Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: WTCC na Slovakia Ringu: Byli jsme při tom

Přijali jsme pozvání Chevroletu a vyrazili na premiérové závody seriálu WTCC na Slovensku.
Zpět na článek
5. 5. 2012 23:53
ok
Trat je perfektna, ale treba do buducna vyriesit problemy s organizaciou...
3. 5. 2012 12:44
panelovka
Inac ked idete hlavnou z Ba sme Dunajska streda, a az pred dunajskou odbocite na Ring, tak sa vyhnes panelovke.
Avatar - Endroo
3. 5. 2012 12:22
Re: Pekný okruh
Je pravda to, co se týče stánků a organizace s lístkama/náramkama. my jsme šli na tribunu E (ukazatele tam byly celkem dobře viditelné), ale kasa byla až za odbočkou k zadním tribunám, takže jsme kolem kasy vůbec neprošly a nikdo nám neřekl, že si máme vyměnit lístky za náramky. naštěstí pořadatelka u branky k tribuně nás pouštěla i tak, protože jsme nebyli jediní. Tohle fakt nedomyslely. Stánky s jídlem taky nebyly nic moc. čekal jsem hodinu ve frontě.
Co se týče parkování na poli, tak s tím problém nemám, na poli parkuješ i v Brně, i na Hungaroringu při F1 a to je tam to pole navíc ještě ve svahu a příjezdová cesta je podobná, pokud jedeš na hungaroring zezadu.

Jde o to že slovakia ring je mladý okruh a prostě ještě nemají všechno tak vychytané, jako ty zaběhle okruhy při takových velkých akcích. Věřím že se to do budoucna zlepší - hlavně to zázemí pro diváky a organizace se vstupenkama. Jinak okruhu samotnému nemám co vytknout, je super!
3. 5. 2012 11:05
Re: Pekný okruh
Nie celkom chápem náreky na parkovanie na poli a čakanie pri odchode. Ešte som nebol na veľkej akcii u nás ale ani v zahraničí, kde by som neparkoval na poli, nešiel pešo aspoň 20-30 min a nečakal v kolóne. Kam majú všetky tie autá dať? Na čo mám stavať mega parkovisko keď bude využité možno 1-2x do roka... Áno, dážď je riziko, ale čo s tým narobíme...

Čo je ale náš fenomén sú autá vybraných pravdepodobne "nadľudí" ktorí môžu ponechať svoje auto pohodené na okraji cesty a blokovať tak pol profilu preťaženej miestnej komunikácie alebo postaviť ho na pole pomaly pred bránu okruhu. Keď tam už bolo toľko policajtov a poriadna koncentrácia odťahoviek na okruhu, tak mohli poriešiť aj toto a pár áut odtianuť preč..
3. 5. 2012 10:35
Re: Pekný okruh
A kde sa parkuje v Brne? Tiež na roli. a v prachu, ta vo co gou?
3. 5. 2012 10:24
Re: plus i minus
Noooo
Ja som si to vedenie vysokého napätia ani nevšimol.
Príjazd je taký aký je, ale parkovanie bolo zorganizované podľa mňa na úrovni. My sme lístky na tribúnu A a do Paddocku, tam problémy s toaletami naozaj neboli, so stravou to už bolo trochu horšie ale inak OK. Odjazd bol v poriadku, síce nás najprv tlačili na jednu stranu a potom to otočili a už všetko bolo OK.
Inak trochu ma sklamalo, že v Paddocku sa nedali kúpiť nejaké pekné plagáty. Rovnako vstupenky na Pit Lane boli len pre pozvaných, čiže neboli vo voľnom predaji.
Decká sa vytešili na drift taxi a škole šmyku od Fordu.
O tom ako vyzerali prírodné tribúny nemám šajnu....
Avatar - SCHROJF
3. 5. 2012 10:03
Re: Pekný okruh
:yes: :yes: :yes: Presne tak ako pises.Organizacne tam bolo vela veci nezvladnutych,nahnat ludi s autami na pole,ktore by sa po poriadnej prehanke okamzite zmenilo na blatistu sracku,alebo nechat stat auta na ceste je jednoducho sialene!!!Infrastruktura okruhu je NULOVA,prijazdove cesty a parkoviska su jednoducho NEDOSTACUJUCE,a musel som sa smiat,ked som pri odchode po dvoch hodinach po ukonceni,skor to jednoducho nebolo mozne,pocul dvoch usporiadatelov s usmevom na tvari,ako sa tesili,ze to vsetko riadne zvladli,a za rok tu bude formula 1!!!Jasne,bude,ked sa vsetky auta povinne odparkuju v Bratislave pri nakupnych centrach,a postavi sa metro az do Orechovej Potone!!! ;-) Inac mozu iba snivat!!!
2. 5. 2012 23:28
Re: plus i minus
Z chôdze som nebol nadšený ani ja a asi nikto. Ale na druhú stranu na bývalom okruhu F1 v Rakúsku som sa 2x prešiel podstatne viac (45-50 min) a prišli sme tam pomerne skoro. Hungaroring trochu menej ale do toho to prostredie ktoré na mňa pôsobilo dosť nepríjemne (ano, bol to rok 2001 alebo 2002, no už tam ísť nechcem).

