Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Peugeot 308 GTi: Francouzské GTI za 588.900,-Kč

Koncem letošního května automobilka Peugeot ohlásila návrat označení GTi prostřednictvím nejostřejšího 308. Od 1. října bude tento model nabízen i na českém trhu.
Zpět na článek
Avatar - PicoBello
13. 9. 2010 09:52
Re: OT: Opäť nové auto.cz?
nezhodneme sa, za mna to skvele vyjadrili dvaja ludia pod blogom vrkuboy-a. mam pocit, ze hystercia len ti, co si z ma.cz spravili FB - diskusny kruzok - chat, whatever (aj s ich 20 000 prispevkami, kt nijako nesuvisia s recenziami auta).

akokolvek nemaju radi toto prirovnanie zo strany redakcie.

ps: farbicky maju vahu, to je jasne, ale dve veci: 1) 90% spravodajskych webov ma take pozadie, schvalne som si pozrel, kde vsade zvyknem chodievat. a nikdy tam nevznikla takato panika. a pomer bielej a inych farieb tam tiez nie je iny, si myslim. 2) aj kritika pozadia sa moze udiat konstruktivnym sposobom a nie hystercenim.
Avatar - Andromeda
12. 9. 2010 17:46
Re: OT: Opäť nové auto.cz?
Tady souhlasím s ludexem a primárně jde i o komunikaci redakce s uživateli-přispěvateli,v tomto případě se dá říci spolutvůrci reklamního (tím i finančního)potenciálu Auta CZ,nemluvě o tom,že jsou to zákazníci!A ty barvičky mají řekl bych jinou váhu než na lopatce na písek!
Avatar - PicoBello
11. 9. 2010 23:28
Re: OT: Opäť nové auto.cz?
to je pravda, ale to prostredie niekomu patri a ten definuje nejake pravidla. navyse, mam pocit, ze zo strany casti pouzivatelov ma.cz nejde o konstruktivnu kritiku, ale o zbytocnu hysteriu o farbickach.
Avatar - matii
11. 9. 2010 17:59
VIDEO
Zkuste na tůbě zadat "essai peugeot 308 gti (200 ch)" ... je to hned první video .... čevená vypadá sexy.
Avatar - matii
11. 9. 2010 17:55
Re: Moc pěkný kousek
Má pravdu, předsedo ... :-)
Avatar - pocitac
11. 9. 2010 13:30
Re: Dobrá ponuka... relatívne
:yes:... jen bych doplnil, že zrovna Peugeot dělal vždycky kvalitní auta a není to výsada jen současných modelů. Samozřejmě musíš srovnávat dobové modely, zkus proti sobe postavit: 309 x Golf II, 306 x Golf III, 307 x Golf IV ... Zjistíš, že byl Peugeot vždy o něco lepší nebo srovnatelný.
Avatar - skejpa
11. 9. 2010 11:40
Moc pěkný kousek
Za mě rozhodně pochvala. Konečně nějaký zajímavý hatch. Uvnitř takový (aspoň pro mě) příjemný interiér a motor taky podle papírů hezkej. Když jsem viděl ty budíky a volant, hned jsem to chtěl řídit :-) To se mi u golfu nestalo. Tisíc lidí, tisíc chutí.
Avatar - iudex
11. 9. 2010 10:01
Re: OT: Opäť nové auto.cz?
No o vlastnícke práva nejde. Alebo je podľa Teba webstránka hnuteľná/nehnuteľná vec? Ide o práva duševného vlastníctva (práva k databáze/autorské práva). Nechcem robiť prednášku, zjednodušene poviem, že na MACZ je web iba prostredie, forma, ktorú obsahom napĺňajú práve jej užívatelia. A autorské práva k tomu majú oni. Preto by mali mať možnosť vyjadriť sa k tomu, v akej forme sa ich duševná tvorivosť prezentuje. Alebo ešte inak: čo bude na webe MACZ, keď užívatelia odídu/budú zmazaní? Prázdna šablóna, ergo nič. :-!
Avatar - Well-being
10. 9. 2010 22:06
Škoda (ne ta boleslavská ;-)
Interier a technika dobře, exterier trapárna ... takto nemůže vypadat GT :no:
Avatar - PicoBello
10. 9. 2010 21:18
Re: OT: Opäť nové auto.cz?
ano, presne tak, to sa mi zda normalne uplatnenie vlastnickych prav. naopak, prave hysteria bojkotujucich sa mi zda detinska v style "a my chceme spet nasu hracku a chceme a chceme". par konstruktivnych pripomienok, na ktore libor aj reflektoval v zmysle, ze ich zvazia, prehlusuju reakcie o "farbickach".
10. 9. 2010 21:07
Re: Dobrá ponuka... relatívne
to verim, ale ani vw se mi nelibi, ac momentalne jezdim passatem sedan, vypada aspon kapku dobre..vw mozek tu maj jiny tridy. kdyz uz tak leda skoda, kvuli prakticnosti. alfa je nejlepsi ;-)
peugeot fuj
Avatar - iudex
10. 9. 2010 20:29
Re: OT: Opäť nové auto.cz?
Toto sa Ti zdá ako seriózna a uvážená reakcia na postoj desiatok (!) užívateľov MACZ?: [odkaz]
