Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Technika: VW MQB – platforma pro nový Golf i Octavii

Pod heslem „od Pola po Passat“ představil Volkswagen novou modulární techniku. Všechny modely budou sdílet platformu i novou generaci motorů.
Zpět na článek
18. 4. 2012 08:26
Re: je to logicky krok
Souhlas, u VW gruppe vozidel mě docela udivuje strmý úhel opěradla zadních sedaček-tím se sice získá více místa pro posádku i na malém rozvoru, ale za cenu utrpení pro pasažéry na zadních sedačkách. kteří tam musí sedět ;-\
Avatar - Hammunasakra
8. 2. 2012 00:39
Re: je to logicky krok
Tak to MÁTE naprostou PRAVDU!! :-|
VW by totiž skončilo hned při tom prvním kotoulu.. ;-)
PS: Díky "za přání" a jinak "pěkný příspěvek" (a odkaz :yes: :-)
7. 2. 2012 16:27
Re: je to logicky krok
Ale pri VW a spol. sa Vam nemoze stat, ze sa Vam pri trosku sportovejsom jazdeni doslova rozpadne, tak ako citroen.
Jednej pani sa to stalo, a naahodou bola pri tom aj kamera, inac by to urcite ututlali.
[odkaz]
takze bacha aby sa to aj Vam nestalo ...
Avatar - Hammunasakra
7. 2. 2012 13:18
Re: je to logicky krok
Kdybyste mi alespoň přál 2.0 TFSi (když už "nijaké" auto, alespoň se slušným motorem... ;-)
PS: Mám docela zkušenosti s PASSATem B5 (tím "jakonovým" modelem/verzí od roku 2000) s V6 2.8 - na to že to byl jen (důkladněji) faceliftovaný model, tak PORUCHový byl "víc než bylo zdrávo" a jízdně (velmi slušně řečeno) "standard"
Ale jinak "klasické" vw - v době příchodu (čekalo se na něj MNOHO měsíců - přes půl roku?) samozřejmě CHVÁLEN (až "chvwalořečen") ... zpětně v katalozích ojetin (no to asi možná víte sám :-)
Avatar - white label
7. 2. 2012 12:06
Re: je to logicky krok
Ještě zapomněl na dalšího tvého oblíbence - Passata TDI. >:-[]
Avatar - Hammunasakra
7. 2. 2012 11:55
Re: je to logicky krok
Ještě je čas - NEbojte.. ;-)
PS: Nicméně TAHLE (víceméně)zadokolka mne "zaujala"..
..a příští generace C5 na prvních skicách vypadá (dost) "divně"..
..no a "tvar vnějších plechů" je přece ZÁKLAD pro výběr vozu, že? :-)
PPS: Psala jsem (přece) že NEznám vůz, který by (místní diskutující) víc "rozhodil" (než je povedený Citroën ;-)
Avatar - Hammunasakra
7. 2. 2012 11:50
Re: je to logicky krok
Vy mi tedy přejete "vwjeci" 8-s
Avatar - Hammunasakra
7. 2. 2012 11:49
Re: je to logicky krok
Ano, přejít z 6ti-válcového Bi-turba na čtyřválec 2.0 Tdi to by byla "opvwavdu vwadost" (zkusila jsem "na chvíli" a děkuji NEmám zájem :-)
A přejít na vůz s horšími brzdami (Superb), horší torzní tuhostí (Superb), horším odhlučněním (Superb i A4), horšími sedadly (Superb i A4), horší platformou (zavěšením náprav) - Superb, (výýýýýýýrazně) horším motorem (Superb i A4) ... NE děkuji (pěkně), masochistka NEjsem ;-)
7. 2. 2012 00:44
Re: je to logicky krok
Ked mozem doporucit nahradu za C5, tak Audi A4 alebo Superb, samozrejme 2.0 TDI. Budete urcite spokojna ;-)
6. 2. 2012 23:56
Re: Otázka
Tak jen pozor na to "opravdové." ;-) Pokud systém může mít uzávěrku a nemá ji jen kvůli tomu, že je na silnici k ničemu, tak ho to nediskvalifikuje. A quattro má, jestli se nepletu, centrální diferenciál samouzavírací.

To, o čem jsi spíš mluvila, se jmenuje Cross-axle Torque Vectoring. To jsou silniční čtyřkolky s největším potenciálem (záměrně nepíši nejlepší, protože to záleží na konkrétní implementaci). Podobná technologie se používá třeba v rally. Kdybys u současného quattra strčila sportovní diferenciál nejen dozadu, ale také dopředu, tak dostaneš fakticky CATV.
Avatar - white label
6. 2. 2012 23:23
Re: je to logicky krok
Kylie bez Citroenu? :-O Tak to už nebude Kylie, to si pak zrovna změň i nick... 8-s >:-[]
Avatar - Hammunasakra
6. 2. 2012 23:03
Re: je to logicky krok
Hlavně že jste se na něm "shodli" - ode mne (jasné :yes:
Mupeti = upřímnou soustrast ;-) Já pohádky (moc) ráda, ale NE "tohoto typu"..
S pohádkou co jsem vám doporučila to budete mít "přesně naopak" - místy se usmějete/pobavíte i VY .. "věřte mi" a NEbojte se a "hurá do toho" (ať si "spravíte chuť" :-)
PS: Já mám (myslím) docela "odhad" i na auta - těžko bych vymyslela vůz, kterým bych mohla "lépe tvwápit", než je Citroën C5 V6 Bi-turbo ;-)
PPS: POPRAVDĚ, napadá vás nějaký? - který by některé diskutující "vwíc roooozhodil" :-)
PPPS: Ale existuje "šance", že (i když jsem SPOKOJENA) jako jeho nástupce si pořídím vozítko JINÉ značky.. ;-)
..i když to už "diskuzně" nebude tak.. "peprné" :-)
Avatar - Hammunasakra
6. 2. 2012 22:56
Re: Otázka
jj - nějakou takovou "hrůzou" jsem naposledy jezdila (s mírně vypouštěnými pneu) po písečných dunách - "zajímavé", ale 2x (poprvé a naposled) STAČILO :-)
Avatar - Hammunasakra
6. 2. 2012 22:55
Re: Otázka
Nu (to jistě) ANO - já "zůsta(va)la na silnici" :-)
PS: A white by při diskuzi o vozech určených hlavně MIMO silnice asi také až tak NE"dštil síru", že mu tam audi chybí.. ;-)
PPS: Zkusila jsem zadokolku co umí být 4kolka, řídila se velmi dobře, atmosferický velkoobjemový 6tiválec působil HODNĚ příjemně, kvalita materiálů apod. působilo "velmi ok" = skoro jsem se (v rámci "cenově dostupných vozů") "zamiblovala :-)
Avatar - white label
6. 2. 2012 01:30
Re: Otázka
Jj, opravdová offroad čtyřkolka, by měla mít všechny diferáky uzavíratelné... ;-)
6. 2. 2012 01:20
Re: Otázka
Opravdové čtyřkolky (tedy něco, co se skutečně hodí mimo silnice) mají uzávěrky, takže žádné variabilní rozdělení točivého momentu. Na pevné nápravě (což po uzavření fakticky je) se moment přenáší tam, kde je třeba.
Avatar - white label
5. 2. 2012 22:33
Re: je to logicky krok
Tak to mě asi moc neznáš, to jméno jsem navrhl já a moje žena s tím nejdřív ráda souhlasila, ale pak ji trochu zviklala její rodina (hlavně tchýně), že je to málo české apod., ale já si to nakonec prosadil i tak a dnes nelituje ani ona, naopak, to jméno se k ní hodí naprosto skvěle a navíc má k němu (po mně) i "americké" příjmení.
Dneska jsme byli po dlouhé době s malou v kině na českou předpremiéru filmu Mupeti:
[odkaz]
Větší hovadinu jsem pěkně dlouho neviděl, bylo to nekonečné trápení... 8-s
Všem koho znáš, to rozhodně výrazně nedoporučuj!
P.S. Jen doufám, že máš na pohádky lepší vkus a odhad, než na auta... >:-[] >:D
Avatar - Hammunasakra
5. 2. 2012 12:23
Re: je to logicky krok
(moc) PĚKNÉ jméno - vás "znám", tak k výběru (asi) gratuluji vaší paní.. :-)
(omlouvám se - to jsem si "nemohla odpustit" ;-)
PS: NEbojte se, v pohádkách jsem "lepší" než v autech! :-)
A tahle je vážně "povedená" - bez přehánění patří k tomu NEJlepšímu za poslední roky.. (v TOMTO oboru se na mne můžete KDYKOLi s důvěrou obrátit! Ani tady NErozlišuji na "české", německé, americké, ale na povedené - a TANGLED je povedené VELMi :yes: ;-)
Avatar - white label
5. 2. 2012 00:05
Re: je to logicky krok
Jmenuje se Claire.
Zkusím jí to koupit, je docela vybíravá, ale tohle by se jí snad líbit mohlo...
Avatar - Hammunasakra
4. 2. 2012 23:35
Re: je to logicky krok
Mé "horší já" Hammunasakra má u nicku MOJi "(skoro)současnou" fotku.. ;-)
PS: Teď to zas trochu působí, že ..

