Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Mercedes-Benz SLK: První jízdní dojmy

Novou generaci Mercedesu SLK jsme krátce vyzkoušeli v základním a vrcholném provedení.
Zpět na článek
Avatar - boost.
2. 6. 2011 21:11
Re: Jasná volba
Přesně tak to bylo u mě. Nejdřív jsem si myslel, že ta maska je moc kolmá a vystouplá. Dnes to hodnotím na 1000/10 :yes:
Avatar - CHerokee
2. 6. 2011 20:01
Re: mercedes
Současný retro design Mercedesu, který se vrací k tomu nejlepšímu co vyrobili (Racek, SL..) se mi osobně moc líbí a je úspěšný. Podle mě dává nafrak ryze funkcionalistickému modernímu stylu alá Audi. Jediné Audi, co má u mě úspěch je A5. Jinak ve všech třídách pořadí MB - BMW - Audi.

Kritizuješ design....vem si konkurenci.

TT - Z4 - SLK > jasně vyhrávají retro auta Z4 a SLK. Jen člověk bez vkusu by z těch tří zvolil Audi.
Avatar - soobik
2. 6. 2011 19:17
Re: mercedes
ty si to trosku nepochopil... nepotrebujem tych desat rokov setrit na desatrocny kabriolet ako ty, na to aby som si do sytosti take auticko uzil potrebujem viac volneho casu a hlavne dostat deti z domu
Ale kludne sa tu dalej zosmiesnuj...

reakcia na GTI
2. 6. 2011 19:01
Re: mercedes
hlásí se další škarohlíd... chtělo by to opravdu zaměstnat nějakého designéra... není to špatné, ale na prémii málo... aspoň pro mě...
Avatar - boost.
2. 6. 2011 18:59
Re: Tak tímhle se mi trefili do gusta
:yes: GTI chválí Mercedes! >:-[]
2. 6. 2011 18:58
Re: mercedes
Myslíš tu Daytonu? >:D Možná bys tu ještě mohl napsat, co plánuješ za dvacet a za třicet let. Že to za deset let vidíš na cabriolet už tu všichni ví.
Avatar - boost.
2. 6. 2011 18:57
Re: co bych k tomu dodal....
Nějaké rysy tam určitě budou, jak je vidět z patentového úřadu. Pokud to bude vypadat, jako koncept, tak to vypadá, že to bude první Áčko, které se mi líbí. To stávající mě nějak nenadchlo, a to jsem do mercedesů zažranej ;-)
Avatar - soobik
2. 6. 2011 18:48
Re: mercedes
trapko... hodnotime tu snad auta a nie ludi, nie??? z mojich 3 sucasnych aut bolo len jedno kupovane ojazdene
2. 6. 2011 18:38
Re: mercedes
Počítám, že budeš bazarovej kovboj jak stehno, co? A počítám též , že až tu bude článek o nové S-klasse, že se od tebe dozvím, že zatím pro tebe nepadá v úvahu, že až tak za... 500 let >:-[] :no:
2. 6. 2011 18:34
Re: Tak tímhle se mi trefili do gusta
[odkaz] Řada C je v podstatě nejkrásnější sedan na světě. U E tápeš, ale vydrž tak rok, potom to pochopíš, je to absolutní kláda. GLK je fantastická karoserie, prakticky jediné auto, které v daném věcném a velikostním segmentu působí zcela věrohodně. A na to áčko se zajdi blížeji podívat, možná ti to docvakne.

P.S. Pajo, Pajo...
2. 6. 2011 18:31
Re: mercedes
To tvé "este" je doslova dojemné... >:D A těch deset let též... Počítám, že až se u Mercedesu dozví, že to u tebe těžce prohrávaj, něco s tím natuty udělaj.

