Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Peterbilt 579: Nový tahač pro USA

Severoamerický výrobce nákladních vozidel představuje zcela novou modelovou řadu 579.
Zpět na článek
7. 4. 2012 16:21
6. 4. 2012 11:08
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
6
Avatar - Barrichello
6. 4. 2012 14:37
Re: tomu já říkám tahač...
:yes: :yes: :yes:
Avatar - ManInBlack
6. 4. 2012 15:49
Re: tomu já říkám tahač...
:yes: Co se týče osobních aut, mají se Amíci co učit (i když v posledních pár letech dělají obrovské pokroky), ale trucky uměli snad odjakživa :-)
Avatar - Barrichello
6. 4. 2012 21:28
Re: tomu já říkám tahač...
Ona se co se týče osobních aut očuila evropa od USA, to co měli ameriky v 50 a 60. letech, o tom se evropě nesnilo....

Pak si technický náskok ztratily, ale posledí léta už ho zas dohání a místy už i předehnaly.
Avatar - gld
6. 4. 2012 20:07
Re: tomu já říkám tahač...
V čom konkrétne by sa mala európa od tohto učiť?
7. 4. 2012 09:40
Re: tomu já říkám tahač...
V ničom.. v čom by sa mala učiť.. chlapci si asi neuvedomujú, že v europe máme takú jednu vec a tou je maximálna povolená celková dlžka vozidla. V amerike to zpravidla nemajú, resp. je obmedzená len dlžka prívesu. Takže otázka do pléna: čo je lepšie, využiť daných cca 18,7 m dlžky vačšiu nákladnú plochu alebo na vozenie dlhej kapotáže?
Avatar - m.z.
7. 4. 2012 14:15
Re: tomu já říkám tahač...
Konečně udělali Amíci pořádnou palubovku, donedávna vypadaly, jak z trambusu. Ten bejvák vzadu měli úžasný odjakživa.
Avatar - Norge
7. 4. 2012 16:21
US truck
..ked uz pani, potrebujete poradne nosate truck-y ..tak by som skor pozeral na Australiu, ..kralom v US aj v Australii je Kenni !
Okrem toho tie motory a prevodovky nic moc .. >:-[] Este tak Caterpillar...
Volvo s FH16 ponuka 750kobyl a 3550Nm plus skvelu prevodovku o ktorej vodici v US iba snivaju, a to nebudem pisat o ikonickej V8-icke od Scanie ..ktora je sice starsia ako novy motor volva ale je do V !!! Mam tieto motory denno-denne na ociach, a ked pripravujeme nejaku V8.mu a spustim start, ..ten zvuk a sila ... Nie, nie ... resp. ANO ..tesim sa do prace !
SCANIA V8 is King of the Road !
Rozbalit vlákno
0