[odkaz]

a možná nejen 1 :-)

PPS: Máte (moc) pěknou "princeznu", tak jí pořiďte Blu-ray pohádku TANGLED, česky (ne až tak špatně) "Na vlásku" - je TAK povedená, že se klidně (a snad i "rád") můžete koukat s ní ;-)
Pěkný den (a NEzapomeňte na "princeznu"! :-)
Avatar - Hammunasakra
4. 2. 2012 23:15
Re: tak jak ti to jezdí
Ono asi záleží ODKUD (a jak) se na to člověk dívá, z mého pohledu byste spíš STOUPAL.. :-)
..a svou "úrovneň" tak změnil na (vyšší) "úroveň" ;-)
Avatar - Hammunasakra
4. 2. 2012 23:05
Re: tak jak ti to jezdí
Jojo pánové, kdybyste jen tušili jak MOC jste (minimálně v tomhle případě) "mimo" ;-)
PŘEJi vám POROVNÁNí (a klidně si vemte i LEVNĚJŠí Citroën C5 2.2 HDi twin-turbo 150 kW.. :-)
..tohle totiž NENí o tom že C5 V6 nebo 2.2 HDi jsou :yes: , to je spíš o tom že audi A4 2.0 Tdi 105 kW je... ehm "prostě horší" ;-)
(a jak jsem napsala, NE kvůli slabému motoru, VELMI DOPORUČUJi opakované RYCHLÉ průjezdy zatáčkami - aby vám došlo kdo je ve třídě (výborné) "trakce král" :-)
PS: No a ten konstrukčně NEsrovnatelně lepší motor - i to je pochopitelně plus pro Citroën C5 :yes: ;-)
4. 2. 2012 22:52
Re: s*hit 1,2 TSI?
To teda lituju majitele současných 1,2TSI jsou asi odsouzeni k věčnému měnění řetězů, když to automobilka řeší tak drastickým způsobem změnou celého rozvodů na řemen :no:
Avatar - guze
4. 2. 2012 22:51
Re: tak jak ti to jezdí
asi tak nějak :yes:
Avatar - Hammunasakra
4. 2. 2012 20:42
Re: Otázka
Tedy dříve vám "zpracování textu" NEdě(láva)lo takové problémy... :-)
Ano, napsala jsem JEDINÉ - že JEDINÉ "opravdové" 4kolky jsou ty s permanentním pohonem všech kol a s variabilním rozdělením točivého momentu (tedy DLE MNE + jsme napsala dva příklady.. ;-)
CO mi vyčítáte? Že jedním z těch příkladů nebylo audi? :-)
PS: A NEJlepší je komentář, že: "normální" člověk by v takové větě MĚL (správně) jako příklad použít AUDi" :yes:
No minimálně JEDEN z nás je fakt asi "tvwoooochu mimo" ;-)
Ach a na tu Hondu jsem si vzpomněla neb jí má soused o dva domy vlevo + poslední dobou mne (VELMi!) zaujala (připravovaná) 4kolka Honda/Acura NSX :yes: :-)
Avatar - white label
4. 2. 2012 20:34
Re: Otázka
A PROTO jsi taky napsala "JEDINÉ"? Každému normálnímu, "koncernově" nezaujatému, evropanovi se mezi prvními příklady vybaví Audi quattro, ale tobě Honda Legend, tak to je opravwdové synonymum pro 4x4, zvlášť tady v Evropě... >:D
Avatar - Hammunasakra
4. 2. 2012 20:28
Re: Otázka
To vaše "vwidění autoooomobilů" vás jednou... ;-)
PROTO jsem napsala např. = NAPŘÍKLAD
..a zmínila NAPŘÍKLAD dva vozy (typu "pravá"4kolka, tedy s permanentním pohonem všech kol a s variabilním rozdělením točivého momentu - TOMU (dle mne) lze říkat "opravdová 4kolka"..
...ještě nějaký "pvwoooblém"? :-)
Avatar - white label
4. 2. 2012 20:21
Re: Otázka
Jediné? A co třeba klasické podélné quattro? Promiň, já zapomněl na špatný znáček na masce/kapotě... :*) >:-[]
Avatar - Hammunasakra
4. 2. 2012 20:16
Re: Otázka
Stejně jako byly do té poslední VŠECHNY generace HALDEXů? ;-)
PS: No to vlastně NEeee - je to GENIÁLNí spojení 4kolky a HYBRIDu :yes: :-)
PPS: Ale souhlasím že není nad "poctivou pravou permanentní" 4kolku jako je např. Honda Legend nebo Subaru AWD s variabilním rozdělováním točivého momentu - TO jsou (jediné NE"podvodné") "opravdové čtyřkolky" (souhlas? ;-)
Avatar - Ada je zase tady
4. 2. 2012 13:58
Re: Otázka
To neni opravdova ctyrkolka, to je podvodna ctyrkolka :no:
Avatar - Hammunasakra
4. 2. 2012 10:12
Re: Otázka
Já to jako (natož "podstatnou") výhodu sice NEvidím + navíc nějakou 4kolku (občas i "sofistikovanější" ;-)

[odkaz]

má dnes už "kdekdo" :-)
4. 2. 2012 08:36
Re: je to logicky krok
193cm? To by vysvetlovalo tvoje spravanie tu na fore. Krv sa nestiha dostavat do hlavy co? >:-[] Inac ty premudrele vajce, pri sirke nejde o vysku tvojho tela ale o sirku. Cize ked si v golfe nebuchas lakte tak sa z toho da zistit ze mas max 60 kil a ramena ti od tvojich 10 rokov nerastli. Taku chujovinu som uz dlho nepocul >:D >:D Inac svoj primitivizmus si tou narazkou na fotku prejavil na 100%. Dufam ze ti to aspon spraviloi pekny vecer, nastastie taky bulo ako ty tu uz nie je.

Inac ty si sa smial z Kylie ze je bloncka? [odkaz] >:-[] >:-[] >:-[] gooool do vlastnej brany tupce >:D >:D >:D
Avatar - Ada je zase tady
4. 2. 2012 08:35
Re: Otázka
Jeste jsi zapomnel na cisla vzhuru nohama u tachometru :-!
Avatar - Ada je zase tady
4. 2. 2012 08:33
Re: Otázka
Ja jen, ze jsem v tom clanku nenasel ani zminku... Nicmene je fakt, ze VW by se asi jen tak nezbavil te sve podstatne vyhody oproti trapne konkurenci.
Avatar - Hammunasakra
4. 2. 2012 01:32
Re: modulární benzinový motor
Pokud mám hodnotit čistě jeho "schopnosti", tak tam "není nejmenší problém"!
(no je tak trochu "všeho schopný".. ;-)
PS: Ale zrovna to "z konstruktéra manažerem" bych jako nějaké extrémní plus NEviděla (vzhledem k jeho PŘÍJMENí + OPRAVDOVÝM schopnostem - a to teď myslím zcela BEZ ironie :-)
Avatar - white label
4. 2. 2012 01:31
Re: Otázka
Samozřejmě Ado: 4x4, bez kelímků, v dieselu ("bohužel" už ne s PD) a s možností vyšší světlé výšky a téměř balonovými pneumatikami..., přesně tak, jak to máš rád, prostě úplný konec černobílého TV vysílání...
;-) >:-[]
Avatar - white label
4. 2. 2012 01:26
Re: je to logicky krok
Tvoje maminka byla mladá v šedesátých letech? Ale proč máš potom u nicku její fotku a ne svou... ;-) >:-[]
Na druhou stranu, když já tam můžu mít babičku, proč bys tam ty neměla maminku, že...