Mne práve to príde ako detinské búchanie sa o zem v štýle: sú to moje hračky a ja vám ich môžem zobrať, keď chcem. :no:
Avatar - matii
10. 9. 2010 20:15
Re: Dobrá ponuka... relatívne
Mám 308, sice jen VTíčko (88Kw/120k), ale mít ty prachy tak do GTI jdu. Možná Peugeot u nás nemá dobré jméno, ale model 308 je kvalitativně úplně někde jinde než předchozí generace "pežoťácké" nižší střední třídy a ve většině parametrů snese srovnání s golfem (snad krom řazení i když i to se dost zlepšilo). Například v interiéru dá golfu jednoznačně nafrak a když připočítám 200koní pod kapotou vyvinutých u BMW (THP motor roku 2007), tak bych řekl, že je to dost vyrovnané. 400k Kč za GTI je směšný stejně jako nikdy nekončící reakce některých zarytých příznivců VW. :-)
Avatar - PicoBello
10. 9. 2010 18:32
Re: OT: Opäť nové auto.cz?
to predsa nie je ziadny ficovsky postoj, prave naopak, je to demonstracia majetkovych prav. mam daleko od dozadkuvleza na tri pismenka, ale tak ako to libor zezulka vysvetlil v novinkach ma.cz je to uplne zrozumitelne a pochopitelne rozhodnutie. jedna vec je vyjadrit sa (aj negativne) k redesignu nejakym konstruktivnym sposobom a druha to co sa tak detinsky deje medzi mnozstvom zo stalych ma.cz userov. palec dolu.
Avatar - iudex
10. 9. 2010 15:33
OT: Opäť nové auto.cz?
Mám taký pocit, že po neslávnom launchi "nového a lepšieho" auto.cz sa niečo opäť prerába, usudzujúc z toho, že celý týždeň nebol jediný test a ani dnes sa s článkami redakcia nepretŕha.
Avšak nepáči sa mi ficovský postoj redakcie k rebelujúcim užívateľom moje.auto.cz: keď namiesto fotiek vyvesili bojkot, boli okažite stiahnutí. :no: :no: :no:
10. 9. 2010 15:33
GTi
Konečně zas po dlouhé době auto, které se nemusí stydět za písmenka gti >:-[]
Avatar - del42sa
10. 9. 2010 15:22
Re: Dobrá ponuka... relatívne
já si ho určitě nekoupím, páč se mi líbí jiné značky, ale narozdíl od Tebe nemám mozek ve tvaru VW a v Evropě si tento Peugeot najde jistě dost kupců navzdory Tvému názoru ;-)
Avatar - iudex
10. 9. 2010 15:00
Re: Dobrá ponuka... relatívne
Stále sa predáva a do 31.12. sa i predávať môže. ;-)
10. 9. 2010 14:49
Re: Dobrá ponuka... relatívne
Pravda, kdyz ohrnuju nos nad peugeotem, tak to si musim jit hned vytunit sandéro >:D
Bez si honem objednat jedno gti peugeot, treba jeste jedno zbylo ;-)
Avatar - del42sa
10. 9. 2010 14:41
Re: Dobrá ponuka... relatívne
tak v tom případě si kup Dacii Sandero a nech si tam domontovat turbo a budeš mít "GTi" za 199.000,-Kč ;-)
10. 9. 2010 14:38
Re: Dobrá ponuka... relatívne
Ja si myslim, ze 1,6 turbo a zesilenej podvozek v nizsi stredni a jeste k tomu peugeot by mela stat okolo 400 tisic kc, aby si to nekdo koupil. 600 tisic za tohle muze dat jen opravdovej nadsenec.
Dejte na kufr samolepici plast gti a hned muzete natahovat ruce.
Vezmi si, kolik tenhle peugeot ztrati na cene oproti golfu gti za prvni rok a hned je to jasne.
Avatar - del42sa
10. 9. 2010 14:36
Re: Dobrá ponuka... relatívne
myslím že nabídka to je velmi dobrá,výkon motoru s ohledem na velikost objemu super, cena bomba,příplatkové ceny příjemně nízké, jen nevím co v tomto článku dělá "reklama na GOLF GTI" Tohle přece není o srovnání dvou vozů!?! Jedná se o představení Peugeotu 308 GTi a navíc je to napsáno stylem " Peugeot GTi se sice fakt povedl, ale ještě než se v něm svezete, tak vás přesvědčíme že Golf GTi je ještě lepší..." ;-) ;-) ;-)

Za mě Peugeotu určitě palec nahoru !

2,5 R5 už Focus nenabízí kvůli EURO 5 ;-) Jedná se jen o případný doprodej skladových zásob.
Avatar - iudex
10. 9. 2010 10:35
Dobrá ponuka... relatívne
KOnečne niečo živšie aj zo stajne PSA, predsalen končiť na 110 kW v nižšej strednej bola mierna ostuda (notabene pri pohľade na priamu konkurenciu od Renaultu, ktorá ponúka 250 PS). GTi má tradíciu nielen vo Volfsburgu, ale i v Peugeote a že si na to spomenuli, je len dobre. Tiež cena 588t pri priamom porovnaní s Golfom GTI pôsobí lákavo. Ale len do chvíle, kým si prípadný záujemca o hothatch nepozrie cenník Focusu ST, ktorý je už za 579t Kč. A 2,5 R5 je predsalen o nejaký ten svetelný rok ďalej, ako 1,6.