Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lexus RX 450h: Ekologická paranoia (Roadlook TV)

Libor Zezulka Libor Zezulka 3. 11. 2009 • 12:01
119
Lexus RX 450h přichází, aby stvrdil dominanci japonské značky v oblasti luxusních hybridních SUV a zároveň dokázal, že i velká auta mohou být ekologická. No tak na to si rádi posvítíme.

Ať už se vám nové RX líbí nebo ne, musíte uznat, že co se týče velkých hybridních SUV, nemá Lexus konkurenci (což k nelibosti ostatních značek vlastně platí i v kategorii luxusních limuzín a brzy snad i malých prémiových hatchbacků). Model RX 400h si našel v USA i Evropě hezkou řádku příznivců a RX 450h nemá za úkol nic menšího, než na svého slavného předchůdce navázat či samozřejmě ideálně vynikající dosažená čísla pokořit.

Cestu k tomuto cíli i tentokrát lemuje zase malinko zdokonalený hybridní systém Lexus Hybrid Drive s celkově vyšší účinností a přitom nižší spotřebou, zase o trochu luxusnější interiér nebo třeba originální design tentokrát okořeněný notnou dávkou futurismu. Lexus si v souvislosti s novým RX 450h nechce odpustit ekologické apely a hlasitě mluví o nízkých emisních hodnotách (v čemž má pravdu) a vůbec staví obrázek auta zelenějšího než příroda sama.

A to pro nás byla pochopitelně velká výzva. Velká obluda s benzinovým šestiválcem nacpaná elektronikou od střechy až po podlahu, to si žádá opravdu pořádně zelený test, nemyslíte?

Témata
Avatar - Ronault.
6. 11. 2009 20:49
Re: hodne zly test!
Nesouhlas, otec má padesát a MP3 bere jako samozřejmost... a to je člověk dokonce bez maturity.
Avatar - Ronault.
6. 11. 2009 20:46
Re: hodne zly test!
:yes:
Avatar - saldy
6. 11. 2009 14:18
Liborku
pěkná recenze, jak se na začátku mazlíš s tím keřem a pak" jsem tak ekologický zelený" >:D .Děláš si právem srandu z luxusního suv které samozřejmě ekologické být nemůže jak o sobě tvrdí, to ale nic nemění na faktu, že to je kvalitní auto, kdybych si jej mohl dovolit a chtěl bych velké suv je to jistě skvělá volba.
5. 11. 2009 14:13
Re: je to asi takto :
Tak to som rad, dakujem.
Avatar - N6600
5. 11. 2009 11:53
Re: hybrid
Take jednoduche nevies? Lexus nie je predsa premiova znacka! ;-) >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku