Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Lexus RX 450h: Ekologická paranoia (Roadlook TV)

Lexus RX 450h přichází, aby stvrdil dominanci japonské značky v oblasti luxusních hybridních SUV a zároveň dokázal, že i velká auta mohou být ekologická. No tak na to si rádi posvítíme.
Zpět na článek
Avatar - Ronault.
6. 11. 2009 20:49
Re: hodne zly test!
Nesouhlas, otec má padesát a MP3 bere jako samozřejmost... a to je člověk dokonce bez maturity.
Avatar - saldy
6. 11. 2009 14:18
Liborku
pěkná recenze, jak se na začátku mazlíš s tím keřem a pak" jsem tak ekologický zelený" >:D .Děláš si právem srandu z luxusního suv které samozřejmě ekologické být nemůže jak o sobě tvrdí, to ale nic nemění na faktu, že to je kvalitní auto, kdybych si jej mohl dovolit a chtěl bych velké suv je to jistě skvělá volba.
5. 11. 2009 14:13
Re: je to asi takto :
Tak to som rad, dakujem.
neregistrovaný "misiak"
5. 11. 2009 12:17
Re: je to asi takto :
:yes: :yes:
hlavne ta druha polovica prispevku bola ...ako miestny máčo tvrdi - "trefa na komoru" ;-)
Avatar - N6600
5. 11. 2009 11:53
Re: hybrid
Take jednoduche nevies? Lexus nie je predsa premiova znacka! ;-) >:D
Avatar - N6600
5. 11. 2009 11:50
Re: hybrid
Moj nazor: unika Ti podstata hybridu. A k tej cene - podla mojich zisteni je tento model lacnejsi nez jeho konkurenti. Ale ak sa mylim, tak pardon.
Avatar - N6600
5. 11. 2009 11:37
Re: je to asi takto :
Uplne trefne. Suhlasim do bodky.

Majitelia Lexusu budu vzdy skatulkovani ako majitelia "japoncov" a to neznie dost premiovo :-) Nikdy ma to ale netrapilo. Na to, aby to clovek pochopil, musi v tom aute aspon sediet, alebo sa previezt. To razantne meni nazor, mam to overene :)))
neregistrovaný "Knipl-Master"
5. 11. 2009 10:26
Re: je to asi takto :
Ty se, Labele, vždycky zastavíš u toho, jestli někdo něco neoprávněně generalizuje, ale už neřešíš, jestli to opravdu není blízké realitě (což IMO často je). Ten člověk většinou ani nechce říct nějakou "absolutní pravdu", ale říct svůj dojem, který se vždycky aspoň trochu na pravdě zakládá.

Přímo k Lexusu. Občas se tady na diskusích řeší, proč je prémie "prémie", čím je A4 víc, než C5 apod. Většinou se to tu vysvětluje tak, že poskytuje lepší image (trochu divná věc) a hlavně taky lepší techniku už v základu, lepší podvozky, motory, spolehlivost, ale také výbavu. A právě ten Lexus dává už v základu věci, které nejsou ani u evropské prémie úplnou samozřejmostí. Kdyby takto dělal auta Audi, téměř jistě by je část místní diskusní elity považovala za überprémii. V případě Lexu to tak není, to je zvláštní... Teda ono to zvláštní není, samozřejmě že vám jde víc o tu (marketingem a možná designem ziskanou) image a ne o to, jaká ta auta skutečně jsou, ale to tu přece nepřiznáte :-)
5. 11. 2009 10:22
Re: je to asi takto :
Bud uplne v klidu, na mluveni za vsechny, dogmaticke soudy a samozvane porotcovani jsou tady jini "kanóni". Teda spis sasci ;-) Ty mezi ne nepatris, pochopil jsem dobre kam miris a z velke casti s tebou souhlasim :yes:
neregistrovaný "Knipl-Master"
5. 11. 2009 10:05
Re: hodne zly test!
Hurá, jsem ekolog >:D Ale já to vím ;-)
5. 11. 2009 09:51
Re: hodne zly test!
Ekolog (ten pravý) si nekoupí žádné auto. :-)
5. 11. 2009 08:58
Re: je to asi takto :
V tej druhej casti som nemal napisat ,,vsetci'' ,ale malo tam byt velka vacsina. A obavam sa ze sa nikdy nedozvieme ci by to tak bolo ,ale ja by som sa stavil ze ano ;-)

Takze este raz ,nechcel som pouzit vyraz VSETCI,moja chyba ,beriem to a priznavam ,ze nie som jasnovidec :-( ,ale pouzijem vyraz velka vacsina.

Vzhladom na to ze ,velka vacsina' sa neda konkretne definovat ,tak dufam ze som sa nikoho nedotkol, to som nechcel a ani nechcem.
Avatar - white label
5. 11. 2009 00:58
Re: je to asi takto :
Nechtěl bys s těmi hybridy raději "mluvit" jen sám za sebe...
...a ne tu psát rovnou za "všechny"... :*)
Nebo máš utkvělou představu, že jsi jasnovidec a víš přesně co by všichni "dělali" kdyby... 8-s
5. 11. 2009 00:30
je to asi takto :
Keby prislo na trh s hybridnym vozidlom ako prve Audi (resp. BMW alebo Mercedes-Benz) tak by to bolo pre velku vacsinu ludi co tu diskutuju (vratane mna) najlepsie auto na svete,neprekonatelne ,najuzasnejsie ,najekologickejsie atd skratka vsetci by sme tomu verili a nikdy by sme to neriesili ci je to naozaj az taky zazrak a kazdy rok by sme oslavovali datum uvedenia tohoto prveho hybridu na svet. Avsak vzhladom na to ze nieco taketo uviedla na trh Toyota ,resp Lexus tak vsetci budeme spekulovat a rypat sa v tom ci je to naozaj take dobre,take ekologicke... Skratka je to o tom ze kazdy ,,hra za seba'' to znamena, ze europania budu vzdy verit len europskym (a teda nemeckym ) autam ako japonci len japonskym. Inak to nebude :-!