P.S. Mokrý hadry se fasujou vlevo...
2. 6. 2011 17:15
Re: co bych k tomu dodal....
concept je brutalny, ale so seriovym bude mat zrejme minimum spolocneho... ;-\
Avatar - CHerokee
2. 6. 2011 16:00
Re: Z4 vs SLK
Předtím to bylo AMT Group, teď BofB. Já v AMT nějakou dobu pracoval. Někteří tam jsou schopní. Nechcu je pomlouvat, ale nevyvážili mi kdysi kola a já díky tomu po 3000 km sjel pneumatiky (20"). A to byla poslední kapka. Třeba jsou teď lepší...
2. 6. 2011 15:50
Re: hmotnosť
Může jít o rozdíl ve výbavě. A i stejný konstrukční základ neznamená stejné díly a pouze softwarové změny.
Avatar - soobik
2. 6. 2011 15:15
Re: mercedes
o tych 10 rokov tu snad bude podarenejsi nastupca ;)
2. 6. 2011 15:06
Re: mercedes
Za 10 let zjistíš, že jde o vyvážený poměr motoru, podvozku, řízení a také vzhledu. Navíc kabrio se nesoudí podle fotek ;-)
2. 6. 2011 15:02
Re: Z4 vs SLK
Tady byl Cartec ne? Včera jsem byl v BofB a jednání příjemný ;-)
2. 6. 2011 14:53
Jasná volba
Musím říct, že se mi současný design MB hodně zamlouvá. Ze začátku jsem měl problém s návazností zadku na předek u SLK, ale nyní to ve mně uzrálo a je nevídím v tom jedinou chybičku. Možná jednu, ještě ho nemám >:D A když ten čas nadejde, tak předpokládám, že budu kupovat už příští generaci :-! Tak jen tak dál MB :-)
Avatar - CHerokee
2. 6. 2011 14:39
Re: Z4 vs SLK
JJ, znám je tam roky. S hlavním prodejcem občas chodím na tenis. Někdy má rochu silácké řeči, ale jinak narozdíl od Jaguaru jsem hlavně se servisem 100 % spokojený.
2. 6. 2011 14:36
Re: Z4 vs SLK
Byl jsem tam jednou a pak do konce ježdění s hvězdou už jen na Chodově ;-)