P.S. Myslíš ty "ručičky"? Neboj, i při mé výšce končí mé volně připažené "ručičky" standartně někde mezi kyčlemi o koleny.
Avatar - Hammunasakra
4. 2. 2012 01:24
Re: zažité ne-pravdy
A jak se sebou "vycházíte"? ;-)
Avatar - Ada je zase tady
4. 2. 2012 01:16
Otázka
Počítá se u platformy MQB s verzí 4 motion?
Avatar - Hammunasakra
3. 2. 2012 17:36
Re: je to logicky krok
NEchte toho - to byla mladá ještě i maminka! :-)
PS: NEodpověď (mlčení) ohledně "nepoměru" beru za ANO ;-)
Avatar - white label
3. 2. 2012 16:47
Re: je to logicky krok
Ježiš promin, já úplně zapomněl, že ty jsi mládí prožila už v šedesátých letech, které si určitě pamatuješ líp... ;-) >:-[]
Avatar - Hammunasakra
3. 2. 2012 16:36
Re: je to logicky krok
NEbude vy trochu "nesymetrický"? TAK vysoký a TAK maličké (kratičké) ručičky? ;-)
PS: Já tedy 70tky moc NEpamatuji - co vy? :-)
Avatar - white label
3. 2. 2012 15:37
Re: je to logicky krok
Jde o rozdíl šířky vpředu! mezi Passatem a Superbem, jestli s tím nemáš osobní zkušenost, tak ti tvé obecně známé fráze o tom, co je luxusnější nepomůžou. Pokud se s Buřtíkem dotýkáte lokty i v Ečku, tak to je na pováženou, nesmíte tam vzpomínat 70tá léta a tančit při tom "ptačí" teneček..., um ca ca ca ca ca, um ca ca ca ca ca... >:-[]
Sám mám 193cm a lokty se s nikým nedotýkám ani v Golfu...
3. 2. 2012 15:36
Re: modulární benzinový motor
Kvli tobě jsem si o Piechovi něco přečetl. Na hodnocení jeho průserů to bylo málo a možná si výhledově přečtu i něco víc. Ale manažer co začínal jako konstruktér má u mne plus. :yes:
3. 2. 2012 14:05
Re: zažité ne-pravdy
Já tu nemám problémy s lidmi, co mají mozek, znalosti a zkušenosti. Problém mám s těmi druhými. >:D
3. 2. 2012 14:03
Re: tak jak ti to jezdí
Nemám potřebu klesat na tvou "úrovneň". :-!
3. 2. 2012 13:51
Re: zažité ne-pravdy
mám ho tam... a chodím si ho pravidelně namočit :-! >:D doufám, že jsi mě pochopil správně...
Avatar - Hammunasakra
3. 2. 2012 13:43
Re: zažité ne-pravdy
Ano - s koncernovwým fandou "na úrovni" typu MTho se NE vždy shodnu, ale RÁDA si s ním popovídám (a občas "sepoučím" :yes: :-)
PS: Zkuste se zamyslet "s kým čím ohledně čeho" se shodnete, rozumíte a notujete si VY ;-)
(a radši si předtím sedněte.. :-)
..nebo raději lehněte? ;-)
3. 2. 2012 13:40
Re: zažité ne-pravdy
Jde vidět, s kým si tady rozumíš a notuješ. >:D :yes:
Avatar - Hammunasakra
3. 2. 2012 13:39
Re: tak jak ti to jezdí
(máte-li na to)... zkuste mne NAPODOBIT! ;-)
3. 2. 2012 13:38
Re: tak jak ti to jezdí
Vidím, že si šla do sebe. >:D
Avatar - Hammunasakra
3. 2. 2012 13:07
Re: je to logicky krok
Maličko UHÝBÁTE (od toho co jsem napsala - a "dotknout" se lze i v MB-E ... v C jsem NEseděla = tam fakt NEvím, ale "lepší" to spíš NEbude... ;-)
Nicméně TO co jsem napsala jsem myslela "vážně" (a je to pravda - byť se tomu nevím proč "bráníte"). Tedy:
1) šířka vozu je docela jednoznačným "znamením/kritériem" znakem pro "luxusnost" vozu (aneb ÚZKÝ = levný obyčejný; ŠIROKÝ = "ten lepší" :yes: :-)
2) ta JEDNA naměřená hodnota na šířku je NE(zcela)vypovídající - pro "opravdové" posouzení (je samozřejmě nejlepší si do vozu sednout) by bylo lepší mít k dispozici měření alespoň (minimálně) na třech, 4 (?) místech - nebo "tak nějak" ;-)
Snad to pochopíte bez ohledu na barvu vlasů.. :-)
Avatar - Hammunasakra
3. 2. 2012 12:53
Re: zažité ne-pravdy
Řekla jsem že "k tomu se KLIDNĚ přihlásím"! :-)
Ano - na to abych CHÁPALA VÁS(-še myšeňkovwé pochody), na to mé IQ prostě NEstačí ;-)
Avatar - Hammunasakra
3. 2. 2012 12:51
Re: tak jak ti to jezdí
Proč zrovna (jen) do Citroën? Popravdě ten s těmihle "pvwaktikami" NEpřišel - a není v nich "ani (zdaleka) nejvwpší" ;-)
PS: A udělali to nejspíš proto - že VĚTŠINA lidí je jako vy (jde jim JEN o znáček na kapotě - NE o použitou techniku.. :-)
..najdou se dokonce TAKOVÍ (ne)"znalci" automobilů, kteří "shazují" (prokazatelně) kvalitnější ("vyspělejší") technická řešení JEN protože jsou použita v "autě značky které NEfandí" - TO jsou věci (takylidé), že? ;-)
PPS: Ach a DS5 není (ani zdaleka) TOP modelem Citroën (je to "jen" LUXUSněji pojaté "cosi" na pomezí tříd - s HODNĚ pěkným interiérem a materiály v něm + asi zajímavou technikou systému HYbrid4 :yes: :-)
3. 2. 2012 12:38
Re: zažité ne-pravdy
Nojo, nemáš na to kapacitu, to už tu víme. >:D
Avatar - Hammunasakra
3. 2. 2012 12:28
Re: zažité ne-pravdy
Vás? K tomu se "klidně přihlásím".. :-)
3. 2. 2012 12:26
Re: zažité ne-pravdy
Předpokládám, že jsi opět nepochopila. >:D :no:
Avatar - white label
3. 2. 2012 12:21
Re: je to logicky krok
Takže pokračuješ v okecávání... sedni si třeba do své C5 a změř šířku ve výšce loktů a potom o 5cm výš a 5cm níž, pak se s Buřtíkem posaďte vedle sebe do MB-C (vpředu zřejmě nejužší stř. třída vůbec) a zkuste si při běžné pozici otloukat lokty. Snad to pak pochopíš bez ohledu na barvu vlasů... ;-)
3. 2. 2012 12:19
Re: tak jak ti to jezdí
Napiš do Citroenu a stěžuj si, proč do DS5, té výkladní skříně techniky, strčili traverzu místo SOfiStiKovanÉHo multilinku. >:D :no:
3. 2. 2012 12:19
Re: je to logicky krok
ach vajce vajce, ty si fakt expert.. :-)
3. 2. 2012 12:15
Re: tak jak ti to jezdí
>:D

Opět potvrzuješ to, co jsem napsal.
Aby se Cé pět s něčím dala porovnat, musíš do ní nacpat to nejlepší (V6 biTurbo).
A pak to srovnat se ZÁKLADNÍM motorem v A4. >:D
Avatar - white label
3. 2. 2012 12:08
Re: je to logicky krok
Takže fakt, že se s partnerem boucháte lokty o sebe nebyla realita, ale bylo to jen o subjektivních dojmech (nikoli o skutečných centimetrech)... >:-[]
Tak to potom není problém vozu, ale vašeho vztahu... :*) >:D
Avatar - Hammunasakra
3. 2. 2012 11:22
Re: zažité ne-pravdy
Shrnul to MOC pěkně (a bohužel "správně a pravdivě", že? ;-)
Avatar - Hammunasakra
3. 2. 2012 11:20
Re: modulární benzinový motor
To jste napsal (trochu)špatně - NEmá ráda některé (možná "mnohé") praktiky které do světa aut zavedl právě koncern vw, ale pokud by šlo o "životního nepřítele", tak snad až "uplivla bych si" před morálkou pana PIËCHa ;-)
(kdo najde a zdokumentuje u deseti dalších bossů velkých firem TOLIK PRŮ... jako bylo již zveřejněno o "kariéře" F. Piëch-a, myslím samozřejmě od těch deseti DOHROMADY, tak vyhrává... :-)
Avatar - Hammunasakra
3. 2. 2012 11:16
Re: tak jak ti to jezdí
Já auta "docela chápu" - díky za optání (možná i VÍC než vy - BEZ urážky ;-)
PS: Mluvíte o českých cenách "okolo miblu" - tam si "v prémii" koupíte tak... (doplňte si sám :-) ...a s audi A4 2.0 Tdi 105 kW jsem jezdila - a porovnání s C5 V6 Bi-turbo bych vám ZE SRDCE PŘÁLÁ :yes:
(dražší tu ve srovnávacím testu byla i škoda superb 2.0 Tdi..
..zřejmě pro svou ve třídě opravdu MIMOŘÁDNOU techniku :yes: ;-)
Avatar - Hammunasakra
3. 2. 2012 11:13
Re: tak jak ti to jezdí
My tedy před 2 lety jedno "koncernovwé" auto prodali - NEbylo snad přímo "špatné", ale (bez jakéhokoli přehánění) NEbylo takové jaké "se tvářilo že by mohlo být" :-|
Ale jinak SOUHLAS - i z MQB se časem asi stane "standard" - PROTO se (přece) "tak ZLOBÍM"!!! ;-)
Avatar - Hammunasakra
3. 2. 2012 11:10
Re: tak jak ti to jezdí
Tak "najel jsem určitě víc než.." říkáte? :-)
Mluvíte o jakých C5-kách? Nějaké 10 let staré ojetiny nebo současná generace (představená 2007)? A s 2.2 HDi 150 kW nebo dokonce s V6 Bi-turbo?
PS: Já tedy naposled srovnávala s (jako)"prémiovým" audi A4 2.0 Tdi 105 kW - až NEčekaná "bžunda" - že to bude TAKový rozdíl, to se fakt čekat NEdalo (hlavně v těch rychleji projížděných zatáčkách, tak je to skoro BRUTALní rozdíl ;-)
PPS: No a po té zkušenosti zase chvilku ZŮSTANU u našich aut - věřte (nebo ne - vaše věc :-) ) že přesedání z nich do těch vámi propagovaných je (docela) "UTRPENí" ;-)
PPPS: "aktualizujte" data - nedávno jsme se zde v diskuzi shodli (po mých NEkonečných dotaz ČÍM tedy "plnohodnotně" nahradit C5 V6 B-turbo) že "první" vw které by asi PLNĚ a plnohodnotně (ve všech směrech) bylo schopné nahradit Citroën C5 V6 je audi A6 V6 3.0 Bi-TDi :-)
Avatar - Hammunasakra
3. 2. 2012 10:59
Re: je to logicky krok
A někdo zase NEeee ;-)
VŽDY je to "něco za něco" - když uděláte "víc místa v kabině" (na malém rozvoru) = asi musíte posunout uložení motoru, nebo tak něco?
"Představwy" že jedni inženýři umějí "čarovat" a ti druzí jsou "mentálně zaostalí" NEbude nejspíš "úplně správná" :-)
Avatar - Hammunasakra
3. 2. 2012 10:56
Re: tak jak ti to jezdí
Ano, PŘESNĚ kvůli lidem jako jste vy - které NAPROSTO NEzajímá konstrukce vozu atd., ale JEN ten znáček = VY "pomáháte" zničit (alespoň trochu kvalitní) svět aut..
.. stále ještě " >:D "? ;-)
PS: Prostě když se VŠICHNI (většina) bude chovat a smýšlet jako vy, budou to mít PIËCHové a jim podobní "ještě jednodušší" - FAKT je to vaším (automobilovým) "snem"?
Avatar - Hammunasakra
3. 2. 2012 10:53
Re: tak jak ti to jezdí
Vždyť ano - PROTO se "rozčiluji" na MQB, když se to "chytne" (a viz vaše reakce = VELMI pravděpodobně "chytne"), tak se "svými variantami" této pr...čky příjdou i ostatní - což MNĚ vadí.
Zatím si MOHU koupit Citroën C5 na opravdu sofistikované platformě, otázka je jestli to bude možné i v příští generaci (neb v té "přespříští" už - vzhledem k "praktikám" některých vwýrobců - už "skorourčitě" NEeee ;-\ 8-s
3. 2. 2012 10:26
Re: zažité ne-pravdy
Ano, někdo se s touto myšlenkou probouzí a dokonce i usíná. ;-)
3. 2. 2012 10:20
Re: tak jak ti to jezdí
Pochop, že Cé pět je obyčejným průměrným vozem a k tomu, aby ho vůbec někdo mohl brát vážně, tak je nutno do něj napráskat to nejlepší, co konfigurátor nabízí. Jinak to auto za moc nestojí.
Ale to už se pak dostáváme do cenových hladin prémie, na kterou Cé pět nemá a nikdy neměla. ;-) :-!
Avatar - asfalt
3. 2. 2012 09:42
Re: zažité ne-pravdy
jak už tady hodněkrát zaznělo, tohle je na mokrej hadr na hlavu ;-)
Avatar - Dinar
3. 2. 2012 09:30
Re: tak jak ti to jezdí
No, a pak jsou lidé, kteří koncern nejezdí, a v debatách se drží konkrétních faktů, které je v kombinaci s historickou zkušeností mohou dovést k prohlášení, že například toto řešení se stane v budoucnu řešením obecným. Vede k tomu právě ona historická zkušenost, kterou někde výše rozebírá pěkně kolega BeranK, tedy to, že vw umí vyhmátnout nové, nově dostupné, technické a technologické postupy, které zavede do své masové výroby tak, že se z nich postupně stane standard obecný. Pokud se obdoba těchto mqb během pár let neobjeví u konkurence, klidně mě chytej za slovo. (A znova doporučuju si přečíst, co to řešení mqb vlastně znamená, ať tu zas nepíšeš o stejných kličkách na stahování oken). ;-)
Avatar - Dinar
3. 2. 2012 09:10
Re: modulární benzinový motor
Zbytečně pliveš do louže, nikdo nespochybňuje to, co přijde, a proč, jde čistě o to, že i ten modulární spalovací motor od tvého životního nepřítele vw, bude pro uši přivyklé spalovacím motorům znít prostě jako zvuk auta, ne trolejbusu.
3. 2. 2012 08:54
Re: je to logicky krok
ty si to nepochopil. Rec je prave o subjektivnych dojmoch a nie o centimetroch. Ta blondina ti to povedala dost dobre. Porovnavas len jedno miesto z tisicky, subjektivne je passat bohuzial sirsi o viac ako ten jeden pomysleny centimeter.
3. 2. 2012 08:53
Re: je to logicky krok
premiopva trieda je v tom trosku ina, minimalne 3er ma tak zdvihnuty stredovy panel ze si tam clovek nesada ale do toho auta sa "obuva".. Ale napriklad v 3er som si lakte nikdy nebuchal. MB-C neviem posudit a A4 tiez.. Vratim sa spat ale k supu a passatu, nechcel som tu porovnavat prave centimetre ale subjektivny dojem, ktory hrav prospech passatu aj ked ide len o 1cm sirky. A ludia kupuju auta aj podla subjektivnych dojmov :-)
3. 2. 2012 08:50
Re: je to logicky krok
ale prave tie subjektivne dojmy su dost dolezite lebo kazdy sme iny a kazdemu ine vyhovuje. Mne moze byt jedno kolko je to cm ked sa v passate budem citit ze mam viac miesta zvoli m si passat aj ked by teoreticky mal superb viac miesta. A o tom tu pisem s HAM.om.
3. 2. 2012 08:39
zažité ne-pravdy
Takže VW se chystá / chce stát světovou jedničkou protože:

