Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Opel Meriva 1,7 CDTI AT – Automatický dveřník

Turbodiesel a automat v malém MPV vypadá lákavě. Má to však nejeden nemalý háček!
Zpět na článek
21. 12. 2010 19:21
Re: ok
emisné limity=pochopiteľne vyššia spotreba....to je kponina, žiaľ, braná ako bežná logická vec
20. 12. 2010 23:15
Re: ok
dotycny jazdi najma mesto (kratke trasy a studene starty) a dialnice, okresky pomenej...ak si vezmem emisne limity (neviem aku normu plnil scenic), nejaky ten narast hmotnosti, tak ta spotreba je slusna :-)
20. 12. 2010 22:58
Re: ok
to už znie lepšie, aj keš s väčším Scénicom som mal ešte o 0,3 l menší priemer, s prevahou mesta, až som niekedy neveril počítaču....ale zas to bola len 1.5/60kW
20. 12. 2010 20:26
Re: ok
ta spotreba testovanej kombinacie nenadchla, to uz radsej zobrat turbo benzin s manualom ;-) . Inac, znamy ma tuto merivu, ale s vykonnejsiou 1,7 naftou s manualom a dlhodoba spotreba je 5,6 l/100km bez zasadneho obmedzovania
20. 12. 2010 20:24
Re: pás
1. generacia merivy mala pas rovnako "zaveseny" v streche batozinoveho priestoru...neviem ako to ale bolo po fl
20. 12. 2010 18:38
Re: ok
Šiel som sa na ňu mrknúť do showroomu - neveril som vyoseniu volantu voči sedadlu vodiča. Ale je to fakt, a je to dosť výrazné, ak to raz zbadáš, už to budeš vnímať, a nie práve pozitívne. S priveľa tlačítkami máš pravdu, aj keď mnohí oponujú, že je to vpohode, stačí si zvyknúť. Osobne si ale zvykám na podobné veci. Zadné bočné dvere sú blbé, posuvné by boli oveľa lepším riešením. A ten zlom spodnej línie okien - obvykle tým miestom tečie voda a teda aj špina zo strechy a okna - po daždi to auto vyzerá, akoby niekto tade grcal...
No a spotreba - aj keď automatika, ale v relatívne malom aute a s nie extra výkonom teda dosť vysoká, Kangoo s obdobným výkonom mi jazdí za menej...
Tých negatív som si všimol na Merive viac, ale nebudem sa opakovať, lebo ma tu zase niekto zvozí, načo o nej píšem, keď sa mi nepáči...
Avatar - petrumr
20. 12. 2010 18:01
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Flai
20. 12. 2010 11:42
pás
proč je ten pás pro 5 cestujícího takto neštastně řešen :no: :no: :no:
vždyt už Corsa C a tedy i 1Meriva jej mela uchycený v sedačce ;-\