Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Auto.cz: Nové logo, nová sekce duely a domovské stránky všech značek

Představujeme vám další novinky, rozšíření funkcí a jednodušeji dostupný obsah.
Zpět na článek
5. 5. 2011 11:23
5. 5. 2011 12:00
5. 5. 2011 12:23
5. 5. 2011 14:12
5. 5. 2011 20:19
5. 5. 2011 12:36
5. 5. 2011 13:54
5. 5. 2011 14:31
5. 5. 2011 14:48
5. 5. 2011 18:11
5. 5. 2011 15:32
5. 5. 2011 15:30
5. 5. 2011 15:58
5. 5. 2011 17:19
5. 5. 2011 21:26
6. 5. 2011 07:10
6. 5. 2011 12:05
5. 5. 2011 11:23
Nový design
Když před osmi měsíci přišel nový design, nebyl jsem z něj zrovna nadšený a bral to jen jako znepřehlednění obsahu honící se za "cool" vzhledem.
Poté, co jsem si zvykl ale musím říct, že bych už zpátky neměnil a nové změny mi plně vyhovují. :yes:
Rozbalit vlákno
17
Avatar - gld
5. 5. 2011 12:00
Re: Nový design
človek si zvykne na všelijaké blbosti..len by som krotil tie ďalšie zmeny

A keď som už tu: plánujú sa zmeny aj do fotogalérie? Či aj na ten debilný spôsob zavierania fotiek cez "späť na článok" si budem musieť len zvyknúť. Lebo takú hovadinu som fakt nikde nevidel.

btw- logo inšpirované kontrolnými značkami z crash testov? ;-)
Avatar - twistedTSD
5. 5. 2011 12:07
Re: Nový design
vzal jsi mi to z klávesnice, způsob otevírání fotek mi taky nevyhovuje...BTW logo to chtělo :yes:
5. 5. 2011 12:08
Re: Nový design
Absolutni souhlas, nechapu, k cemu ma prispet, ze se fotogalerie otevira ve stejnem okne, byl jsem zvykly vzdycky okno s fotkami proste zavrit, ted si zavru cele auto.cz a k tomu to menu nahore zpusobuje, ze na notebooku musim kazdou fotku scrollnout, protoze ji polovinu nevidim
5. 5. 2011 13:07
Re: Nový design
Jo, to scrollovani mne taky stve.
5. 5. 2011 14:26
Re: Nový design
Ja si vždy hodím okno na fullscreen pomocou F12, tak už netreba scrollovať.
Avatar - Wen Věčněžasnoucí
5. 5. 2011 14:50
Re: Nový design
Spíš F11, ne? Ale stejně otvírání galerie v novém okně bylo podstatně více user freindly!
5. 5. 2011 18:47
Re: Nový design
A ja ešte pridám:

Prosím si pod každou fotkou popis! V každom časopise je k fotke aspoň pár slov. Hlavne pri hromadných fotogalériách z autosalónov by to bodlo. Už som to písal viackrát, ak si dobre pamätám. Hlavne, že sa pod fotku vojde riadok so stupídnym odkazom na facebook...
Avatar - Wen Věčněžasnoucí
6. 5. 2011 00:03
Re: Nový design
Přesně to mě už mockrát napadlo, zvláště tam, kde jsou na fotkách ne zcela jednoduše identifikovatelné objekty. Vcelku pěkně to mají uděláno třeba v galeriích na Aktuáně.cz
5. 5. 2011 12:51
Re: Nový design
Ok, uznávám, že otvírání fotogalerie do nového okna bylo lepší, tady jsem se trochu unáhlil, respektive na tuhle změnu pozapomněl :-)
5. 5. 2011 13:59
Re: Nový design
Ten způsob zavíraní fotek přes "zpět na článek" je tam právě proto, že se fotky otevírají do stejného okna jako článek, tak abyste si článek nezavřel (potažmo auto.cz).
Avatar - Blue Sun
5. 5. 2011 14:09
Re: Nový design
Jenže to je právě to nejhorší. Když prohlížíš galerii u nějakého delšího článku, většinou projdeš deset, dvacet fotek. Pak dáš zpět na článek a vrátí tě to na jeho ZAČÁTEK a ne do místa, kde jsi měl rozečteno. Musíš tak dlouhým článkem proscrollovat znovu až do galerie. To neskutečně prudí. A nebo dát dvacetkrát "zpět", až se dostaneš na původní místo.
Avatar - white label
5. 5. 2011 14:03
Re: Nový design
Ne, to je přece jasný symbol finačního podílu BMW na auto.cz
[odkaz]