1) nikdy neexperimentuje, takže nemůže s ničím prorazit. Dělá nudná lehce podpůrměrná auta.
2) nejde mu o to, dělat dobrá auta, chce jen vytánout peníze z lidí, co mu ještě věří a pak se zahubit a skončí... (asi jako rakovina... žere žere a pak zemře..)
3) jakákoli změna od něčeho k něčemu = to staré bylo na hov*o..., to nové bude ještě víc.
4) cokoli nového od VW je haj*lovina. Ikdyby rozdávali na náměstí zmrzlinu zdarma, tak někdo řekne, že to je našlehaný odpad z lakovny...
5) Celý koncern je ke zblití, vedou to idioti, Škodovka to jenom podtrhuje svým 1,2 HTP.
--------------------------------------… />Za to Korejci nerezaví, í-třycýtky lítaj po Evropě 20 let a bez jediné rezavé mapy, Japonci když ničím, tak zaujmou aspoň složitým jménem Kašoviny, Francouzi odjakživa dělali perfektní sportovní auta a 307 vůbec nebyla poddimenzovaná pro její těžké motory na přední nápravě a její elektrika vůbec nebyla do*ebaná. Všichni už na světě dělaj auta, i Číňani, jen Němci furt dělají trakaře. Jednoduše, ... ostatní jsou svatí a a VW může za všechnu bídu světa.

Shrnul jsem to pro vás... pro všechny >:D
Avatar - Dinar
3. 2. 2012 07:52
Re: tak jak ti to jezdí
S C5kami v několika variantách jsem najel určitě víc, než tys kdy nasmajlíkovala o audi, například. Připomínám tu podzimní diskusi o A6, kde se nakonec ukázalo, po tvých plamenných odsudcích, žes do toho auta nakoukla tak možná přes sklo na parkovišti. Bylo to sice zábavné, bohužel tebe odsouvající do kategorie diskusních toperů. ;-)