Btw k roadlooku: len tak dalej ,neberiem to ako test ktory mi povie ci si mam to auto kupit alebo nie ,skor to beriem ako take preview, ale je to v pohode chvalim to a respektujem to, ze sa vobec nieco take robi!!!
5. 11. 2009 00:10
Re: HYBRIDOIDNÍ MASÍRKA
Slevu na Lexe uhádáte taky.
Problém ale není v ceně "od...", ale co za ty prachy dostanete. Když jsme pořizovali RX400h v plné výbavě, tak dle ceníkových cen bylo o 400 tisíc levnější než Q7 v +- té samé výbavě. Sice RX má menší kufr než Q7, ale pro naše potřeby naprosto dostačující a dynamika jízdy s RX byla tak rozdílná oproti 3.6FSI Q7, že Lexus byla jasná volba.
neregistrovaný "misiak"
4. 11. 2009 22:18
Re: Roadlook
:ano Liburku...je to ako bomba vo vlastnom dome...len cakas, kedy ta roztrha na 100 kusov ;-)
4. 11. 2009 21:49
Re: shrnovacka!
Az povis kolik ti je, budu se usmivat s tebou, hrdino :no:
4. 11. 2009 21:23
Re: hodne zly test!
Ze by valchu, kterou drhne pri cekani na semaforu? >:D
4. 11. 2009 20:07
Roadlook
Další výbornej Roadlook....jen tak dál Libore...myslim že každej díl je bomba :yes: ;-)
4. 11. 2009 18:58
Re: shrnovacka!
Mylsím, že toto jsme již probrali, pokud ti vyšší střední vadí, omlouvám se ti, je to typická střední třída.
Třeba Passat CC je brán jako vyšší střední. A je to prakticky stejný auto...

PS: Tvé přesvědčení, že jsi v pětadvaceti již dospělý, je úsměvné.
Avatar - petrumr
4. 11. 2009 18:51
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
4. 11. 2009 18:50
Re: shrnovacka!
Az prestanes tvrdit ze pasik je vyssi stredni, zacni se bavit s dospelejma.
4. 11. 2009 18:19
Re: shrnovacka!
V tomto případě nemám problém s Dinárem souhlasit. ;-)
neregistrovaný "misiak"
4. 11. 2009 17:07
Re: shrnovacka!
nesklamal si ;-) :yes:
bez overenia faktov skpirujes akykolvek "blabol" koncernoveho "sympatizanta" :-)
neregistrovaný "misiak"
4. 11. 2009 17:04
Re: hodne zly test!
ahááá, ze som na to neprisiel skor!
takze jazdis na plejstejšne a trojkolke? ;-) ;-)
4. 11. 2009 16:54
Re: shrnovacka!
Jak psal Dinár výše, cituji "Nehledě na to, že hybridní RX je vnitřní prostorností a velikostí kufru srovnatelné tak s Q5."

Nemám co dodat. :-!
Avatar - salamoon
4. 11. 2009 16:53
Re: 9-10 litrov???
suhlasim,aj 12l benzinu v meste by bol este LUXUS.
avsak 9-10 pri rychlejsej jazde je parada.

male chevy aveo jazdi za 8..... >:D
4. 11. 2009 16:52
Re: hodne zly test!
To už jsem ti tu taky psal, že nemám focvágna. :-!

Vidím, že nemáš co zapojit. :-!
4. 11. 2009 16:49
Re: hodne zly test!
Žeby perpetuum mobile prvního druhu? >:D
neregistrovaný "misiak"
4. 11. 2009 16:47
Re: hodne zly test!
fávé?
neregistrovaný "misiak"
4. 11. 2009 16:36
Re: shrnovacka!
Tuarég je pre mna uz stary chrocht a momentalne koncern nema konkurenta pre RX-ko ...ak nepocitam ten autobus ;-)

aj tvoj nazor je nazor - respektujem ho ;-)
Avatar - salamoon
4. 11. 2009 16:35
Re: hodne zly test!
1) Ekologické auto je to, které se vůbec nevyrobí. A i to auto, které jezdí na elektřinu, tak má emise. Elektřina se nebere z ničeho. Samozřejmě je ale lepší, když emise vznikají někde, kde se dají lépe ohlídat a snižovat (pár elektráren) než u každého výfuku.

no ano,ale tak vznikaju emeisie iba prvi vurobe elektriny.pri jazde uz nie.
a to je ten rozdiel oproti benzinu/nafte.... skodi to iba 1x,kdezto pri benzinovom aute 1x pri vyrobe benzinu/nafty a 2x pri spalovani v aute... :-)
4. 11. 2009 16:33
Re: shrnovacka!
No výborně, už tu RXko srovnáváš Tiguánem. >:D Tak to musí mít soudruzi v Japonsku z tebe radost. Oni si mysleli, že udělali konkurenci pro X5, MLK, Q7 a ono nic. O polovinu levnější Tiguán je jeho liga. >:D

Konkurence může Lexu závidět - určitě jeho prodeje.

>:D :yes:
neregistrovaný "Knipl-Master"
4. 11. 2009 16:31
Re: shrnovacka!
>:D

Ještě že jsi Slovák a ne Moravák, jinak bys do RX posadil chytrého Brňáka a do toho TIGIho hloupého PRAŽÁKA >:-[]
4. 11. 2009 16:31
Re: hodne zly test!
V tomto případě je nominace vskutku namístě. Vybroušený diamant místních diskusí Áda našel přemožitele.
neregistrovaný "misiak"
4. 11. 2009 16:21
shrnovacka!
Dokonale auto :yes: Nie, nejde tu o nejaku ekologiu, ale skor o to, dokazat zvysit vykonnost tohoto auta v akejkolvek situacii a to pri skvelej spotrebe. Konkurencia moze Lexusu tento model len tisko zavidiet. V RX-ku najdes dokonale pohodlie pri skvelych jazdnych vlastnostiach. "Koncerňáci" tu svoju (ne)pohodu zakryvaju za ich znamy alibizmus - nase tvrde podvozky = vyssia bezpecnost! Ano, prave preto ich ista poistovna oznacila ako najcastejsie burajucich ;-) Ano, je to o pohodli...aj Liburek uznal, ze je to maximalne tiche, pohodlne auto a aj D1-ka je zrazu uplne hladka...teda aspon pre majitela Lexusu. Tož, když se chytrý brňáček vyberie na obchodne jednanie do Prahy v RX-ku, určite tam dorazi s usmevom na tvari, oddychnuty a v plnej fyzickej kondicii, kdezto brňáček v TIGI musi po prichode vyhladat ortopeda a masera, aby na jednani neposobil ako 90 rocny dedek s kompletnou osteoporozou chrbtice. O nieco lepsie bude na tom majitel RTO Q7 [odkaz] , ktoremu bude stacit len maser.
K pohodliu na cestach patri aj hudba. Ovsem skutocny "biznismen", dokonale ustrojeny, v perfektne sediacom a ladnom obleku od BOSS-a nema k svojmu imidzu potrebne kabliky trciace spod goliera a v usiach zasunute spunty od KOSS-a. Skutocny biznismen si zasunie CD do zasuvky MARK-a a tych 700MB hudby v MP3 formate mu vydrzi na tyzden jazdenia. Faktom vsak je, ze RX si dokonale vychutna kazdy ton a je jedno ci zdrojom hudby je rozhlasova stanica, CD alebo úesbé. Ono to úesbé ma tak trochu aj svoju podstatu .....ano, v TIGI urcite, pretoze pocuvat rozhlasovu stanicu v aparature, za ktoru vyrobca zaplati 35 dolarov aj s reproduktormi - tak to je urcite katastrofa! Navyse za vyraznej podpory chrochtaveho pohonu, zle odhlucneneho podvozku a nedokonalemu perovaniu je to fakt na "mokry uterak". Uz teraz chapem, preco koncerňáci tak bazia po MP3 prehravacoch ;-)
Dozvedeli sme sa i to, ze Liborek ma na svojom PC este 98-ky. Nie, nie...v apostolovi a jeho surodencoch urcite nebezi WIN 7 ani Vista, oni udajne vsadia na ten Linux (prý to nepadá a nemrzne).

Takze ak si decentny, konzervativny a distingvovany obchodnik s prosperujucou firmou, urcite chod do RX-ka :yes:
Je to dokonale auto, pre dokonalych ludi.
Ak si ovsem mlady, priebojny a uspesny máčo, chod do X6-ky a to aspon v 3-litri . Je to dokonaly dravec a pri pohlade na toho dravca neostane ziadne zenske lono suche ;-) takze mas o zabavu na vecer postarane.

Ak si ovsem koncernacek, tak jazdi hodne blizko krajnice, aby si dokazal vcas uhnut RX-ku a X6-ke, pretoze so svojim hátepé alebo turbochrochtom toho vela neukazes a na na najblizsej rovine zabudnes, aky to malo vobec zadok!

BRAVO LEXUS!

:yes: :yes: :yes:
neregistrovaný "Knipl-Master"
4. 11. 2009 15:51
Re: hybrid
Když už jsi tak chytrý, mohl bys namátkou vybrat několik konkurentů a říct pár údajů, v čem že jsou o tolik lepší, než tenhle Lexus? A teď nemyslím jenom spotřebu. Dieseláky vynech, vybírej jenom z benzinových osmiválců, s přivřením oka třeba i šestiválců.
4. 11. 2009 15:44
hybrid
můj názor: test dopadl podle mého očekávání, spotřeba stejně na * zbytečně jen auto musí za sebou smekat další zátěž v podobě baterii, elektromotorů a dalších blbin které stejně při výrobě a dopravě udělají emise takže na p..u , auto je vánoční stromeček jak jinak od asiatů by se dalo čekat... k tomu přičtu cenu...a je jasno.

>:D
Avatar - N6600
4. 11. 2009 15:01
Re: hodne zly test!
Trapne mozno ano, no na druhu stranu si povedzme, ze umiestnenie toho USB je dost nestandardne... Na kratsie cesty urcite radio postaci, no na dlhu cestu je ozaj pohodlnejsie napojit iPod, alebo ine velkokapacitne zariadenie. Ale rap ani rnb na nom urcite v mojom pripade nebude :)))
4. 11. 2009 14:47
Re: hodne zly test!
Notes je nepraktický. Málo vydrží, špatný ovládání a potřebuje napájení.
Takovej iPod si můžeš koupit do velikosti 160 GB, což už je šlušná dávka hudby.
Avatar - T613
4. 11. 2009 14:42
Re: hodne zly test!
kup si urnu vybavenou mp3 a máš to posychrované >:-[]
neregistrovaný "misiak"
4. 11. 2009 14:40
Re: hodne zly test!
...hm, tak teda co?
Avatar - Dinar
4. 11. 2009 14:39
Re: hodne zly test!
Tvoje stopětka určitě ne, ale současné modely nejspíš ano. ;-)
Avatar - Dinar
4. 11. 2009 14:38
Re: hodne zly test!
Jo, a furt nevím na čem jsem. >:D
neregistrovaný "Knipl-Master"
4. 11. 2009 14:37
Re: hodne zly test!
Hmm tak tohle se mě netýká snad vůbec, od 128kb/s nejsem schopný poznat rozdíly...

