Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Brusel chce od roku 2015 všechna auta se systémem tísňového volání

Plně funkční eCall by měl být do roku 2015 zaveden kromě zemí EU také na Islandu, v Norsku, ve Švýcarsku a v Chorvatsku.
Zpět na článek
Avatar - Rysguf.
8. 9. 2011 14:12
Citroen na Slovensku...
ma uz spustene volanie do servisu v pripade poruchy, teda sa dovolate k slovenskemu operatorovi - Citroen (od 1.7.2011).
(tlaciko servisneho kluca)

Volanie na 112 v pripade nehody (automaticky) alebo v pripade potreby je (aspon mi tak povedali pri preberani mojej C5) tiez funkcne, ale prepojenie prebehne cez zahranicie (neviem aky stat), nudzove volanie na 112 priamo do SR by malo byt spustene 1.1.2012
(tlacitko prvej pomoci / SOS)

Tieto tiesnove a servisne volania su pokial viem k dispozici pre Citroen C5 Exclusive, DS4 a DS3

:-!
Rozbalit vlákno
3
Avatar - eLzyx
8. 9. 2011 17:23
Re: Citroen na Slovensku...
pokud vím, tak na Slovensku něco podobného zkouší i Škoda. Ta to má propojené ještě s GPS.
Já u svého desetiletého Volvo můžu v nouzi akorát vytočit 112 ;-\
8. 9. 2011 22:47
Re: Citroen na Slovensku...
Tak ono to bude všetko prepojené s GPS, inak by to nikto nepresadzoval (samozrejme je to aj "technicky nevyhnutné")... A nemaj obavy, o tvoju bezpečnosť tu nikomu nejde :-) . Je to proste lacnejšie riešenie ako nanútiť všetkým navigácie - len si proste doplatíš za vlastnú lokalizáciu, niečo ako keď si u mobilných operátorov sám platíš za odpočúvanie a takisto lokalizáciu :-) . Podstatný je ten pocit "bezpečia" >:-[] ...
8. 9. 2011 22:51
Re: Citroen na Slovensku...
Už pro samotnou funkci linky 112 je nutná lokalizace. Musí to řešit už dnes a daří se, s určitou úspěšností. Nevím, jak u ostatních, ale asistenční centra D3 toho umí mnohem víc, než jen zjistit mou polohu. Dokud neexistuje zákon, který přikazuje uchovávání těchto údajů, tak můžeme být celkem klidní. Prozatím takové zákony jsou v telekomunikacích.
Avatar - www.skodaoctavia.cz
8. 9. 2011 17:49
Soudruzi
Lidé nebojte soudruzi nás ochrání. 8-s
Rozbalit vlákno
0
Avatar - twistedTSD
9. 9. 2011 16:16
Co nám velký bratr přikáže příště?
Tohle mě začíná trochu děsit...
Rozbalit vlákno
0