Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Toyota Avensis kombi 2,0 D-4D – Nenápadný perfekcionista

Zůstává Avensis výjimečný poměrem cena/hodnota, nebo dokáže něčím opravdu nadchnout?
Zpět na článek
16. 4. 2015 14:20
Záleží na ročníku
U tohoto auta pozor na motorizaci a rok výroby, jinak je to ale super autíčko! [odkaz]
Avatar - Katikakus
26. 6. 2011 20:09
Re: vs. passat?
To je zase blabol - to ti rekl kdo, proboha?
S Avensisem predchozi generace jsem ve verzi 2.2D4D najel cca 120 tis. km a olej se samozrejme normalne menil jako u kazdeho auta, dolevat nebylo potreba ani jednou - D4D olej nezere. Interval vymen byl 20 tis. km.
5. 11. 2010 15:16
Re: vs. passat?
Nevim, jak tenhle Avensis, ale u predchoziho se u dizlu olej nemeni ,ale jen dolejva. Zjistim za mesic, uz mam novyho Avensise objednanyho.
neregistrovaný "bibibi"
29. 10. 2010 11:18
Re: vs. passat?
právěže jsem ho měl na testy v moravských naftových dolech, po 17 tis. a hodnocení bylo špatné, řešil jsem to i kvůli tomu, že mi jeden čas lezla nafta do oleje, takže jsem si nechával po opravách dělat svoje rozbory a i poté, co už nafta v oleji nebyla byl olej hodnocen jako dost opotřebovaný
ano, hodně záleží i na tom, jak se jezdí, kdo s "TDIčkem" jezdí jen na "nákupy", tak ho čidla pošlou na výměnu v 15, kdo tahá dlouhé trasy, tak třeba ve 30, já vzhledem k ceně oleje jedu po 15, když svého času stál longlife 600-800,-Kč, tak člověk přemýšlel, teď, když ho lze koupit okolo 200,- to neřeším
spory jestli longlife a dlouhý interval jsou na netu docela věčné
29. 10. 2010 10:12
Re: vs. passat?
Muzete sem dat odkaz na nejake ty "prokazane" fakty - nezavisle studie? Vy jste si svuj olej nechal poslat do laboratore na rozbor? Pokud ne, jak vite jak je spatny ten vas? Mozna si pak vymeny prodlouzite :-)

Trochu taky zapominate na to, ze auta s prodlouzenym intervalem vymeny, aspon ty normalni, maji ten interval variabilni, tj. v zavislosti na tom jak to auto jezdi muze byt poslano do servisu i drive.
neregistrovaný "bibibi"
29. 10. 2010 09:27
Re: vs. passat?
pokud máte auto jako spotřební zboží a co 3 roky ho měníte, tak je vám to asi fuk, ale to že 30000 intervaly nejsou vhodné je docela prokázaný fakt, zkuste po 25000 poslat olej někde na rozbor a možná si další výměny zkrátíte :-)
27. 10. 2010 18:54
Re: vs. passat?
Nejak jsem si nevsimnul ze by se ostatnim motory hroutily kvuli oleji zatimco jejich motory jely dal...
neregistrovaný "bibibi"
27. 10. 2010 09:10
Re: vs. passat?
no, ona Toyota asi dobře ví, proč 15 tis. , kdo má svůj motor rád, mění olej po 15 tis.
26. 10. 2010 22:24
Re: vs. passat?
Klidne jezdce asi moc neoslovi dost tvrdy podvozek. Mista taky neni na rozdavani a pozice ridice je dost nestastna, i kdyz je sedadlo ridice na nejnizsi pozici sedi jako na bidylku a ma hlavu u stropu (pri vysce cca 183cm) pokud je pouzita ona prosklena strecha. Pri 15tis. servisnim intervalu asi moc neusetri.
Avatar - gld
25. 10. 2010 20:20
svetlá
Neviem kde recenzent vidí tie "japonsky veľké svetlá"..skôr mi príde že sa táto toyota v porovnaní s bežnou európskou konkurenciou v triede dizajnom nevymyká

A osobne sa mi kombík páči viac ako sedan, v čiernej mu to ladí :yes:
21. 10. 2010 20:01
Re: vs. passat?
Nejvetsi "problem" mam s plastem kolem radici paky a celkovou malinko nizsi urovni materialu. Je to ale opravdu v uvozovkach ;-) Naopak, jednoduchy zvhled interieru v tomhle podani mi k celkovymu duchu auta vylozene sedi.
21. 10. 2010 15:14
Re: vs. passat?
Kdyz mluvis o horsich materialechtim co mas namysli presneji receno:

1. Nejsou mekcene
2. Zpracovani
3. Nebo jde spise o jednoduchost designu, jez nezrychluje krevni obeh, a tvari se jak si obycejne...
21. 10. 2010 14:29
vs. passat?
S tihme avensisem jezdil asi tyden bracha, mel ho jako nahradni auto, motor stejny, vybava cca taky, sedan. Clanek vylozene sedi :yes:

Mozna bych jeste doplnil ze charakterove je velice blizko odchazejicimu pasatu, zadny sportak, solidni jednoduche auto, coz spousta lidi ani netusi. Tem co nechteji nebo nemaji na V6, DSG atd. (jakoze jich je stejne vetsina), muzu avensis klidne doporucit, usetri dost penez za porizeni i servis a nemusi porad premyslet kde parkovat protoze zlodeji. Negativa jsou asi jen 2, o malinko horsi materialy uvnitr a v nasich koncinach neprestizni logo na kapote. Pro klidne jezde, ne-olizovace a ne-VW-fily, dobra volba.