Ale do přehravače si nakonec můžeš nahrát většinou i WAV a nebo MP3 se 320kb/s, když tam máš dost místa...
4. 11. 2009 14:37
Re: hodne zly test!
A od kdy mám škodovku???
neregistrovaný "misiak"
4. 11. 2009 14:32
Re: hodne zly test!
skodovka ma pripojku na ipod?
neregistrovaný "Knipl-Master"
4. 11. 2009 14:30
Re: hodne zly test!
Ale Flajzi zase psal o tom, že ty elektromotory nejsou v Lexu jenom kvůli tomu, abys jezdil za pár litrů, že taky hlavně podstatnou měrou zvyšujou dynamiku. Ty jakoby pořád bereš, že kdo si koupí Lexe, tak chce být v první řadě ekolog.
Avatar - Dinar
4. 11. 2009 14:28
Re: hodne zly test!
Já mám v současném autě v palubce changer na 6cd a umí to mp3, přesto taky volím řešení s mp3 přehrávačem. 32 giga se hned tak neoposlouchá. ;-)
Avatar - T613
4. 11. 2009 14:27
Re: hodne zly test!
proč trapných? Dinar chtěl vědět jestli se má cítit mladě nebo si jít koupit urnu >:D
Avatar - Dinar
4. 11. 2009 14:26
Re: hodne zly test!
To jo, akorát bych se bál, že při nějaké krizovce se mi NB proletí po kabině. ;-)
Avatar - Dinar
4. 11. 2009 14:22
Re: hodne zly test!
Tak nikdo nemůže říct, že bych to s tebou nezkusil. :-) Ale stačí. ;-)
Avatar - Dinar
4. 11. 2009 14:20
Re: hodne zly test!
Ale jo, na druhou stranu ta kritika přístupu k audio vstupu mi nepřišla nějak od věci, je to celkem raritka, abys pro zapojení přehrávače nebo flešky (snad je v rx i usb vstup?) musel vyndat pár schránek a ještě něco odemykat.
4. 11. 2009 14:18
Re: hodne zly test!
miluju samozvany predsedy cehokoliv ;-)
Avatar - Dinar
4. 11. 2009 14:16
Re: hodne zly test!
Mp3 neocení spíš hifista než technofob, ale já klidně přiznám, že v prostředí auta i při dobrém audiosystému nejsem schopen rozeznat nahrávku cd od mp3 (samo že s max. bitrate). ;-)
4. 11. 2009 14:14
Re: hodne zly test!
Já už pár let v autě připojuji iPoda, tohle řešení mi naprosto vyhovuje a upřímně musím napsat, že CDčko jsem do rádia za celou dobu nestrčil ani jedno. Vlastně ani nevím, jestli jeho mechanika vůbec funguje. ;-)
4. 11. 2009 14:14
Re: hodne zly test!
Usedly neznamena rezignaci na automobilove technologie. Vykon V8 se spotrebou V6 muze oslovit i technologickeho analfabeta.
4. 11. 2009 14:13
Re: hodne zly test!
Nejlepší je k rádiu připojit notebook, jak jsem to jednu dobu řešil já, a hudba ti vydržela na 3 cesty kolem světa >:D
4. 11. 2009 14:12
Re: hodne zly test!
CD/DVD jsou již dávno přežity. Dnes už i Korejci montují do svých aut USB zásuvky. :-!
4. 11. 2009 14:11
Re: hodne zly test!
Misaku, Dinar pouziva vlastni hlavu a auta hodnoti podle toho jaky jsou a ne jaky maji znak na kapote. Tak je to koneckoncu spravne. ;-)
neregistrovaný "Knipl-Master"
4. 11. 2009 14:11
Re: Hodně dobrý test
Děkuji za přání :-)
4. 11. 2009 14:10
Re: hodne zly test!
Tak se mrkni, co ještě vytvořil u článku o Sanderu/Loganu.
neregistrovaný "Knipl-Master"
4. 11. 2009 14:09
Re: hodne zly test!
Na to bys měl odpovědět spíš ty sám sobě, ne? ;-)
4. 11. 2009 14:09
Re: hodne zly test!
Vsak ja mu taky nerikal at nekupuje SUV. Jen sem poukazoval na drobnou nelogicnost ktera prameni z touhy vlastnit SUV a jezdit za par litru. Nic vic.
neregistrovaný "misiak"
4. 11. 2009 14:08
Re: hodne zly test!
preco sa chytas tak trapnych detailov? Naco zase zbytocna provokacia???
4. 11. 2009 14:08
Re: Hodně dobrý test
Koukám, že posaz za PC máš zvládnutej dobře, tak doufám, že ti to vydrží až jednou přesedneš od počítače za volant :-)
neregistrovaný "Knipl-Master"
4. 11. 2009 14:08
Re: hodne zly test!
Majitel Lexe je usedlejší a proto volí progresivní/kontroverzní hybridní pohon, hmm... ;-)
neregistrovaný "Knipl-Master"
4. 11. 2009 14:06
Re: hodne zly test!
Tipl bych tak do 25, nejvýš do 30ti let... Starší lidi už by si snad mohli vidělat na Lexe normální cestou >:D