S vysokým napätím cez okruh sa najbližších 20-30 rokov asi veľa neurobí ak neboli schopní zariadiť aby ho dali do zeme pri stavbe...

Tribúny (tie dočasné) by sa vylepšiť mohli. Lebo ak tam raz dobre naprší, tak tam asi nikto nevylezie...
2. 5. 2012 23:21
Re: Pekný okruh
Pár vecí sa nezvládlo, no na druhú stranu to podľa mňa nebol až taký prúser. Bola to prvá veľká akcia a podľa mňa organizátori odviedli kus práce. Samozrejme rezervy tam sú a nebolo to ideálne. No treba si uvedomiť, že organizácia akcie je jedna vec a infraštruktúra ktorá tam zatiaľ je postavená (a na ktorej to celé stojí a padá) je druhá vec.

Osobne som s nákupom jedla a pitiva nerátal a dobre som urobil... Pravdou však je, že nízky počet stánkov a to čakanie na jedlo/pitie bol prúser. Žiaľ, inak to neviem nazvať.

WC búdiek bolo taktiaž málo ale to by si mala skontrolovať Hygiena, ktorá by z toho mala aj vyvodiť patričnú sankciu, aby sa organizátor poučil do budúcnosti. Vačšina mužov vykonávala svoju potrebu do priľahlého poľa čo dôstojnosti akcie rozhodne nepridalo.

Príjazdová cesta je aká je, no na druhú stranu na A1 Ringu alebo na Hungaroringu to pri príjazde/odjazde tiež nie je sláva, ba povedal by som, že je to podobné ak je veľká akcia (veľká akcia vzhľadom na typ a certifikáciu okruhu) typu F1. Tu bola zatiaľ najväčšia akcia práve WTCC a myslím, že väčšia asi ani nebude...

Odporučil by som na tieto akcie do budúcnosti urobiť aspoň úzku asfaltku okolo okruhu, lebo ak by pršalo, tak si celú akciu neviem predstaviť. Tá cestička okolo plotu okruhu a aj parkoviská v poli by sa premenili na bezodné bahnisko a polka ľudí by sa na to vykašlala.