:yes: >:-[]
Avatar - positivemind
5. 5. 2011 12:33
Re: Nový design
Neblbni, to sem nepiš, budeš osočen a považován za Libora Z.
Avatar - Ronault.
5. 5. 2011 13:28
Re: Nový design
Libor už tu nepracuje ;-)
Avatar - Wen Věčněžasnoucí
5. 5. 2011 15:02
Re: Nový design
Pravdu díš: [odkaz]

Jsem si říkal, že je nějakej klid >:D
5. 5. 2011 13:55
Re: Nový design
Ta bíla bila do oci pred osmi mesici i dnes. :-(
takze tu nazloutlou barvu pozadi jako driv bych bral hned. mohlo byt o jit aspon nekde nastavit.
5. 5. 2011 12:23
AUTO.CZ
Všechno zde šlape jako příslovečné švýcarské hodinky. Na tři kliky obletíš svět aut. Diskuse a blogy ti pak odhalí pravdu o tobě, o tvé garáži. Co ti brání, aby sis tu založil svůj speciální zpovědníček? Založ blog, tam se můžeš zeptat na všechno, na co ses bál zeptat mistra v servisu. Totiž neexistuje ideální garáž, neexistuje ani ideální auto, existuje než ideální... AUTO.CZ.

P.S. A pamatuj - jsi než to, co tvůj vůz, běž do garáže, otevři vrata, koukáš na sebe. Kruté jak třicetistupňovej mráz, avšak pravdivé jako zrcadlo. Jistě, AUTO.CZ můžeš chápat jako dokonalé zrcadlo světa aut, aut světa. Napřed se ale musíš umět do toho zrcadla podívat sám na... sebe.

BRAVO AUTO.CZ :yes:
Rozbalit vlákno
8
Avatar - Pekelná Micinka
5. 5. 2011 13:51
Re: AUTO.CZ
Len ta trúba im tam chýba, len ta trúba... >:D
Avatar - Parda71 (BMWfans)
5. 5. 2011 17:05
Re: AUTO.CZ
>:D >:D >:D tak teď jsi mě položil
5. 5. 2011 20:11
Re: AUTO.CZ
redakci chvalim za posledni dobou hojny pocet testu, ale idealni auto.cz to je silne slovo a i kdyby to byla pravda, tak je to do budoucna nesplnitelny zavazek

p.s. opet to 100x omlete vyprazdnene klise, vsichni vime, ze v zivote to chodi uplne jinak a ty to opakovanim sve mantry nastesti nezmenis
5. 5. 2011 20:19
Re: AUTO.CZ
To není o závazku, to je o realitě, AUTO.CZ je dnes nejlepší, to o tom ideálu dost napovídá, nemyslíš?