Jinak jak píšeš dole - měnit pořád CD a nebo pořád otvírat kufr kvůli naládování měniče je celkem otravné. Kdo poslouchá za jízdy svojí hudbu a není to zrovna "technofob", tak musí být z MP3 nadšený.
4. 11. 2009 14:05
Re: hodne zly test!
Jasne, myslel sem mlady - duchem. Na veku uplne nezalezi. A snad uznas ze "usedlejsi" majitel Lexe nebude nadsenec ktery s sebou porad nosi mp3 at uz v ni ma cokoliv. To s tim rnb je jen ikonizace mp3 nadsencu.
neregistrovaný "misiak"
4. 11. 2009 14:03
Re: hodne zly test!
Velmi sa tesim na tvoj nazor, ked VW vyrobi hybridneho Tiguana. Na to si s radostou pockam.

ktory koncern? To si mysle vazne? Ty uz nevies k akej skupine diskuterov patris? ;-)
Avatar - Dinar
4. 11. 2009 14:02
Re: HYBRIDOIDNÍ MASÍRKA
Nehledě na to, že hybridní RX je vnitřní prostorností a velikostí kufru srovnatelné tak s Q5.
neregistrovaný "Knipl-Master"
4. 11. 2009 13:57
Re: hodne zly test!
;-)
Avatar - Dinar
4. 11. 2009 13:57
Re: hodne zly test!
Definuj mladý, ať vím jak mám reagovat. Fakt. :-) ;-)
neregistrovaný "Knipl-Master"
4. 11. 2009 13:56
Re: hodne zly test!
Dobrá hláška, fakt :yes:

Ne, mp3 poslouchají pouze MLADÍ lidé a ti se k takovému autu dostanou jedině pomocí bohatého tatíka a nebo rychlou kariérou, tak to myslel ;-\
Avatar - Dinar
4. 11. 2009 13:56
Re: hodne zly test!
Rádio Beat, jenže pokrytí je zatím chabé, tak zbývá jen vozit sebou vlastní diskotéku, a pokud člověk jezdí hodně a bez muziky se neobejde, pak nástup mp3jek a pevných pamětí musel vítat famfárami, konec kufrů nacpaných changery a věčné přehazování cdček. Alespoň já jsem vítal, a stavěl slavobrány. :-) ;-)
neregistrovaný "misiak"
4. 11. 2009 13:54
Re: hodne zly test!
...potrebujes bryle??? Naco potis taketo provokacne, zbytocne prispevky? Napisal som, ze kazdy si nejaku stanicu najde, pripadne si tam vlozi CD (DVD)!!!
neregistrovaný "Knipl-Master"
4. 11. 2009 13:53
Re: hodne zly test!
Bodeď by tomu nevěnoval tolik času, když to tak dlouho trvá ;-) Kdyby byl systém jednodušší, nemusel by tomu věnovat tolik času... :-)

Ve videu bylo jasně řečené, že problémy starých Windows nemají s tímto systémem nic společného! Jestli jsi to pochopil jinak, bude chyba na přijímači.

Nevím jak na Slovensku, ale v Čechách moc kvalitních stanic nenaladíš, pokud nechceš poslouchat zrovna mainstreamový pop a trapné kecy mainstreamových moderátorů.
Avatar - Dinar
4. 11. 2009 13:52
Re: hodne zly test!
Tak mp3 poslouchají lidé typu "rychla kariera, bohaty tatka"? Hm, zajímavé, a co ty, máš v autě gramofon? :-O
4. 11. 2009 13:52
Re: HYBRIDOIDNÍ MASÍRKA
RX začíná na 1.350 tis. a končí někde na 2.1 mil.
Q7 začíná na cca 1.400 tis.
BMW X5 začíná na cca 1.500 tis.

U BMW nebo Audi můžeš uhádat slušnou slevu. Ty auta mi přijdou jako +/- za stejný prachy. :-!
Avatar - Dinar
4. 11. 2009 13:50
Re: hodne zly test!
Jsi diskusní "myšák", bez urážky, svůj názor na hybridy jsem tu vypsal xkrát, těžko na ně změním názor ať je bude vyrábět kdokoli. Mmch., který koncern jsi měl na mysli?
4. 11. 2009 13:49
Re: hodne zly test!
Předsednictvo Zlatého ventilku tímto děkuje za nominaci... ;-)
4. 11. 2009 13:43
Re: hodne zly test!
No zrovna já jsem nedávno zkoušel naladit nějaký slušný rádio (to co poslouchám není celoplošné) a nebyl jsem schopen najít jednu slušnou stanici.

Radiožurnál se taky nedá poslouchat věčně.

Všude mraky reklam, žádná hudba a nějaké žvanění moderátorů se "zajímavými" hosty.

Chudáci majitelé Lexů, kterým přisuzuješ pouze poslouchání rádia... >:D
neregistrovaný "misiak"
4. 11. 2009 13:42
Re: hodne zly test!
si to nepochopil! Liburek venoval tomu "zanedbatelnemu detailu" prilis mnoho casu. Radsej mohol vyzdvihnut/vytknut nieco dolezitejsie.

Dalej tam bolo trapne to, ako ukazovali chybne hlasky z WIN ....i ked to bola jasna kolaz a boli prevzate ..mozno z Liburkovho PC.
Keby tam mal Lexus OS na baze Unixu/Linuxu.....tak ho Liburek stejne skritizuje!

Je to o tom:
koncern = vsetko skvele, perfektne, inovativne
ina znacka = vsetko zle, nefunkcne, poruchove, zbytocne

..s nejakou...myslene, ze dnes je velky pocet kvalitnych stanic, takze urcite si kazdy nieco najde.
Avatar - Rysguf.
4. 11. 2009 13:40
Re: HYBRIDOIDNÍ MASÍRKA
Vyborna rec.
Zavidim vam, cechom, velmi moc.
Pokial si mozete kupit Q7 ci X5 v totoznej vybave ako RX450h, tak dajte mi sem link na predajcu. U nas totiz X5 nacalovana ako tento Lexus stoji cca. 20-30 tisic Eur viac.