A jen znova doplním, že, ne, co za co stojí, nepoznáš, protože odsuzovat na základě jízdního projevu konstrukci podvozku kteréhokoliv konkurena citroenu (a C5 zvláště), to je čirým projevem řidičské neznalosti nebo absolutní ignorance, protože jediné, co ve vztahu technického řešení k výsledku můžeš o citroenu říct, je, jak je sakra možné, že s tak úžasným konstrukčním řešením, z toho lezou mizerné jízdní vlastnosti, právě ve srovnání s konkurencí. Ale to bys musela alespoň někdy přesunou svůj zadek z buřtíka do nějakého jiného auta. A tím nemyslím živitelovo amg nebo plakátový Bristol. >:D ;-)
Avatar - Dinar
3. 2. 2012 07:41
Re: tak jak ti to jezdí
A Citroen DS5 (premiový zástupce citroenu ve střední) na podvozku podprůměrné C4 (nižší střední), vždycky to raději napiš celé. ;-)
Avatar - Hammunasakra
3. 2. 2012 04:59
Re: tak jak ti to jezdí
No tak když teď může SUPerb jezdit na podvozku (nižší střední), tedy GOLFu a Citroën C5 na podvozku (vyšší střední) tedy C5 a "prochází to" - tak proč to šetření nákladů NEposunout JEŠTĚ DÁL :-)
Avatar - Hammunasakra
3. 2. 2012 04:56
Re: tak jak ti to jezdí
Když tak čtu jeho fandy a potencionální kupce - ZAJISTÉ si s tím "poradí" (a bude to mít i "dost jednoduché" ... zdá se ;-)
Avatar - Hammunasakra
3. 2. 2012 04:55
Re: tak jak ti to jezdí
Mně se MQB také NElíbí (ale zůstanu u Kylie, děkuji ;-)
Avatar - Hammunasakra
3. 2. 2012 04:53
Re: modulární benzinový motor
Já sice na záchranu planety NEkašlu, ale tady "KAŠLETE na záchranu planety" - "plný" záběr elektromotor(ů) je "k nezaplacení" (OKAMŽITÝ nástup točivého momentu + navíc palivo zadarmo = KDO by nechtěl/se netěšil na HYBRIDní Porsche 918 co díky elektromotorům umí 0-100 km/h za 3 sekundy :yes: ;-)
Avatar - Hammunasakra
3. 2. 2012 04:39
Re: tak jak ti to jezdí
(vaše) První věta - je prostě FAKT :yes:
(vaše) Druhá věta - je prostě FAKT ;-)
(vaše) Třetí věta - je v téhle souvislosti vlastně TAKÉ fakt :-) ale RÁDA si poslechu jak si VY mp390 představwujete jak to s takovým (stejným ;-) ) motorem (pro Citroën, Land/Range Rover či Jaguar - existujícím v několika verzích naladění) při vývoji dělali ... VELMI RÁDA "si počtu" >:-[]
A ten druhý odstaveček - to je FAKT NEsmysl (který soudný člověk NEnapíše - co kdyby to pak četl někdo "kdo věci trochu rozumí" - no i když pod anonymním NICKEM.. :-)
Upřímnou soustrast - nad TAKOVÝMHLE "vwztahem k autům" (jojo, jak říkám, tady to dááávno NENí o autech a motorech atd. ale JEN a JEN o znáčku na kapotě - a jestli pod tím či oním znáčkem je zrovna něco :yes: nebo naopak :no: vlastně už VŮBEC NEní důležité... že? ;-)
PS: Docela VELMI "vtipno-smutné" je, že kdybych řekla že jezdím (za stejné peníze) třeba se Superb 2.0 Tdi, bylo by to :yes: , kdybych napsala že mám audi A4 2.0 Tdi (105 kW - vím jak jezdí) bylo by to dokonce :yes: :yes: a SPOUSTA lidí by si myslelo, že mám dokonce "prémiové" auto :-)
(zřejmě titíž co si myslí že Citroën C5 V6 Bi-turbo je - nejen proti tomuhle audi - :no: ;-\
..no já ty auta (narozdíl od nich) porovnávala - je to dokonce VĚTŠÍ rozdíl (než jsem čekala), než si jsou vůbec schopni připustit.. ;-)
..hlavně v zatáčkách :yes: :-)
Avatar - Hammunasakra
3. 2. 2012 03:16
Re: modulární benzinový motor
Nojo, ale Miele je :yes: a vw (slušně řečeno) "standard".. ;-)
..aneb NEvěřím že "běžný" kupec vw má doma Miele (a naopak :-)
Avatar - Hammunasakra
3. 2. 2012 03:15
Re: tak jak ti to jezdí
Ne - to k té "nadřazenosti" ;-)
Ano - to k té "masovwé lásce" :-)
PS: Chválím (a na to že je (HRUBĚ) PODceňován upozorňuji) NE zcela typický (technicky dost NADprůměrně) postavený vůz střední třídy Citroën C5 (s motorem 2.2 HDi twin-turbo 150 kW - pro "fajnšmekry" případně s V6 3.0 Bi-turbo ;-)
PPS: A ještě DS3 (THP nebo Racing - i když zde na auto.cz o jeho podvozku napsali pravý OPAK než Miro Mihálik na Autoforum.cz ... řekla bych že v tomto případě pravdu "může mít jen jeden".. :-)
..a ten že NEpíše na auto.cz ;-)
PPPS: Auta přece NEjsou (jen) o značkách (kam se to tady docela "zvwrhlo") ale o AUTECH! :yes: :-)
(aneb snad KAŽDÁ značka je občas s něčím :yes: a každá :no: = rozdělovat vozy JEN a HLAVNĚ podle těch značek je pěkná ....st! :no: 8-s
Souhlasíte, že? ;-)
Avatar - Hammunasakra
3. 2. 2012 03:09
Re: tak jak ti to jezdí
(už opět) ABSOLUTNí SOUHLAS :yes: :-)
Avatar - Hammunasakra
3. 2. 2012 03:04
Re: tak jak ti to jezdí
HLUBOKÁ NEznalost.. :-|
..ale NEtrapte se, ve vašem věku to sice "lepší už NEbude", ale NEjste v tom sám.. :-)
PS: Mne tedy VELMI zajímá jak to které auto jezdí ;-)
PPS: A "za co stojí" resp. JAK jezdí - vy NEmůžete "ani tušit" :-)
Máte nějaké teoretické znalosti o jeho konstrukci? TĚŽKO ;-)
Kolik jste toho s ním najezdil? NIC? Aha. Ale "máte o tom jak jezdí" JASNO. Nojo - vždyť jsem ŘÍKALA že "v tom nejste sám" - takových ("rozmbradů" jako vy) je.. :-)
PPPS: No já doufám že i v příští generaci Citroën pro svůj vůz střední třídy použije vyspělou sofistikovanou techniku (spíš) z vyšší střední (platfromu a zavěšení kol) a ne "unifikovwané" cosi.. ;-)
..i když - když se to "cosi" ujme - časem to budou muset "napodobit" i ostatní výrobci ;-\
Pěkný den (v nějakém POŘÁDNĚ postaveném autě - s žádnou technikou od Fabie po Passat stejnou - tedy "dokud to ještě jde", vám přeji :-)
Avatar - Hammunasakra
3. 2. 2012 02:57
Re: je to logicky krok
Holt někomu stačí jedno změření v jednom bodě (a "okecává to" jak jen může.. :-)
..a někdo ví že by to chtělo VÍC měření ve víc místech - neb třeba ten loket (dle výšky a nastavení sedačky atd.) NEmáme všichni "ve ZCELA stejném BODu", nebo? ;-)
Věřím že i když NEjste blondýna, tak vám dojde že to co jsem napsala je "prostě fakt" :-)
PS: Se spolujezdcem se spíš "neoboucháte", ale že šířka VPŘEDU je jedním z "hlavních" znaků "úrovně" vozu - o tom žádná.. ;-)
PPS: A dotknout se v tomto zimním období (jste-li na krátkou cestu v kabátech) se spolujezdcem lokty - to možné je - i ve VĚTŠÍCH vozech než je "uzoučký" (si představte že dle některých NEJlepší vůz třídy - a snad dokonce NEjen té své) SUPerb :-)
Pěkný den (když se v audi A6 Allroad v kabátu se spolujezdce NEdotknete lokty.. ;-)
Avatar - white label
3. 2. 2012 01:45
Re: je to logicky krok
Řeč není o subjektivním dojmu z celkové prostornosti/vzdušnosti kabiny vpředu, ale o šířce ve výšce loktů a ta je jen jedna, navíc chceš říct, že zrovna Passat a Superb mají nějaký rozdílný tvar/profil boku karoserie? To těžko. Hold někdo je spíš na "číslička" a někdo na "slovíčka", nebo-li okecávání... ;-)
Věřím, že i jako blondýna pochopíš rozdíl mezi subjektivním pocitem/dojmem prostornosti/vzdušnosti a tvrzením, že si někdo (při běžných rozměrech tělesné schránky) obouchá vzájemně lokty se spolujezdcem vpředu...
Avatar - Ham.
3. 2. 2012 01:43
Re: je to logicky krok
Mezera mezi sedadlem řidiče a spolujezdce je podle mě zcela shodná, stejně tak středový tunel, dojem širší nebo užší může být jen optický podle zvolené barvy (světlá zvětšuje) nebo použitého dekoru. Pokud lze trpět pocitem stísněnosti ve střední třídě tak je to jedině v 3er, A4 nebo Cčku. Ani tam samozřejmě nehrozí bouchání se lokty, byť třeba Cčko má "jen" 145 cm ale i to je dostatečné na vazouny, ale mají daleko masivnější středový tunel protože převodovka je vzhledem k podélné zástavbě vlastně až v kabině a jak řidič tak spolujezdec jsou dost utiskování v oblasti nohou a jsou poměrně zapadlí mezi dveřmi a tímto tunelem, někomu takové zapasování vyhovuje, třeba mě ano, ale řada lidí si po přesednutí z modelů s příčně uloženým motorem na toto stěžuje protože 120kg chasník zvyklý sedět s roztaženými nohami zde je nucen sedět tak trochu jako slečna v tanečních.
Avatar - Hammunasakra
3. 2. 2012 00:15
Re: je to logicky krok
Centimetry sice "jsou centimetry", má to ale VELKÉ ale - měřeno je JEDNO jediné MÍSTO, jeden "bod"!
A "pocit" z prostoru dělá "tak tisíc?" ;-) bodů - prostě ta NAMĚŘENÁ šířka sice JE důležitá, ale co se týče "celkového dojmu z prostoru", chtělo by to (minimálně) několik další měření "o trochu níž/výš" atd.... :-)
PS: To víte "číslíčka" - NENí to s nimi (tak jednoznačné) jak by se mohlo (na provní pohled) zdát.. ;-)
Avatar - white label
2. 2. 2012 23:30
Re: je to logicky krok
Různé subjektivní dojmy kohokoli z šířky kabiny jsou v porovnání se skutečnými centimetry o ničem (záleží třeba i na tom jak "tlstého" máš partnera) , ale kdybys čítal pozorněji hlavně ty, už bys tohle věděl i od Ham.a, který se ti to snažil naznačit dost jasně... ;-) >:-[]
2. 2. 2012 23:11
Re: VW Lego
Já mám takový dojem, že VW je onen výrobce, který ony "výdobytky" prémií přenáší do mainstreamu nejvíc. Kdopak že to dneska přišel s malým motorem, který bude mít vypínatelné dva válce? To byla až dosud výsada prémií a velkoobjemů. VW nikdy s ničím nepřijde jako první, ale ve chvíli, kdy něco představuje ověřenou cestu vpřed, zavede to do masové výroby a to sytematicky. A to je jeho výhoda i přednost. Kopanců a propadáků je minimum., taky by se našly, ale dalo by to podstatně víc práce než u konkurence. A navíc, na rozdíl od jiných - pokud VW udělá kiks, dokáže ho relativně rychle a hlavně efektivně napravit - viz třeba způsob, jakým "zapracoval" na Passatu v USA. Je až trochu smutné (pro USA), že Amarok vyhrává všechny testy ve své pro USA tak specifické a národní kategorii.

