Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST BMW 6 Coupe: První jízdní dojmy

Na silnicích kolem továrny BMW v Garchingu jsme vyzkoušeli novou řadu 6 Coupe v provedení 640i.
Zpět na článek
11. 7. 2011 14:49
12. 7. 2011 06:48
11. 7. 2011 15:51
11. 7. 2011 12:11
Neluxusní diamant
V kategorii "běžných" grand tourerů je toto pro mne králem. Naprosto úchvatná boční silueta, interiér jako direkt na solar, prostě rána "bez keců". Jen si trošku staromilsky musím postesknout nad absencí velké atmosféry. Tomuto vozu by z celého portfolia BMW slušela nejvíce.
I tak ale pro BMW zřetelné :yes:
Rozbalit vlákno
1
Avatar - eniel lorien
11. 7. 2011 12:15
coupe versus coupe :)
Možno budete nesúhlasiť ale pre mňa bude konkréne táto modelová rada mať väčší zmysel v 4dverovom prevedení. Coupe tak ako ho tu vidíme je excelentné auto po technickej a čiastočne po dizajnovej stránke. Ale ako pravé coupe /gt/ mi však u neho pri priamom porovnaní napr s AstonM chýba ako to povedať......vizuálna energia. Neviem to presne definovať ale....Myslel som že naživo to bude lepšie..Teda ono to nie je vôbec zlé pokiaľ vedľa neho neuvidíte AM.. Aj keď 4dverové prevedenie som naživo samozrejme nevidel yslím že tam bude garde prese opačné. Niečo mi našepkáva že to bude prevedenie ktoré bude ťažiť s dizajnu podstatne viac a aspoň pre mna to bude vizuálne dokonalé auto... Teraz je "iba" takmer dokonalé... :-)
Rozbalit vlákno
1
11. 7. 2011 13:23
Re: coupe versus coupe :)
Proto výše píši o kategorii "běžných" GT. Samozřejmě, že je zde ještě liga vyjímečných, která je ještě trochu výše. ;-)
11. 7. 2011 14:49
LOL spotreba
Sorry ale to ze 368 konove auto s 630 Nm ma kombi spotrebu 5.5 l, tak to nech si nechaju do vecernicka.... Nechapem co tam neuvedu realnu spotrebu, ale taketo utopizmy.... 5.5 nema ani ked ho budu len tlacit... :no:
Rozbalit vlákno
5
11. 7. 2011 15:36
Re: LOL spotreba
Možná kdyby jsi věděl něco o limitech CO2 nastavených pro výrobce "centrálně" v Bruselu, tak by jsi pochopil.... ;-)
12. 7. 2011 06:48
Re: LOL spotreba
tak ci tak, tych 5,5 je len zboznym zelanim. ;-)
12. 7. 2011 15:45
Re: LOL spotreba
To víme všichni! Ale aby při dnešních stupidních předpisech evropské unie nemusela automobilka platit pokuty za vysoké CO2 (rozuměj spotřebu), je nutné, aby těchto hodnot automobil dosahoval alespoň teoreticky... ;-\
18. 8. 2011 14:12
Re: LOL spotreba
A ty myslis, ze to po automobilce nikdo neoveruje?
Avatar - Atlis
11. 7. 2011 15:51
Ceny v PL
640i - 320.000PLN
650i - 413.000PLN
650i Xdrive - 429.000PLN
640d - 370.000PLN
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Parda71 (BMWfans)
11. 7. 2011 21:48
Designové auto 1
Možná to někdo četl, skupina Auto Bild celoevropsky volí nejkrásnější auto a letos to vyhrála nová 6er. Já s tím naprosto souhlasím a pro mne to je asi nejkrásnější auto současnosti a v M-Paketu je to dokonalost. Co víc chtít? Jo, M6 nebo M5 >:D . Zkrátka, BMW jede ve velké a nové modely, které v současné době vycházejí soupeří o to, který se povedl více. Nemám slov, jen tak dál, BMW! :yes: :yes: :yes:
Rozbalit vlákno
0
12. 7. 2011 19:47
říkám to nerad...
...ale než novou šestku tak to radši faceliftové CL... s AMG paketem...
Rozbalit vlákno
6
Avatar - Parda71 (BMWfans)
12. 7. 2011 20:05
Re: říkám to nerad...
Proč nerad? CL je taky nádherné a to moc, ale pro mě na novou šestku nemá. Ty to vidíš zase jinak a tak to má být ;-)
12. 7. 2011 22:27
Re: říkám to nerad...
Možná srovnávám s CL neprávem, protože přece jen je to vlastně S-klasse v coupé verzi, zatímco šestka tak velká není. Ale každopádně, CL je jako jachta na čtyřech kolech, elegantní, ladná, ohromující. Šestka mi přijde trochu jako pětka se dvěma dveřma... hodně konzervativní,
nepobuřující, neprovokující.
Avatar - Parda71 (BMWfans)
13. 7. 2011 22:06
Re: říkám to nerad...
Jasně, taky fakt, CL vychází z S klasy, 6er zase z 5er, ale srovnávat je určitě lze.
Každopádně já mám oba tyto vozy moc rád, taky není divu. BMW je moje první nejoblíbenější značka a MB hned za ním, navíc tyto modely jsou jedny z nejpovedenějších od obou výrobců, takže prostě zde absolutně nejde udělat chybu!
18. 8. 2011 09:36
Re: říkám to nerad...
Doporučuji novou řadu 6 shlédnout naživo, sednout, projet se. Jachta CL je působivá (což jakékoliv osobní auto těchto rozměrů a parametrů), ale kupé od BMW vypadá na vlastní oči dokonale.
18. 8. 2011 14:10
Re: říkám to nerad...
Nazivo jsem ji nevidel, ale ta prid mi tam proste nepasuje.
Vubec cela auto na mne pusobi podobnym dojmem, jako AR 159 - zkratka se chteli zbavit banglovskych krivek a detailu a zjistili, ze to neni vubec jednoduche. Myslim, ze az pri navrhu teto sestky zjistili, jak genialne navrzene byly tvary banglovy ery.
S tou AR to bylo trochu jinak - tam zase chteli udelat neco jako W da Silva a nikdo nemel koule na to, zmenit jim dane tvary a proporce.
U Alfy ale vzniklo auto, ktere je hezci, nez original.
U teto sestky si nejak nejsem jisty.
A k tomu ty detaily - pod kapotou ty vzpery od predniho cela k torpedu, vyrobene ze zplacnutych trubek, treba...
Nova 3er na mne pusobi mnohem lepe.
Nicmene ja nejsem zakaznik BMW a uz vubec ne techto soliteru...
18. 8. 2011 14:54
Re: říkám to nerad...
Viděl jsem ji naživo, a je to dost bída, na CL se to vůbec nechytá... a to říkám jako fanda BMW...
Avatar - zdravy rozum
18. 8. 2011 16:58
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
0