Teda tvoje odporucanie, aby si niekto kupil nemecku premiu namiesto Lexusu, beriem podobne ako cely test, tak trocha vtipne...

Ak benzin (bez ohladu na el. pohon) tak Lexus, ak mate este milion navyse, tak BMW. Suhlasis?
neregistrovaný "misiak"
4. 11. 2009 13:29
Re: hodne zly test!
tesim sa na tvoj nazor, ked aj koncern zacne produkovat hybridne vozidla ;-)
neregistrovaný "Knipl-Master"
4. 11. 2009 13:17
Re: hodne zly test!
To zaprvé není ospravedlnění, proč by měl být ten systém tak složitý. Když už ho tam mají, měl by být jednoduše použitelný. Ale budiž. Mě ale nejvíc rozesmálo, že kdo používá MP3 přehravač, tak v něm má vždycky rap nebo rnb a potom hláška, že majitel lexusu si vystačí s nějakou rozhlasovou stanicí.
neregistrovaný "Knipl-Master"
4. 11. 2009 13:12
Re: hodne zly test!
Já si myslím, že má pravdu úplnou. Pokud je řeč o kategorii SUV, tak se nebavíme o autech se spotřebou X a zrychlením Y. Pokud někdo vidí v SUV výhodu nebo potřebu, tak se nedá argumentovat, že si má radši koupit něco jiného.
Avatar - Dinar
4. 11. 2009 13:12
Re: hodne zly test!
Souhlasím, ale beru tento díl roadlooku, a tedy způsob hodnocení autora, jako odpověď jak na nesmyslnou mediální prezentaci hybridů obecně tak také na reklamu Lexuse, který své modely včetně RX450h jako ekologické, a to především, prezentuje.

Osobně mi moc smyslu auta typu priuse nebo insightu nedávají, naopak, spojení elektromotoru a benzinového víceválce v autě typu velkého SUV už mnohem více. Je to, jak říkáš, více záležitost schopností akcelerace velkého auta bez nutnosti volit jako pohon dýzl, neznám benzinový atmo. šestiválec, který by se ve velkém SUV netrápil. Proto většina kupců volí mnohem suverénější turbodýzl, kdo ale chce jezdit bez chrochtání, a s SUV schopným akcelerace, může vzít buď nějakou V8 se spotřebou nad 15 litrů nebo už moc jiných možností nemá, oturbený šestiválec s rozumnou spotřebou dává do SUV jen BMW (volví T6 je nenažranec) anebo zbývá právě jen V6 s elektromotory. Mě sice RX nebere designem ani jízdními vlastnostmi, ale koupi jeho hybridní varianty chápu. ;-)
4. 11. 2009 13:07
Re: hodne zly test!
Je videt ze ten kdo nema paru jses ty, misiak ma uplnou pravdu. Procento tech kteri jezdi v hybridnim Lexu a poslouchaji mp3 je opradu male (rychla kariera, bohaty tatka). Zbytku bohate staci FM a CD.
neregistrovaný "Knipl-Master"
4. 11. 2009 13:05
Re: HYBRIDOIDNÍ MASÍRKA
"Proto jezdíš zásadně tím, na co máš, a na diskuzích kupuješ to, na co nemáš..."

Pokud tato věta platí univerzálně, tedy i na tebe, pak si dokážu docela představit, v čem jezdíš >:D

Ty máš asi na předním skle mastný flek od svého čela, ale většina lidí se při řízení pohodlně usadí. Elegantnější cestu bys mě mohl naučit, já jsem nevychovaný, ale od prezidenta automobilismu si klidně nechám poradit ;-)
4. 11. 2009 13:02
Re: hodne zly test!
Mas samozrejme pravdu, ovsem za jednoho predpokladu - chces velke SUV. Vzdyt pokud ti jde o zrychleni 0 - 100 za cca 7 vterin pri spotrebe do 10 litru, najdes jich mimo kategorii SUV hromadu.

Objektivni pravda mezi testem a tvym prispevkem je nekde uprostred. Ano, tenhle Lex je mezi SUV opravdu vyjmecny co se tyce pomeru jizdnich vykonu a spotreby, ovsem cela trida velkych SUV (vzhledem k tomu jak se skutecne vyuziva) je tak trochu nelogicka, na coz se zase snazil poukzat Liborek.

Takze pokud to shrnu, kdyz uz nekdo chce z jakychkoliv pohnutek ("velke" auto, prehled na silnici, image, respekt okoli, lepsi "tereni" vlastnosti) za kazdou cenu velke NEEKOLOGICKE SUV, at aspon trochu odlehci svemu svedomi a koupi si hybrid. Muj osobni pohled je, ze to jsou komplet "prachy v haj*lu". ;-)
4. 11. 2009 12:49
HYBRIDOIDNÍ MASÍRKA
Neexistuje jediný racionální, technický, koneckonců ani ekologický důvod abys upřednostnil Lexe resp. hybrida před nákupem benzínové šesti až osmiválcové bestiální klasiky od BMW, Mercedesu, Audi či Volva. Ausgerechnet v Evropě. Hybridního lexe tu na diskuzích kupují především ti, kteří si žádné auto v následujících deseti letech samozřejmě nekoupí. Ti, co si auto koupí, tedy aktuálně ti, kteří si koupí velké esuvečko, samozřejmě vyberou mezi evropskými prémiovými ikonami.