Lidovost VW je právě v tom, jak dokáže zpřístupnit to, co je vhodné a výhodné, ale co u prémií svojí cenou představuje drahou exluzivitu.
2. 2. 2012 23:11
Re: vw a mazda
Ještě je tady další Japonec a ten má v alianci stejné prodeje jako ten jeden koncern z Německa. :-)
2. 2. 2012 23:05
Re: je to logicky krok
ako tak pozeram tak ked sa tu niekto zmieni ze s niekym sedi v aute tak ta hned napadne homosexualny vztah.. Zvlastne myslienky mas >:D ja som v tych autach sedel len vpredu, vzadu neviem aky je rozdiel. V tejto debate s HAMom preberame priestor u vodica. Neriesim tu centimetry ale subjektivny dojem whitiku, skus si to najskor pozornejsie precitat ;-)
2. 2. 2012 22:49
Re: vw a mazda
Souhlas, prémiové značky jsou čtyři a jsou to tři Němci a jeden japonec. A onen jeden Japonec a jeden Němec jsou součástí dvou koncernů, které ovládají dohromady cca 40% všech světových prodejů. A zrovna tyhle dva koncerny jsou ty, které přenášejí "prémiová" řešení do mainstreamu.
Avatar - white label
2. 2. 2012 21:41
Re: je to logicky krok
Vážně ses pokoušel přemýšlet? Opravdu normální chlapi se tam vejdou v pohodě..., ale možná máte s partnerem nateklé lokty..., protože používáte už příliš dlouho stejné praktiky... >:D
Tady "někdo" četl nějaký ten srovnávací test a spletl si šířku vpředu s šířkou vzadu... ;-)
To co píšeš platí vzadu, kde je nejširší Passat a nejužší Superb a Mondeo je šířkou vzadu těsně pod Passatem, nikoli vpředu, kde je sice Mondeo nejširší, ale Passat se Superbem je tam prakticky zcela shodný (rozdíl 1cm).
2. 2. 2012 21:24
Re: je to logicky krok
premyslam o tom co pises. V passate je mozno vyssi stredovy tunel ako v supe dovod preco v passate mas pocit viac miesta v sirke ako v supe. To co pises v poslednej vete je aj mon nazor az na to ze to ze je superb uzky MA dost vela spolocne s komfortom na prednych sedadlach. Ako ti vravim, je to uzke a dvaja normalni chlapi si budu trieskat lakte lebo som to zazil. A to nie som ziadny tlstoch.
2. 2. 2012 21:16
Re: VW se ještě více nadechuje...
V tom máš určitě pravdu. Vnímat auto jako spotřební zboží určitě není něco, co teprve přijde. A je to čistě o majiteli.
Avatar - white label
2. 2. 2012 20:29
Re: VW Lego
S tím googlem si děláš srandu ne? Dyť ten článek se týká jediného modelu, nebo tam snad někde vidíš, že je to společný základ od malého vozu až po střední třídu...? ;-)
Avatar - Ham.
2. 2. 2012 20:26
Re: je to logicky krok
Jenže dojmy a tlouci se lokty jsou dvě různé věci. To bys mohl klidně tvrdit, že v pandě se vejdou bez problémů dva 150kg řízkové protože prostě máš ten pocit, nezáleží na skutečnosti. Buď se tlučeš v obou nebo v žádném, v Passatu i Superbu jsem seděl, centimetry jsou centimetry a ty neokecáš, prostě na šířku se tam vejde prakticky totéž a protože i výškové parametry jsou identické (sup má o něco více místa nad sedákem) tak životní prostor je prakticky stejný. Šířku lze supu vyčítat ale spíše z pohledu vnější estetiky kdy především sedan působí jako disproporční, tedy málo široký na to jak je dlouhý, ale to nemá s komfortem na předních sedačkách nic společného.
2. 2. 2012 20:15
Re: je to logicky krok
ked si sadnes do tych aut pochopis ze centimetre nehraju rolu. Rolu hra to ako to dokazu automobilky vyuzit. Superb je uzky, v passate ten pocit nemam, pritom ide o 1cm!!! Mondeo je ako z inej triedy, tam je na sirku fakt dost miesta.
2. 2. 2012 20:10
Re: je to logicky krok
jj moze byt, dobre zrovnanie.
2. 2. 2012 20:04
Re: je to logicky krok
Schválně jsem uvedl pro srovnání Golf a Superb, protože podvozek Superbu používá komponenty Golfu a proto mě zajímalo, jaký má přínos prodloužení rozvoru na jízdní vlastnosti.
Avatar - Ham.
2. 2. 2012 19:20
Re: je to logicky krok
Jo jeden centimetr na šířku mezi Passatem a Superbem je přímo galaktický rozdíl (148 vs 147 cm). To Mondeo dobře 150 cm je o 3 víc. A třeba takový MB-C (145cm) je asi vpředu jen pro jednoho.
Avatar - guze
2. 2. 2012 18:52
Re: tak jak ti to jezdí
Nejste to zrovna Vy, kdo tady furt dokola omílá o jiném znáčku na kapotě(a "nadřazenosti" Citroëna)???Asi hodně lidí má "lásku" k určitému znáčku, váš problém je v tom, že nedokážete překousnout tu hordu lidí co má "lásku" ve znáčku VW.... ;-)
2. 2. 2012 18:38
Re: VW se ještě více nadechuje...
Spíš jde o myšelnku, že budeme mít k autům vztah jako k ledničkám/pračkám. Tu jsem se pokusil vyvrátit porovnáním délky vztahu k jednotlivým věcem.

Protože vztah k autu závisí na majiteli. Může to být jenom věc, každodenní pomocník, zdroj zábavy, krabička plná vzpomínek, symbol svobody, zbožňovaný technický unikát, designový skvost, nástavec penisu...

A tohle je věc kterou definuje majitel/uživatel a ne sdílená platforma nebo znáček na kapotě. I Ford T byl pro každého něco jiného a né jenom auto.
2. 2. 2012 18:14
Re: je to logicky krok
to myslis ale predovsetkym minulu generaciu nie? Sucasna generacia uz na tom tak zle nie je, hruza je to len co sa tyka sirky auta kde dvaja chlapi vedla seba si buchaju lakte. To sa v passate ci mondeo nestane.
2. 2. 2012 18:02
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
2. 2. 2012 17:47
Re: je to logicky krok
porovnaj si superb s mondeom
2. 2. 2012 17:45
Re: VW Lego
dinar, opravil by som Ta ak dovolis: ...vzhledem k rustu objemu vyroby automobilek a soucasnem stale silicim tlaku na zisk na dividendach akcionarov, neni funkcnejsi cesty ;) v tom samozrejme nie je VW sam, ostatok je to iste.
2. 2. 2012 17:40
Re: VW se ještě více nadechuje...
Vzťah k autu ako v práčke? Asi to príde a nevadí mi to. A pre pár nadšencov vždy bude niečo extra. Napokon ... "niečo extra" asi existuje aj pre milovníkov prania :-)
Avatar - asfalt
2. 2. 2012 17:39
Re: tak jak ti to jezdí
Když on ten koncern VW má hodně fanoušků, kteří ani tak nefandí jeho autům a technice. Hlavně je zajmá jak se tomu koncernu daří ekonomicky, jak prodává no a to tvoří jeho pozitivní image. "Je to prostě jednička, chápeš. A já jezdim jedině koncern, chápeš. Já sem totiž taky jednička, chápeš" :-) No a tak to je u hodně značek, ale v mainstreamu má s těmito "fanoušky" právě koncern VW nejsilnější základu. Tak to prostě je a těmto "fanoušků", o kterých píšu, bude nové MQB dělat určitě radost. ;-)
2. 2. 2012 17:32
Re: s*hit 1,2 TSI?
Ten remen je jasny, ale DOHC? V Speciale pisali, ze preplnane motory maju 8v, pretoze vdaka preplnaniu maju/mozu mat vyssiu kompresiu a nepotrebuju na to 16V a naviac sa znizia cerpacie straty v nezatazenych rezimoch. Pozrime sa. Oni tam idu znova pouzit 16v.
2. 2. 2012 17:00
Re: VW se ještě více nadechuje...
Spíš jde o to, že stárnou mnohem pomaleji. Co by tě motivovalo k výměně domácího spotřebiče, dokud slouží? Nižší spotřeba? Nové funkce? Přestavba? A auto je mnohem víc na očích.
2. 2. 2012 16:49
Re: VW se ještě více nadechuje...
Ja ti nevím. Ale auta už se mění časteji než ledničky nebo pračky. A tím myslím že ledničky/pračky mají životnost přes 7 let. A většina lidí co znám měla auto méně než 7 let.

*Hodnota 7 let byla zjištěna empiricky :-)
2. 2. 2012 16:49
Re: tak jak ti to jezdí
Když se ti nelíbí MQB, tak si klidně říkej Modularer Querbaukasten.
2. 2. 2012 16:47
Re: je to logicky krok
Rozvor ovlivňuje stabilitu a manévrovatelnost. Nicméně není jediným faktorem. Důvod, proč se na rozvor klade nárok z hlediska rozdělení do tříd, je, že je to základní předpoklad pro vnitřní prostor. Ale ve skutečnosti je to právě ten vnitřní prostor, který je základem třídního umístění. Rozvor se jen snadněji porovnává.
2. 2. 2012 16:40
Re: VW Lego
Koncern VW sdílel platformy mnohem dříve. Určitě už v 70. letech.
2. 2. 2012 16:31
Re: VW Lego
Třeba všechny Audi kromě malých (A1, A3, Q3), staré (allroad C6) a přerostlé (Q7) stojí na jediné platformě, zmíněné MLB. A platforma není o dílech, platforma je o tom, co na ní můžeš postavit. Jaké můžeš použít zavěšení, řízení, rám karoserie. Ta auta nejsou z identických dílů. Ani být nemohou. Díly, které se sdílely předtím, se sdílí i teď. Díky ní můžeš snadno přenášet řešení mezi modely - všechno se montuje na stejná místa. Dříve koncern většinu platform odvozoval - vzal nějakou, natáhl/ smrskl jí dle potřeby a vyřešil problémy, které vyvstaly. Modulární platforma je specificky navržená na to, aby fungovala v nějakém rozsahu parametrů (rozvor, rozchod, ...).
2. 2. 2012 15:24
Re: tak jak ti to jezdí
Bacha, Citroen má biturbo 2.2 čtyřhrnek a VW ne, citroen měl biturbo šestiválec snad 10 let před Audi :-) A dokonce prý má ten citroeňáckej V6 v "plné" verzi 202kW a 600Nm!! On je totiž Jaguar asi ve skutečnosti Citroen :-)

