Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Kia Picanto a Rio: Úspěch v red dot design awards 2012

Kia získala dvě nejvyšší ocenění za své modely Picanto a Rio v soutěži red dot design awards 2012.
Zpět na článek
15. 3. 2012 11:46
15. 3. 2012 12:31
15. 3. 2012 12:54
15. 3. 2012 14:42
15. 3. 2012 22:54
15. 3. 2012 16:56
15. 3. 2012 21:43
15. 3. 2012 22:13
16. 3. 2012 07:23
15. 3. 2012 18:36
15. 3. 2012 12:32
15. 3. 2012 11:46
Citigo
Citigo asi nebylo přihlášený jinak si nedovedu představit proč by nevyhrálo. >:D
Rozbalit vlákno
9
15. 3. 2012 12:31
Re: Citigo
Podle mě nebyl kromě KIE přihlášen snad nikdo. Možná by sem mohl někdo dát oceněná auta za posledních třeba 6 let. Docela by mě zajímalo, zda tuto cenu dostalo i jiné produkční auto než KIA.
Avatar - Choochoo
15. 3. 2012 12:54
Re: Citigo
6 let vcetne nebo ne? Je to sice na hrane(myslim ze to byl rok 2006), ale Civic 8G ;-)
H/K maka, to je proste fakt.
Za to ze nekdo nefukuje male auto na cim dal vetsi se stejnou maskou bych ceny take nedaval ;-)
15. 3. 2012 22:54
Re: Citigo
Už jsem to našel. Mezi oceněnými jsou i Fabia II, Roomster a spousta jiných aut. Jen KIA to asi víc prezentuje.
Avatar - twistedTSD
15. 3. 2012 16:56
Re: Citigo
Pár let zpátky to vyhrála Fabia II.
Avatar - Choochoo
15. 3. 2012 21:43
Re: Citigo
Kdyz to vyhrala Fabia, tak to uz muze vyhrat klidne i to cigo. Popravde bych mu dal spise hlas nez Fabii ;-)
15. 3. 2012 22:13
Re: Citigo
Fabia II je opravdu designový zkrat. Dodnes nechápu, jak se v Red Dot Design mohla ocitnout.
Avatar - Choochoo
16. 3. 2012 07:23
Re: Citigo
Tak tak, si dokazu predstavit ze by to dostal Golf, Octavka II, Superb, Passat, ale Fabie???? :no: To tu anketu uplne degradovalo ;-)
Avatar - Andromeda
15. 3. 2012 18:36
Re: Citigo
Nebuď zlý a dopřej topperovi jeho chvíli slávy ;-) ...
Avatar - 3_diamanty
15. 3. 2012 12:32
kia slape
:yes: neskutocna parada ;-) :yes:

citigo by mohlo kandidovat na kontajner roka alebo vysavac roka tam by uspelo :yes: >:D
Rozbalit vlákno
2
15. 3. 2012 21:44
Re: ty by si mal kandidovat na pacienta roka
urcite by si vyhral >:D
15. 3. 2012 23:18
Re: ty by si mal kandidovat na pacienta roka
Možná by byla lepší odpověď na moji otázku. Rád bych se dovzdělal. Čekal jsem, že mě někdo z koreafans pomůže vniknout do tajů červeného puntíku. Podel počtů cen a 100% úspěšností svých modelů těžko najdu lepší odborníky.
15. 3. 2012 14:36
To je výborné!
Plně souhlasím, především design "RIO" si to každopádně zaslouží! Schreyer sám je evidentně nadšen: "We are very proud of the red dot awards for the Picanto and the Rio," said Peter Schreyer, Kia chief design officer. "They are a great tribute to our entire global design team, because all three Kia design centers were involved in the development of both vehicles--and the results are absolutely harmonious models with a strong presence. I am particularly happy about this thoroughly creative and successful collaboration between our teams in Korea, Europe and America." - Topgear - [odkaz]