P.S. Pravděpodobně se domníváš, že - lidé jsou zásadně opakem svého vozu. Jo, tahle slepota může být v jistých garážích svým způsobem velmi konejšivá. Pravdu však odsleduješ u prvního semaforu.
Avatar - Barrichello
6. 5. 2011 12:04
Re: AUTO.CZ
U prvního semaforu se pozná, kde je ten nádkok díky technice. :-)
A kdo tam pořádný kobyly a kdo jen pár blech černejch od sazí >:D >:D >:D :-)
Avatar - Wen Věčněžasnoucí
5. 5. 2011 12:26
Logo
Snahu o navázání na původní logo hodnotím pozitivně, ale výsledek si mi vůbec nelíbí. Přijde mi to strašně amatérské. Zajímalo by mě, jak by se s tím porvalo nějaké renomované grafické studio, myslím, že největší auto server by si zasloužil kvalitu a ne malé domů nějakým lokálním firmičkám (jak to na mě působí)...
Rozbalit vlákno
7
Avatar - Dinar
5. 5. 2011 12:36
Re: Logo
Souhlas, zjednodušení je principielně fajn, ale tohle logo přišlo zjednodušením o dynamiku, už se prostě netočí, vypadá spíš jako terč. Nemá nápad, nezaujme, jeho barvy jsou nevýrazné, ač to původní logo svým stylem působilo trochu "prvorepublikově" mělo náboj, to nové je... nijaké. :-!
Avatar - Krispos
5. 5. 2011 13:54
Re: Logo
To je nový dvouramenný síťovaný volant pro entomology, aby při honění motýlů prérií mohli pouze sklopit přední sklo svých jeepů...
5. 5. 2011 14:31
Re: Logo
Ja v tom vidim tohle :-)
[odkaz]
Avatar - white label
5. 5. 2011 14:48
Re: Logo
Nějak ti ten odkaz nefachčí... ;-)
5. 5. 2011 18:11
Re: Logo
Aha, no ja uz ho mam v pameti nacachovany, tak ho porad vidim.
Ve zkratce tam je terc z figuriny pro crash testy. :-)
Avatar - Wen Věčněžasnoucí
5. 5. 2011 14:54
Re: Logo
Já tedy nejsem odborník, ale jako laikovi mi přijde, že logo jde proti základním pravidlům při vytváření log. Terč s nápisem Auto.cz jsou vedle sebe posazený jak děcka ve školní lavici. Vím o lidech, kteří by se s tím uměli poprat na profesionální úrovni, ale samozřejmě, že to není zadarmo... o což v tomto případě asi šlo :-!
Avatar - Krispos
5. 5. 2011 12:39
Když už je všechno takové...
... nové krásné, príma a cool, kdy už předěláte ten WORD95 design DISKUSE LIVE [odkaz] ? Ptal jsem se před 8 měsíci redakce i modů. ale ani na jeden dotaz nepřišla odpověď... nehledě na to že odkaz na DL z vašeho cool interface vypadl úplně... Máte tady renonc, pánové, takže až si ten Váš webdesigner převezme všechna ocenění co letos získal, mohl by se mrknout i na tuto drobnost? 8 měsíců si tu připadám jak partyzán, protože používám funkci, která vlastně oficiálně není... jedna z nejlepších funkcí na Auto.cz vypadá jak Popelka
Rozbalit vlákno
0
5. 5. 2011 15:30
Hrůza
To si děláte srandu? Vypadá to, jak kdyby ten terč dělal žák 1. stupně základní školy v základním malování ve windows >:D Už osm měsíců trpim touto bílou hrůzou bez nápadu a teď ještě tohle. Chodím se uklidnit na nastavení a koukám se tam na krásnou žlutou barvu a krásné logo, které má "šťávu".
Rozbalit vlákno
0
5. 5. 2011 15:58
LOGO
Ať koukám jak koukám, na logu nic loganního nespatřuji - dokonalý kontrast barev, prioritní barva nese prioritní textovou informaci, samotný terč pak přitahuje zájem, navozuje myšlénku zásahu na desítku a motoristickým fandům evokuje svým tvarem jak volant, tak kolo, artefaktovou ikonu tohoto a minulého století, současně pak... svojí vizualitou navazuje na svůj (dnes vlastně už legendární) archetyp.

Někdo tu nahoře snad domýšlí, že by nové logo střihl od pasu na vyšší úrovni. Nestřihl, aktuální logo evidentně nedělal nějakej moula na parkovišti u delvity, ale nepochybně odborník, který zná jak grafické trendy tak estetiku obecně.

Nakonec, vyzývám kolegy, kterým nové logo nepasuje, aby na blogu představili svojí představu, jak by také bývalo mohlo logo AUTO.CZ vypadat... předem dávám do placu svou rezervu, že výsledky budou doslova více než žalostné...

Totiž toto století je stoletím... amatérů. Takřka nikdo sice nic neumí, ale všichni do všeho (přes internet) kecaj. Internet, zejména diskusní svět, dává jedincům nekonečná křídla. A ta z největších pak naděluje prosťáčkům, jimž rodná náves údajně evokuje ruch na Picadilly, kačeny v obecním rybníce vyvolávají zasuté vzpomínky na hřebeny vln Tichého oceánu u Havaje, avšak když má jít na dřeň, třesou se strachy i před revizorem v Pendolínu.

BRAVO AUTO.CZ :yes:
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Wen Věčněžasnoucí
5. 5. 2011 16:05
Re: LOGO
Ano, ano, nové logo je takový Fox mezi auty :yes:
Avatar - gld
5. 5. 2011 17:19
Re: LOGO
Ono, podstatou internetovej diskusie je "do všeho (přes internet) kecat"

Či ni? Sme na zjazde strany a máme tlieskať pokroku.?..mne nové logo nevadí, skôr sa v kritike zameriavam na praktické veci ako farby pozadia, spôsob fungovania fotogalérie a podobne.
5. 5. 2011 21:26
Re: LOGO
je to tak, s tim logem máš naprostou pravdu:yes:
Avatar - Pekelná Micinka
5. 5. 2011 23:00
Re: LOGO
Já s ním zásadní problém nemám, ale je až příliš blízko hraně stránky/obrazu. Jinačí by mohlo být třeba takhle... Ale blog kvůli tomu asi nenapíši.[odkaz]
5. 5. 2011 20:55
Tak logo připomíná vrtuli
a to hodnotím kladně - tedy pokud na to neskočí někdo z BMW - ale to asi neskočí....... Ten design není, že by si z něj člověk úplně sednul na zadel, ale tohle jsou moje nejoblíbenější auto stránky, protože si drží laťku a styl - takže se - pokud se nezaprodají - nemusí bát, že o mně přijdou ;-)
Rozbalit vlákno
18
Avatar - white label
5. 5. 2011 21:11
Re: Tak logo připomíná vrtuli
Jj, mrkni na mou reakci ze 14:03. ;-)
5. 5. 2011 21:15
Re: Tak logo připomíná vrtuli
No, ještě, že ne pochvu :-O
5. 5. 2011 22:25
Re: Tak logo připomíná vrtuli
no - tak to máš smutnej život - ta vypadá úplně jinak - včetně vstupu - ale to by zase fušovali do loga renaultu - a to je mi zase milejší to bmw....
Avatar - white label
5. 5. 2011 22:59
Re: Tak logo připomíná vrtuli
Tak to souhlas, v obou případech... >:-[]
Avatar - Wen Věčněžasnoucí
6. 5. 2011 00:07
Re: Tak logo připomíná vrtuli
Za mě teda raději než do aut spíš do té... jak jste to říkali??? >:-[]
Avatar - white label
6. 5. 2011 00:22
Re: Tak logo připomíná vrtuli
Pochva Wene, pochva... [odkaz]
>:D
6. 5. 2011 08:42
Re: Tak logo připomíná vrtuli
>:D :yes: ale prý se v některých kulturách něco podobného furt nosí :*)