Já jen děkuji bohu, že VW si vyrábí co chce a na nějaké výkřiky Kylie a spol. z vysoka kašle. Prodejní čísla potrzují, kdo má vlastně pravdu :-)
Avatar - abacus
2. 2. 2012 15:07
Re: VW Lego
Po Stile príšlo "úspešné" Bravo so skutočne množstvom modifikácií. Dokonala "modularita" v podobe Fiat-u. :-)
Avatar - Dinar
2. 2. 2012 14:21
Re: VW Lego
Pořád se motáš dokola, místo, aby sis něco o tom přečetl, plácáš domněnky.
Avatar - Dinar
2. 2. 2012 14:17
Re: modulární benzinový motor
Z hlediska image, by si při spojení s Miele VW zoufat nemusel, horší bude až amíci ve své lásce k Číně spojí servisy Ford s nějakým Huang Electric. >:D
Avatar - Dinar
2. 2. 2012 14:14
Re: tak jak ti to jezdí
Fandy do aut zajímá výsledek, tedy jak auto jezdí. V tom případě nechápu, proč se o fandech zmiňuješ, protože k nim evidentně nepatříš. Kopat za něco, co z hlediska fandy (z hlediska toho jak to jezdí), stojí za starou bačkoru, jen proto, že sis to koupila... to je co? Že by ona láska ke znáčku na kapotě, která je realitě nadřazena? Nejspíš. ;-)
Avatar - asfalt
2. 2. 2012 14:12
Re: VW Lego
jo ale VW z toho udělá MQB, chápeš M Q B ... a jsem zase u toho, marketing vládne světu ;-) . Musíme to sdílení dílů přece pro ty naše fandy nějak pojmenovat. Nevadí, že díly - nejen - na podvozku sdílejí v podstatě všichni. VW tomu dává marketingové jméno MQB... o tom je v podstatě tento článek a další stovky, které budou v dalších letech následovat. ;-) Není to demagogie, sám jezdím v Passatu, jen nemám růžové VW brýle na nose.
Avatar - Choochoo
2. 2. 2012 13:51
Re: VW Lego
Pokud se jedna o menitelny rozvor a rozchod tak mi z te jejich platformy zbyva par dilu jako jsou podelna a pricna ramena a nejaky drobnosti a mozna nejaky kusy karoserie kde je zaveseni uchyceno, coz by pak zase melo omezovat pri konstrukci jednotlivych modelu. Stejne si nedokazu predstavit jak Sharan a CC bude mit stejna ramena. Bud bude neco poddimenzovane nebo neco predimenzovane. Asi bych u VW jako vysledek tlaku na cenu videl tu prvni moznost. Jednou mi profesor rikal, ze cenu auta dela z 90% karoserie(nemam overeno z vyroby, podobne ani cenu motoru 1,2 HTP cca 5-10 tis) takze ta platforma stejne dle meho zadny zazraky neprinese, teda aspon ne pro zakazniky.
2. 2. 2012 13:42
Re: VW Lego
Nikde ale není zmínka o tom, že by ta zmíněná modulární platforma měla být využita v něčem jiném než Stilu. Pouze umožňuje jednoduše připravovat různé verze/provedení Stila.
Avatar - Choochoo
2. 2. 2012 13:41
Re: VW Lego
Kolega asi mysli stejny kliky, svihadla, ... coz postupne prerostlo ve vyrobu skoro stejnych aut pod jinym znakem ;-)
2. 2. 2012 13:40
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Choochoo
2. 2. 2012 13:35
Re: tak jak ti to jezdí
Proste kazdej kus maximalne doladit a ne osidit, souhlas :yes:
Avatar - Choochoo
2. 2. 2012 13:31
Re: je to logicky krok
Nejaky ty pricny nerovnosti nebo jaky to prej lepe polyka, ikdyz kdo vi. Melo by to byt i nedotacivejsi, coz si myslim ze je take plus.
2. 2. 2012 13:30
Re: VW Lego
moje parketa to není
tohle mam od pana gugla: [odkaz]
Avatar - Choochoo
2. 2. 2012 13:21
Re: s*hit 1,2 TSI?
Byls rychlejsi :yes: pak zde pisi odbornici moudra o jakych problemech hovorime, ze vse chodi jak ma. Kolega mel taky tu masarku. To je tak, kdyz se jde po cene a retez se nakoupi u nejakeho echt kvalitniho dodavatele :yes: a nas krmi co je to za supr kvalitni stroj. Po kolika se bude menit ten retez po 60-70tis km, zas naklady na rozvody :no:
Avatar - asfalt
2. 2. 2012 13:21
Re: VW se ještě více nadechuje...
Kdo má rád auta, pro jejich originalitu, pro jejich design, pro požitek z řízení, musí mu skřípat zuby nad podobnýma MQB ... Ten kdo otevírá dveře u svýho Golfu s pocitama jako když otevírá dveře mrazáku a šahá pro zmrzlý kuře ... ten ... může slavit. 8-s
2. 2. 2012 13:15
Re: je to logicky krok
Co jsou to lepší jízdní vlastnosti? Nebo jinak, v čem má Superb II lepší jízdní vlastnosti než Golf VI nebo ta Astra, má lepší jízdní vlastnosti než Golf, protože má delší rozvor?
2. 2. 2012 13:14
Re: VW Lego
Vybiras to dost tendencne :-) Sdilena platforma Tipo 4 pochazi z pocatku osmdesatych let, Haldex neni oproti permanentu nebo Torsenu zadnym velkym prinosem, o dvouspojkach plati to same...stejne jsi mohl napsat, ze s CR a slusnymi malymi benziny se o deset let opozdil atd.
Opravdu je VW prukopnikem, nebo jen uvadi uz drive zname myslenky ve skutecne velkem meritku?
Avatar - Hammunasakra
2. 2. 2012 13:05
Re: tak jak ti to jezdí
Tak jsem si PŘEČETLA a nějak NEchápu kdo (a proč) to může "chvwálit" - krom firemního ekonoma a akcionářů samozřejmě :-)
PS: Neměl by tohle být servr spíš pro FANDY do AUT? ;-)
..tedy ty kterým jde o AUTA jako taková..
.. nebo "láska" k znáčku na kapotě je (tomu) NADřazena..? :-)
2. 2. 2012 13:04
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
2. 2. 2012 13:04
Re: modulární benzinový motor
Až se bude psát modulární elektromotor tak budou moct autoservis spojit s opravnou vysavačů, televizí apod :-(
2. 2. 2012 13:03
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Dinar
2. 2. 2012 13:03
Re: VW Lego
Asi čteš něco jiného, zde je článek o modulární platformě, tj. něco co "řeší" podvozky vw koncernu napříč modelovými řadami, třídami. Nejspíš se ti to mate se sdílením podvozkových platforem, různých pro různé třídy, mezi značkami koncernu vw. To byla první fáze, tohle je pokračování.
Avatar - Hammunasakra
2. 2. 2012 13:01
Re: VW se ještě více nadechuje...
I tady se BOHUŽEL shodneme.. :-)
PS: Jen já to (opět) vyhodnocuji jako (jednoznačné) MÍNUS ;-)
PPS: Aneb za chvíli budeme "donuceni" mít k většině aut (asi krom těch "nejdražších") vztah jako k ledničce či pračce.. :-|
Avatar - asfalt
2. 2. 2012 12:58
Re: s*hit 1,2 TSI?
Zase, kdo nic nedělá, nic nezkazí ;-)
Avatar - asfalt
2. 2. 2012 12:58
Re: VW se ještě více nadechuje...
Je potřeba se na tento vývoj nedívat současnýma očima. Jak bude vypadat mainstreamový auto za 10, 15 let pokud půjde svět aut tímto směrem? Pak tam ta slova - levnější, dostupnější, ekonomičtější, elkologičtější... vidím zcela jasně.
Avatar - asfalt
2. 2. 2012 12:46
Re: VW Lego
Xawiere! ;-) Na serveru o houbaření a rybaření bych si moc o unifikaci dílů nepopsal... ;-) . Sdílení částí podvozkových platforem = unifikace (sdílení) dílů a součástí podvozku automobilů.
2. 2. 2012 12:43
Re: VW Lego
No ono to tak ve skutečnosti je-s tím nic nenaděláš... Vyjma prémiových značek :-) Ať si vezmeš sdílení podvozkových platforem v devadesátých letech, dieslové motory s přímým vstřikem paliva (TDI), Haldex spojky, dvojspojkové převodovky, nebo nyní platformy s volně měnitelným rozvorem a rozchodem, prostě za posledních 25 let VW udává směr, šlape cestu a ostatní jen následují a dohánějí... ;-)
Avatar - asfalt
2. 2. 2012 12:39
Re: tak jak ti to jezdí
Zní to hezky co? to MQB :-) , že, jo? :-) To je síla marketingu, Dinare... ale ty to víš, ty to znáš ;-)
2. 2. 2012 12:38
Re: VW Lego
Ale společné díly a platforma jsou dvě diametrálně odlišné věcy :-)
2. 2. 2012 12:37
Re: VW Lego
Ale kdepak... Tady nejseš na serveru o houbaření,nebo o rybaření... Tady jsi na serveru o automobilech a automobilovém průmyslu ;-) Proto se asi taky doména jmenuje auto.cz ;-)
Avatar - asfalt
2. 2. 2012 12:36
Re: tak jak ti to jezdí
Přesně tam tím mířím, na ten "vořech" pro tu většinu. Ale jak píšu, VW si s tím zajisté poradí ;-)
2. 2. 2012 12:34
Re: VW Lego
Ty už ve snaze vykroutit se z těch nesmylů, co jsi napsal zabíháš úplně mimo sdílení platforem, dokonce mimo automobilový průmysl :-) Tady už ztratila diskuze význam :-) ;-)
2. 2. 2012 12:33
Re: s*hit 1,2 TSI?
Lepší by bylo nic nedělat, že? >:D
Avatar - Hammunasakra
2. 2. 2012 12:31
Re: VW se ještě více nadechuje...
Tak na ten "levnější a dostupnější" bych zrovna NEsázela..
..že by tímto "by byl býval snad mohl být" levnější - to JISTĚ, že bude to (skoro)jistě NEeee ;-)
Avatar - Hammunasakra
2. 2. 2012 12:30
Re: VW se ještě více nadechuje...
Ano, i tady musím (BOHUŽEL :-| ) souhlasit..
Avatar - asfalt
2. 2. 2012 12:28
Re: VW Lego
Jak článek tak diskuse je o širší unifikaci dílů. Zde nazvané - sdílení platforem.
2. 2. 2012 12:21
Re: tak jak ti to jezdí
Trošku jsi to nepochopil (nebo nechtěl). Jedná se o modulární platformu, takže Passat nebude jezdit na podvozku Pola, pouze bude sdílet komponenty. Já ale chápu, kam tím míříš...
Avatar - Dinar
2. 2. 2012 12:20
Re: modulární benzinový motor
Buď rád, že tam zatím zůstalo slovní spojení, benzinový motor, protože srdce může alespoň trochu bušit. Nevím, co bude dělat, až tam bude stát, "modulární hybrid", či "modulární elektromotor", pak se ti srdce zastaví... anebo rozbuší, to bych pak ale doporučil zapojit se do diskuse na jiném serveru, třeba zachranujemeplanetu.cz. ;-)
2. 2. 2012 12:18
Re: VW Lego
V čem jsou třeba nové ty jejich modulární motory. Jiní výrobci už je mají ve výrobě a v prodeji. Tady VW asi cestičku neprošlapával. Podobné to budo možná i s těma platformama. Jistě i další výrobci mají pro různé platformy hodně společných dílů. Jen se jim třeba nechce veřejně chlubit s tím, že jde o jednu platformu.
Avatar - Dinar
2. 2. 2012 12:16
Re: tak jak ti to jezdí
Nahoře se snažíš navodit dojem, že víš, o čem je řeč, tímhle ses ale docela odkopal. Zkus si o principu MQB něco přečíst.
Avatar - asfalt
2. 2. 2012 12:15
Re: tak jak ti to jezdí
Jasně, chápu, jak jednoduché. Jinými slovy, kdo rozumí technice ten si prostě toho Passata nekoupí. >:-[] Ovšem problém je jak to vysvětlit té zbylé většině, která technice zas tak nerozumí? ;-)
Avatar - Dinar
2. 2. 2012 12:14
Re: VW Lego
Zaháníš se někam do slepé uličky, tohle přece není debata o unifikaci dílů v seriové výrobě.
Avatar - Dinar
2. 2. 2012 12:13
Re: VW Lego
Není třeba nic naznačovat, příkladů technických řešení a technologických postupů, které tím, že je začal masově používat vw, se následně staly obecným řešením, je celkem dost.