:yes: ;-)
Rozbalit vlákno
0
15. 3. 2012 16:03
RIO ano, Picanto ani náhodou
Popravdě si nedovedu představit, že tahle dvě auta dělal jeden a ten samý designer. Jestli jsou Optima, Sportage nebo nejnovějši Rio designově hodně povedená auta, tak potom SOUL je cosi, co se běžnému chápaní vymyká a Picanto je naopak přeplácaný a neforměný paskvil, na kterém by se z hlediska designu mělo učit, jak se malé auto dělat nemá....obrovská maska, která je v nepoměru k autu, překomplikované boční linie, nepoměr mezi přední a zadní částí a to vše okořeněné nesmyslně zalomenými zadními světly. U Sportage a Ria je pravý opak - určitá masivnost zadních partií je snesitelná, jednoduchost a originalita přední masky je naopak jedna z nejlepších (Ford s tlamoidními tvary může tiše závidět...). Nový Cee´d jsme naživo neviděl, otázka je, jestli nebude designově !přespekulovaný", na druhou stranu design není možné řešit jenom zvětšováním nebo zmenšováním aut - zrovna děs zvaný Picanto je toho důkazem. Tuhle jsme přecházel silnici a na světlech stálo hned u přechodu jedno a já si ho spletl s Vengou (taky celkem podařenej kousek), nicméně mně připadala divná. Když jsme se otočil, došlo mi to, Venga se zdrclými boky a zadkem.....no, ne všechno se vždycky povede a i mistr tesař (Schreyer) se může utnout. Navíc ani designer nemá zcela volnou ruku a když mohl třeba Waltr daSilva stvořit Toledo a Alteu, tak proč by se Schreyerovi mělo povést všechno, na co sáhne....
Rozbalit vlákno
3
15. 3. 2012 18:37
Re: RIO ano, Picanto ani náhodou
Souhlasím s tebou a potvrdím, že Picanto a Rio je od jiných designérů. Úloha Schreyera nespočívá v kreslení každého modelu od A po Z. To by ani (při frekvenci 3 nových modelů + nějakých 2 konceptů ročně) nestíhal.
Picanto je vysloveně asijské a tebou uváděné postřehy - připomínky jsou přesné (nebudu je znovu vypisovat). Projel jsem si ho a jako auto pro manželku do města se mi jevilo moc příjemně, ale koukat na to... to bych nerad. Jeho projektový designer je Park [odkaz]
Rio dělal Frascella - ostatní souvislosti vyplynou z výčtu jeho prací zde: [odkaz]
Rio je prostě spíš italská škola (i když já bych ta přední světla ještě zmenšil). Na rozdíl od Picanta je z něj ovšem horší výhled - to už zase uvažuji jestli by ho manželka každou chvíli někde neotřela :-)
17. 3. 2012 18:59
Re: RIO ano, Picanto ani náhodou
Podobných príkladov ako malé auto vyzerať nemá, by sa našlo viac, taký Spark napríklad...
Soul je naopak dizajnovo vydarený kus, nie je odpudivý a je svojský a nezameniteľný. Viac cením stvárnenie jeho interiéru a jeho farebnosť - v tom skutočne vyniká, voči nemu sú aj mnohé luxusnejšie autá renomovanejších značiek iba konfekciou.
Čo potom taký Nissan Juke?
17. 3. 2012 22:03
Re: RIO ano, Picanto ani náhodou
Také si myslím, že Chevrolet svým Sparkem předvádí harakiri.
Soul je mířen na jinou generaci (než jsme my, otcové rodin). Dceři se Soul velmi zamlouvá (mimojiné i Mini). V souvislosti se Soulem bych připomněl velmi dobrý postřeh _patrika - a to, že je to dobře stavěný vůz také pro seniory (pohodlnější nastupování/vystupování). A já bych do něj šel, pokud se tam vejde sekačka, pár pytlů s cementem... :-)