Pokud si tu někdo zoufá nad spotřebou benzínových šestiválců, pak ta je uváděna ve velkém technickém průkazu. Velký technický průkaz je mimo jiné dokladem o tom, že vozidlo bylo schváleno k provozu na komunikacích. Stejně jako hybrid. Obě auta jsou v komplexu plus mínus stejně "ekologická". Uznávám ovšem, že zde na diskuzi ani tak nejde o spotřebu a ekologii jako o... vatu, děngy, love, chechtáky. Bohužel, sponzora do kufru zatím prémiové automobilky nepřidávaj. Proto jezdíš zásadně tím, na co máš, a na diskuzích kupuješ to, na co nemáš...

Takže, máš-li na to, kup si to nejlepší - BMW X5/6, Mercedes-Benz GL, GLK, VOLVO XC90/60, AUDI Q7, Q5. Pokud možno nad tři sta koní. Nehraj si tu falešně na hlávkovýho saláta, vždyť kdyby ti někdo nabídnul toho bavoráka za dvě pětky, dáš do frcu i svojí eko-holku.

Video opět špičkové. Dnes bych vybral (logicky) jen jeden aspekt pohledu, a totiž "filosofii" testu. Zatím jsem nikdy nikde nespatřil tak dokonalou charakteristiku hybridního světa, jako v horním videu. Přitom současně charatkeristiku vybalancovanou, zasazenou do života šoféra. Smekám a zvedám voba palce :yes: :yes:

P.S. Pokud tu snad má na diskuzi někdo problém s polohou testéra za volantem, doporučuju poprosit po škole tatínka ať zapůjčí kameru, strejdu ať vezme Favorita a někde na louce to rozpal na dvacet a strejda ať tě nafilmuje. Pochopíš rychle, že oscar za hlavní roli tě čeká teprve tak za dva až tři... tisíce let. Hlavně ale pochopíš, že od jisté společenské úrovně se jisté věty sdělují zásadně elegantnějším způsobem a elegantnější cestou...

Tedy dnes velké a zřetelné BRAVO TEST :yes:
neregistrovaný "misiak"
4. 11. 2009 12:28
Re: hodne zly test!
na totmo portali je vsetko inac ;-)
dokonca aj vozidla uz su nazyvane APOSTOLMI ;-)
neregistrovaný "misiak"
4. 11. 2009 12:24
Re: hodne zly test!
ja by som tam zaradil komplet porotu a vobec...cely "zlaty ventilek" aj s jeho autorom ;-)
neregistrovaný "Knipl-Master"
4. 11. 2009 12:18
Re: hodne zly test!
Tohle by měl GTI zařadit do Zlatého ventilku >:D

"Majitelia Lexusov urcite nenosia MP3 prehravac vo vrecku, plny rapu a rnb Urcite si vystacia so zabudovanym systemom, kde si navolia nejaku rozhlasovu stanicu" >:D
neregistrovaný "Knipl-Master"
4. 11. 2009 12:06
Re: hodne zly test!
:yes: :yes: Bezvadně jsi to vystihl
neregistrovaný "Knipl-Master"
4. 11. 2009 11:47
Re: hodne zly test!
To sice ano, ale ono to má trochu jiný význam. To "chudí duchem" znamená něco ve smyslu "pokorní". Takže příště pozor, než tady začneš misiaka blahoslavit ;-)
Avatar - radhro
4. 11. 2009 11:28
Re: hodne zly test!
chápeš slovo nadsázka?
neregistrovaný "misiak"
4. 11. 2009 11:20
Re: hodne zly test!
bola tam snaha trochu "zamaskovat" dokonalost toho auta. Napr. s tym USB klucom to bolo trapne a vyslovene trapne! Majitelia Lexusov urcite nenosia MP3 prehravac vo vrecku, plny rapu a rnb ;-) Urcite si vystacia so zabudovanym systemom, kde si navolia nejaku rozhlasovu stanicu (je ich dost a su na skvelej urovni), pripadne si donesu disk s kvalitnou hudbou.
Co ma zarazilo najviac je neponatie hybridneho pohonu. Zobral to uplne skreslene.
neregistrovaný "Knipl-Master"
4. 11. 2009 11:19
Hodně dobrý test
Mám ale drobnou výhradu k moderátorovi, snad ho to neurazí ;-) Pokaždé, sedí-li za volantem testovaného auta, má sehnutý krk a vysunutou hlavu dopředu. Toto je ve všech roadloocích už od těch nejstarších (snad s výjimkou Fabie, když má nasazené tučné brýle). Působí to nepřirozeným, křečovitým dojmem a není to zdravé na páteř ;-) Vypadá to, jako by měl špatný výhled z vozu, nebo špatně viděl a potřeboval si něco detailně prohlédnout. Možná jsem sám, koho to ruší. Ale pro příště - usednout za volant, osahat plasty (v případě německých vozů olízat), opřít se a uvolnit se... >:-[]

