnútra stlačiť gombík na otváranie alebo zatváranie bola viac vec náhody a dobrej vôle auta... a v servise s tým nevedeli okrem namazania spraviť nič. :-(
26. 3. 2010 08:27
MPV VW
Tak hneď v úvode jedna dôležitá otázka:

Je Sharan vôbec auto?

Odhliadnuc od toho, nejak ma tento voz nenadchol. Nie že by nemal správne miery MPV, ale okrem predku a´la Golf na ňom nejak nie je zaujímavé nič. Hoci teda škaredý rozhodne nie je, určite neurazí. Kvitujem hlavne sympaticky nízky "čumák" tie ohrnuté rypáky, ktoré dnes diktuje údajná bezpečnosť chodcov mi už vadia.
Posuvné dvere - u VW novinka, niektorí ich montujú v tejto triede už roky, niektorí vôbec nie. Každopádne je to veľmi príjemná a užitočná vec. Daj Boh, aby to neboli také šroty, ako hviezdia na VW Caddy, tam sú posuvné dvere skutočnou tragédiou toho auta, horšie snáď nerobia ani Číňania.

Motorizácie začínajú celkom sympaticky, aj keď u 1,4 TSI by som ten sedemlitrový priemer chcel vidieť, reál bude určite trochu vyššie, pri využívaní potenciálu motora asi dosť markantne. Pre tieto autá považujem diesle za podstatne vhodnejšie pohonné jednotky, hoci spotreba do 6 litrov bude tiež chcieť hodne ľahkú nohu, ak je vôbec s tak veľkým autom reálna. Váha v článku uvedená nie je, ani v tabuľke, reklamných "30kg dole" voči predchádzajúcemu modelu nehovorí nič.

No a interiér. Každopádne vyzerá veľmi pohodlne a vzdušne. Záleží ešte na tom, ako je riešená variabilita interiéru, ak si konštruktéri brali za vzor Multivan, je sa na čo tešiť. Ak to nepreženú s tvrdosťou sedačiek, čo sa im, podľa mňa, v Multivane podarilo.
Ale dizajn interiéru, ten je starý už teraz. Kvalita a vypracovanie, spolu s fajn materiálmi, to je u VW už štandard, ale dizajn je pekných pár rokov pozadu. Palubka rozhodne neohúri a tieto dvere, odhadujem, by hviezdili na novom auta tak 10-15 rokov dozadu. Už by s tým, chlapci nemeckí, mali niečo robiť. Takú konzervatívnosť, odmeranosť a chlad len tak z nejakého auta necítiť. O ergonómii nepochybujem, ale ten dojem je mizerný. Akoby to robili pre vekovú kategóriu od 60 vyššie.