Držím organizátorom do budúcnosti palce. Nič veľké sa nerobí a nerodí ľahko.
Avatar - nalimer
2. 5. 2012 23:18
plus i minus
Zacnem naopak - zapory. Najvacsi je dostupnost. Rychlostna cesta z Ba do DS tak skoro nebude, preto treba riesit prijazdovky a parkoviska. Parkovanie na poli a 20 min.chodza je hardcore. To iste plati o vysokom napati cez ring, chybajuce tribuny a celkovu infrastrukturu.
Co je velke plus je navrh trate. Kompaktna, plna zakrut, jedinecna. Paddocky velke, dobre riesene. A nechyba vola na strane prevadzkovatelov.
Verim, ze sa do 3 rokov vyriesi infrastruktura. Aspon okolo okruhu. Ziskat za 2 roky existencie Wtcc a Gt1 uz nieco znamena. Na F1 to nebude, ale motocykle ci kamiony to mozu dolepsit. Eventuelne nejaky europsky cup.
2. 5. 2012 22:31
Re: Pekný okruh
Samotný okruh je pekný, ale všetko okolo stojí za bačkoru... Je to fakt taký víkendový okruh, alebo na voľný čas pre ľudí, čo si chcú trochu zajazdiť. Závod typu WTCC je mimo jeho infraštruktúru a ostatné zabezpečenie. Príjazd k okruhu - som myslel, že som uviazol niekde na talianskej dialnici v dovolenkovom období, panelová cesta od Dunajskej Stredy, k okruhu cesta hádam 3.triedy s vizážou poľnej cesty, odjazd z okruhu cez majere a lazy, ktoré hádam nenájde ani navigácia, to všetko v súhrnnom čase cca 3 hodiny a to sme boli medzi tými šťastnejšími. Naschvál som si nebral jedlo v domnení, že tam bude stánkov s občerstvením ako maku - horko-ťažko som našiel jeden na rohu pri tribúne D, inak neviem, kde by som hľadal jedlo pre seba aj rodinu, toalety nikde a to nevravím, že by som si napr. chcel umyť ruky a podobne, o tom ani nechyrovali. Orientácia - smerovky k tribúnam vôbec žiadne, pri vstupe na tribúnu od nás kontrola nevyžadovala žlté náramky, po návšteve "toalety" v blízkom poli už mal ochrankár problém s náramkami, až mu to bolo treba vysvetliť... Proste to bol jeden nekončiaci sa zlý sen, že som len čakal, čoho sa tam ešte dožijem. Jedným slovom, Slovakiaring je pekný okruh, ale už nikdy by som tam nešiel na akciu rozsahu WTCC a myslím, že ten okruh by také podujatie ani nemal organizovať a mal by sa limitovať množstvom "akceptovateľných parkovacích miest", lebo aj to bol celkom slušný zážitok...
Avatar - Endroo
2. 5. 2012 21:51
Re: Pekný okruh
Mě se okruh líbil i z divácké stránky. seděli jsme na "éčku" a měli jsme super výhled tak na 70% tratě. Taková třešnička na dortu bylo, že se většina výletů z tratě událo zrovna před naší tribunou. :-)
Avatar - iudex
2. 5. 2012 16:04
Re: Pekný okruh
Neviem, ja som to dostal darom, ale keď tam budem, popýtam sa. ;-)
EDIT: tak som pozeral ich stránku, pri vlastnom vozidle je to 30 €/ 30 min. a pri ich autách podľa typu (napr. Civic type R 170 €/30 min., Ferrari Modena 700 €/30 min. plus zábezpeka 1000 € plus musíš absolvovať školenie za 20 €).
2. 5. 2012 15:37
Tarquini
Tarquini si to víťazstvo nezaslúžil, kto videl závod tak Michelisa predbehol len po náraze do neho, neboli to čisté preteky, mohol počkať a predbehnúť ho na inom mieste ak je taký majster, najlepšie na to bolo že ani žiadne ospravedlnenie z jeho strany sa nezaregistrovalo, pričom sa Chevroletaci hneď išli k Zengoovcom ospravedlniť
Avatar - gld
2. 5. 2012 15:28
Re: Pekný okruh
Koľko to tam asi stojí? Tiež by som si nejaké to kolečko dal >:D
Avatar - iudex
2. 5. 2012 13:00
Pekný okruh
Na Slovakiaring čítam samú chválu, zrejme to skutočne bude dobre naprojektovaný okruh a už sa teším, kedy ho vyskúšam (na budúci týždeň si tam pôjdem dať kolečko-dve). :-)