Jinak toto video bylo naprosto špičkové, co se týče kamery, střihu, scénáře, prostě celého zpracování. Lehká narážka na Windowsy, ekoparanoik... naprosto jemný humor, který ale pobaví. Výborné představení toho, jak takový hybrid dokáže nebo nedokáže šetřit palivo. Je toho hodně pozitivního a skoro nic, co by se dalo vytknout.
Avatar - T613
4. 11. 2009 11:12
Re: 9-10 litrov???
tebe za chvilku trefí šlak
neregistrovaný "misiak"
4. 11. 2009 11:11
Re: hodne zly test!
Dakujem za prispevok! Vniesol si do prispevku viac faktov ako cela redakcia vo svojich testoch.
Zial, nemozem nic dobre povedat na tento test.....pozri si videotesty na Prime, pripadne Autoweb-e.
Naozaj, tento test je velmi amatersky, neobjektivny, so snahou zhodit dany model ......
Mame v rodine 450h a cestoval som s nim 2x do Salzburgu a spat. Pri normalnej jazde som nezbadal ziadne "neohrabane spravanie" v zakrutach. Spotreba bola priemerne 9 litrov, no neslo sa nijak pomaly, hlavne na dialnici sme prekracovali 150 velmi casto. Navyse elektromotory boli napomocne pocas celej cesty, pretoze akumulatory sa dobijaju a vobec nie je potrebne zastavit a strcit si kabel do zasuvky.
Avatar - N6600
4. 11. 2009 11:04
Re: hodne zly test!
Zly ani nie. Len to vzal z trochu nestandardneho uhla pohladu a je tam citit ironiu . Na druhu stranu, kto v Lexuse sedel, alebo riadil, ten vie, ze je mu tazke nieco vytknut. Som vlastnikom IS 250 a aj napriek vsetkym vytkam (miesto pre nohy vzadu a pod.), je to pre mna najlepsie auto na svete.
Avatar - N6600
4. 11. 2009 11:03
Re: hodne zly test!
Zly ani nie. Len to vzal z trochu nestandardneho uhla pohladu a je tam citit ironiu. Na druhu stranu, kto v Lexuse sedel, alebo riadil, ten vie, ze je mu tazke nieco vytknut. Som vlastnikom IS 250 a aj napriek vsetkym vytkam (miesto pre nohy vzadu a pod.), je to pre mna najlepsie auto na svete.
4. 11. 2009 10:52
Re: hodne zly test!
Zase tak si to neberte, to se holt stává, že recenzent někdy nepochopí, proti čemu srovnávat testovanou věc. Sice někdy přeháněl, ale většinou je to ok a hledal bych v tom nadsázku. Problém bude spíše v tom, že někteří divácí tuto nadsázku nepochopí a budou to brát vážně.
Mám v rodině Lexus RX 400h a Priuse, takže mohu více objektivně srovnat a měl bych jenom pár připomínek:
1) Ekologické auto je to, které se vůbec nevyrobí. A i to auto, které jezdí na elektřinu, tak má emise. Elektřina se nebere z ničeho. Samozřejmě je ale lepší, když emise vznikají někde, kde se dají lépe ohlídat a snižovat (pár elektráren) než u každého výfuku.
2) Elektromotory u Lexusu (ne u Priuse) jsou především kvůli zvýšení výkonu, nižší spotřeba (známého Touareg V6 benzín se nemůže dostat pod 17l) je jaksi třešničkou na dortu. Kdo zažil s tímhle monstrem zrychlení z nuly na sto za něco přes 7 vteřin, kdo zažil zrychlení ze sto na 160, kdy elektromotory dodávají fantastický krouťák, a zrychluje to auto "jaksi samovolně" bez problémů, tak pochopí, proč ty elektromotory v tý káře jsou. A kupodivu je tento "emisně čistší" benzínový V6 úspornější než kamarádovo naftový Landcruiser.
3) Když v recenzi se zmiňuje, že je "špatné, že spotřeba stoupne ze 7l na 10l", tak to srovnávejte se stejnou kategorií a pochopíte, že ta spotřeba je stále výborná. Kolik asi žere benzínové V6 u Volva XC90, Touraeg, Q7 v reálu? A i když srovnáme s klasickými auty, kolik asi žere třeba obyčejná octávka s 2.0T, když se plyn zrovna nelochtá?
4) Bohužel koukat na hybridy pouze z pohledu spotřeby, je prostě nesmysl, auto se musí posuzovat jako celek. Pohon auta je jen kousek z celého auta. Pokud se budeme zabývat jen spotřebou, tak budeme jezdit takovým tím kočkopesem, kterým bývalý šéf VW projel půlku Německa na nějakou valnou hromadu, které bylo naprosto nepraktické, nepoužitelné, ale jelo to za 0,99l nafty na 100km.
Jsem si naprosto jist, že až se doplatí RX400h, tak místo něj přijde 450h. Kvalita a zpracování auta je na špičkové úrovni, jízdní vlastnosti dostačující našim možnostem a také Lexus není tak okoukaný jako Q7 či XC90, kterých tu jezdí mraky.
neregistrovaný "misiak"
4. 11. 2009 10:46
Re: hodne zly test!
ty si prvy zacal rypat ...
Avatar - radhro
4. 11. 2009 10:44
Re: hodne zly test!
blahoslavení chudí duchem ;-)
neregistrovaný "misiak"
4. 11. 2009 10:40
Re: hodne zly test!
zalez do svojej 1,2 h*o*v*n*o to pojede, pusti si klimu (ak nejaku mas) a schlad si hlavu.
neregistrovaný "misiak"
4. 11. 2009 10:36
9-10 litrov???
Vraj spotreba sa bez elektromotorov dostane k 9-10 Litrov?? No a??? To je vela??? Vsak benzinove Octavie a Fabie sa dostanu na 9L a nase 2,0 TDI si po meste zoberu 9,5L nafty. Tak na velke SUV je 10L az moc vynikajuce! Ovsem koncernove krabice nemozno porovnavat s tak dokonalym autom ako Lexus!!!
neregistrovaný "misiak"
4. 11. 2009 10:18
hodne zly test!
neobjektívne, zosmiešňujúce, ponižujúce ...proste hodne zlý test!!!!!!

Kto zo spoločnosti LEXUS im to auto zapožičal??? Prečo sa nedávajú vozidlá na test redakciám, ktoré majú nejakú úroveň, resp. sú objektívne? To vám stojí za to, dať si zhovadiť vynikajúce auto????