Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Fisker Surf: Elektro-kombi se spotřebou 2,4 l/100 km (video)

Fisker teprve začíná s výrobou modelu Karma, ale to mu nebrání v představení odvozeného modelu Surf s karoserií Shooting Brake.
Zpět na článek
14. 9. 2011 23:30
Re: 2,4 l/100 km
Veď píšu "spotreba paliva", nie spotreba energie, alebo spotreba ako taká. Elektrina nie je palivo... >:D
Rýpem...je jasné, čo tým chceš povedať. ;-) Faktom je, že napriek niektorým nevýhodám (dojazd, len 4 miesta, skoro žiadny kufor...) je Fisker bombasticky vyzerajúce auto. Teda Karma viac, Surf sa mi ešte v očiach "neusadil"...
14. 9. 2011 10:26
Re: 2,4 l/100 km
Ta tvoje metoda prave nejde pouzit u aut, ktera se daji nabijet ze zasuvky. Pokud jezdi takove auto kratke trasy a dobiji se kazdou noc, pripadne i pres pracovni dobu, tak netankuje zadny benzin.

Nevim, co je na kWh slozitejsiho nez na litrech. Oboji ma svou cenu. Typicky spotrebuje auto 15kWh / 100km, coz je pri beznem tarifu pro domacnost asi 70 Kc a odpovida to tedy spotrebe zhruba 2l benzinu na 100km. A to nepocitam vyhodny tarif.
14. 9. 2011 09:12
Re: 2,4 l/100 km
No nějak tak.

I ta US metoda mi přijde trochu matoucí ( už vidím mýho tátu, jak při výběru auta počítá efektivitu spotřeby kWh >:D ).

Já už o tom před nějakou dobou přemýšlel a přišlo by mi nejlepší, kdyby prostě nechali všechny hybridy testovat s plnou, nechat je kam dojedou a výsledek podělit. K tomu ještě udat dojezd.
14. 9. 2011 08:54
2,4 l/100 km
"Spotřeba paliva dosáhne úrovně 2,4 l/100 km" --- takovehle vety by se tu objevovat nemely. Autori auta.cz prece nejsou jen opisovaci marketingovych materialu.

Nevim jak v EU, ale US department of energy nedavno definoval standardy, jak udavat spotrebu u hybridu. V zasade se udava mpg pri jizde na benzin a kWh pri jizde na elektrinu: [odkaz]

Pokud Fisker nezapocitava do udaje 2,4 spotrebu elektricke energie, je to jeho boj. GM take vydaval, podle stejneho receptu, o Voltu cisla jako 1l/100km. Ale nemeli by to opisovat kriticti (doufam) novinari auta.cz. Kdyz udaj o spotrebe, pak soucasne podle jake normy. Z toho pak plynou vecne tahanice o udavane a realne spotrebe.

Nakonec se tu uvari klasicky diskuzni gulas, ze ktereho vyplyne, "ze elektrarny kouri vic nez moderni diesel a cele je to nesmysl". Coz opravdu nesmysl bude :-) Tak se pani redaktori trochu snazte!
Avatar - Ji/Ri
14. 9. 2011 08:47
Akční rádius....?
Je ten údaj správně, že s benzínem dojede jen o dalších 300km dále?
Jinak je to bomba kára,