Proti gustu........ :yes:
Avatar - Wen Věčněžasnoucí
6. 5. 2011 09:20
Re: Tak logo připomíná vrtuli
Délka dobrá, ale ta šířka... >:-[] >:-[] >:-[]
6. 5. 2011 09:41
Re: Tak logo připomíná vrtuli
no šířka akorát - ale ta dééllkaaaa :*)
Avatar - white label
6. 5. 2011 10:22
Re: Tak logo připomíná vrtuli
:yes: >:-[]
Avatar - Pekelná Micinka
6. 5. 2011 13:10
Re: Tak logo připomíná vrtuli
Klid! Vše napraví pětimetrová limuzína. >:D Nebo ještě tu máme [odkaz] ;-) >:-[]
Avatar - white label
6. 5. 2011 10:21
Re: Tak logo připomíná vrtuli
Jj, na NETu je každý virtuální "kaňour", ale jak přijde na lámání chleba tak (viz ozawasan): šířka dobrá, délka zbytečná... :-O :*) >:D
Avatar - Wen Věčněžasnoucí
6. 5. 2011 10:29
Re: Tak logo připomíná vrtuli
Take it easy ;-) Malá regrese do puberty neuškodí při pátečním dopoledni >:-[]
6. 5. 2011 11:26
Re: Tak logo připomíná vrtuli
tož chlapci - poďme skočit na záchodky, ať poměříme............ (pro sebe beru i lupu a pinzetu)
Hezký pátek.......jo a hlavně večer neparkujte nikde v Bratislavě s českejma značkama ;-)
Avatar - Wen Věčněžasnoucí
6. 5. 2011 11:42
Re: Tak logo připomíná vrtuli
Jj, aby nám ty naše auta nevojel Klaudius desetníkem >:D
Avatar - Pekelná Micinka
6. 5. 2011 13:05
Re: Tak logo připomíná vrtuli
Kdyby desetníkem, raději zátku do výfuku.. >:-[]
6. 5. 2011 09:54
Re: Tak logo připomíná vrtuli
Renault?
Avatar - Barrichello
6. 5. 2011 12:01
Re: Tak logo připomíná vrtuli
Spíš východněmecké BMW :o))
Který tam soudruzi jeden čas montovaly, taky bylo červený >:D :-)
5. 5. 2011 21:21
palec vzhůru!
Chválím auto.cz za vydařené změny. Tedy kromě nynější funkce fotogalerie :-O . Velice chválím logo. Pánové to se povedlo... :yes: je jednoduché, pohledné a v hezkých barvách (logo mojí "firmičky" používá barvy téměř totožné >:-[] ) a hlavě oproti tomu minulému "nekýčovité" (jenom víc takových, kteří si uvědomí, že logo s 3D efektem a stínováním nepatří do 21. století!), tak to mám rád! Jinak k té vrtuli... jde o jasný odkaz na logo předešlé a to chválím.

btw. právě jsem se nad duely zasekl asi na čtvrt hodiny :-! >:D
Rozbalit vlákno
0
Avatar - leone
6. 5. 2011 07:10
hrůza !!!
...původní desing včetně loga byl podstatně lepší, ten bílý podklad je naprostá hrůza,....jediné s čím se dá souhlasit, ..že si člověk zvykne téměř na vše :no: :no:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Barrichello
6. 5. 2011 12:05
Duely
jsou fajn, je zajímavý, že tam někteří zdejší favorité, ba co přímo modly krásně prohrávaj :yes: :yes: :yes:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Wen Věčněžasnoucí
6. 5. 2011 15:24
NOVÉ LOGO - PŘÍKLAD
Tak dobrá, abych jenom tak nekecal, tak co kdyby se logo vydalo směrem, který jsem naznačil zde (viz odkaz). Odkaz na původní logo a vrtuli v něm je pozitivní, ale hlavně to propojení nepropojení s nápisem AUTOCZ mi na novém logu vadí. Nějak takto by to mohlo působit kompaktněji: [odkaz]

Neměl jsem k dispozici origo font, který ACZ používá a čistit screenshot by byla drbačka, tak jsem použil to, co se mu nejvíce blížilo.

Profík by to jistě zmákl lépe a dotáhl, ale mně osobně by se něco v tomto stylu líbilo více.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Wen Věčněžasnoucí
6. 5. 2011 16:03
Re: NOVÉ LOGO - PŘÍKLAD
Ještě varianta vylepšená o přechody na hranách barev: [odkaz]

a takto by to mohlo vypadat zasazené ve stránce: [odkaz]
7. 5. 2011 19:22
Re: NOVÉ LOGO - PŘÍKLAD
Oceňuji snahu, opticky tvůj výtvor však vnímám jako příliš složitou variaci na dané (auto)téma, je to příliš nahuštěné, nemám čistou vjemovou informaci.
10. 5. 2011 11:58
Chcípnul zde pes.
Chodím hlavně na F1. Všímnul jsem si ale, že po změně tam chcípnul pes. Ve staré verzi po zajimavém závodě bývalo i 100 příspěvků, nyní tam mrtvo pes.
Vždy jsem obdivoval propracovanost a vychytávky diskuse. Nyní je to průměrný systém a navic na oko nic moc.
Jsem si jist, že ani nové logo to již nezachrání.
Rozbalit vlákno
0