Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Rok 2012: Co nového na silnicích?

Nejviditelnější je zdražení dálničních známek, řidiči se však mohou setkat i s novou Generální inspekcí bezpečnostních složek.
Zpět na článek
4. 1. 2012 13:47
4. 1. 2012 14:34
4. 1. 2012 17:39
4. 1. 2012 19:10
4. 1. 2012 08:49
Generální inspekce?
Co to pane bože zase je? No určitě bych jim zastavil >:D Vestu i samolepky na auto si může koupit každý, v podstatě "do-do" na koleně doma :yes:

Koukám že páni poslanci a naši "ozbrojenci" zas nemají co dělat :no:

Dálniční známka je obehraná písnička, letos 1500,- příští rok určitě rovnou 2000,- a dálnice budou pořád stejně bídný, tomu jde snad se jen smát >:D >:D >:D
Rozbalit vlákno
3
4. 1. 2012 18:06
Re: Generální inspekce?
hlasoval bych, ať jim koupí služební maserati.....
4. 1. 2012 18:18
Re: Generální inspekce?
Dobrý nápad, alespoň by nemuseli zastavovat auta >:D >:D >:D
Avatar - S8
4. 1. 2012 19:54
Re: Generální inspekce?
No, bylo by to super hlavne proto, ze by jim rozupocet na benzin stacil tak na 10 km denne, a to se vyplati! >:D
4. 1. 2012 11:04
Generální degenerace
Urááá, tak máme další ozbrojený útvar. To se máme. Nyní budou silnice brázdit supermani v taktických vestičkách na nichž budou mít výšivku, kterou si za pár kaček spíchne vietnamská švadlena během polední pauzy u nudlí.... Na auto si nalepí magnetickou placku s hrdým názvem a pustí se do zastavování lumpů. Na silnicích se nám objeví někdo, kdo Vás zkrátka může kdykoliv zastavit a prohledat vozidlo - a to jenom za použití jednoduše zfalšovatelných markantů....
Už to vidím, jak vystreslý řidič rozezná písmena Generální Inspekce od Geniální Inseminace v okamžiku, kdy se na něj * dva až tři(jeden umí číst, druhý psát a ten třetí je bonus, protože umí počítat) v taktických vestách, a pokud možno s taženými zbraněmi.... Auto bude opravdu chuťovčička - modrých majáčků je všude hafo - případně opatříme na nejbližší diskošce střediskové obce a kdyby na chleba a magnet nebylo, nakreslíme to ručně.....
Doufám, že se nebude nikdo divit, když se časem objeví případy zneužití tohoto geniálního označení.....
Ano je potřeba stíhat přestupce z řad pořádkových složek - ale na to stačila inspekce..... Zase si zkrátka někdo vytvořil hračku.... F jako Ftip je v tom, že na to doplachtí zase časem někdo nevinný.....Takže Promrhat a Chrápat soudruzi....
Rozbalit vlákno
16
4. 1. 2012 11:39
Re: Generální degenerace
Tak tohle vnimam jako velky problem:

Vznikl tu ozbrojeny sbor, ktery pri interakci s civilisty NENI VUBEC, ALE VUBEC NICIM LIMITOVAN!!!

Jejich revirem je cela CR, jejich cilem je --> ?? :no: :no: :no:
4. 1. 2012 11:46
Re: Generální degenerace
jejich cílem je nakopat a zmlátit..... Představ si situaci, kdy jedeš autem - kdekoliv - najednou okolo Tebe profrčí koktávka s blikajícím modrým majákem - zablokuje Ti cestu a na Tebe vybíhají soudruzi v taktických vestách - řvát můžou, co chtějí.... Zařazuješ zpátečku a mizíš, protože to může být klíďo přepadení a únos - oni zahajují střelbu - používají zákonem povolené prostředky...... Máš v autě děti?
Nebo Tě někde mezi Horní a Dolní v lese zastavují od civilního auta tři týpci, mávaje červeným terčíkem......
Tohle je cesta do pjůseju, jak státní dluh Řecka.....
4. 1. 2012 19:30
Re: Generální degenerace
Když tě tak čtu, tak mám pocit, že ideální povoz bude Range Rover s balistickou ochranou třídy B7 (pro jistotu, kdyby nafasovali kulomety). >:-[]

Je to pěkný paskvil. 8-s Ideální převlek pro mafii pro vraždy a únosy. Ještě schválit majetková přiznání, aby věděli, koho má cenu unášet nebo vydírat, a je to dokonalé.
5. 1. 2012 09:10
Re: Generální degenerace
přesně tak - něco ušité horkou jehlou. Řekl bych, že ušili útvar , aby uklidili pár "tabulkových" míst. Ale proč jim nenasypat ty Range, že? A úplně "boží" by byly Humvee s balistickou ochranou - sice rychlost až tak nic moc, ale v kombinace s automatickým granátometem - což?
5. 1. 2012 16:58
Re: Generální degenerace
Já myslel toho Range pro mě, kdybych se s GIBS potkal. >:D Něco takového jen tak nezastaví.