Co se MQB týká, možná si přečti, jaký přesně je princip modulární platformy, a pak mi přijď říct, kdo to, a v jakém rozsahu ji/je používá, tedy, kdo tu cestu už vyšlapal.
2. 2. 2012 12:12
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - asfalt
2. 2. 2012 12:08
Re: VW Lego
Samozřejmě, že VW žádnou unifikac dílů v sériové výrobě nezavedl. A dneska by si jen těžko našel první unifikovanou součástku v automobilovém průmyslu. Jesli o ní víš, tak jí napiš, ostaní jsou jen povídky hodné té o Kolumbovi a vejci. ;-)
2. 2. 2012 12:07
Re: tak jak ti to jezdí
Kdo technice rozumí, ten si s tím "vořechem" hravě poradí. Kdo technice nerozumí, ten nebude potřebovat žádný "vořech" řešit.
Avatar - asfalt
2. 2. 2012 11:59
tak jak ti to jezdí
"Ahoj Tome, tak co už máš doma toho novýho Pašíka? Takže jak říkáš, plná palba jo? Kolik si za to dal 800? Hmmm, super. Hele - a - jak ti to jezdí na tom podvozku -- z Pola?? 8-s >:-[] " ... Tohle bude vořech, ale myslím, že marketing VW si s tím poradí. Čekal bys snad něco jiného ;-)
2. 2. 2012 11:56
Re: VW Lego
Ty se tady bavíš úplně o něčem jiném,než je článek. Jistě,kráčí dávno. Díky tomu, že s tím Volkswagen jako první v devadesátých letech začal a teď jako první tuto filozofii posouvá o další krok dopředu... Opět jako první! ;-)
2. 2. 2012 11:53
Re: VW Lego
Ale kdepak! Znáš tu příhodu o Kolumbovi a vejci A tak nějak to bylo i s tím Volkswagenem a sdílením platforem. Myšlenka možná! Ale ta sama o sobě je k smíchu! Volkswagen byl první, kdo to zavedl (pochopitelně v automobilovém průmyslu) ve velkosériové výrobě do praxe a tím změnil jednou pro vždy filozofii výroby aut. Ať se ti to líbí, nebo ne ;-)
2. 2. 2012 11:47
Re: VW Lego
Ještě naznač, kolikrát už VW vyšlapával cestičky. Asi půjde oproti jiným výrobcům o hodně velké číslo. Skoro to dle tvého výplodu vypadá, že ostatní jen čekají s čím vyleze VW.
2. 2. 2012 11:44
vw a mazda
konecne se k mazdimu projektu skyactiv pripojil i dalsi hrac, ktery jde stejnou cestou. snizovani hmotnosti aut a uvedeni kompletne novych motoru, ktere nebudou nesmyslne upravovane, aby vyhovely emisnim normam.

i nadale tak plati ze vyvoj aut tahnou nemci a japonci. zbytek jen drzi hubu a krok.
Avatar - asfalt
2. 2. 2012 11:39
Re: VW Lego
Není kam vyrážet Dinare, automobilky už touto cestou kráčí dávno. ;-)
Avatar - asfalt
2. 2. 2012 11:37
Re: VW Lego
VW samozřejmě nic v tomto smyslu nevymyslel, sundej si ty růžový VW brýle Xawiere ;-) Myšlenka unifikace je tak stará jak průmysl sám ;-)
Avatar - asfalt
2. 2. 2012 11:34
Re: VW se ještě více nadechuje...
VW dělá jen to, co si žádá mainstreamový trh. V podstatě to dělají všichni již dávno. Když by většina zákazníků chtěla zcela originální auta a byla je ochotna zaplatit, pak by byl trend zcela obrácený. Výsledkem unifikace budou levnější auta, jak cenou tak kvalitou jízdy. Levnější a dostupnější servis. Dočasně to samozřejmě přinese také vyšší zisky automobilkám. Jak říkám, trend je jasný a dělají to všechny automobilky a ne jen ty...
2. 2. 2012 11:31
Re: VW se ještě více nadechuje...
No jak se to vezme... Z technického hlediska to asi není pro zákazníka výhra. Také nesnáším cokoli,co je unifikované, nromální atd. :-) Ale z hlediska ekonomického být na místě vedení v koncernu, jednal bych naprosto stejně. A bohužel právě ekonomické hledisko rozhoduje o bytí a nebytí automobilek na tomto světě...
2. 2. 2012 11:28
Re: je to logicky krok
:yes: Aspoň někdo přemýšlí... :-)
Avatar - asfalt
2. 2. 2012 11:24
Re: s*hit 1,2 TSI?
To jsou pořádný masařky :-) >:-[]
2. 2. 2012 11:22
Re: je to logicky krok
Na co dlouhý rozvor, když jej pak neumíš využít...
Příklad:
Golf:
rozvor: 2578 mm
podélný prostor vpředu min/max (mm): 800 / 1080
podélný prostor vzadu min/max (mm): 610 / 920

Astra:
rozvor: 2685 mm
podélný prostor vpředu min/max (mm): 780 / 1100
podélný prostor vzadu min/max (mm): 560 / 910
Avatar - pario
2. 2. 2012 11:19
Re: s*hit 1,2 TSI?
To len vychytávajú mušky.
Avatar - Hammunasakra
2. 2. 2012 11:12
Re: VW se ještě více nadechuje...
No, to MUSÍM SOUHLASit - tohle je OPRAVDU "pokračování toho s čím Piëch začal počátkem 90tých let.." ;-)
PS: Já tam mám jen "opačné znaménko" = :no: :-)
Avatar - KubikCv
2. 2. 2012 11:11
Re: je to logicky krok
copak rozvor...u Superba je třeba tragická šířka,protože je na prodloužený platformě Octavie
Avatar - 3_diamanty
2. 2. 2012 11:03
je to logicky krok
mna zaujima hlavne ako sa pri novej plosine vysporiada vw v jednotlivych triedach s razvorom lebo to je najvacsia slabina vw uz roky rokuce, auta velke razvory male, dnes je uz iny trend.
2. 2. 2012 10:54
Re: VW Lego
To si piš,že vymyslel! ;-) Dokonce se mu začátkem devadesátých let ostatní výrobci kvůli tomu smáli... Dnes to tak dělají všichni, kdyby nedělali, už by nebyli...
Avatar - KubikCv
2. 2. 2012 10:50
Naivita
Člověk by si naivně myslel,že se tato unifikace promítne do ceny....VW si zase zvedne zisk.Ty motory nakloněný dozadu mi připomínají agregáty z Golfu mk1 a 2 >:D
VW vždycky umělo stavebnice...díky tomu,že skoro všechno jde kombinovat se vším,si mohli majitelé mk2 užívat i nejsilnějšího TDi a to zase díky Toledu :-)
2. 2. 2012 10:47
Re: VW Lego
V tomto rozsahu, od třídy malých vozů po střední třídu pravděpodobně ano. Pokud to tak není, rád se nechám poučit. ;-)
2. 2. 2012 10:41
Re: VW Lego
cestou vw? on to snad vw vymyslel a uplatnil jako první?
Avatar - Dinar
2. 2. 2012 10:35
Re: VW Lego
Tak jistě, bude hodně legrace a vtipných komentářů, pak pár let počkáme a dočkáme se toho, čeho už mockrát, ostatní vyrazí cestou vw. Docela logicky, vzhledem k růstu objemu výroby automobilek a současném stále sílícímu tlaku na ceny aut, není funkčnější cesty.
2. 2. 2012 10:22
VW Lego
Je to vlastně taková malá stavebnice. Škoda ,že to člověk nemůže konfigurovat podle sebe. Například kastli z phanteonu ,podvozek z golfu a motor 1,6 TDi ... věřím ,že v čr by to mělo velký úspěch ! :-)
Avatar - asfalt
2. 2. 2012 10:21
s*hit 1,2 TSI?
"Ventilové rozvody se po epizodě s motorem 1,2 TSI vrátí k ozubenému řemenu, uspořádání DOHC a čtyřem ventilům na válec." >:-[]
2. 2. 2012 10:18
VW se ještě více nadechuje...
...a udává směr! Řekl bych evoluce revoluce, kterou začal Piech počátkem 90tých let... :yes: