Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Autem do Chorvatska: Ceny benzinu a nafty na trase

Kde natankovat, aby vás cesta za sluníčkem vyšla co nejlevněji? Máme odpověď.
Zpět na článek
22. 7. 2011 17:49
23. 7. 2011 00:31
28. 5. 2012 18:59
22. 7. 2011 09:34
cena benzínu v Rakousku
tak si dovolím opravit úroveň cen v Rakousku, nevím odkud bere informace ÚAMK a tudíž i Vy, ale osobně jsem po cestě napříč Rakouskem minulý týden cena neklesne pod 1,50 €, spíše se blíží k hranici 1,60 € .. nedá se přece předpokládat, že běžný turista bude sjíždět mimo dálnici pro levnější benzín ..
Rozbalit vlákno
6
22. 7. 2011 10:28
Re: cena benzínu v Rakousku
Suhlasim, v Rakusku su ceny pri dialniciach o 10-15centov na liter vyssie ako niekde v zapadnutej dedinke. Najlepsi prehlad cien benzinu v Rakusku je tu [odkaz]
22. 7. 2011 10:54
Re: cena benzínu v Rakousku
Děkuji za odkaz. Rozdíl oproti tabulce je zhruba 30 haléřů (Kč) na litr za benzin a zhruba dvacet haléřů za naftu. Máte v rakousku při cestě na jih nějakou oblíbenou stanici, nebo tankujete až ve Slovinsku/Chorvatsku?
22. 7. 2011 11:41
Re: cena benzínu v Rakousku
Nieje zaco. Jazdim do Chorvatska cez Madarsko, ale vyhybam sa dialniciam. Robim rovnu ciaru dole :-! do Slovinskej Lendavy. Cez Lendavu sa da lahko prejst mimo dialnice a hned som v Chorvatsku. Z Bratislavy su to cca 3 - 3,5 hodiny jazdy v noci az po Chorvatsku dialnicu v okoli Varazdinu. Zaciatkom leta v Madarsku dost opravovali cesty prvej triedy, ale inak to bolo OK.
22. 7. 2011 14:24
Re: cena benzínu v Rakousku
I tato cesta bude v příštím díle na téma "kudy k moři" ;-) :yes:
22. 7. 2011 14:50
Re: cena benzínu v Rakousku
Tato seria clankov je podla mna dobry napad, ale zda sa mi ze sa to tu malo objavit pred prazdninami.

Co sa tyka tejto "mojej" cesty, bolo by dobre si ju prejst, pretoze zaciatkom jula, ked som siel do chorvatska tak na nej bola dost rozsiahla rekonstrukcia/stavba na viacerych miestach. Niekde bola cesta uz postavena, ale chybalo nakreslit ciary a stale tam bola rychlost 40km/h.

Najdhlsi usek co bola rekonstrukcia tak bolo od mesta Kormend az po HU/SLO hranice takmer v kuse.
23. 7. 2011 09:58
Re: cena benzínu v Rakousku
Mám stejnou zkušenost /9.7. -16.7/ - na Rakouských dálnicích je to kolem 1,50 € (u Vídně to bylo ještě více). Ve Slovinsku jsme brali 95 u OMV v Ilirské Bystrici za 1,26 €.
Avatar - FISHkaa
22. 7. 2011 14:28
cesta Praha - Pula
nejlevnější benzín byl na OMV v Koperu (30,40 CZK/l). Bezkonkurenčně nejdražší byl v Rakousku na A2 v Alpách (39,50 CZK/l ) .. (natural 95, začátek prázdnin)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - J_Design
22. 7. 2011 17:49
Ceny....
Tahle tabulka je hodne optimisticka, ale pravou zustava ze palivo je v HR cca o 1kc levnejsi a v A zhruba stejne drahe. Dal co se tyce treba cigaret, tak pokud nejste vyznavaci START, nebo podobnych ceskych znacek >:D .... tak krabicka LM, Marlboro, Camel apod vychazi asi o 10kc levneji v HR . Tudiz X kartonu cigaret nema smysl tahat. Co bych doporucil je pivo... je tam drahe a hnusne >:D

To vse z vastni zkusenosti pred tydnem jsem se odtamtud vratil ;-)
Rozbalit vlákno
0
23. 7. 2011 00:31
CESTA Z MĚSTA
S palivem, ani s jeho cenou není po celou cestu problém. Rozptyl kolem pěti korun na litr může traumatizovat leda tak čtenáře autobulváru, průměrně vyvinutej šofér ví, že palivo se bere tehdy, když svítí kontrolka. Ať se ti ta kontrolka rozsvítí kdekoliv během cesty, buď si jistej, že do třiceti kilometrů narazíš na OMV, a to je tvoje jistota.

Hlavně jim tam cestou neochcávej rohy, jasně, budeš pít vodu, přijde to na tebe, pak u každé pumpy jsou záchody, tam si ulev, nech jim tam dýško a hurá dál.
Rozbalit vlákno
0
23. 7. 2011 09:35
Jsem nyní Chorvatsku
Škoda, že autoři neuvedli, v jakém kurzu ceny přepočítávali. Já jem kupoval € a Kuny v Poštoní spořitelně, střed byl 24,2, ale skutečná cena €, Kun byla mnohem vyšší.

Před Vídní a před A5 byl benzín 1,4€ u OMV (kupoval jem benzín a všechny dálniční známky), za Vídní 1,6€. Ve Slovinsku 1,21(kupoval jsem u OMV). Chorvatku jem bral benzín 95 za 9,69 Kuna na dálnici před Šestanovac.

Uvídíme zpět
Rozbalit vlákno
0
23. 7. 2011 21:58
Řešit rozdíl 3Kč
na litru je směšný,když prázdniny u vody na 10 dní vyjdou na 35-40tis.Obsah nádrže 60l x 3kč= 180Kč ;-)
Rozbalit vlákno
1
23. 7. 2011 23:42
Re: Řešit rozdíl 3Kč
:-)
28. 5. 2012 18:59
LPG
Ceny benzínu a nafty dobrý, článek a vůbec celé téma skvělý, dost poučný a určitě by si to měl přečíst každý. Ale... jak je na tom po cestě do Chorvatska síť čerpaček LPG? A cenově? Kdo s tím má zkušenosti? US auto s nádrží namísto rezervy samo o sobě nemá kdovíjaký extra dojezd, proto by mě to zajímalo...
Dík za každou informaci.
Rozbalit vlákno
0