O to spíš by si člověk měl zavolat a nechat si auto, které se tě snaží zastavit, ověřit.
4. 1. 2012 22:17
Re: Generální degenerace
Trosku de men ce ne? Nejdriv cti a pak tu rvi, inspekce tu neni na lidi ale na policajty atd...
4. 1. 2012 22:27
Re: Generální degenerace
Nicméně v pravomoci to mají
5. 1. 2012 08:26
Re: Generální degenerace
V pravomoci maji zastavovat BEZPECNOSTNI SLOZKY - bezny obcan je bezpecnostni slozka? Muzes mi ukazat, podle jakeho paragrafu mohou zastavovat bezne obcany?
5. 1. 2012 08:51
Re: Generální degenerace
ty jsi ale ftipný.....a řekni mi, jak budou řešit osoby napojené na osoby ve služebním poměru, pojede-li osoba ve služebním poměru ve vozidle osoby, která není? Nebo mi chceš tvrdit, že se nikdy nemusí tzv. "seknout"? Fakt? Jestli do této problematiky tak vidíš, tak mi asi nebudeš tvrdit, jak je "jednoduché" dostat do odposlechu, resp. monitoringu mobil osoby, která se o zájmový mobil jen otřela.....
Takže příklad z praxe - zájmová osoba - policista XY - bude pro svoji přepravu používat osobní automobil registrovaný na "civilistu" - nikdy ho tedy generální inspekce nesmí zastavit? Co v momentě, kdy Ti policista XY v restauraci vrátí klíčky a ty do svého vozu nasedneš, aniž bys věděl, že je zájmovou osobou? A pak tě zastaví, když jim "výměna" unikne? Já vím, je to moc složitá konstrukce, která se ve skutečnosti nikdy nemusí stát......
[odkaz]
předpokládám tedy, že jejich šéf neví, co říká..........
5. 1. 2012 12:15
Re: Generální degenerace
Nevymyslej tu kraviny, proste na kazdou situaci lze vytvorit absolutne absurdni pribeh, kdy muze selhat vsechno, proc se tim ale zabyvat? I ted te muze policie zastrelit primo na ulici mezi tvymi detmi, to si nikdo nepreje, takovych absurdnich situaci lze vymyslet dalsi milion, kraviny...
Pokud te nahodou budou stavet omylem a ty se nemas ceho bat, v cem je problem? Omluvi se a hotovo. A falesna inspekce, i dnes te muze zastavit falesny policista, coz se i deje, neni to zadna komplikace navic, neprehanej.
5. 1. 2012 14:11
Re: Generální degenerace
absolutně absurdní? Hm.....
5. 1. 2012 11:58
Re: Generální degenerace
De-men-ci hledej predevsim u sebe.
Anebo misto toho zkus trochu uvazovat a to, co jsem napsal, vyvratit.

Citat:

"Řidiče může příslušník Generální inspekce kdykoliv zastavit (za účelem provedení prohlídky je příslušník inspekce dopravní prostředek otevřít nebo jiným způsobem si do něj zjednat přístup, v případě nutnosti, i za použití síly)..."

Tedy ne "policajta", ale ridice, at uz je tim ridicem kdokoliv.
Avatar - Nerez
4. 1. 2012 20:15
Re: Generální degenerace
No, tohle je teda něco. A co poruším, když jim nezastavím? Podle zákona o silničním provozu nic, protože podle něj nejsem povinen něčemu takovému zastavovat, protože to v tom zákoně neexistuje.Policie ČR, městská Policie, celní správa, vojenská policie. Žádná inspekce
4. 1. 2012 22:18
Re: Generální degenerace
Zastavovat te nebudou, protoze ty je nezajimas - zajimaji je policajti atd, chce to trosku cist ;-)
5. 1. 2012 08:52
Re: Generální degenerace
ne ne - neuposlechnutí výzvy k zastavení - tuším 5bodů a sankce.....plus možnost z jejich strany použít zákonem stanovených donucovacích prostředků k zastavení ujíždějícího vozidla
4. 1. 2012 22:24
Re: Generální degenerace
Hlavně proč bychom zlepšovali stav práce PČR a ničili korupci ,třeba prostým zvednutím platu. Nasadíme na ně kontrolory kontrolorů ! Jako tohle je fakt poslední kapka. Co přijde potom , Inspekce generální inspekce ? Generální inspekce generálních inspektorů ? Chuck norris ? ... Opravdu o důvod víc fakturovat na ožralýho cigána a hodit mu pětset korun za fakturu do kapsy
Avatar - Destract
4. 1. 2012 13:47
???
článek přidán 4.1. Nemělo by to být 1.4.? tohle je totiž docela dobrý vtip do hospody k pivu :no:
Rozbalit vlákno
0
4. 1. 2012 14:34
GIBS
Věta "jsem v GIBSU" dostává zcela nový význam...
Rozbalit vlákno
0
Avatar - petrumr
4. 1. 2012 17:39
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
0
4. 1. 2012 19:10
Známky
Cena těch známek mě celkem děsí. U nás na karlovarsku žádnou dálnici nemáme a když jedu svátečně na otočku do Prahy, rozhodně nepojedu 2x30km po dálnici za 310Kč. Nejsem blázen. 10L benzínu určitě neušetřim. Spíš si zničim tlumiče. Za tuto krátkou cestu jsem ochoten zaplatit do 100Kč, pokud mi to ušetří nějaký čas. Nicméně jízda po dálnici je v mém autě nuda, takže rád pojedu jinudy.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - avatas
4. 1. 2012 19:27
Gogolův inspektor?
Generální inspekce bezpečnostních sborů..........jen kdo bude kontrolovat generální inpekci? Že by vanarál,urinál nebo anál bezp.sborů? Já jen vím,že tito hoši budou spolu s městapáky dobří tak při blížících se sociálních bouřích;neb kdo se na to hodí více,nežli nevzdělaná cházka? Já civilním autům nezastavuji,volám linku 112 a jedu před nejbližší studovnu chráničů a pomocníků. Jsou to vohnouti a *. :-!
Rozbalit vlákno
1
Avatar - petrumr
4. 1. 2012 20:51
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
4. 1. 2012 22:16
Nejste trosku mimo?
Uz v clanku je jasne napsano, ze inspekce tu bude na kontrolu policie a jinych bezpecnostnich slozek, ne na kontrolu lidi. Ze je napsano "Mohou zastavit ridice s modrym majakem" prece pri zohledneni predchozich vet jasne znamena, ze msyleli ridice policejniho auta atd, ne obycejnych lidi, ctete trosku a pak to chce jeste zdibicek zauvazovat, ne tu zase rvat jak na lesy, ze bude buzerace na druhou
Rozbalit vlákno
2
5. 1. 2012 13:00
Re: Nejste trosku mimo?
...si to precti sam:

§ 16
Zastavení a prohlídka dopravního prostředku
(1) Příslušník inspekce je oprávněn zastavit dopravní
prostředek a provést jeho prohlídku,
a) pronásleduje-li pachatele úmyslného trestného
činu,
b) pátrá-li po pachateli úmyslného trestného činu
nebo po věcech z takového trestného činu pocházejících
anebo s takovým trestným činem souvisejících,
c) pátrá-li po hledané osobě,
d) pátrá-li po zbraních, střelivu, výbušninách, omamných
a psychotropních látkách a jedech, nebo
e) pátrá-li po věcech pocházejících z trestné činnosti
anebo souvisejících s trestnou činností,
má-li důvodné podezření, že se v dopravním prostředku
taková osoba nebo věc nachází.
(2) Příslušník inspekce je oprávněn zastavit dopravní
prostředek a provést jeho prohlídku, má-li důvodné
podezření, že používáním dopravního prostředku,
na dopravním prostředku nebo v souvislosti
s dopravním prostředkem byl spáchán trestný čin.
(3) Příslušník inspekce je oprávněn za účelem provedení
prohlídky dopravní prostředek otevřít nebo jiným
způsobem si do něj zjednat přístup, v případě
nutnosti i za použití síly.

Nikde neni psano nic o tom, ze v tom dopravnim prostredku musi byt prislusnik neceho. Muze v nem byt kdokoliv.
Je to ctrl+c/ctrl+v primo ze zakona.
5. 1. 2012 13:20
Re: Nejste trosku mimo?
:yes: ale zkrátka někdy jsou chvíle, kdy nevysvětlíš ani východ slunce.....