Nehledě na to, že jsem pro společníka poptával auto a frajer mi sdělil, že chci špatný auto, protože když hledám konkurenci pro BMW5, tak se dívám špatně na Ečko, to je zbytečně drahý a je lepší než BMW7 a že se mám podívat na C, které je přímým konkurentem pětky, je samozřejmě lepší atd.
Právě proto jsem se ptal, jestli servisuješ u někoho, koho už za léta znáš ;-)
Avatar - soobik
2. 6. 2011 14:03
Re: mercedes
O tom sa nehadam, jazda bude urcite uzasna. Momentalne este kabriolet u mna neprichadza do uvahy, mozno tak o 10 rokov... ale ked budem nejaky vyberat, prvorady bude urcite vzhlad a v tejto discipline u mna toto male MB tazko prehrava
Avatar - CHerokee
2. 6. 2011 13:51
Re: mercedes
Hodnotíš z fotek....podívej se na to, projeď se a uvidíš :-)
Avatar - MAP2009
2. 6. 2011 13:48
Re: mercedes
Automobilce nejde o vzhled ale o prodeje. A ty jsou dobré :yes:
Avatar - soobik
2. 6. 2011 13:44
Re: mercedes
to auto na mna posobi ako pokrocily schizofrenik. Predku dominuju brutalne agresivne hrany a velke nasavacie plochy a pritom pri pohlade z boku to pripomina miniauticko pre barbiny... Jedine ten zadok je ako tak pozeratelny, ale tym nepasuje k zbytku auta. Aky skarohlid??? proste sa mi to auto vobec nepaci. Niesom ziadny antiMB fanusik, napriklad s C-ckom nemam ziadny problem, z nemeckej trojky urcite najkrajsi sedan strednej triedy
Avatar - CHerokee
2. 6. 2011 13:43
Re: co bych k tomu dodal....
:yes: a pokud by dotáhli do konce nové Áčko jako sportovní hatch bag ... [odkaz] tak nemají konkurenci...aspoň u mě :-)
Avatar - CHerokee
2. 6. 2011 13:40
Re: Z4 vs SLK
JJ, na Rudné :-). Centrum Moravia Sever. A ty?
Avatar - boost.
2. 6. 2011 13:38
co bych k tomu dodal....
asi jen, že to je ÚŽASNÉ! Ten interiér, design...a ještě k tomu nové C kupé. To je nášup, hoši :yes:
2. 6. 2011 13:29
Re: Z4 vs SLK
Celkem by mě zajímalo kam jezdíš servisovat, ale na Rudné to podle mě nebude, pokud tam nemáš vycvičeného mechanika.
2. 6. 2011 13:27
Re: Tak tímhle se mi trefili do gusta
To věřím, na mě zapůsobilo lehkým a příjemným dojmem a to včetně pocitu, že vydrží navěky ;-)
Avatar - CHerokee
2. 6. 2011 12:40
Re: Z4 vs SLK
Já si obě auta prostudoval. Ani jedno není chybou. Osobně se mivíce líbí interiér u SLK a zadek. Pro mě je velkou předností pevná střecha. Ale obě jsou nádherné a je dobře, že taková auta ještě jsou, jezdí .....
2. 6. 2011 12:35
Z4 vs SLK
no u mňa zatiaľ vyhráva Z4. Ale ťažko porovnávať lebo kým so Z4 som mal skúsenosť z 35is a krásnej prírode v kopcovitom teréne so samými zákrutami tak s novou SLK v najslabšom prevedení a väčšiu časť cesty po diaľnici. Ale čo sa týka vzhľadu tak Z4 o malý kúsok vedie :-!
Avatar - CHerokee
2. 6. 2011 11:52
Re: Tak tímhle se mi trefili do gusta
Čím více mám s SLK zušenosti, tím více jsem spokojený. Je to auto na radost. Nepraktické krásné, skvěle se řídí. Na mě možná má v normálním mdu přeposilované řízení, ale v sportovním modu je to akorát.
Avatar - CHerokee
2. 6. 2011 11:50
Re: mercedes
V současnosti je Mercedes daleko úspěšnější než v 80. a 90. letech....a tohle auto je opravdu krásné. Řekne ti to 9 z 10 lidí. Ten jeden je škarohlíd...
2. 6. 2011 11:48
Design
Nevím teda jak jízdně, ale designově totální nuda a šeď! Obzvlášť pokud to porovnám třeba s novou BMW Z4...
Avatar - Matt26
2. 6. 2011 11:11
hmotnosť
Všimol si niekto tiež tú zaujímavosť vo výkonovej tabuľke? Medzi modelmi 200BE a 250BE je dosť nepatričný hmotnostný rozdiel. Napriek tomu že ide konštrukčne o ten istý motor. Len ladený na vyšší výkon. 75kg sa pri rozdielnych prevodovkách (7G predsa len niečo váži) ale 30kg pri zhodných? :-|
2. 6. 2011 11:02
Tak tímhle se mi trefili do gusta
Na rozdíl od Soobika se mi jeví SLK jako velmi povedené. 3-denní zkušenost s předchozím modelem pak dává tušit příjemné ježdění a navíc s úžasnými benzíny.
Design má švih a přitom zůstává Mercedesem, je zajímavé, že na jednoho člověka mohou tak odlišně působit jednotlivé produkty M-B. Nikdy mi úplně nesedla řada C, u E tápu (ale s AMG je pohledné) a GLK to prohrálo ihned, ani jsem si časem nezvykl. Ostatní řady (Ačko nebudeme brát za M-B vůbec, ne?) jsou impozantní.
Avatar - soobik
2. 6. 2011 09:51
mercedes
podla mna by sa pani v Stuttgarte mali poriadne zamysliet nad dizajnom svojich produktov. Po dokonalych medvedoch z 80tych a 90tych rokov nam tu naservirovali po R-classe a novej E-classe uz treti priam odpudivy produkt :-(