Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Designový duel: Renault Frendzy vs. Škoda Roomster

Společným jmenovatelem vizí je orientace na volný čas, odlišné pojetí obou bočních částí a dějiště premiéry. Řeč je o Renaultu Frendzy a Škodě Roomster.
Zpět na článek
Avatar - DawQa
13. 8. 2011 08:43
Re: Druhý pokus
ti se ale ispirovali v Americe ne ? >:D
neregistrovaný "nrV"
12. 8. 2011 16:27
Re: Druhý pokus
No hezky jsi nám to vysvětlil, ale co řekneš na tohle?
[odkaz]
Pokud bychom měli být spravedliví, tak prapůvod designu je potřeba hledat v SSSR v roce 1990 ... ? projekt AZLK (Moskvič) 2139.
8. 8. 2011 15:27
Re: Druhý pokus
Podívej se, kdo je momentálně hlavní designér exteriéru u Renaultu. Pak snad pochopíš, že nejde o tu tvou německou inspiraci. Naopak u SAABU se spíš inspirovali ve škodovce.
Avatar - GM.rja
7. 8. 2011 08:45
Re: jednoznačně...
:-O cože??? Fxfágn ještě nevyrobil alespoň průměrně hezké auto. Všechny vypadají jako hrouda beztvarého bláta. Třikrát fuj !!!
6. 8. 2011 23:30
Re: Riadne ten Roomster sprznili ....
Hlavni problem je, ze koncept byl o tridu vetsi auto. No, aleson o pul. Linie na nem spolu nejak souvisely a i tvar strechy tomu daval smrnc. Vysledek je oproti tomu slepenej kotrmelec.
Avatar - Ada je zase tady
6. 8. 2011 20:34
Re: jednoznačně...
Jednoznačně nejhezčí je VW Caddy
Avatar - Ada je zase tady
6. 8. 2011 20:30
Vyberte si milostivá
Rumunster je hnusný, rendlík odporný. Co je hezčí? >:-[]
6. 8. 2011 17:30
Riadne ten Roomster sprznili ....
Ani som netušil ako "hlboko" sa dá zhnusiť taký solídny koncept :-(

Ten pôvodný koncept Roomsteru vyzerá v celku v pohode i keď podľa mňa žiadna extra sláva ...

Ale tá dnešná príšera je naozaj neprekonateľná ....

Otázka do pléna je či to sprznili priamo v Škode, alebo to prišlo z "hora" ...
Avatar - J_Design
6. 8. 2011 14:10
Re: jednoznačně...
Kdyz jsme uz u tech plagiatorstvi... nesouvisi to s tematem, ale neprislo vam nekdy ze Hyundai I30 vypada ze zadu presne jako BMW 1???
Avatar - J_Design
6. 8. 2011 14:07
Re: jednoznačně...
Studie Roomsteru se mi tenkrat moc libila... ikdyz mi prislo divne, ze je z kazde strany jiny. Ovsem to jak vypada seriova podoba je k zblití! Snad jedine co zbylo je tvar okna prednich dveri. Uz proto bych volil z osvedcené dvojice - Partner, Berlingo. A co se tyce toho Renaultu. Vubec se takove auto nemusi dostat do vyroby... Maji Kangoo, ikdyz nevim jak stara je jeho posledni verze, leda ze by se melo jednat o nastupce. Ale muj nazor je ze si to moc podobne neni... Jsou to dve krabicova auta... to je jedina podoba.
6. 8. 2011 13:02
Re: ...
Jj, tu stranu, ze ktere jsou si podobne na spolecnou fotku nedali, coz jsem teda necekal.
6. 8. 2011 12:14
...
Redakce by v tom srovnání neměla otáčet fotky konceptu Roomsteru, protože pak není podoba Renaultu Frendzy tak výrazná. :no:

Levá strana:
[odkaz]
[odkaz]

Pravá strana:
[odkaz]
[odkaz]
6. 8. 2011 10:45
Druhý pokus
Díky redakci ze tenhle designový duel, debata bude asi bujná. Imho je patrných několik věcí: Ingenlathova studie a prototyp ani po skoro 10 letech neztratily nic na své obdivuhodné kvalitě (přesné by bylo "outstanding" - tedy vyčnívající). Tato kvalita bohužel dostala těžce na frak při odmocňování do sériové podoby - vypadly nejen některé důležité stylotvorné prvky, poměry délek a velikostí, ale i uživatelsky zajímavá technická řešení - jako by plastické chirurgii fatálně ujel skalpel do krajiny průměrnosti. Renaultu se Ingenlathova studie moc líbila, to by bylo jako popírat jsoucnost boží. Stejně tak se mu moc líbí Schreyerovy hrátky s tvarem ohlodané kosti (nejsou sami). No, Ingenlath i Schreyer jsou oba absolventi stejné školy - Royal College of Arts - a ve stejné době spolu dělali v koncernu VW, oba jsou orientací dědici konstruktivizmu, není se co divit, že v jejich designérském myšlení se najdou příbuznosti. Schreyer teď sklidil otep prestižních designérských cen v Německu za modely i za celkovou vizáž značky. Renault si tedy vybral vzory určitě dobře. I když se neudržel a není stylově konzistentní mezi exteriérem a interiérem. I když ty sebevražedné dveře bez středního sloupku opět asi do výroby nepostoupí - nestalo se tak u Merivy, Soulu a řady dalších, prostě kroucení karosérie je příliš silný protiargument. Ale snad celek dotáhnou do konce a projeví při tom odvahu.
Avatar - WinDiesel
6. 8. 2011 10:36
Re: jednoznačně...
Současný sériový Roomster je UFO a vůbec nezáleží na barvě. :-)
Avatar - twistedTSD
6. 8. 2011 10:28
jednoznačně...
Roomster koncept. To divný zelený ufo mě fakt nebere. :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud